Иранска фабрика аутомобила у Србији!?

S druge strane barem su odustali od proizvodnje ovoga
PAŽNJA!!!
ACHTUNG!!!
paralajmërim!!!(Ovo specijalno za adema)
внимание!!!
Nije za osobe za slabim srcem!!
yugo_florida_sedan.jpg
 
Е па добро. Сад ће бар пазарски очеви моћи да боље употпуне (конфесионално коректније :) ) онај виц о непослушном сину.

- Немој да ти купим Саипу, па да ти се цео град смеје.

Шалу настрану, на страну - што више инвестиција и радних места - то боље по Србију. Ценим да би се ова кола као "социјална" фино продавала широм источне Европе, Русије, али би главнина извоза свакако ишла на исламски свет, можда и Африку, неке друге дестинације у централној Азији...
 
Preuzeto sa : Novosti.rs

Posle italijanskog “Fijata” u Srbiju bi mogao da dođe još jedan proizvođač automobila i to sa Bliskog istoka. Reč je o kompaniji “Saipa” iz Irana koja je izrazila spremnost da investira u izgradnju i opremanje fabrike automobila u Gadžinom Hanu kod Niša.

saipa%20132.jpg

Саипа 132
- Predstavnici ove firme bili su izuzetno zainteresovani za dolazak u Srbiju - kaže Branislav Mihajlović, direktor preduzeća “Resor”, iz Gadžinog Hana, koji je bio jedan od članova naše delegacije privrednika koja je u organizaciji Privredne komore Srbije i Ministarstva ekonomije tokom februara boravila u Teheranu. - Razgovarali smo sa Jaferom Moalnamzadahom, direktorom “Industrial eksport developmenta”. Korporacija “Saipa” je deo tog sistema. Bio je to, zapravo, naš drugi razgovor na ovu temu, jer je avgusta prošle godine delegacija Regionalne privredne komore Niš takođe bila u Iranu i tada smo razgovarali o fabrici automobila.
Iranci su se, ističe Mihajlović, o svemu već raspitali i poznato im je da bi zemljište za izgradnju takve fabrike u Gadžinom Hanu bilo jeftino. Automobili iz Gadžinog Hana bili bi daleko jeftiniji od onih koji se sada mogu kupiti u Srbiji. Jer, osnovni model automobila marke “saipa 132”, koji bi se kod nas proizvodio, u Iranu košta svega oko 4.000 dolara, odnosno oko 3.100 evra. To znači da mu cena kod nas ne bi mogla biti veća od 3.500 evra, uz sve provizije, takse i ostale dažbine.

KOREJSKO POREKLO
- MODEL “saipa 132” ima 1.300 kubika, najsavremeniju opremu i minimalnu potrošnju - objašnjava Mihajlović. - Urađen je po tehnologiji koju su Iranci kupili od Južne Koreje, odnosno od proizvođača “kia” automobila.

nadam se da ipak nece doci....iskreno se nadam.
 
Е па добро. Сад ће бар пазарски очеви моћи да боље употпуне (конфесионално коректније :) ) онај виц о непослушном сину.

- Немој да ти купим Саипу, па да ти се цео град смеје.

Шалу настрану, на страну - што више инвестиција и радних места - то боље по Србију. Ценим да би се ова кола као "социјална" фино продавала широм источне Европе, Русије, али би главнина извоза свакако ишла на исламски свет, можда и Африку, неке друге дестинације у централној Азији...

Ma dajte bre ljudi prodjite se tih socijalnih programa i rusije.Pricate o sociali,a ovde na ulici mozes tako cesto da vidis porse kajana i slicne modele kao kod nas nekad golfa 2.
 
Ауто је иначе лиценцна Киа Прајд, односно Мазда 121, избачен на тржиште око 87. године, с тим што је у овој Саипа варијанти додан класичан гепек

KIA Pride je zadnje smece od automobila.

