Istina o Bogu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hektor:
ancika:
Hm, Hektor mi nije odgovorio na pitanje...bas bih volela da cujem njegov komentar. Smrt mi bas nije jasna...
Draga moja anci,puno sam pisao na razna pitanja.Sada ne znam o kome pitanju se radi.Molim te,formulisi pitanje,pa cu ti odgovoriti.
Pitala sam te kako opravdavas smrt mladih osoba, koje su pune ljubavi prema ljudima i zivotu. Na to pitanje mi nisi odgovorio. :wink:
 
jurodivi:
divlja-u-srcu:
" ZASTO BIH ZELEO DA VIDIM BOGA BOLJE NEGO
DANAS STO GA VIDIM?
VIDIM NESTO OD NJEGA U SVAKOM OD DVADESET
CETIRI CASA I U SVAKOM TRENUTKU,
U LICIMA LJUDI I ZENA VIDIM BOGA I U LIKU
MOME U OGLEDALU."

V.V.

Ucenik je dosao kod starog rabina. Pitao je: "Kazu da je u staro doba bilo mnogo ljudi koji su mogli da vide lice Bozije. Pa, zasto ga danas vise ne vide?" Rabin je odgovorio: "Jednostavno, danas vise niko nije u stanju da se sagne tako nisko"

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
Dakis:
analiticar:
Dakis:
AHUHUHU... AL SE OVDE ZAHUKTALO. LJUDI JESTE LI UKAPIRALI KO JE ANAKIN, TJ. STA JE? ASTROLOG!!! TO MNOGO TOGA OBJASNJAVA....

Anakin je ONA, čisto da znaš... :lol:
KUKUUUU!!!! Da nisi ti uvredjena sto nisam rekla "ASTROLOSHKINJA"??? :shock: Ako je to u pitanju, onda si se ofirala :lol:

Nažalost, Krivo, ja sam muško.... :lol: :lol:
 
Nindza:
Hektor:
Zanimljivo je da ljudi koji ne znaju NISTA o Bogu,ili ono sto znaju ne samo da je nepotpuno vec i pogresno,VREDJAJU Boga!Nisam sreo nikoga od takvih da se sa takvom energijom ustremljuju na bilo sta/koga drugog kao na Boga.Zasto je bas tema o BOGU tako izazovna?
neki ljudi svoj uspeh uvek pripisuju svojoj blistavoj inteligenciji,razumu...a kada dozive neuspeh e onda se sete da mozda postoji bog
Neki ljudi se sete Boga tek onda kada im predstoji vazan zadatak u zivotu. To ne opravdavam, mada se i meni ponekad desi. U poslednje vreme sve redje odlazim u crkvu- neka nepoznata sila me odvlaci od nje. Dva- tri puta sam uspela da je pobedim i udjem u crkvu i posle toga sam se mnogo bolje osecala, ali sad je ta sila sve jaca i jedva nekad uspevam da je savladam. Ko zna, mozda nisam svesna svojih grehova...Da li verujete da se grehovi prenose iz jednog zivota u sledeci? Verujete li, uopste, u reinkarnaciju? :wink:
 
Dakis:
AHUHUHU... AL SE OVDE ZAHUKTALO. LJUDI JESTE LI UKAPIRALI KO JE ANAKIN, TJ. STA JE? ASTROLOG!!! TO MNOGO TOGA OBJASNJAVA....

obozavam kad neko sa citavih 11 poruka se nadje pametan da sudi o ljudima...ili imas vise poruka ali pod drugim nickom? ccc...
ne, nisam astrolog...hobi nije isto sto i profesija...
dakle, hobi mi je astrologija a struka dipl. muzicar..

i sta si time htela da kazes?
 
anakin:
Dakis:
AHUHUHU... AL SE OVDE ZAHUKTALO. LJUDI JESTE LI UKAPIRALI KO JE ANAKIN, TJ. STA JE? ASTROLOG!!! TO MNOGO TOGA OBJASNJAVA....

obozavam kad neko sa citavih 11 poruka se nadje pametan da sudi o ljudima...ili imas vise poruka ali pod drugim nickom? ccc...
ne, nisam astrolog...hobi nije isto sto i profesija...
dakle, hobi mi je astrologija a struka dipl. muzicar..

i sta si time htela da kazes?



cilj da se ispadne pametan.

