IRAN (aktuelna dešavanja)

Da li će SAD i Izrael da napadnu Iran?

  • Hoće

  • Neće


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Mislim da Amerika i Izrael nece napasti Iran jer Iran vec ima nuklearno oruzje i to je samo formalnost kad ce ga obznaniti narodu.Mislim da se svijet treba pomirit s tim da Iran treba possjedovati nuklearno oruzje jer Iran je strateski vazna tacka i mislim da je Iran siguran u sebe i da radi ka prozivodnji nuklearnog oruzja.Amerika ce tako prijetiti i mislim da ce pojacavati sankcije ali ono sto je opasnost po Iran da se moze zablokirati kao Sjeverna Korje koja trpi sankcije od Amerike gdje joj te sankcije sprijecavaju ekonomski razvitak.Inace Iran je jaka zemlja i mislim da je realno da trebaju steci nuklearno oruzje jer oni imaju sve uvjete da ga naprave.

mingec, Iran ima i predsednika koji ima sve "uvjete" za dugotrajno posmatranje u sanatorijumu. a takav predsednik sa prstom na obaracu nije dobar ni za koga.
 
Ratovi imaju versku podršku, tačno.
Neretko sveštenici sa oltara grme i daju podršku osvajačkom pohodu čineći ga legitimnim.

Ali nije verski faktor dominantan i u ratove se ide zbog teritorija i dobara, sve ostalo je ideološko-religijska nadgradnja.

Objasni onda kako je natalitet Srba bio najveći 70ih godina, za vreme srboždera Tita?
Стопа рађања у оном што је данас територија Србије(Централна Србија+Војводина) постала је недовољна од 1953., све на овамо је демографска инерција.
Први пад броја Срба( а и Хрвата) у СФРЈ бележи се на попису од 81. године.
Ako je već tako kao što ti govoriš, da je natalitet posledica loših vladara.
Srbija rat nije imala od 1999. godine a i tada nije poginulo mnogo ljudi u odnosu na broj stanovnika (kao u I i II Velikom ratu recimo)
 
Neke sumanute države Trećeg sveta kao što su Pakistan i Rusija već imaju atomsku bombu, pa neće biti nestabilnosti ako i neke civilizovane zemlje kao Saudi nabave par desetina.

Slazem se sa Vama da Pakistan ne bi smeo da ima atomsko naoruzanje, sto je vec predmet pregovora.Samim tim ni Sauid. Arab.

Morali bi razumeti da je atomskog oruzja vec previse na planeti i da je besmisleno da se i dalje umnozava, umesto da se redukuje.
Buduci potezi sv politike bice smanjenje atomskog naoruzanja.
Zemlje bez prava veta , ne mogu ga imati.
 
Izrael nije u Iranu, jel tako bese? a kad pretis tudjoj zemlji time sto radis, to vise nije okvir "u rodjenoj" jel da?

Nije pretio , iskoristio je jednu persijsku metaforu, koju su sataniazatori Irana jedva dočekali da je pogrešno interpretiraju . On je političar suviše značajnog formata da bi trošio vreme za laprdanje i svađanje sa cionistima, kad uskoro , osvane iranska atomska bomba sve će biti rečeno.
 
Није питање хоће ли напасти, већ шта после напада?
Вијетнам и тако то?!?
Режимлије су већ слабе, сетимо се демонстрација у Ирану пре неког времена.

Опозициони вођа Мир-Хосејн Мусави је до дан-данас у кућном притвору.

Значи у случају рата, режимске Хоџе и Ајати би се борили и против самих Иранаца, капираш.


Једино ми смета што Ехуд Барак оволико одуговлачи са атаком.
Ајде бре Ехуде, пали те аероплане већ једаред.
 
Nije pretio , iskoristio je jednu persijsku metaforu, koju su sataniazatori Irana jedva dočekali da je pogrešno interpretiraju . On je političar suviše značajnog formata da bi trošio vreme za laprdanje i svađanje sa cionistima, kad uskoro , osvane iranska atomska bomba sve će biti rečeno.

