ISHRANA

Sve su manje sanse da cu ja u Kraljevu naci Meradog. Danas sam mu kuvala palentu i uvalila kesicu Pedigree sosa, pojeo je sa vise uzivanja tj. manje gadjenja nego Pedigree granule. Nemam ideju koje bih mu granule uzela, dajte neki savet koji se da ostvariti bez cimanja familije koja bi posle mene cimala za sve (a ima toga mnogo) sto je ovde, u KV jeftinije nego u BG. I da budu sto sitnije i mekse, Gizmo je ipak mesanac pekinezera star 13,5 god. i sa predgrizom, parodontozom...
 
Moji prijatelji imaju zenku mesanca pekinezera, isto je starija, oko 10 godina.
Oni uzimaju eukanubu za sitne rase ili stence, sve jedno . Granule su mnoooogo sitne, ko za mace.
Imas i royal canin za sitnije rase, i to je dobro.
Ja svom dajem bento kronen, iste je cene kao eukanuba, i ako ga hoce pas koji na silu jede granule-to znaci da je stvarno dobar. A ni i granulesu mu prilicno sitne,.A i mirise (smrdi) bas kereci. Ja polako sticem utisak da psi vise vole smrdljiviju hranu. :)
 
Ja imam jedan problem sa malom gospodjicom, prvo je dobijala mleko sa udrobljenim hlebom ili griz sa zumancetom, ali od kada je dobila mesni obrok sa pirincem, nece vise ni da primirise grizu...razmazena mala:) Koje granulice da joj kupim? Ima skoro 2 meseca, valjda...
 
Pa probaj eukanubu za stence, meni je to vet preporucio. Granulice su jako male, tako da moze da ih sazvace,a u njima ima bas sve sto je stenetu potrebno...
ne znam dal ce u pocetku hteti da jede granule posto nije naucena...
Ja sam Gipsy-ju cim je dosao prvi put strpala ogromnu ciniju granula, a on nije hteo ni da je pomirise. Pomislila sam da nije nesto u redu sa njim, a on je bio mrtav gladan mucenik, a nije jeo...kasnije sam mu mesala sa pirincem, mesom, supicama i polako dodavala sve vise granula i sad ih jede bez problema...
 
Pa ili mesaj, ako ne bude htela same da ih jede,a ako bude onda posto jede vise puta dnevno, mozes da joj dajes naizmenicno, jednom granule, a jednom nesto drugo. Ma nije to sad toliko striktno, jedino sto je bitno je da ima raznovrsnu ishranu, da bi dobila sve sto joj treba. Mozes da kupis i vitamine za pse, al one skuplje(kutijica-700 din.) jer oni jeftini koliko cine dobro-toliko su i stetni. To mi rekao vet
 
Upravo je pojela svoj obrok sa granulicama:) Potopila sam joj u supicu od kuvanog mesa i pocistila je sve:) Sto se vitamina tice, vet mi je rekao da joj dajem AD kapi, i Pikovit sirup, oboje su predvidjeni za decu...ne znam da li joj je to dovoljno...
A jel znas mozda koliko kosta vakcina protiv stenecaka i majcine kuge? Ja sam prvu platila 900, pa ne znam da li je toliko i kod ostalih...Hvala! P.S. Veliki liz od Lare:)
 
Jao super, neces morati da se mucis sa navikavanjem na granule. Secam se u tom periodu, ja Dzipsiju pomesam granule i pastetu i on olize pastetu a njih ostavi...koji uzas, pa sam onda morala da smisljam svaki dan sta da mu dam, a da bude razlicito.
To za AD kapi je obavezno, gledaj da mu dajes svaki dan, a za taj sirup nisam cula...
Sto se tice vakcina, ja nemam pojma sta su mu sve dali, dolazili smo tamo, rekli "daj sve sta treba", onda on dobije koskicu od veta jer je bio dobar i palimo kuci...jedino sto znam je da su sve kostale otprilike tako, oko 900-1200. I kad zavrsis sa tim, mirna si i ne razmisljas
 