KAKO JE "DEMOKRATIJA" ZLO
KAD VECINA ODLUCUJE STA JE "PAMETNO"
A PAMETNIJI MORAJU DA CUTE...
 
anakin:
Dakis:
AHUHUHU... AL SE OVDE ZAHUKTALO. LJUDI JESTE LI UKAPIRALI KO JE ANAKIN, TJ. STA JE? ASTROLOG!!! TO MNOGO TOGA OBJASNJAVA....

obozavam kad neko sa citavih 11 poruka se nadje pametan da sudi o ljudima...ili imas vise poruka ali pod drugim nickom? ccc...
ne, nisam astrolog...hobi nije isto sto i profesija...
dakle, hobi mi je astrologija a struka dipl. muzicar..

i sta si time htela da kazes?
Izviiini... :oops: Postiiidela sam se :oops: .. sto imam :oops: ..samo...11 poruka :oops: Ali! :idea: Odmah cu da pocnem da pisem i pisem i pisem sto vise poruka, pa cu da postanem pametna :!: :!: :!: :P
 
Dakis:
analiticar:
Dakis:
analiticar:
Dakis:
AHUHUHU... AL SE OVDE ZAHUKTALO. LJUDI JESTE LI UKAPIRALI KO JE ANAKIN, TJ. STA JE? ASTROLOG!!! TO MNOGO TOGA OBJASNJAVA....

Anakin je ONA, čisto da znaš... :lol:
KUKUUUU!!!! Da nisi ti uvredjena sto nisam rekla "ASTROLOSHKINJA"??? :shock: Ako je to u pitanju, onda si se ofirala :lol:

Nažalost, Krivo, ja sam muško.... :lol: :lol:
Maaaajke ti??? :?: :?: :?:
đ

Pa kako ti sudiš sada sa svojih 11 poruka na forumu...Kada pređeš 100 javi se... 8)
 
ancika:
Zasto je Bog postavio drvo greha u sred raja, kad je znao da ce ga Adam i Eva probati? Da li ih je on, uopste, voleo?


Raj nije mesto u prostoro vec osecanje koje proishodi iz srca ali po zakonu slobodne volje coveku je i dozvoljeno da zrtvuje svoju iskrenu i pravu srecu zaread trenutnih strasti i zadovoljstava koje ga odvajaju od njegove sustine koja je previse jednostavna. Naravno da je Bog voleo Adama i Evu ali naravno im je dopustio slobodu izbora. Inace Drvo Greha odnosno Jabuka koju je Adam probao je ustvari svest o patnji.
 
ooo:
ancika:
Zasto je Bog postavio drvo greha u sred raja, kad je znao da ce ga Adam i Eva probati? Da li ih je on, uopste, voleo?


Raj nije mesto u prostoro vec osecanje koje proishodi iz srca ali po zakonu slobodne volje coveku je i dozvoljeno da zrtvuje svoju iskrenu i pravu srecu zaread trenutnih strasti i zadovoljstava koje ga odvajaju od njegove sustine koja je previse jednostavna. Naravno da je Bog voleo Adama i Evu ali naravno im je dopustio slobodu izbora. Inace Drvo Greha odnosno Jabuka koju je Adam probao je ustvari svest o patnji.
ispravi me ako nisam dobro razumeo...
znachi:
adam je primio svest o patnji i tako pocheo da uziva u trenutnoj strasti i zadovoljstvima.....a izgubio je iskrenu i pravu srecu koja mu donosi zadovoljstvo i strast prema zadovoljstvu????
 
ooo:
ancika:
Zasto je Bog postavio drvo greha u sred raja, kad je znao da ce ga Adam i Eva probati? Da li ih je on, uopste, voleo?