IZRAEL TREBA UNISTITI. interesantna metafora. ja sam Srbin pa mi ovo jasno ko dan, a da sam Iranac i slusam govor predsednika, vidim da bih morao da razumem marsovski jer nesto propustam u ovoj recenici. valjda prazna mesta izmedju reci remete sustinu.
 
Radijacija Mingo,razumes.
Ne mozemo sa oslanjati na vasu" savest".
Potrudi se da shvatis.

Dosta smo se mi muslimani oslanjali na savjest Rusije i Amerike tako da je vrijeme da i mi steknemo nuklearno oruzje.Iran je mozda napravio nuklearno oruzje tako da smatram da ga Amerika nece napasti tako da je na redu da i Saudijska Arabija dobije nuklearno oruzje i da ona bude clanica Vijeca Sigurnosti UNa sa pravom veta.Saudijska Arabija moze to uciniti a ako Iran bude stekao nuklearno oruzje to ce mu koristiti za zastitu muslimana u Palestini.Mislim da Izrael se ne moze bezbjedno osjecati nakon sticanja nuklearnog oruzja tako da i mi muslimani imamo pravo na to i mi muslimani smo stara civilizacija tako da mi imamo legitimitet imati nuklearno oruzje.
 
Режимлије су већ слабе, сетимо се демонстрација у Ирану пре неког времена.

Опозициони вођа Мир-Хосејн Мусави је до дан-данас у кућном притвору.

Значи у случају рата, режимске Хоџе и Ајати би се борили и против самих Иранаца, капираш.


Једино ми смета што Ехуд Барак оволико одуговлачи са атаком.
Ајде бре Ехуде, пали те аероплане већ једаред.
Опет си сено заменула гудром?!?
:rotf:
 
Режимлије су већ слабе, сетимо се демонстрација у Ирану пре неког времена.

Опозициони вођа Мир-Хосејн Мусави је до дан-данас у кућном притвору.

Значи у случају рата, режимске Хоџе и Ајати би се борили и против самих Иранаца, капираш.


Једино ми смета што Ехуд Барак оволико одуговлачи са атаком.
Ајде бре Ехуде, пали те аероплане већ једаред.

џегуаре како сад то, подржаваш напад на оног манијака неџада???
 
IZRAEL TREBA UNISTITI. interesantna metafora. ja sam Srbin pa mi ovo jasno ko dan, a da sam Iranac i slusam govor predsednika, vidim da bih morao da razumem marsovski jer nesto propustam u ovoj recenici. valjda prazna mesta izmedju reci remete sustinu.

Jel si ti poznavalac persijskog jezika, iz kog izvora znaš da je rekao da Izrael treba uništiti ?

Nije to rekao nego su mejnstrim mediji to tako preneli, ako možeš to da shvatiš :mazi:
 
Dosta smo se mi muslimani oslanjali na savjest Rusije i Amerike tako da je vrijeme da i mi steknemo nuklearno oruzje.Iran je mozda napravio nuklearno oruzje tako da smatram da ga Amerika nece napasti tako da je na redu da i Saudijska Arabija dobije nuklearno oruzje i da ona bude clanica Vijeca Sigurnosti UNa sa pravom veta.Saudijska Arabija moze to uciniti a ako Iran bude stekao nuklearno oruzje to ce mu koristiti za zastitu muslimana u Palestini.Mislim da Izrael se ne moze bezbjedno osjecati nakon sticanja nuklearnog oruzja tako da i mi muslimani imamo pravo na to i mi muslimani smo stara civilizacija tako da mi imamo legitimitet imati nuklearno oruzje.

Mingo, dete, shvati! NE MOZE! Mogao bi da pogines. Nije to igracka. U islamskim zmljama teroristi bi ga se mogli docepati , a to bi bilo jako jako lose za vas.

Ne atomsku bombu,nego ni motor nemoj da trazis kad ne znas da vozis. Poginuces...ili jos gore obogaljices se.
Trazi jare, trazi pare, ali ne bombe. Sta ce ti to? Nemoj sejtan da te vara.
 