Moji prijatelji imaju zenku mesanca pekinezera, isto je starija, oko 10 godina.
Oni uzimaju eukanubu za sitne rase ili stence, sve jedno . Granule su mnoooogo sitne, ko za mace.
Imas i royal canin za sitnije rase, i to je dobro.
Ja svom dajem bento kronen, iste je cene kao eukanuba, i ako ga hoce pas koji na silu jede granule-to znaci da je stvarno dobar. A ni i granulesu mu prilicno sitne,.A i mirise (smrdi) bas kereci. Ja polako sticem utisak da psi vise vole smrdljiviju hranu. :)

Probali smo svojevremeno Royal Canin, na kraju su ih pojele Mica i Micika. Za Eukanubu sam cula da su je povukli. Nasla sam mu neke Dog Fun mkoje su sitne a sastav na dzaku obecava, pazljivo sam procitala dok je pet-shop-boy prodavao muljase i algare. Da ne pricam da su cak i jeftine (110 din/kg)! Zasad mi ne deluje odusevljeno, izgleda da se radi o granulama uopste. Mogla bih da ga uzmem malo kod mene na pansion, ionako planiram da se malo vise aktiviram oko kuvanja i za nas.
 
Kolika je verovatnoca da je moja matora drtina (ovom prilikom se izvinjavam njemu i svima koje sam lagala, ima 12,5 a ne 13,5 godina, nemam pojma kako sam se zabrojala) dobila proliv od Pedigree konzerve? Sinoc sam mu uzela jednu onu manju i sipala mu oko pola da bi se on time bukvalno davio koliko mu se svidela ali je jutros jednom jako meko, skoro tecno kakio. Jedva sam pokupila. (Inace, slavili smo juce i on je usisavao za mojom Milicom i sarana i oslica i marinadu i pljeskavice od skobalja... (cveklu nije hteo :lol:), mozda je to donekle doprinelo ali ne znam... Toga ipak nije bilo mnogo. Predlaze li neko neku drugu konzervu? Vidim da mu se to svidja. Na muci sam, postao je JAKO izbirljiv, do te mere da bi radije strajkovao gladju nego jeo nesto sto mu se ne svidja. :( :-?
 
Kolika je verovatnoca da je moja matora drtina (ovom prilikom se izvinjavam njemu i svima koje sam lagala, ima 12,5 a ne 13,5 godina, nemam pojma kako sam se zabrojala) dobila proliv od Pedigree konzerve? Sinoc sam mu uzela jednu onu manju i sipala mu oko pola da bi se on time bukvalno davio koliko mu se svidela ali je jutros jednom jako meko, skoro tecno kakio. Jedva sam pokupila. (Inace, slavili smo juce i on je usisavao za mojom Milicom i sarana i oslica i marinadu i pljeskavice od skobalja... (cveklu nije hteo :lol:), mozda je to donekle doprinelo ali ne znam... Toga ipak nije bilo mnogo. Predlaze li neko neku drugu konzervu? Vidim da mu se to svidja. Na muci sam, postao je JAKO izbirljiv, do te mere da bi radije strajkovao gladju nego jeo nesto sto mu se ne svidja. :( :-?

Nisam prvi put cula za ovaj problem
Dakle desilo se i ranije tako da je moguce
Dalje ne znam kako da ti pomognem:-(
 
А да пробаш са Whishas конзервом? Мојим мацама је пријао и ниједна није имала дијареју. А видим да им је баш укусна.
Ја се извињавам, не проваљујем јел у питању пас или мачка. Интересантно да нико досад није пробао са мачјом храном, тј. да је да псу.
 
А да пробаш са Whishas конзервом? Мојим мацама је пријао и ниједна није имала дијареју. А видим да им је баш укусна.
Ја се извињавам, не проваљујем јел у питању пас или мачка. Интересантно да нико досад није пробао са мачјом храном, тј. да је да псу.

