ISTINA O ABORTUSU?

QchCK*a:
JEDINI razlog zbog kog bih abortirala bi bio ako mi na ultra zvuku kazu da mi dete ima npr. uvecano srce, jedno plucno krilo itd ozbiljne deformacije na tu foru.
Zasto da ga mucim ? Zasto da mu pruzim sansu da zivi? Da bi posle CEO svoj zivot provelo u patnji i agoniji, zakljucano po bolnicama, bezbroj puta seckano po operacionim salama :?: :!: :?: :!:
Slazem se sa tobom,ali..uvek postoji ono ali.Imala sam prilike da procitam jednu veoma poucnu knjigu o abortusu koja pocinje jednom istinitom zivotnom pricom i zao mi je sto je nemam trenutno kraj sebe da bih izvukla neke citate,pa cu da se potrudim da je koliko-toliko prepricam ukratko.Radi se o vremenu u toku rata(nisam sigurna da li je to I ili II svetski rat).U svakom slucaju,zena je trudna,kod kuce je,sa dvoje male dece,dok je muz na ratistu.Pretpostavljam da abortusi nisu bili tako uobicajeni u to vreme kao sada,ali su opet bili prisutni.Jednim odlaskom kod doktora,zena saznaje(posto je bila na polovini trudnoce),da boluje od neke bolesti(na zalost,ne secam se koje)koja moze da usmrti i majku i dete.Doktor joj je strogo naglasio da mora da se uradi abortus jer moze da umre.Ali,ona nije htela ni da cuje za to.Jednostavno mu je rekla da uradi sve sto je u njegovoj moci da je sacuva u zivotu dok ne rodi dete,a onda joj je sve jedno sta ce se desiti sa njom.Tada se,kako kaze ona,prvi put pomolila Bogu,i tako je i nastavila i narednih meseci dok je lezala u bolnici.Stanje joj je bivalo sve gore i gore,ali je uspela ipak uz pomoc doktora da istrpi sve to i porodi se.Posle samo par meseci umire.Na zalost to je jedna veoma tuzna prica,ali sa jedne strane toliko radosna zbog cinjenice sta je sve jedna majka spremna da uradi za svoje dete.ZNAM DA NISAM DOSTOJNA DA DELIM POHVALE,ALI KOD MENE IMAJU NAJVECU PLAKETU I SVA PRIZNANJA OVOG SVETA SVE ONE DEVOJKE ILI ZENE KOJE BUDU IMALE HRABROSTI DA ISTRPE SVE PRITISKE,SVE NAVALE,UBEDJIVANJA I OGOVARANJA KOJA TRAJU VRLO KRATKO ZA UZVRAT DAVANJA JEDNOG ZIVOTA KOJE SE CENI,VOLI I POSTUJE I KOJE VREDI MNOGO,MNOGO VISE OD BEDNIH 2000 DINARA!(koliko sada kosta jedan abortus!) :!:
Zelim vam svako dobro!
 
dr:
Samo hrabro,veruj u sebe.
Pozdrav!

