Istine i zablude o bombardovanju 1999.

http://www.natgeotv.com/rs/emisije/natgeo/nikog-ne-ostavljamo

Прича о обарању F-117A (Невидљивог) авиона на почетку НАТО бомбардовања 1999. из угла његовог пилота и пропуста наших снага да га за више од четири сата ухвате!

Subota 10 septembar u 14:00
Pad nevidljivog bombardera


OBAVEZNO POGLEDAJTE!
 
Kako bi, inace, par visokih oficira zaradili veliki novac?
И/или избегли Хаг.

Ипак неће избећи Неизбежљивом, тј. Правди - нема шансе.

Боље би им било и да их овде обесе на теразијама, него да дочекају почетак вечности где су заслужили.
Али њихова ствар...
 
Smatras li da je to bio "pocetak evro - atlanskih integracija i partnesrava ..." ?
Ne bi se zacudio i da je to ...

Pa ne bih to tako nazvao. Licno mislim da su se poklopili interesi dveju strana. Jednu stranu su predstavljali par visokih oficira VSCG, znaci ne svi, to je bitno, a drugu stranu nato. Koji su interesi? Oficiri su dobili dobre nadoknade da bi se americke jedinice prikazale sposobnim da spase pilota. Svima dobro, mediji zadovoljni...idemo dalje. Sta mislite odakle pare za obnovu mostova posle 1999. godine?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako je to tacno , onda to i nije bio tako "los dil" sa nase strane , jer su mnogi mostovi obnovljeni u relativno brzom roku nakon zlocinackog bombardovanja Srbije i CG 1999 - te od strane NATO pakta i bez odobrenja UN ...
U protivnom , da su se eventualni zarobljenici i pobarani avioni prikazali u javnosti , moguce je da se neke stvari na terenu ne bi odvijale na nacin na koji su se odvijali .
Sad - sta je tu je , valja nam se nositi sa tekucim dogadjanjima i sto kvalitetnije pripremati za neka , eventualna , buduca i slicna , uz iskrenu nadu da nam se takva iskusenja nece ponoviti , posebno ne dok smo ovako nepripremljeni i ne opremljeni .
 
Ako je to tacno , onda to i nije bio tako "los dil" sa nase strane , jer su mnogi mostovi obnovljeni u relativno brzom roku nakon zlocinackog bombardovanja Srbije i CG 1999 - te od strane NATO pakta i bez odobrenja UN ...
U protivnom , da su se eventualni zarobljenici i pobarani avioni prikazali u javnosti , moguce je da se neke stvari na terenu ne bi odvijale na nacin na koji su se odvijali .
Sad - sta je tu je , valja nam se nositi sa tekucim dogadjanjima i sto kvalitetnije pripremati za neka , eventualna , buduca i slicna , uz iskrenu nadu da nam se takva iskusenja nece ponoviti , posebno ne dok smo ovako nepripremljeni i ne opremljeni .
Ма требало је приказати СВЕ ОДМАХ!
То је једини начин да се заштитиш од ЕУСА и НАТО.
А ко је насео на јалове претње, сам је себи гроб ископао.
Ту веома кривим покојног Председника Слободана, када се негде крене, нема назад, или ћеш платити СТРАШНУ ЦЕНУ.

А нама рачун тек има да дође.

Јесте то све ужас, али је то тако, са Светињама се не сме играти.
Није у питању само Светиња Косова и Метохије, већ и Светиња Живота Људи, односно СВЕ.

Значи ти њега до краја, или он тебе и твоје до краја, треће нема.
 
Izmedju ostalog i zbog toga sam napisao :

"Sad - sta je tu je , valja nam se nositi sa tekucim dogadjanjima i sto kvalitetnije pripremati za neka , eventualna , buduca i slicna , uz iskrenu nadu da nam se takva iskusenja nece ponoviti , posebno ne dok smo ovako nepripremljeni i ne opremljeni . ..." .
 
Izmedju ostalog i zbog toga sam napisao :

"Sad - sta je tu je , valja nam se nositi sa tekucim dogadjanjima i sto kvalitetnije pripremati za neka , eventualna , buduca i slicna , uz iskrenu nadu da nam se takva iskusenja nece ponoviti , posebno ne dok smo ovako nepripremljeni i ne opremljeni . ..." .
Знам.
Али и знам, да знаш, да се неспремном увек десе непријатна изненађења, а спремног заобилазе невоље...
Као и да знаш све друго.

