INTERVJU: MILAN STAMATOVIĆ, koalicija Milan Stamatović – Zdravo da pobedi – Dragan Jovanović – Bolja Srbija – Zdrava Srbija

Slobodni mislilac

Aktivan član
Poruka
1.941
INTERVJU: MILAN STAMATOVIĆ, koalicija Milan Stamatović – Zdravo da pobedi – Dragan Jovanović – Bolja Srbija – Zdrava Srbija

nedelja, 14.06.2020. u 13:36Mirjana Čekerevac
INTERVJU: MILAN STAMATOVIĆ, koalicija Milan Stamatović – Zdravo da pobedi – Dragan Jovanović – Bolja Srbija – Zdrava Srbija
Kantonizacijom do prosperitetnije Srbije
Mi ne bismo Rusiji dali teritoriju KiM nego bismo ustupili upravljanje Rusima, pravoslavcima, našim tradicionalnim prijateljima – da bi nas zaštitili
677z381_STAMATOVICizbori.jpg

(Фото Општина Чајетина)
Običan čovek, pojedinac, i njegov boljitak, mora biti u centru pažnje, a potrebe ljudi najbolje mogu da sagledaju njihove lokalne zajednice, zato je potrebno decentralizovati Srbiju, podeliti je na kantone sa regionalnim skupštinama, koje bi, na osnovu poznavanja problema, donosile odluke u najboljem interesu te sredine, kaže Milan Stamatović, prvi na izbornoj listi Milan Stamatović – Zdravo da pobedi – Dragan Jovanović – Bolja Srbija – Zdrava Srbija. Ističe da je svaka opština država u malom i da su ljudi sa ove liste pokazali da umeju uspešno da vode svoje opštine, a „umeće to iskustvo da primene i na celu zemlju”.
Obećavate zaštitu nacionalnih interesa, kako?
Odricanjem od nekih uslovljavanja Evropske unije, zaštitom nacionalne ekonomije i naše proizvodnje, da ne uzimamo skupe kredite MMF-a i ne tražimo donacije po belom svetu, kad u Srbiji imamo i stručne ljude i resurse. Sve to može da profunkcioniše, ako se ukine partokratija i uspostavi sistem u kome nije bitno da li ste član neke partije, ili nečiji rođak, već znanje i stručnost.
Na koja uslovljavanja EU mislite?
Mi smo jedini potencijalni kandidat za ulazak u EU kome se nameću obaveze koje nisu u duhu naše tradicije, pravoslavlja i, najvažnije, kome se oduzima 17 odsto teritorije, uz zahtev da priznamo samoproglašeno Kosovo...
Šta podrazumevate pod „duh pravoslavlja”?
Insistiranje na održavanju Parade ponosa, i sva ta priča o LGBT populaciji, nije u duhu pravoslavlja. Nemamo mi ništa protiv tih grupa i njihovih udruženja, svako ima pravo na svoju seksualnu orijentaciju i njeno ispoljavanje u svom nekom krugu, ali zašto se insistira na održavanju prajda u Beogradu. Teraju se oni koji su protiv toga, da ga podržavaju i tako promovišu vrednosti koje nisu u duhu srpske tradicije i pravoslavlja, a ako to ne radite proglase vas za neprijatelja ljudskih prava.
Zamerate EU zbog politike prema KiM, a vi ste predlagali da KiM damo Rusiji na upravljanje?
Mi ne bismo Rusiji dali teritoriju nego bismo ustupili upravljanje Rusima, pravoslavcima, našim tradicionalnim prijateljima, da bi nas zaštitili, jer se pokazalo da, kao mala zemlja u ekonomskoj krizi, nismo sposobni ni ekonomski, ni vojno da zaštitimo i očuvamo tu teritoriju. To bi bilo privremeno ustupanje, da zaštitimo naš narod tamo i da tamo vratimo hiljadu vojnika i policajaca, kako predviđa Rezolucija 1244 SB UN, da nam se ne dese kolone naroda sa KiM prema unutrašnjosti Srbije, kao iz Kninske krajine.
Većina stranaka je za članstvo u EU, vi ste protiv?
EU nije ono što je bila, to se videlo u ovoj pandemiji virusa korona, kad su se sve zemlje članice zatvorile u nacionalne okvire, one bogatije su prvo štitile svoje građane. Mi se nalazimo u Evropi, ne moramo da budemo članica NATO-a, koji nam je naneo ogromne žrtve i štetu, ni EU...
Vlast, ali i opozicionari koji su za EU ističu da 60 odsto našeg izvoza ide na tržište EU?
Mnogo je veće tržište Rusija, Kina, Indija, Brazil, može se izvoziti i na drugu stranu, a ne da nas uslovljavaju. Može se sarađivati sa EU i bez članstva, a ono što zemljama EU bude trebalo od nas, kupovaće i dalje, da budemo kao Norveška. Treba da zaštitimo nacionalnu ekonomiju...
Kako?
Tako što ne bismo, otvorenom granicom, dozvolili da naše tržište nekontrolisano preplavi inostrana roba, a naši proizvođači kvalitetnih poljoprivrednih proizvoda i stočari nemaju gde da prodaju robu. Svi pričaju o slobodnoj trgovini, ali štite svoje, pa i naša država treba tako da se ponaša. U ovoj pandemiji, sve zemlje su zatvorile granice za izvoz i uvoz određene robe, da bi štitili svoje građane i privredu. Mi smo zatvorili pijace, naši mali proizvođači nisu imali gde da plasiraju robu, a megamarkete je preplavila inostrana roba. Srbija ima potencijale, samo treba nadležna ministarstva i vlada da napišu nove zakone koji će štititi nacionalnu ekonomiju.
Bili ste za bojkot, zašto ste se predomislili?
Nismo se predomislili. Ja sam odmah rekao da lokalne izbore nećemo bojkotovati. Glupo bi bilo da bez, da tako kažem, političke utakmice predamo vlast nekoj drugoj grupaciji. Smatramo da ne treba menjati vlast na ulici, nije isto sad i kad se menjala vlast Slobodana Miloševića koji je pokrao izbore. Ako se utvrdi da i ova vlast bude krala na izborima, može se na ulicu, ali unapred rušiti vlast koja je na izborima izabrana na ulici nije rešenje, niti bi to priznala međunarodna zajednica.

http://www.politika.rs/sr/clanak/455958/Kantonizacijom-do-prosperitetnije-Srbije

Svašta u "božijoj bašči", nadrobilo svega. Te ovo, te ono, bla, bla, bla. Čuj kantonizacija? Pa odmah Švajcarska? Ili možda Federacija BiH?
 
Poslednja izmena:
Bravo za Stamata!

Boli njega pic.ka.

Njega republicki izbori uopste ne zanimaju, ali mu odlicno dodje novac od tih izbora da dodatno pojaca kampanju na Zlatiboru. On je DOS-ovac i bivsi pripadnik Saveza za Srbiju, ali ladno za parlamentarne izbore prica o pravoslavlju, rusiji, trzistu Kine, Rusije i Brazila, protiv eldzibiti i ostale rusopusadzijaste parole, digne kintu za republicke izbore, izdominira na zlatiboru i to je to.
 

Back
Top