Ja sam postala mama sa 20 godina prvi put. Upisala sam fakultet, dala prvu godinu, i to se dogodilo. Od pocetka sam htela da zadrzim bebu, ali nisam htela da se udam. Otac mi je postavio uslov da ne mogu da zadrzim dete ako se ne budem udala i da ne racunam na njega. Tako sam se udala, rodila decaka i razvela se brze bolje, jer sam shvatila da se osoba za koju sam se udala alkoholicar. Kako ti pre nisam uvidela?
Prvo, imala sam 18 kad smo se upoznali, videla sam da mnogo pije, ali da je uvek bio trezan. Nisam ni znala da on odlazu u wc, gde usmrkava kokain koji ga dize i tako moze da nastavi da pije. Saznala sam kako izgleda kokain kada sam slucajno ocistila sa stola neki beli prah misleci da je brasno, dobila samar od njega. Tada sam sve rekla ocu i on je podrzao moju odluku da se razvedem i da dete ne raste uz takvog oca. Moj sin je imao nepunih godinu dana kad sam pobegla iz inostranstva (on je stranac) i vratila se u Beograd. Posle sam se zaposlila i sama se brinula o detetu, koje sada ima 10 godina. Upisala sam studije i polako ih zavrsavam, sada su mi ostala 4 ispita. Pre dve godine sam upoznala mog sadasnjeg supruga, udala se za njega i sada sam u sedmom mesecu trudnoce. Ovog puta, to je bila zrela ljubav, kad vise nisam dete i kad sam uspela da sagledam njegove osobine i da ih prihvatim. Sada nemam vise iluzija o braku, ljubavi, znam da se ljubav mora odrzavati kroz mnogo neznosti, odricanja, kompromisa i tolerancije. Naravno i postovanja. On je stabilna licnost i ja sam vrlo srecna pored njega. Kruna svega je beba koju mi je Bog podario.

Naravoucenije ove moj price je da te podrzavam u odluci da rodis dete, a tvoji roditelji su divni ljudi cim te podrzavaju. Imas mnogo vise nego sto sam imala ja. Ipak, moje dete je dalo mom zivotu novi smisao, zrelost, snagu da se skolujem dalje, da istrajem. Kad god sam se osecala sama, tuzna, bilo je dovoljno da odem u njegovu sobu i da pogledam to savrseno stvorenje kako mirno spava. Tada sam bila uverena da nista nije vazno ni tako strasno, ako imam njega. Mislim da se nista ne desava slucajno, da dete moze samo da ti pruzi novu dubinu i lepotu zivljenja. Da sam abortirala, nikad to sebi ne bih oprostila. Prvi put ces to da osetis kada bue pocelo da se pokrece u tebi. Sada srecno i samo hrabro. Ne dozvoli da te ljuudi sa malo vere u sebe i Boga poljuljaju. Jaca si nego sto mislis. Mnogo srece i zelim ti sve najlepse. Ne plasi se, cudni su putevi Gospodnji.
Ako ti bude potreban savet, kontaktiraj me preko foruma sa naslovom "za Anabell" i ostavicu ti moj email
 
Anabell:
dr:
Samo hrabro,veruj u sebe.
Pozdrav!

Ja sam postala mama sa 20 godina prvi put. Upisala sam fakultet, dala prvu godinu, i to se dogodilo. Od pocetka sam htela da zadrzim bebu, ali nisam htela da se udam. Otac mi je postavio uslov da ne mogu da zadrzim dete ako se ne budem udala i da ne racunam na njega. Tako sam se udala, rodila decaka i razvela se brze bolje, jer sam shvatila da se osoba za koju sam se udala alkoholicar. Kako ti pre nisam uvidela?
Prvo, imala sam 18 kad smo se upoznali, videla sam da mnogo pije, ali da je uvek bio trezan. Nisam ni znala da on odlazu u wc, gde usmrkava kokain koji ga dize i tako moze da nastavi da pije. Saznala sam kako izgleda kokain kada sam slucajno ocistila sa stola neki beli prah misleci da je brasno, dobila samar od njega. Tada sam sve rekla ocu i on je podrzao moju odluku da se razvedem i da dete ne raste uz takvog oca. Moj sin je imao nepunih godinu dana kad sam pobegla iz inostranstva (on je stranac) i vratila se u Beograd. Posle sam se zaposlila i sama se brinula o detetu, koje sada ima 10 godina. Upisala sam studije i polako ih zavrsavam, sada su mi ostala 4 ispita. Pre dve godine sam upoznala mog sadasnjeg supruga, udala se za njega i sada sam u sedmom mesecu trudnoce. Ovog puta, to je bila zrela ljubav, kad vise nisam dete i kad sam uspela da sagledam njegove osobine i da ih prihvatim. Sada nemam vise iluzija o braku, ljubavi, znam da se ljubav mora odrzavati kroz mnogo neznosti, odricanja, kompromisa i tolerancije. Naravno i postovanja. On je stabilna licnost i ja sam vrlo srecna pored njega. Kruna svega je beba koju mi je Bog podario.