Шта да се ради, нико нас ништа није питао...

:bye:
 
Ako je to tacno , onda to i nije bio tako "los dil" sa nase strane , jer su mnogi mostovi obnovljeni u relativno brzom roku nakon zlocinackog bombardovanja Srbije i CG 1999 - te od strane NATO pakta i bez odobrenja UN ...
U protivnom , da su se eventualni zarobljenici i pobarani avioni prikazali u javnosti , moguce je da se neke stvari na terenu ne bi odvijale na nacin na koji su se odvijali .
Sad - sta je tu je , valja nam se nositi sa tekucim dogadjanjima i sto kvalitetnije pripremati za neka , eventualna , buduca i slicna , uz iskrenu nadu da nam se takva iskusenja nece ponoviti , posebno ne dok smo ovako nepripremljeni i ne opremljeni .

Saglasan...

- - - - - - - - - -

Ма требало је приказати СВЕ ОДМАХ!
То је једини начин да се заштитиш од ЕУСА и НАТО.
А ко је насео на јалове претње, сам је себи гроб ископао.
Ту веома кривим покојног Председника Слободана, када се негде крене, нема назад, или ћеш платити СТРАШНУ ЦЕНУ.

А нама рачун тек има да дође.

Јесте то све ужас, али је то тако, са Светињама се не сме играти.
Није у питању само Светиња Косова и Метохије, већ и Светиња Живота Људи, односно СВЕ.

Значи ти њега до краја, или он тебе и твоје до краја, треће нема.

Ne mogu vise da odgovaram na ovakve stavove. Jednostavno nemam volje, a vreme ce pokazati.
 
Nisu samo oni koji "nas nisu nista pitali" jedini krivci ...
Ima tu , po malo i "naseg doprinosa zbog neaktivnosti i onog - zasto ja" ...

E to...bravo. Zasto ja, zasto ne neko drugi, pa onda se to ceo zivot nastavi...pa se ne placa struja, voda, komunalije, porez...i sve to uz to pitanje:...zasto ja, ne placa kurta ni murta...pa onda se pojavi gospodin ``ajdodatlebre`` (uz sve duzno postovanje, nemojte me pogresno shvatiti) koji konstatuje da je kriv Sloba ili neko drugi...jednostavno (iako ce me mnogi napasti i nece se sloziti samnom) samo se zbog nas samih dogadja ovo sto nam se dogadja. Da nismo neodlucni, neodgovorni, da ne pokusavamo na sve nacine da obaveze i odgovornost svalimo na nekoga drugoga, da nam je svest na visokom nacionalnom i patriotskom nivou, da imamo odgovornost i obavezu prema svojoj porodici i potomcima (kojih vecina nema), da nismo tako sebicni i posmatramo sve u materijalnom smislu...ima toga jos...ne bi nam se ovo desavalo. Ali...jbg, zasto ja nemam iphone, a ovaj ima, neka on ide da ratuje za Srbiju, a ja cu da setam pudlice po gradu...to je pravo stanje stvari.
 
:)
E to...bravo. Zasto ja, zasto ne neko drugi, pa onda se to ceo zivot nastavi...pa se ne placa struja, voda, komunalije, porez...i sve to uz to pitanje:...zasto ja, ne placa kurta ni murta...pa onda se pojavi gospodin ``ajdodatlebre`` (uz sve duzno postovanje, nemojte me pogresno shvatiti) koji konstatuje da je kriv Sloba ili neko drugi...jednostavno (iako ce me mnogi napasti i nece se sloziti samnom) samo se zbog nas samih dogadja ovo sto nam se dogadja. Da nismo neodlucni, neodgovorni, da ne pokusavamo na sve nacine da obaveze i odgovornost svalimo na nekoga drugoga, da nam je svest na visokom nacionalnom i patriotskom nivou, da imamo odgovornost i obavezu prema svojoj porodici i potomcima (kojih vecina nema), da nismo tako sebicni i posmatramo sve u materijalnom smislu...ima toga jos...ne bi nam se ovo desavalo. Ali...jbg, zasto ja nemam iphone, a ovaj ima, neka on ide da ratuje za Srbiju, a ja cu da setam pudlice po gradu...to je pravo stanje stvari.
Ма не љутим се, а јер сам у СУШТИНИ погрешио ја, са осудом покојног Председника Слободана. :rumenko:

"Не судите да вам се не суди и каквим судом судите, онаквим ће вам се судити."