Raj nije mesto u prostoro vec osecanje koje proishodi iz srca ali po zakonu slobodne volje coveku je i dozvoljeno da zrtvuje svoju iskrenu i pravu srecu zaread trenutnih strasti i zadovoljstava koje ga odvajaju od njegove sustine koja je previse jednostavna. Naravno da je Bog voleo Adama i Evu ali naravno im je dopustio slobodu izbora. Inace Drvo Greha odnosno Jabuka koju je Adam probao je ustvari svest o patnji.
Sve pocinje od Boga, pa i ljudska volja- BOG JE TVORAC!!!I on tacno zna sta ce se svakome desiti. Zato postoji Knjiga sudbine... :wink:
 
Ne. Nema sudbine. Fatalizam je nesto sto nema nikakve veze sa hriscanstvom. Tacno je da je Bog premudar i da moze da zna sve, pa cak i unapred, ali je Bog i savrsen, i upravo zbog toga Bog. A, ta savrsenost se, izmedju ostalog i prvenstveno sastoji u LJUBAVI KOJA JE SLOBODA I SLOBODI KOJA JE LJUBAV. To znaci da volis nekog ljubavlju koja za njega nece biti gubitak licnog integriteta i identiteta, dakle slobode. Prosto receno, to je ono sto bi trebalo da bude ovo sto zovu "tolerancijom" (mada to nije isto sto i ljubav, jer tolerancija ne podrazumeva ljubav, da volis nekoga ko je drugaciji, vec samo trpljenje, tolerisanje - otuda:"da se tolerisemo i kad se ne mirisemo"). To znaci da volis i dopustas drugima da budu onako kako sami hoce da budu. Sa druge strane, "sloboda koja je ljubav" znaci da ta nasa autenticnost i posebnost ne sme da bude iskljuciva, tj., da nema ljubavi.
Da bi Bog zaista bio Bog, On mora ovako da se ponasa, inace ne bi bio Bog, nego zli gospodar, a to je u suprotnosti sa pojmom Boga. Dakle, tada bi to za Njega bilo samoubistvo!
Odatle i nasa sloboda da mislimo, kazemo, uradimo,... sta god hocemo, jer, to je nase pravo! Mi mozemo da mislimo sad jedno, posle drugo, na kraju deseto, i Bog nam tu nista ne moze, jer nas je takvima stvorio, tj. slobodne. Prema tome, nema tu nikakve sudbine, niti bilo kakve druge predodredjenosti. Sta cemo raditi zavisi iskljucivo od nas samih (ovo se, naravno ne odnosi na fantazije nekih tipa da bi u tom slucaju trebalo biti moguce progutati avion odjednom, ukoliko neko to pozeli...) :)
A, sto se tice dece... Deca nisu obicno kriva za iznenadnu smrt ma koje vrste (mada ne uvek - naravno da mogu da budu kriva ukoliko im se kaze da ne istrcavaju na ulicu jer ce ih u tom slucaju pregaziti auto i slicno, a ona ne poslusaju...). Ali, mogu i roditelji da budu krivi, itekako. Ovde se i krije odgovor na pitanje.
Sloboda obavezno podrazumeva i odgovornost. To nam kaze i ono "sloboda koja je ljubav". Jer, sta bi bilo kad ne bi bilo te odgovornosti... Uhhh!!! Ne mogu i ne smem da zamislim, sta bi sve moglo da se uradi... A moze. Svedoci smo. Ali, prirodna posledica greha jesu smrt i bolesti. Medjutim, osnovna stvar koja nas sprecava da sve to gledamo kako jeste, je jedno opste shvatanje koje smo, na zalost, nasledili od rimokatolicizma (tacnije od blazenog Avgustina), a to je da Boga dozivljavamo kao sudiju i policajca, koji ce da nas nesto kao kazni za prekrsaje "neprikosnovenog zakona". Ali, nije tako. Kad bi tako bilo, onda niko na zemlji ne bi ostao, jel' da? A, sta, zapravo, jeste? Hektor je to pomenuo. Bog je, pre svega, nama Otac, roditelj. Zato mu se i obracamo sa "Oce nas". A, koji to roditelj kaznjava decu tek tako, sadizma radi? Samo onaj koji to ne radi pedagoski, tj. iz ljubavi! Taj nije normalan! Takav nema ljubavi ni odgovornosti ni pred Bogom, ni pred sobom, ni pred svojom decom, niti bilo kim ko to gleda! Medjutim, ako on to radi promisljeno, da bi svoju decu vaspitao da budu bolji ljudi, da bi ih osposobio za samostalni zivot koji im predstoji, to je potpuno opravdano (opet, naravno, uz ogradu "ljubav koja je sloboda").
To se isto desava i svima nama u odnosu sa Bogom. Dakle, nema tu nikakvih pravnih sistema. Za Boga je to zarobljavanje. On je sposoban bilo kome da oprosti iz ljubavi.
Nego,...deca. Vrlo je bitno napraviti razliku izmedju zivota koji je ogranicen prostorom i vremenom (sto je svojevrsno ropstvo) i zivota koji sve to apsolutno prevazilazi. A, coveka je Bog stvorio da zivi i malo vise i malo bolje, nego sto ovde zivi. Stvorio ga je za taj famozni vecni zivot. To znaci da za dete koje gine nevino smrt nije gubitak, nego dobitak. Ko bi se od vas bunio da izgubi losiji posao, a da za kompenzaciju ili nagradu dobije bolji? Pa, jasno... Niko se ne bi bunio da ima bolji zivot...Znaci, za decu to i nije kazna (pod uslovom da nisu zlocesta, sto je opet odgovornost roditelja), ali za roditelje jeste. To je danak neodgovornosti. Jos u Starom zavetu se prica o tome. Kaze da se greh i posledice greha prenose na potomstvo "i do sestog kolena". Sta to znaci za coveka koji voli svoje dete?! To signal da se uozbilji. Ja licno znam mnoge ljude koji su se uozbiljili postavsi roditeljima. Znate ih i vi. Ja bih to nazvala svetom odgovornoscu, zahvaljujuci kojoj mnogo bolje shvatamo sta je ljubav, a sta raskidanje te ljubavi...
Eto.. oduzih... Necete mi zameriti :roll:
A, Danicu molim da mi oprosti zbog grubosti :oops:
 