Naravoucenije ove moj price je da te podrzavam u odluci da rodis dete, a tvoji roditelji su divni ljudi cim te podrzavaju. Imas mnogo vise nego sto sam imala ja. Ipak, moje dete je dalo mom zivotu novi smisao, zrelost, snagu da se skolujem dalje, da istrajem. Kad god sam se osecala sama, tuzna, bilo je dovoljno da odem u njegovu sobu i da pogledam to savrseno stvorenje kako mirno spava. Tada sam bila uverena da nista nije vazno ni tako strasno, ako imam njega. Mislim da se nista ne desava slucajno, da dete moze samo da ti pruzi novu dubinu i lepotu zivljenja. Da sam abortirala, nikad to sebi ne bih oprostila. Prvi put ces to da osetis kada bue pocelo da se pokrece u tebi. Sada srecno i samo hrabro. Ne dozvoli da te ljuudi sa malo vere u sebe i Boga poljuljaju. Jaca si nego sto mislis. Mnogo srece i zelim ti sve najlepse. Ne plasi se, cudni su putevi Gospodnji.
Ako ti bude potreban savet, kontaktiraj me preko foruma sa naslovom "za Anabell" i ostavicu ti moj email

Ne da ti se divim nego mnogo vise od toga... I da ti iskreno kazem mnogo si mi pomogla onako psihicki da se nastavim boriti... Hvala ti... a sto se tice mail adrese mozes mi ostaviti jer bi bas volela jos pricati odnosno dopisivati se sa tobom... jer sam i ja u slicnoj situaciji kao sto si ti bila...
Da sto se tice mojih roditelja nemam reci jednostavno ih obozavam i divim im se... i uvek cu im biti zahvalna na podrsci koju su mi pruzili!
 
Senka Z.:
[) ili devojkama koje misle da je to sasvim u redu i da ce mozda i sutra to da ucine

Mislish, devojke koje smatraju da je abortus u redu, bash kao shto svi ostali smatraju da je ok radjati nezeljeno dete (koje kasnije cesto postaje emocionalno i vaspitno osakaceno), ili kao shto misle da je ok radjati 10oro dece, pa moliti u TV emisijama za pomoc, jer nemaju ni 'leba da jedu (a najstarija deca cuvaju najmladju, shkolovanje im ode u p.m. i sl...). Primera ljudske neogdovornosti je mnogo!
Kao shto neki misle da je neodgovorno od zene da abortira, ja smatram da je neodgovorno doneti na svet nezeljeno dete, pa ga tretirati kao kuche. (bolje u tom slucaju da ga daju na usvajanje).
Mada, naveca neodgovornost tu lezi u cinjenici mladi (a bogami i oni stariji, najveci procenat abortusa izvrse udate zene) zaboravljaju na kontracepciju.

Naravno, niko se i ne pita shta je sa odgovornoscu onih momaka koji su "napravili" dete.

Elem, da se i ja izjasnim. Sebi ne bih "priustila" abortus iz prostog razloga shto se vodim nacelom da "kondom glavu cuva". Ako bi mi se desilo tako neshto dok sam josh u zavisnom polozaju, tj. dok sedim na grbachi roditeljima koji jedva izdrzavaju i moju machku (a kako bih tek moje dete),a sama nemam zavrsenu skolu, niti stalan posao, naravno da bih abortirala. Svesna sam i eventualnih posledica, kako fizickih (sterilitet, npr) tako i psihickih, ali ta misao mi je upravo i vodilja, te strogo vodim racuna o kontracepciji.
O tome i jeste rech - odgovorna osoba jeste ona koja je svesna svih mogucnosti i koja ume da donese odluku i da - zivi sa njom.
Sve najbolje, takodje.
 