Скроз се слажем са овим горе текстом.
Најлакша ствар на свету је рећи: "Крив је жртвени јарац, а ја сам чист!"
Тако да немам право да осуђујем Председника, јер нисам му био у кожи. А какве је имао под командом, видело се по паљби, са којом је слављен кумановски споразум (бар по околини београда).

Али, ето изланух се, па је ред да се мало правдам.
Од кад знам за себе био сам вођа (такве су ми све карактеристике: "рођени вођа"...), није то мој став, већ других (а како сам овде анониман, није ми ни нека хвала).
И сад у чему је виц?
Ја сам увек ЛИЧНО ишао да ПРВИ ГУРАМ и ИЗГУРАВАМ, да ПРВИ ПОДМЕЋЕМ ЛЕЂА у било којој акцији (другачије не умем!). Без обзира, на образовање, (или чин), или не знам шта, ЛИЧНО САМ УВЕК ПОКАЗИВАО ШТА ТРЕБА ДА СЕ РАДИ!
Зато сам и плаћао увек цену и никад ме ЦЕНА није интересовала...

Тако да сматрам, да је покојни Председник Слоба могао и другачије (јер ја бар 80% бих).

Јер, не може вођа увек да се вади на народ, често је народ смушен и треба му да види у вођи Вођу!
Тада ће и они најгори у народу бити промењени, односно ако неће, тада ће им сви ОДОБРИТИ КАЗНУ коју им вођа пропише.

Ипак кајем се што сам покојног Председника Слободана окривио, јер ИПАК није он (само) крив (већ и сви ми остали).
Пример је и Свети Руски Цар Николај 2. Романов.
Русија је била једна ТРУЛЕЖ, а која је почињала од тотално дегенерисаног племства. Свети Цар је видео да од тога нема ништа и да би средства принуде била за време, а не решење. Тако је Примио Мученички Венац, а Руски Народ је морао да прође страшну казну, да би био излечен...

Значи све ок, али ја ипак не бих напустио Космет, да сам могао да одлучујем о томе.
Иначе нисам био на Космету 1999. јер сам више требао овде...

:bye:
 
Kazu da rukovodjenje , znaci - predvidjanje dogadjaja .

Ne samo "vidovitost" , vec i promisljenost i saradnja sa promisljenima , a ne njihovo odstranjivanje...
Na zalost u nekim istrijskim trenucima , to je manjkalo nasim rukovodiocima , a neki drugi su tu imali , za njih , bolje rezultate ...
Sto ni u kom slucaju ne znaci da treba "sve cetri u vis , jednom za svagda" , kao sto ni trenutno nije jednom za svagda .

Bar to nam je i nasa i svetska istorija pokazala u vise navrata .
 
Poslednja izmena:
Kazu da rukovodjenje , znaci - predvidjanje dogadjaja .

Ne samo "vidovitost" , vec i promisljenost i saradnja sa promisljenima , a ne njihovo odstranjivanje...
Na zalost u nekim istrijskim trenucima , to je manjkalo nasim rukovodiocima , a neki drugi su tu imali , za njih , bolje rezultate ...
Sto ni u kom slucaju ne znaci da treba "sve cetri u vis , jednom za svagda" , kao sto ni trenutno nije jednom za svagda .

Bar to nam je i nasa i svetska istorija pokazala u vise navrata .
Ово ме већ нервира...
Dali ste previše reputacija u zadnja 24h. Molimo Vas da probate kasnije

Да, то је то.
Код Слобе је заиста била ГУНГУЛА. Знам како је то игледало (бар појмим), јер знам све те људе (тачније већином "људе"...) ...
Ови вуку овамо, они онамо, уцена, претња, дај милости, дај ово, дај оно , ... ЛУДНИЦА НА ДВАДЕСЕТЧЕТРИ ТОЧКА!

По некима он је одиграо максимал (љигавцима), по мени НИЈЕ, али није лоше (мање више...).
Мора човек и да има "бурму да предвиђа", али мора имати и ВЕРЕ!
Ту је Слоба био слаб, мало је веровао у Чуда, а ко у Чуда Верује, тај Чуда и Ствара.

Све у свему, можда су неки Паметни људи и добро рекли (после 1992. све је за Србију било касно)!
А можда би нас ипак Бог и боље Помиловао да смо наставили у јуну 1999...

