ISTINITO, ALI NEVEROVATNO

Ma, 'ajde,bre, nevidjene smo budale.

Sad će svako selo da ima svoj jezik, pismo......po pet političkih stranaka koje ćemo mi finansirati od poreza iz budžeta države, jel?
Potrebno je da neko u Beogradu ili Zagrebu napiše naredbu da se to ponovo zove SH ili HS jezik i riješen problem bi bio kad bi Crnogorci i Bosanci tu glupost htjeli poslušat i ponovo pristat na zatiranje istorije, jezika, kulture i......
 
За твоје незнање, сви поменути неојезици имају за основу српски језик.
Црногорски и босански језик (црногорски и босански - пише се малим почетним словом! ) је у суштини српски али они који га користе ,,измотавају'' се при изговору. Свидело се то теби или не.

Колега, немаш ти појма! :hahaha:Ти не разумијеш и не знаш како се пише на овим језицима. Видиш да се српски пише малим, а Црногорски, Босански и Хрватски се пишу великим. Тако пише у правопису ових језика за које се теби само чини да их ти разумијеш. Сјети се Топ листе надреалиста - на српском се каже "чај", а на б(Б)осанском сасвим другачије - "чај", пардон "čaj".:dash:
 
Očito ti trebaš pitat Vuka što je krao jezik i kako ga je nazvao srbski a ne bosanski.

Колега, немаш ти појма! :hahaha:Ти не разумијеш и не знаш како се пише на овим језицима. Видиш да се српски пише малим, а Црногорски, Босански и Хрватски се пишу великим. Тако пише у правопису ових језика за које се теби само чини да их ти разумијеш. Сјети се Топ листе надреалиста - на српском се каже "чај", а на б(Б)осанском сасвим другачије - "чај", пардон "čaj".:dash:

Грех је рећи да је Вук крао босански језик. Да није било Вука и дан-данас бисте се потписивали кажипрстом десне руке. Истим оним који сте дизали примајући ислам.
Ми, Срби мучили би се ,,глагољицом'' Ћирила али би имали какво-такво писмо.
А не рече ми ово што си досад писао, јесте превод или изворни језик којим се служите.
 
Подржавам,еуропска србија је демокрацијска творевина,где сви имају сва права.
Предлажем и увођење Кинеског јер нема места у овој држави без њиховог присуства.
Такође и Турског.Турска ја најновији стратешки партнер друга Кена.Ред је да имају званичан језик и писмо.
О Албанском је излишно и говорити.Подразумевани језик,зарад мирног и дипломацијског решења.
И у наредном периоду махимално форсирати Емглески.Сви граџани га већ говоре и пишу.
Добром стратегијом министарства образовања,верујем да ће до уласка у ЕУ сви остали говорити матерњи енглески.
Да се једном решимо Србовања и назадне ћирилице.Да се раскрсти с прошлошћу.
Зарад будућности и јединог система вредности.
 
Na ovim prostorima (Od Istre do Vardara) postoji samo jedan jezik, a neka ga zove kako ko hoce.
Ja licno, u komunikaciji sa osobama druge nacionalnosti, jednostavno kazem nas jezik, ili slovenski (pri tom je jasno da ono sto govore Slovenci je slovenacki i to nije nas jezik)
 
Na ovim prostorima (Od Istre do Vardara) postoji samo jedan jezik, a neka ga zove kako ko hoce.
Ja licno, u komunikaciji sa osobama druge nacionalnosti, jednostavno kazem nas jezik, ili slovenski (pri tom je jasno da ono sto govore Slovenci je slovenacki i to nije nas jezik)

Од свих који су се просрали на овој теми - ти си лупио за медаљу...:hahaha::hahaha::hahaha:
 
U MALOM IĐOŠU SE UVODI CRNOGORSKI JEZIK

Predsednik Skupštine opštine Mali Iđoš Pal Karolj najavio je danas da će na narednoj sednici Skupštine opštine inicirati pokretanje uvođenja crnogorskog jezika u službenu upotrebu u toj opštini.
"Uvođenje crnogorskog jezika smatram opravdanim jer je crnogorska nacionalna zajednica po svojoj brojnosti druga po veličini dok u naselju Lovćenac Crnogorci čine apsolutnu većinu", naveo je Karolj u saopštenju za javnost.

