iq test

iq.jpg
 
I preko. Evo moje mačke teraju na 250, samo lenštine mrzi da se testiraju. :D

Ubode me iz osnova. Nekad sam zdusno i sa radoznaloscu i odusevljenjem resavao te testove, ali, nazalost to mi nije nista pomoglo u zivotu. Sad me mrzi da se zamajavam sa necijom idejom o tome kako moze da me mentalno izmeri. I sta sa time? I da znam koliki mi je. Mnogo mi je vaznije da resavam realne zivotne situacije, od toga barem vidim neku korist (koja ne mora uvek da bude materijalna pa cak cesto i nije).

Pogotovo u sredini gde je prosek ispod proseka. Biti iznad proseka u takvoj sredini magnetno privlaci zle, zavidne ljude i gomilu problema tamo gde ne bi trebalo da ih bude.

Poznajem ili sam poznavao vise hiper inteligentnih ljudi (neki su bili ili su clanovi mense, a poneki su me i vrbovali da se uclanim). Nazalost ni kod jednog nisam primetio da su nesto drustveno prilagodjeni (ne kazem da nisu srecni u svom svetu), hocu da kazem da ih je sredina delimicno odbacivala. Mozes coveku da kazes da nije lep, to ce jos i da prihvati, ali da nije pametan? E to se vec ne oprasta. Ni za zivu glavu.
 

Back
Top