iq test

Ubode me iz osnova. Nekad sam zdusno i sa radoznaloscu i odusevljenjem resavao te testove, ali, nazalost to mi nije nista pomoglo u zivotu. Sad me mrzi da se zamajavam sa necijom idejom o tome kako moze da me mentalno izmeri. I sta sa time? I da znam koliki mi je. Mnogo mi je vaznije da resavam realne zivotne situacije, od toga barem vidim neku korist (koja ne mora uvek da bude materijalna pa cak cesto i nije).

Pogotovo u sredini gde je prosek ispod proseka. Biti iznad proseka u takvoj sredini magnetno privlaci zle, zavidne ljude i gomilu problema tamo gde ne bi trebalo da ih bude.

Poznajem ili sam poznavao vise hiper inteligentnih ljudi (neki su bili ili su clanovi mense, a poneki su me i vrbovali da se uclanim). Nazalost ni kod jednog nisam primetio da su nesto drustveno prilagodjeni (ne kazem da nisu srecni u svom svetu), hocu da kazem da ih je sredina delimicno odbacivala. Mozes coveku da kazes da nije lep, to ce jos i da prihvati, ali da nije pametan? E to se vec ne oprasta. Ni za zivu glavu.
Nije lose biti manje pametan.
Onda se od te osobe(mene) manje i ocekuje.
Sef i direktor mi na poslu rekli da nije moje da mislim.Od tada mozak ne nosim na posao.
 
Screenshot_14.png
:dosadno:
 
sve čestitke !

Odmah da se javiš Mensi !
:vatromet:
Na regrutaciji u MRC (Medicinski Regrutni Centar u BG - na Karaburmi je bio - kod okretnice kod Bogoslovije) sam imao 136,.. zadaci su bili slični...

Ovde sam uradio 28 zadataka,.. spor sam. Na regrutaciji sam i prvi završio test ,.. jbg.

p.s. samo je glupo ako si iz više puta ;)
samo kažem. :mmmm:

A kako bi znala gde si pogrešila ? ,.. gde da promeniš odgovor ?
(samo kažem :whistling: )


Koji će mi MENSA u ovim godinama :rotf: .
 
Šta mu ga je na ovoj slici "percentile" i "standardna devijacija od 15"??

Percentile je procenat. Ako neko ima 88, to je najviša vrednost ako se uklone prvih 12% podataka, tj rezultata.

A standardna devijacija, pošto je na svim graficima Gausove krive koja je ovde prikazana 15, to znači da je to standardna devijacija za celu krivu, tj raspodela rezultata merenja oko srednje vrednosti (koren iz varijanse, a ona je suma kvadrata odstupanja pojedinačnih vrednosti od srednje vrednosti kroz ukupan broj merenja). To ti ovde ništa posebno ne znači ako se porediš sa drugima ;)
 
pa čekaj, jel si to samo kopirao moj rezultat? :D

ako jesi, sram te bilo !

A ako nisi, već si ponovo radio, pošto si gore napisao da imaš 86, onda smo u ravni, znači niko gore, niko dole, kako ćemo sad to da izvedemo? :D
:D:D
To 86 je Iq,a ne % 😂,ali da,situejšn se zakomplikoval jer smo u ravni a niko neće da bude dole;evo odma da kažem otvoren sam za konstruktivne predloge😁
 
Percentile je procenat. Ako neko ima 88, to je najviša vrednost ako se uklone prvih 12% podataka, tj rezultata.

A standardna devijacija, pošto je na svim graficima Gausove krive koja je ovde prikazana 15, to znači da je to standardna devijacija za celu krivu, tj raspodela rezultata merenja oko srednje vrednosti (koren iz varijanse, a ona je suma kvadrata odstupanja pojedinačnih vrednosti od srednje vrednosti kroz ukupan broj merenja). To ti ovde ništa posebno ne znači ako se porediš sa drugima ;)
Znači u sobi od 100 ljudi ja sam gluplji od njih 88 💪💪,big brain time
 

Back
Top