У сваком случају, наше одупирање НАТО-у, ЕУ, УСА је те 1999. довело Путина на чело Русије!
Тако да НИЈЕ БИЛО ЏАБЕ и НИ ЈЕДАН ЈУНАК НИЈЕ ЏАБЕ ПОГИНУО, ОБОГАЉЕН, НАПАЋЕН 1999!!!
И то ће се, ко не зна, ТЕК ЗНАТИ!

Вечна им Слава у Царству Божијем Нашим Јунацима!
 
Pratim na drustvenim mrezama razne virtualne junake. Neko bi da ratujemo, a vojsku nisu sluzili, neko bi da kritikuje vlast, a zavrsio samo osnovnu skolu u Derventi, neko psuje drzavu, a ne shvata da samim time psuje sav narod i sve one mrtve koji su, otkada postoje Srbi, gradili i izgradjivali ovu nasu drzavu, neki bi da zive kao u Svajcarskoj, a ne znaju kako funkcionise platni sistem...sve u svemu raznih strucnjaka imamo. Svi bi nesto da urade, a niko ne zna kako. Bitno je da se serunja...i naravno niko se ne potpisuje svojim imenom i prezimenom, plase se, valjda, da ih neko ne sankcionise. Mnogo toga trebamo menjati. Mnogo.
 
Pratim na drustvenim mrezama razne virtualne junake. Neko bi da ratujemo, a vojsku nisu sluzili, neko bi da kritikuje vlast, a zavrsio samo osnovnu skolu u Derventi, neko psuje drzavu, a ne shvata da samim time psuje sav narod i sve one mrtve koji su, otkada postoje Srbi, gradili i izgradjivali ovu nasu drzavu, neki bi da zive kao u Svajcarskoj, a ne znaju kako funkcionise platni sistem...sve u svemu raznih strucnjaka imamo. Svi bi nesto da urade, a niko ne zna kako. Bitno je da se serunja...i naravno niko se ne potpisuje svojim imenom i prezimenom, plase se, valjda, da ih neko ne sankcionise. Mnogo toga trebamo menjati. Mnogo.
А ти си неко ко је изгледа изнад тог сивила?
Гледаш тако црве како гамижу по земљи и бројиш?
:rumenko:

И ко би шта да уради, а не зна како?
Конкретно.

Па добро је да си ти дао пример и не серуњаш и потписао си се својим именом и презименом...
Пусти људе да живе, пишу, каке, а проблем надувености ће реши нека игла...

:super:
 
Nije nam neophodno da na ovaj nacin "produzimo ono sto su nam zapoceli NATO zlocinci `99 - te " , samo drugim sredstvima i jedni protiv drugih ...
Zar nam je malo "spoljnih prijatelja i saveznika" ?
Kada nam je potrebnija sloga , ako ne upravo - sad i odmah i ovde ?!

Da li cemo im se pridruziti i na ovaj nacin ?
 
Nije nam neophodno da na ovaj nacin "produzimo ono sto su nam zapoceli NATO zlocinci `99 - te " , samo drugim sredstvima i jedni protiv drugih ...
Zar nam je malo "spoljnih prijatelja i saveznika" ?
Kada nam je potrebnija sloga , ako ne upravo - sad i odmah i ovde ?!

Da li cemo im se pridruziti i na ovaj nacin ?
То нам је Мој Бакоња усуд... :)

Чисто форме ради (јер знам да знаш...), да кажем да нису започели то 1999... раније, много раније. Негде када је Вукашин мислио да не мора да врати Круну Урошу, па Бранковић решио да је паметнији од Лазара и његове законске надређене Кнегиње Милице, па онда Милош помислио да може да уграби власт,ако турцима да Карађорђеву главу, итд...

Тако и та 1999.!
Председник Слободан је Одлучио, а сви ми морали да послушамо. Ја мислим да је погрешио, али сам га послушао. Ако ништа друго, јер нисам имао избора (а и да сам имао НЕ ВРЕДИ!!!)...

Сад смо ми СКУВАНИ. Једина шанса је да нас некад, ослободе Руси и ништа више! Тако би нам и вратили "дуг" од 1999. где смо узроковали да они смене Јељцина и доведу Председника Путина ("стелт" војни пуч у Русији 1999-јун...). А тако би и Председник Слободан био једном у праву.
Али, АЛИ!
Србију ови глодари ПОЈЕДОШЕ!!!
Вероватно је и то Правда због нечега и чак Љубав (јер смо много више згрешили), али је то чемерно за гледати...