Slazem se... :wink:
(ulovljena si...opet!)
kiss.gif
 
Senka Z.:
Slazem se sa tobom,ali..uvek postoji ono ali.Imala sam prilike da procitam jednu veoma poucnu knjigu ...

Ja govorim za sebe. Ako postoji mogucnost da cu radjanjem ozbiljno bolesnog deteta da mu obezbedim samo bol i patnju, ne zelim da mu pruzim sansu za takav zivot.
A da znam da sam bolesna i da to moze da bude pogubno za dete.....nema govora o tome da ga rodim !
 
Onda nema dileme, ako si hriscanka, abortus je jednak ubitstvu i smrtni greh.
A sto volim one pravoslavce, kojih je puna Srbija,
a ipak odu na abortus jer su licemerni, nevernici i ne postuju osnovne bozje zapovesti.
Ti su gori nego ateisti.
Brate, ne mozes da odes na abortus, da ubijes, a da onda sebe proglasis za hriscana.
A svi koji si ove odgovorili da bi abortirali, nisu hriscani nego obicni foliranti.
 
anabell:
Onda nema dileme, ako si hriscanka, abortus je jednak ubitstvu i smrtni greh.
A sto volim one pravoslavce, kojih je puna Srbija,
a ipak odu na abortus jer su licemerni, nevernici i ne postuju osnovne bozje zapovesti.
Ti su gori nego ateisti.
Brate, ne mozes da odes na abortus, da ubijes, a da onda sebe proglasis za hriscana.
A svi koji si ove odgovorili da bi abortirali, nisu hriscani nego obicni foliranti.

Vidis bas imamo ista ajd neka bude i slicna razmisljanja...
Veliki pozdrav! :wink:
 
anabell:
Hajde da postavimo ovo pitanje drugacije!
Da li ste hriscani?
Hajde da odgovorim ovako : verujem u Boga, ali ne verujem u religijsku manifestaciju izvitoperenu od strane ljudi (koja se ponekad manifestuje u vidu samih obicaja, prezderavanja po slavama, gusenja zdravog razuma i slicnim idiotijama). Za mene je Bog svuda oko mene, i na nebu i u zemlji, i u vidu zelenog drveta, ako bash hocete.... A sigurno nije neki dedica sa bradicom (kako ga svi zamisljaju) koji gleda sve crno - belo i po kome sve ljudske osobine i sve nijanse grehova tako rigidno deli na sudbinu raja ili pakla.

Htela bih samo josh da podsetim sve te silne hricane (pre nego shto pocnu da bacaju kamenje na "gresnike") da svako treba da snosi odgovornost za svoje grehe, i iskljucivo o njima da vodi brigu,a ne o tudjim. Kako sebi skrojish, tako ce ti i biti.
 
anabell:
Onda nema dileme, ako si hriscanka, abortus je jednak ubitstvu i smrtni greh.
A sto volim one pravoslavce, kojih je puna Srbija,
a ipak odu na abortus jer su licemerni, nevernici i ne postuju osnovne bozje zapovesti.
Ti su gori nego ateisti.
Brate, ne mozes da odes na abortus, da ubijes, a da onda sebe proglasis za hriscana.
A svi koji si ove odgovorili da bi abortirali, nisu hriscani nego obicni foliranti.
Pa, znas kako...
Ako cemo vec o tome sta je greh, onda je greh i predbracni sex, a i sama kontracepcija. Tako kaze vera. Ako ste vec toliki hriscani, uzdrzavajte se i od toga, i ne cinite greh svesno.
 