Sto da ne,nema neke velike razlike izmedju psece i macece hrane.
Moji psi vole i macecu hranu
 
Ima, mackama TREBA a psima SMETA taurin (aktivni sastojak energetskih ****) i zato im stradaju bubrezi. Jeo je pre granule za mace ali pre neki dan, kad sam zaboravila da mu ponesem od mojih roditelja (uglavnom je kod njih) Pedigree i nije hteo da jede Whiskas granule za NN cice iz dvorista. Kupujem mu zasad Pedigree sosice i ne mogu da stignem da otvorim kesicu koliko se raduje kad je vidi ali 32 dinara dnevno, previse koncentrovano... Druga je stvar da ja imam neko tele, onda bih davala vise za hranu, nema problema, NKD mog devera jedu hleb, vodu i psecu salamu ali on je pre par godina lose reagovao na to. Hvala u svakom slucaju. :smile:
 
Ali strah me za njegove bubrege. Dovoljno dugo je jeo stenece granule. Cak su i one atak na bubregestarog psa. Jeste da mali psi cak i kad ostare imaju vece potrebe za proteinima od vecih pasa jer im je metabolizam brzi ali su te potrebe svakako manje nego kod stenaca. Ponavljam, macije granule sadrze taurin. Stvarno ne znam sta da mu radim. Jos nesto: mozda bih i probala Eukanubu, recimo, ali je ona vlasnistvo P&G cije proizvode bojkotujem upravo zbog testiranja na zivotinjama. I Hills iz istog razloga. Dobro, malo sam skrenula s teme.
 
Ali strah me za njegove bubrege. Dovoljno dugo je jeo stenece granule. Cak su i one atak na bubregestarog psa. Jeste da mali psi cak i kad ostare imaju vece potrebe za proteinima od vecih pasa jer im je metabolizam brzi ali su te potrebe svakako manje nego kod stenaca. Ponavljam, macije granule sadrze taurin. Stvarno ne znam sta da mu radim. Jos nesto: mozda bih i probala Eukanubu, recimo, ali je ona vlasnistvo P&G cije proizvode bojkotujem upravo zbog testiranja na zivotinjama. I Hills iz istog razloga. Dobro, malo sam skrenula s teme.
Kao što sam više puta ponovila, Dona uglavnom jede kuvanu hranu.
Ipak, povremeno joj dam granule jer jednostavno ne stignem da kupim, da spremim, da ... ma nebitno.
U pocetku, kad joj povremeno dam granule - jela ih je baš slatko i nije pravila nikakvu razliku.
Međutim, poslednja dva-tri puta nikako nije htela da pojede porciju granula (uprkos gladi), tako da sam odustala...
Ali, morali smo na put, nisam imala pripremljenu hranu, te nije bilo izbora...
Pošto mi se činilo da je najrađe jela "Bento Kronen" - kupim njih. Pojela ih je u slast, a prodavac mi reče da postoji i neka "posebna" vrsta za "probirljive" pse... Probaj ;)
 
Kao što sam više puta ponovila, Dona uglavnom jede kuvanu hranu.
Ipak, povremeno joj dam granule jer jednostavno ne stignem da kupim, da spremim, da ... ma nebitno.
U pocetku, kad joj povremeno dam granule - jela ih je baš slatko i nije pravila nikakvu razliku.
Međutim, poslednja dva-tri puta nikako nije htela da pojede porciju granula (uprkos gladi), tako da sam odustala...
Ali, morali smo na put, nisam imala pripremljenu hranu, te nije bilo izbora...
Pošto mi se činilo da je najrađe jela "Bento Kronen" - kupim njih. Pojela ih je u slast, a prodavac mi reče da postoji i neka "posebna" vrsta za "probirljive" pse... Probaj ;)

Hvala, Smeh. Probacu.
 
Ma Bento kronen je odlicna hrana,ima sve sto je potrebno i u rangu je sa eukanubom i royal kanin-om. Slicno i kosta( medium za srednje pse 316din./kg)
 

Back
Top