goodday:
ooo:
ancika:
Zasto je Bog postavio drvo greha u sred raja, kad je znao da ce ga Adam i Eva probati? Da li ih je on, uopste, voleo?


Raj nije mesto u prostoro vec osecanje koje proishodi iz srca ali po zakonu slobodne volje coveku je i dozvoljeno da zrtvuje svoju iskrenu i pravu srecu zaread trenutnih strasti i zadovoljstava koje ga odvajaju od njegove sustine koja je previse jednostavna. Naravno da je Bog voleo Adama i Evu ali naravno im je dopustio slobodu izbora. Inace Drvo Greha odnosno Jabuka koju je Adam probao je ustvari svest o patnji.
ispravi me ako nisam dobro razumeo...
znachi:
adam je primio svest o patnji i tako pocheo da uziva u trenutnoj strasti i zadovoljstvima.....a izgubio je iskrenu i pravu srecu koja mu donosi zadovoljstvo i strast prema zadovoljstvu????
Evo jedan glupi primer, al nema veze. Moze da posluzi...
Odes na buvljak i kupis neke najlepse nabudzene patike. Odusevis se kako su lepe. Medjutim, one jednostavne, ne tako mocne na izgled, sto si kupio u NIKEu, bre, traju i nista im nije. A, ove se pocepale, usmrdele...
 
Dakis:
goodday:
ooo:
ancika:
Zasto je Bog postavio drvo greha u sred raja, kad je znao da ce ga Adam i Eva probati? Da li ih je on, uopste, voleo?