Luc:
Snezna, kako mislis da zavrsis akademiju ako ne ucis???
Lepo si ustala, doruckovala, popila kaficu - sad na ucenje...
Ne pijem kaficu.... Mozda je u tome problem...
(ma, iznerviralo me ono za himnu, pa sam morala da svratim... :wink: )
A i potpuno sam smetnula sa uma da se danas menja sat, pa sam razocarana sobom sto sam ustala u 10:10... :cry:
Sad cu da idem, krajnje je vreme. pozdrav! :wink:
 
Snezna_kraljica:
anabell:
Onda nema dileme, ako si hriscanka, abortus je jednak ubitstvu i smrtni greh.
A sto volim one pravoslavce, kojih je puna Srbija,
a ipak odu na abortus jer su licemerni, nevernici i ne postuju osnovne bozje zapovesti.
Ti su gori nego ateisti.
Brate, ne mozes da odes na abortus, da ubijes, a da onda sebe proglasis za hriscana.
A svi koji si ove odgovorili da bi abortirali, nisu hriscani nego obicni foliranti.
Pa, znas kako...
Ako cemo vec o tome sta je greh, onda je greh i predbracni sex, a i sama kontracepcija. Tako kaze vera. Ako ste vec toliki hriscani, uzdrzavajte se i od toga, i ne cinite greh svesno.

Lako je verovari u Boga pred kojim nemas odgovornost, pa kao nije sve crno-belo, bog je drvo, pticica koja peva, hajde da ubijamo, a Bog ce verovatno da pocese "bradicu" i da razmisli koje su nase olaksavajuce okolnosti, pa ce da nas stavi u neki od mnogo krugova DAnteovog pakla, ili u cistiliste... cuj, mozda dobro i prodjemo, ako Bog uspe da smisli dovoljno ubedljivo opravdanje zasto smo ubili.


10 bozijih zapovesti



1. Ja sam Gospod Bog tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im sluziti.
3. Ne uzimaj u zalud Gospoda Boga svoga.
4. Secaj se dana odmora da ga svetkujes; sest dana radi i svrsi sve svoje poslove,
a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvome.
5. Postuj oca svoga i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo pozivis na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne cini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoci lazno na bliznjega svoga.
10. Ne pozeli nista sto je tudje.

SAmo mi reci gde pise ovde da ne koristis kontracepciju??? Lepo procitaj Bibliju pa se onda javi. Nego, mislim tvoje shvatanje vere vise odgovara Hari Krisna.

Zato pise: "Ne ubij!"
A o ogdovornostima... ako ubijes odraslog coveka, lepo te smeste u zatvor pa ti ne gine 10 godina.
Ako ubijes zivot u sebi, sto je po meni jos gore (jer odrastao covek jos ima sansu da se brani, a fetus nema), mislis samo se obrisu ruke i nikom nista???
Abortus jeste ubistvo, najkrvavije i najpromisljenije. Da li znate da mesec dana posle zacetka bebici vec moze da se detektuju otkucaji?
 
Anibell nemoj da se nerviras, pusti je (lollu) nek zivi sa svojim shvatanjima... moze ona da prica sta hoce i da mlati ali ne daj Boze da se nadje u toj situaciji, jos nije bila ako bude i svejedno se odluci za abortus nece se tako smireno i savesno osecati veruj mi!
Ne vredi se truditi i kidati zivce na takve osobe... nemam nista protiv to je njeno misljenje samo nek dvaput razmisli ubuduce kad nesto kaze i ne moze tako pricati ako se nije nasla u toj situaciji... pa makar je morali mama i tata izdrzavati(ali moze i ona sama svi mogu samo da hoce, a normalno da ce imati pomoc roditelja, prijatelja..., i ne svidja mi se ni to kad kazu u smislu samo toliko godina imam pa nisam se izivila mislim da je to krajnje sebicno, znaci misli samo na sebe, a beba... ne to ne mogu da razumem...
 