Одлута ја...
Ма никад нисам сматрао спољње најопаснијим!
Опасни су ови изнутра.
Мислим да се то може сад и рећи да је мишљење ДОКАЗАНО (и наравно да није моје... само моје...).

Тако да ме ни ови надувени паметари апсолутно не тангирају. Такви никад нигде добро донели нису, јер је гордост најгора болест. Нису ни 1990, ни 1999. нити ће ИКАД!

:bye:
 
Poslednja izmena:
А ти си неко ко је изгледа изнад тог сивила?
Гледаш тако црве како гамижу по земљи и бројиш?
:rumenko:

И ко би шта да уради, а не зна како?
Конкретно.

Па добро је да си ти дао пример и не серуњаш и потписао си се својим именом и презименом...
Пусти људе да живе, пишу, каке, а проблем надувености ће реши нека игла...

:super:

Sivilo je samo u glavi. Ne postoji sivilo ako ga sami ne stvorimo. Naravno da sam iznad toga - ne razmisljam na taj nacin i iskreno sve me manje qurac boli za takve koji razmisljaju na taj nacin. Poenta je u tome da je uvek neko drugi kriv i da uvek taj neko ko nam je kriv - ne zna nista, a u stvari kritikuju oni koji, kako sam ranije naveo, pojma nemaju ni o cemu. Ali, hajde, moda je da pustim bradu - pusticu je, moda je da kritikujem vlast - kritikovacu je i ja, svi pljuju po drzavi - pljujem i ja...cisto da se bude u fazonu...sindrom mase, kao ova navijacka bagra. Nije stvar pustiti ljude da pisu. Neka pisu, svako ce napisati po nesto, ali ce se mnogi, koji povrsno poznaju stanje i u politici i u ekonomiji...itd...prihvatiti to neko pisanije, kao da je to tacno, a ne poslusaju ili procitaju vise misljenja ili stavova po razlicitim temama. Ovu temu sam otvorio relativno davno pre 10 godina. Bas zbog oprecnih stavova o vojsci i desavanjima 1999. o lazima i dezinformacijama koje su plasirane od 5. oktobra pa nadalje o svemu sto je bilo vezano za 1999. godinu. Zato sam i uzeo ovaj nik, ne svoje pravo ime i prezime, a sto se tice drugih drustvenih mreza, pisem pod svojim imenom i prezimenom, nemam problem sa time.

- - - - - - - - - -

То нам је Мој Бакоња усуд... :)

Чисто форме ради (јер знам да знаш...), да кажем да нису започели то 1999... раније, много раније. Негде када је Вукашин мислио да не мора да врати Круну Урошу, па Бранковић решио да је паметнији од Лазара и његове законске надређене Кнегиње Милице, па онда Милош помислио да може да уграби власт,ако турцима да Карађорђеву главу, итд...

Тако и та 1999.!
Председник Слободан је Одлучио, а сви ми морали да послушамо. Ја мислим да је погрешио, али сам га послушао. Ако ништа друго, јер нисам имао избора (а и да сам имао НЕ ВРЕДИ!!!)...

Сад смо ми СКУВАНИ. Једина шанса је да нас некад, ослободе Руси и ништа више! Тако би нам и вратили "дуг" од 1999. где смо узроковали да они смене Јељцина и доведу Председника Путина ("стелт" војни пуч у Русији 1999-јун...). А тако би и Председник Слободан био једном у праву.
Али, АЛИ!
Србију ови глодари ПОЈЕДОШЕ!!!
Вероватно је и то Правда због нечега и чак Љубав (јер смо много више згрешили), али је то чемерно за гледати...

Одлута ја...
Ма никад нисам сматрао спољње најопаснијим!
Опасни су ови изнутра.
Мислим да се то може сад и рећи да је мишљење ДОКАЗАНО (и наравно да није моје... само моје...).

Тако да ме ни ови надувени паметари апсолутно не тангирају. Такви никад нигде добро донели нису, јер је гордост најгора болест. Нису ни 1990, ни 1999. нити ће ИКАД!

:bye:

Ovo nije forum politike, ali me bas interesuje koji su ti koji su po tebi ispravni? Ovim postom ti dokazujes ono sto sam rekao. Da nam niko nikada nije bio dobar. Mozda tebe da izaberemo na nekim izborima?
 

Back
Top