Raj nije mesto u prostoro vec osecanje koje proishodi iz srca ali po zakonu slobodne volje coveku je i dozvoljeno da zrtvuje svoju iskrenu i pravu srecu zaread trenutnih strasti i zadovoljstava koje ga odvajaju od njegove sustine koja je previse jednostavna. Naravno da je Bog voleo Adama i Evu ali naravno im je dopustio slobodu izbora. Inace Drvo Greha odnosno Jabuka koju je Adam probao je ustvari svest o patnji.
ispravi me ako nisam dobro razumeo...
znachi:
adam je primio svest o patnji i tako pocheo da uziva u trenutnoj strasti i zadovoljstvima.....a izgubio je iskrenu i pravu srecu koja mu donosi zadovoljstvo i strast prema zadovoljstvu????
Evo jedan glupi primer, al nema veze. Moze da posluzi...
Odes na buvljak i kupis neke najlepse nabudzene patike. Odusevis se kako su lepe. Medjutim, one jednostavne, ne tako mocne na izgled, sto si kupio u NIKEu, bre, traju i nista im nije. A, ove se pocepale, usmrdele...
i koja je povezanost istine o Bogu i usmrdelih patika? :shock: :shock: :shock: :shock:
 
ooo:
ancika:
Zasto je Bog postavio drvo greha u sred raja, kad je znao da ce ga Adam i Eva probati? Da li ih je on, uopste, voleo?


Raj nije mesto u prostoro vec osecanje koje proishodi iz srca ali po zakonu slobodne volje coveku je i dozvoljeno da zrtvuje svoju iskrenu i pravu srecu zaread trenutnih strasti i zadovoljstava koje ga odvajaju od njegove sustine koja je previse jednostavna. Naravno da je Bog voleo Adama i Evu ali naravno im je dopustio slobodu izbora. Inace Drvo Greha odnosno Jabuka koju je Adam probao je ustvari svest o patnji.
Pa, ne bih se bas slozila da je to “osecanje”. A, ni da je u pitanju "jabuka". A, ni da je u pitanju “svest o patnji”.
Rajski zivot je ustvari zivot u pravom smislu te reci, vecni zivot, a ne neki polovicni, privremeni, zovi ga kako god hoces. Rajski zivot je harmonicni zivot medjusobne ljubavi Boga i coveka. Odnos ljubavi. Odnos zajednice nas i Boga. To svako moze da oseti kao neku neverovatnu srecu kad je u ljubavi sa nekim. E, to je raj! Znaci, nije osecanje, nego taj odnos, koji mi mozemo da osetimo i prepoznamo.
Nije bila "jabuka", nego neki plod koji je bio jako lep, plod kao i svi drugi, ali koji nije spadao u blagoslov koji je Bog coveku dao. Tako, ni jedenje sa tog drveta nije nesto sto je odnos ljubavi izmedju Boga i coveka. A, iz tog ljubavnog odnosa sa Bogom covek crpe svoj zivot. Bog je zivot, i On ga daje svojim bicima. Tako da, ako nisi sa Njim u zajednici ljubavi, nemas odakle da crpis zivot, pa ga i nemas. Postajes smrtan. Logicno. Zato kaze: “Kad okusite sa drveta poznanja dobra i zla, umrecete”.
Sta to znaci? To znaci da nije patnja postojala, pa je covek tek tada postao svestan te patnje, nego ona do tada nije ni postojala. Sve je bilo dobro coveku dokle god je uzimao ta dobra od Onog koji ih je Izvor. Onog trenutka kad je covek resio da NECE dobro, a koje mu Bog nudi, a ovaj treba samo slobodno da uzme i bude srecan i sit i da uzvrati tu ljubav, da blagodari, spoznao je ono sto nije dobro, tj. zlo. To je to.
MEDJUTIM! Tu nije kraj! Ta bozanska ljubav prema nama je tolika, da nam ostavlja mogucnost da je uzmemo kad god to pozelimo. U tome je velicina nase slobode (sto mozemo i da ne gresimo – citaj: ne funkcionisemo pogresno = suprotno onome kako Bog funkcionise, kao ljubav i kao sloboda), i velicina bozanske ljubavi (sto nam uvek daje nebrojeno mnogo sansi da mozemo da ucinimo nesto za sebe, da zivimo u raju!)
 
analiticar:
Dakis:
goodday:
ooo:
ancika:
Zasto je Bog postavio drvo greha u sred raja, kad je znao da ce ga Adam i Eva probati? Da li ih je on, uopste, voleo?