daj nemojte to /ubistvo ubistov ubistvo/ ...cini mi se vi sve govorite iz teorijske strane, a sta kada bi vas slucaj stvarno naterao da razmisljate :I pretpostavljam da ko je god uradio to imao je jak razlog... :I nezgodno je ako se slusa okolina a ne unutrasnji glas :I
 
je l ste gledali onu englesku seriju pre neki dan...devojka na pochetku ok karijere, ima dechka, i kao nisu sigurni da li im se deislo... i sad se ona lomi da li da popije pilule za dan posle ili ne.. kao i oce i nece..ne znam sta je bilo posle
 
da li idesh u crkvu? da li slusas propovedi nekad?

obrati pazhnju - greshnica koja je doshla kod isusa i fariseji (oni su valjda neki njegovi telohranitelji cuvari stagod)... o pokazivanju vere i osecanju... znas li tu pricu...?
 
Isto tako ima devojke koje nisu to uradíle!!!
Lepo si rekla sta ako su imale jak razlog pa onda ako jesu to ih ne treba doticati...

Ale neeeeeeeeeeeeeeee i neeeeeeeeeeeee o tome vam i pricam svako ima bar malo savesti... da sad ne pisem sve ponovo ali procitaj celu temu pa ce ti biti jasno o cemu pricam... i dobro je sto si to napisala pa kao je tim devojkama koje su abortirale... stvari su mnogo jasnije...
 
Anonymous:
SAmo mi reci gde pise ovde da ne koristis kontracepciju??? Lepo procitaj Bibliju pa se onda javi. Nego, mislim tvoje shvatanje vere vise odgovara Hari Krisna.
Znam da je tvoj komentar odnosio na lollin post, ali ovo je konkretno upuceno meni:
U Bibliji ne pise nista za kontracepciju, ali Crkva je zabranjuje, jer smatra da je to greh jednak abortusu, jer se i na jedan i na drugi nacin kontrolise i usmerava Bozija volja.
Pozdrav! :wink:

(anabell, ako si cesce na temi, bolje se registruj, da ne dodje do zabune oko potpisivanja posta 8) )
 
Anonymous:
Anibell nemoj da se nerviras, pusti je (lollu) nek zivi sa svojim shvatanjima... moze ona da prica sta hoce i da mlati ali ne daj Boze da se nadje u toj situaciji, jos nije bila ako bude i svejedno se odluci za abortus nece se tako smireno i savesno osecati veruj mi!
Ne vredi se truditi i kidati zivce na takve osobe... nemam nista protiv to je njeno misljenje samo nek dvaput razmisli ubuduce kad nesto kaze i ne moze tako pricati ako se nije nasla u toj situaciji... pa makar je morali mama i tata izdrzavati(ali moze i ona sama svi mogu samo da hoce, a normalno da ce imati pomoc roditelja, prijatelja..., i ne svidja mi se ni to kad kazu u smislu samo toliko godina imam pa nisam se izivila mislim da je to krajnje sebicno, znaci misli samo na sebe, a beba... ne to ne mogu da razumem...
Ne mozes da razumesh zato shto nisi pazljivo procitala moje prethodne postove gde sam napomenula da strogo vodim racuna o kontracepciji da se tako neshto ne bi dogodilo (abortus). Tacno je, ne mogu stoprocentno da odgovorim kako bih reagovala da se nadjem u takvoj siuaciji, mogu da odgovorim samo kako sad smatram da bih reagovala. Jer smatram da sam pre svega ljudsko bice, sa svim svojim vrlinama i manama.To se odnosi i na onaj gornji post gde me je neko anoniman pitao gde u 10 bozijih zapovesti pishe na ne treba da koristim kontracepciju. Dakle, pazljivije citanje...
Ako ne mogu pricati o nekoj sitaciji a da se nisam nasla u istoj, onda bi se ovaj forum sveo na "istinite ispovesti". Svako ima pravo na svoje misljenje, hteli vi to, hrsicani, ili ne da prihvatite ;).
 

Back
Top