Iseljenička viza za Ameriku I-130

Opet ja,imao bih nešto dodati na moj prethodni post možda će nekome biti od koristi. USCIS je počeo da prima zahtjeve za neke formulare i online,jedan od formulara koji se može podnjeti online je I-130(slika 1). Potrebno je da se napravi nalog,ja sam to nažalost video tek pošto sam poslao formular preko brze pošte,ali i pošto je formular poslat poštom,postoji mogućnost povezivanja da ga prebacite u online form. Ovo je praktično jer se ostvaruje brža komunikacija i možete brže da im pošaljete i primite informacije(bar se nadam da je tako). Ja pokušavam da povežem,ali mi traži Online Access Code (slika 2) koji nisam dobio u mom I-797C formularu. Da li neko ima iskustva sa ovim pošto je relativno skoro počelo? Svaka pomoć je dobrodošla.
 

Prilozi

  • formulari.png
    formulari.png
    180,5 KB · Pregleda: 35
  • kod.png
    kod.png
    163,3 KB · Pregleda: 35
Pozdrav svima,
Pitanje za @mika_hakkinen
Prosle godine smo dobili zeleni karton i bili smo u USA muz ( 7 meseci ) i ja ( 4 meseca). Zbog porodicnih problema vratili smo se u srbiju. Zanima me koliki je vremenski minimum koji moramo da provedemo u USA a da ne "jurimo" drzavljanstvo nego samo da ne izgubimo zeleni karton?
Posto sam ja boravila u Srbiji duze od godinu dana receno mi je da sam izgubila peavo na zeleni karton ali da preko muza mogu ponovo da ostvarim to pravo preko obrasca I-130. Da li znate koliko dugo se uvom slucaju ceka na zeleni karton? I da li se popunjen obrazac salje mailom,postom ili nekako drugacije ? Posto citam nesto o otvaranju nekog naloga a nisam do sada cula za tu mogucnost. Hvala na odgovoru
 
Minimum je 6 meseci na godinu. Toliko morate biti u USA da biste odrzali status, odnosno da biste mogli aplicirati za drzavljanstvo. Ukoliko je odsustvo duze od 6 meseci a krace od 12, nakon povratka u USA cete biti pod istragom i bicete saslusavani. Nakon odustva duzeg od 12 meseci, vise ne mozete uci u USA sa postojecom GC, nego morate predati novi zahtev za useljenje i proci kroz standardnu proceduru. Moguce je boraviti izvan USA i duze od 12 meseci i zadrzati GC ali PRE nego izadjete morate podneti zahtev za Reentry Permit (Form I-131). Sa tom dozvolom mozete ostati do 2 godine i ona se ne moze produziti. Ukoliko ostanete duze od 12 meseci (sa dozvolom) vreme do prava na drzavljanstvo ce poceti da tece od pocetka. Postoji obrazac N-470 (Preserve Residence for Naturalization Purposes) koji, ako ispunjavate uslove, "zamrzne" vreme tak da se ne odbrojava od pocetka.

Form I-130 se moze predati i online, detaljnja uputstva se nalaze na stranici:
https://www.uscis.gov/i-130
 
Hvala na odgovoru@mika_hakkinen !
Recite mi samo jos da li za odrzavanje GC tih 6 meseci mora u kontinuitetu da se provede u USA da bi se to vreme racunalo ili se moze vise puta u toku godine ulaziti i izlaziti iz zemlje pa se svo vreme provedeno u USA sabere? I Da li otprilike znate koliko vremena se ceka na poziv za i130? Hvala unapred!
 
Mika odakle to da se čeka od 17.5 do 22.5 meseci za I-130? Kod mene za Nebraska USCIS centar je 6.5 do 8.5

Kad sam poslednji put gledao, I-130 se fajlovao u Vermont, zbog toga ovaj podatak. Sada vidim da se I-130 fajluje u Texas i Arizonu. Waiting time za Texas je 67.5 do 88 meseci, sto nije realno jer je ta kategorija trenutno Current, znaci da nema backlog. Posle sam nasao da slucajeve preraspodeljuju iz jednog centra u drugi, po potrebi:

"We transferred some of the following cases from the California Service Center to the Potomac Service Center, the Texas Service Center, the Nebraska Service Center and the Vermont Service Center:
  • Form I-130, Petition for Alien Relative, FAMILY-SPONSORED PREFERENCES (F2A) for spouses and children of permanent residents"
 
Pozdrav svim clanovima forum. Evo da i ja razbijem ovu pauzu i da vam kazem kako kod mene stoje stvari sa vizom F3.U novembru 2019 su me obavestili da mogu da predam dokumenta. U junu 2020 da su dokument u redu i prifaceni i da ce NVC da nam napravi termin za interviju. I od tada ni makac. Dali iko zna koji je zadnji datum(PD) od F3 vize bio na interviju
 

Back
Top