Slazem se sa Vama da Pakistan ne bi smeo da ima atomsko naoruzanje, sto je vec predmet pregovora.Samim tim ni Sauid. Arab.

Morali bi razumeti da je atomskog oruzja vec previse na planeti i da je besmisleno da se i dalje umnozava, umesto da se redukuje.
Buduci potezi sv politike bice smanjenje atomskog naoruzanja.
Zemlje bez prava veta , ne mogu ga imati.

Жалосна је истина да се данас само земље које имају нуклеарно оружије могу сматрати сувереним државама. Искуства из протеклих ратова, који су по бестијалности преважишли све досадашње сукобе, натерале су многе земље да се окрену производњи нуклеарног оружија. Ако данас никоме не смета то што Пакистан, Индија и Израел имају на десетине нуклеарних пројектила, а све су то земље Блиског и средњег истока, не видим зашто би развој иранске нуклеарне технологије био претња "светском миру", тим пре што тај појам нема никаквог значења обзиром на ратове које САД и НАТО деценијама воде у целом свету! Ирански "нуклеарни програм" је само изговор да се настави освајање Азије и стратешко приближавање Кини и Русији, односно тзв. "меком стомаку", територијама које је тешко контролисати и бранити због велике удаљености од централа, метропола, са издуженим комуникацијама и сл. Не треба заборавити да је у Ирану, пре Револуције, постојало центар за електронско, и не само електронско, деловање на самој граници са Русијом. А ни Авганистан се не може напустити док се не реши питање Ирана, нема гаранција да ће се марионетска НАТО влада у "гробници империја" одржати након одласка НАТО хорди... И тако, Иран се мора напасти, пре тога Сирија која је јако близу Израела што је поприлично незгодно. СТРАШНО!
 

А као Вељкиша, треба да верујемо да је КГБ на страни добра, а да су демократске земље претња?

Мислим, причаш нешто о "освајању Русије." Стиче се утисак да је тамошња полицијска држава нека узданица човечанства.
А у ствари је обратно: Кремљ је тај који лажира изборе и пендречи радни народ Русије.
 
Жалосна је истина да се данас само земље које имају нуклеарно оружије могу сматрати сувереним државама. Искуства из протеклих ратова, који су по бестијалности преважишли све досадашње сукобе, натерале су многе земље да се окрену производњи нуклеарног оружија. Ако данас никоме не смета то што Пакистан, Индија и Израел имају на десетине нуклеарних пројектила, а све су то земље Блиског и средњег истока, не видим зашто би развој иранске нуклеарне технологије био претња "светском миру", тим пре што тај појам нема никаквог значења обзиром на ратове које САД и НАТО деценијама воде у целом свету! Ирански "нуклеарни програм" је само изговор да се настави освајање Азије и стратешко приближавање Кини и Русији, односно тзв. "меком стомаку", територијама које је тешко контролисати и бранити због велике удаљености од централа, метропола, са издуженим комуникацијама и сл. Не треба заборавити да је у Ирану, пре Револуције, постојало центар за електронско, и не само електронско, деловање на самој граници са Русијом. А ни Авганистан се не може напустити док се не реши питање Ирана, нема гаранција да ће се марионетска НАТО влада у "гробници империја" одржати након одласка НАТО хорди... И тако, Иран се мора напасти, пре тога Сирија која је јако близу Израела што је поприлично незгодно. СТРАШНО!

Strasno je , ali moze biti jos strasnije. Planeta ne bi smela da bude naoruzana kao divlji zapad,oruzjem za masovno unistavanje.
Ako bude dostupno svakoj budali, teroristi ili kamikazi, cemu se mozemo nadati svi skupa?
Ovom pitanju treba pristupiti krajnje odgovorno i OPREZNO.
 
Једна здружена показно борбена акција Ирана и Израела на КСА би слатко легла на душу свих људи доброг срца.
Пази, нормално је да хришћане и политеисте тишти Makkah Mukarramah.

То је разлог што су Шиити и други девијанти пуни мржње према Истини
 

Back
Top