Историја Календара

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Стручњаци сматрају да се у свемиру све креће, и то слабије тело око јачег и да се сва тела привлаче, такођер слабија према јачим. Нигде нисам видео да описују такво кретање са јако отвореном спиралом, него са слабом елипсом. Ту се налази објашњење зашто долази до смањења брзине у кретању једног тела око другог. Наш сунчев систем се сада налази више према вањској страни нашег крака наше галаксије и зато се земља креће брже око сунца него кад буде у унутрашњој страни према центру галаксије, јер ће на тој страни бити кочена јачом гравитацијом према центру галаксије. Та разлика је неизмерива са данашњим инструментима, али је могуће израчунати са математиком ако се узме у обзир спирала а не елипса. Покушајте нацртати на плану окретај месеца око сунца заједно са земљиним, узимајући у обзир и време, и видећете ту слику много друкчије него сте је до сада замишљали. Ако ту успете, онда то исто замислите и са сунцем и земљом око галаксије. Ипак остаје, вероватно, још неколико кретања кроз простор који се не може одредити са земље, и због тога није могуће доћи до тачног кретања гроз простор ниједног свемирског тела.
 
Месечева спирална орбита око сунца је око 70 према један, што гледано са стране, или птичје перспективе, изгледа на једну јако издужену осмицу. Даља кретања као што су, окрети око галаксије и окрет галаксије око групе галаксија је тешко замислити истовремено са овим кретањима, али их је могуће симулирати на рачунару. Постоји још више претпостављених окрета и то група галаксија око свемира и свемир око другог свемира, и тако у бескрајност. Тек кад би све то могли сагледати, и одредити временске вредности, онда би могли рећи да је тај или тај календар тачнији од тог и тог.
 
Све то је узалудно причати, јер нико до у далекој будућности неће моћи то проверити. Ипак је велика забава за мене пратити научну литературу о кретањима по свемиру. Има ствари које нису логичне, можда зато што их не могу замислити. Сад ми се прикључило и интересовање о објашњењу постанка света. На први поглед изгледа глупо, али толико стручњака, времена и средстава је уложено у тај пројекат, да је још глупље сматрати га глупим. Ипак мислим да ако буде резултата они ће се показати за неколико милијарди година, а ако буде катаклизме она може настати одмах по судару честица.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top