Raj nije mesto u prostoro vec osecanje koje proishodi iz srca ali po zakonu slobodne volje coveku je i dozvoljeno da zrtvuje svoju iskrenu i pravu srecu zaread trenutnih strasti i zadovoljstava koje ga odvajaju od njegove sustine koja je previse jednostavna. Naravno da je Bog voleo Adama i Evu ali naravno im je dopustio slobodu izbora. Inace Drvo Greha odnosno Jabuka koju je Adam probao je ustvari svest o patnji.
ispravi me ako nisam dobro razumeo...
znachi:
adam je primio svest o patnji i tako pocheo da uziva u trenutnoj strasti i zadovoljstvima.....a izgubio je iskrenu i pravu srecu koja mu donosi zadovoljstvo i strast prema zadovoljstvu????
Evo jedan glupi primer, al nema veze. Moze da posluzi...
Odes na buvljak i kupis neke najlepse nabudzene patike. Odusevis se kako su lepe. Medjutim, one jednostavne, ne tako mocne na izgled, sto si kupio u NIKEu, bre, traju i nista im nije. A, ove se pocepale, usmrdele...
i koja je povezanost istine o Bogu i usmrdelih patika? :shock: :shock: :shock: :shock:

Ih, sunce ti :?: :!: :shock: Pa, sta ti trazis ovde, na "Filozofiji" :?: :?: :?: Idi na neki pandurski sajt
 
Pa ja ne mogu da odgovorim na ovo pitanje jer mislim da je prica o Adamu i Evi besmislica. Uopste ne verujem u to. U stvari, nije mi jasno kako neko moze da poveruje tu tako suludu pricicu. Problem je sto se svi koji veruju u Boga, u stvari jako plase Boga, strepe od velike kazne itd. Zato i prihvataju da veruju u svakakve nametnute pricice kao sto je ova.
 
pa da...
a meni je tvrdjenje da ce dete da pogine zbog toga sto su mu roditelji gresni je blago receno monstruozno.
ostavite starozavetnu filozofiju. niko normalan sad ne moze da se rukovodi time. neces slati medvede na decu jer su te zezala (ko je citao, zna).
nece dete da ispasta svojom smrcu sto mu roditelji ne veruju u Boga.
milsim ljudi, zivite li vi pravi zivot? ajde pokusajte da primenite ovo na stvarnost...
 
Dakis:
Rajski zivot je harmonicni zivot medjusobne ljubavi Boga i coveka. Odnos ljubavi. Odnos zajednice nas i Boga. [/b]To svako moze da oseti kao neku neverovatnu srecu kad je u ljubavi sa nekim. E, to je raj! Znaci, nije osecanje, nego taj odnos, koji mi mozemo da osetimo i prepoznamo.

Nešto mi tu nije jasno.
Ja, kada prema nekome osećam tu "neverovatnu sreću kada sam u ljubavi" o kojoj govoriš, osećam i neverovatnu seksualnu privlačnost, kao i svako drugo normalno ljudsko biće. :P

E, sad, kako stoje stvari u toj "ljubavnoj zajednici" sa bogom? Smem li da ga kresnem? :oops:
Zezam se, ali je pitanje jasno: vaše paradoksalno razdvajanje "čulnog" od "duhovnog", odbacivanje nagona jer ne znate kud da ih udenete u vašu teoriju, itd.

Nemoj mi samo reći da je ljubav prema bogu nešto uzvišenije. Ti "Tito se voli kao mama, i još malo više, Tito se voli najviše" fazoni su malo ofucani.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top