Udruženje Crnogoraca Srbije "Krstaš" tražilo je ranije da se u Vojvodini uvede crnogorski jezik u opštinama Vrbas, Kula i Mali Iđoš.

http://www.kurir-info.rs/vesti/u-malom-idjosu-se-uvodi-crnogorski-jezik-44006.php

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Стварно невероватно! Па Црногорци нису у стању да формирају Национални савет јер нису сакупили довољан број потписа за формирање Савета а од државе Србије (локалне самоуправе) траже увођење црногорског језика као службеног језика.

Неко удружење ,,Крсташ'' сада тражи помоћ и од Министарства просвете Црне Горе да им припомогне у намери.

Црногорском безобразлуку нема краја и држава Србија не треба да дозволи вршљање црногорском Министарству просвете по овом питању. Треба их питати шта је са српским језиком у Црној Гори.

Удружење Црногораца Србије "Крсташ"? тражи помоћ од Министарства просвете Црне Горе да им помогне у намери да у општинама по Србији уводе Црногорски језик ? Одакле им уопште идеја да за свој наум помоћ траже од институције стране државе.Зашто предлог није упућен Министарству просвете Србије ?
 
Како ће то да изведу, кад су ЦГ-орци тражили од свог парламента да установи који им је језик службени и закључили су да је српски :lol: А немају ни национални савет, приде.
 
Razgovor sa Vujanovićem zbog diskriminacije srpskog jezika
Lideri Socijalističke narodne partije i Nove srpske demokratije Srdjan Milić i Andrija Mandić razgovaraće 4. avgusta s predsednikom Crne Gore Filipom Vujanovićem o diskriminaciji srpskog jezika u obrazovnom sistemu, piše danas podgorički dnevnik "Dan".
Milić i Mandić će s Vujanovićem razgovarati o nedavno usvojenim izmenama Zakona o opštem obrazovanu i vaspitanju, kojim je ozakonjena službena upotreba jezika u školama.
Lideri parlamentarne opozicije od Vujanovića će na sastanku zatražiti da iskoristi svoje ustavno pravo i ne potpiše zakon koji diskriminiše poziciju srpskog jezika u obrazovnom sistemu Crne Gore.
Zajednički stav opozicije je da bi Vujanović nepotpisivanjem izmena Zakona o opštem obrazovanju i vaspitanju ispoštovao Ustav Crne Gore, piše "Dan". Zahtev Vujanoviću da ne potpiše pomenuti zakon uputio je juče i Srpski nacionalni savet.
http://www.srbijanet.rs/vesti/vesti...vicem-zbog-diskriminacije-srpskog-jezika.html
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Црногорци су стварно болиди. Из система школства, избацили српски језик а хоће у Србији да уведу црногорски.
Међутим, чини ми се да је ово увођење црногорског говора (званични језик је још увек српски) у Србији, само је магла да се из Црне Горе ,,протера'' српски језик. И они би се, да није Вука, потписивали кажипрстом десне руке. Истим оним којим упиру у Црногорство.
 
Svidjelo se tebi ili ne u BiH su slavenski jezici a Vuk Karadžić je išao po istočnoj Bisni i Hercegovini i pravio osnopvicu postojanja i pismo srpskog jezika. što znači osnovica su bosanski izgovori tj, Bosanski jrzik.
Od tad do danas se vrši nasilje nad bosanskim jezikom, došla demokratija i nasilja te vrste više neće biti i nametanja imena jezika po tvojoj naciji ili državi. Ja imam i svoju naciju i državu i ponosan sam na njih najmanje kao i ti na svoje.

На колико процената територије Дејтондржаве се говори тај џамахиријски језик?
 
Bolje i to no prihvatiti nasilje u imenu jezika.
Ti ako me ne razumiješ traži prevodioca, ali jezik koji govorim i pišem nije bio, nije i niti će kad biti srpski.

Da naglasim nemam ništa protiv da se uvede, neka ako je moda nek bude svuda ali da li si ti razgovarao sa nekim sa Zapada po tom pitanju. Njima je to smešno ponašanje malih balkanskih naroda i dalje im je jezik srpskohrvatski i dalje smo jugosloveni u npr. Švajcerskoj. Inače nisam jugonostalgičar daleko bilo.
 
Poslednja izmena:
Potrebno je da neko u Beogradu ili Zagrebu napiše naredbu da se to ponovo zove SH ili HS jezik i riješen problem bi bio kad bi Crnogorci i Bosanci tu glupost htjeli poslušat i ponovo pristat na zatiranje istorije, jezika, kulture i......

Kada budu u stranim bibliotekama prestali da zavode sve sa ovih prostora pod srpskohrvatski ili negde i pojedinačno postojaće i ta dva jezika. Po tom pitanju se ne pitamo mi odavde.
 

Back
Top