Uz vase ceste i vozacke navike jos vam samo fali ovo na asfaltu.
 
Posle italijanskog “Fijata” u Srbiju bi mogao da dođe još jedan proizvođač automobila i to sa Bliskog istoka. Reč je o kompaniji “Saipa” iz Irana koja je izrazila spremnost da investira u izgradnju i opremanje fabrike automobila u Gadžinom Hanu kod Niša.

Slušaj, ovo mi zvuči sasvim verovatno... Da su rekli Saipa ide u Zrenjanin ili Inđiju, odma bi znao da lupaju... Al pošto su rešili da se zabodu u Gadžin Han, onda sam siguran da će to i da se desi... Ovo je muguće samo nama da uvale u G. Han, Doljevac, Zaplanje...


Pa kad nas natrte amerikanci da pravimo nuklearku ima da nam se iznajebu majke...
 
Bravo sta se u Srbiji ne radi da bi se odbacio Evropski model zivota pa eto prihvaca se Iranski, meni osobno su arabi prijatelji imam i prijatelje arabe a bio sam i sa jednom arapkinjom godinama i osobno mogu da kazem da su super ljudi koje ne bih menjao ni za 99 % srbina ali technologija dolazeci od Irana, nisam siguran, svi znamo da su Mercedes i BMW pa i DACIA (videcete pocetkom iduce godine modele TOP)ono sto je najbolje u Evropi........zalosno je da se FIAT vise ne interesuje....NUOI NIS NUOI
 
Bravo sta se u Srbiji ne radi da bi se odbacio Evropski model zivota pa eto prihvaca se Iranski, meni osobno su arabi prijatelji imam i prijatelje arabe a bio sam i sa jednom arapkinjom godinama i osobno mogu da kazem da su super ljudi koje ne bih menjao ni za 99 % srbina ali technologija dolazeci od Irana, nisam siguran, svi znamo da su Mercedes i BMW pa i DACIA (videcete pocetkom iduce godine modele TOP)ono sto je najbolje u Evropi........zalosno je da se FIAT vise ne interesuje....NUOI NIS NUOI

Иранци нису Арапи.;)
 
svaka strana investicija je dobrodosla. podrzavam. samo neka dolaze da nam daju posao jer ga sami nismo u stanju izmisliti.

Ma vidi ti sad to? :lol:

Ne dao Bog da je ovakva vijest vezana za BiH, mogu zamisliti koja bi ovdje pitanja i komentari bili - proizvodicete auto-bombe, hoce li i auta imati bradu, samo Iran i moze investirati tu kad ste napravili Teheran od Sarajeva, je li minaret u dodatnoj opremi.... itd, itd....


A sad? Suti i klanjaj, sad je i nekakav iranski auto otpad itekako dobrodosla "strana investicija". :worth: :lol:
 
Ma vidi ti sad to? :lol:

Ne dao Bog da je ovakva vijest vezana za BiH, mogu zamisliti koja bi ovdje pitanja i komentari bili - proizvodicete auto-bombe, hoce li i auta imati bradu, samo Iran i moze investirati tu kad ste napravili Teheran od Sarajeva, je li minaret u dodatnoj opremi.... itd, itd....


A sad? Suti i klanjaj, sad je i nekakav iranski auto otpad itekako dobrodosla "strana investicija". :worth: :lol:

O slepce jedan kakve veze ima Iran sa Bosnom to su ti dve razlicite islamse vere. Au nepismeni jedan !!

I naravno da je svaka investicija dobra.
 
O slepce jedan kakve veze ima Iran sa Bosnom to su ti dve razlicite islamse vere. Au nepismeni jedan !!

I naravno da je svaka investicija dobra.


"Dvije razlicite islamske vjere" :lol: Pa vi biste to u sekundi povezali, braco Srbi, samo da je vijest vezana za Sarajevo. ;)

Reci mi, proizvodicete samo aute a samoubice uvoziti, ili kako? :lol:
 

Back
Top