Incko: Spreman sam da nametnem Zakon o zabrani negiranja genocida

Ma ko je bre taj covek ( stvarno sam morala da guglam da vidim ko je) koji moze
eto tek tako da donosi neke zakone? Svega je dvadesetak drzava na svetu izglasalo
ne zakone nego uopste neku kao rezoluciju da je pomor nad Jermenima bo genocid,
ali tu nije ni USA ni UK, Spanija , a ni mnogo drugih velikih i lepih demokrata. Nije tu ni Srbija,
cenim ni Sarajevo, ni Zagreb. Uostalom i EU, Brisel ne priznaje taj genocid.
AA da u zemlji rodjenja i odrastanja druga Adolfa neke stvari i pojave nisu dozvoljene,
a unatoc njima desne su partije vrlo aktivne, nije neka novost.

Austrija nije osudila genocid nad Jermenima barem ne jednoglasno i jasno.
genocid turaka i kurda nad jermenima je bio inspiracija nacistima da pocine genocid nad jevrejima i slovenima tokom ww2
 
genocid turaka i kurda nad jermenima je bio inspiracija nacistima da pocine genocid nad jevrejima i slovenima tokom ww2

Grešiš, Nemci su inspirisali genocid Kurda i Turaka na Jeremenima

Videli su ih kao remetilački faktor (zvuči li ti poznato ova sintagma?) na trasi pruge Berlin -Bagdada

Sve turske Paše koje su bile odgovorne su završile kao lažnim identitetom znaš li gde ? Pogodi.
 
Kako bih ti rekao. Moji nisu bili ostrašćeni. Imali su prijatelje među svima. Ja bez problema mogu sa svima pričati, popiti kafu. Ali to ne mijenja činjenicu da genocida nije bilo.
Ljudi vole da sude, a nisu zavrsili pravo, grese i te greske prenose na svoje potomke, siju lose sjeme, a velim ti valja znjet ono sto posijes....
 
On jeste naucio ali ti nisi. Ne samo da nisi naucio vec i drugima negiras ono sto mnogo bolje od tebe znaju.

Eto ako znas objasni nam razliku izmedju zlocina protiv covjecnosti i genocida.
Laicki pojednostavljeno, kod zlocina genocida je zrtva zasticena grupa, dok je kod zlocina protiv covjecnosti pojedinac. Mozemo mi sada ovdje razglabat i goglat do besvjesti i traziti ¸dlaku u jajetu, sto mi nepada napamet, ali struka je rekla svoje i meni ostaje samo da to aminujem -prihvatim, a sto vi, negatori iz ko zna kojih razloga nemozete ili nezelite, je vas problem........
 
Laicki pojednostavljeno, kod zlocina genocida je zrtva zasticena grupa, dok je kod zlocina protiv covjecnosti pojedinac. Mozemo mi sada ovdje razglabat i goglat do besvjesti i traziti ¸dlaku u jajetu, sto mi nepada napamet, ali struka je rekla svoje i meni ostaje samo da to aminujem -prihvatim, a sto vi, negatori iz ko zna kojih razloga nemozete ili nezelite, je vas problem........
Jel pocinjen tada genocid u Srebrenici nad Srbima?
 
Додигов говор је био сраман. Браво за амбасадоре најмоћнијих земаља света. Додиг мора да буде кажњен. Закон о забрани негирања геноцида у Сребреници мора да буде одмах наметнут. На потезу је канцеларија Високог представника!

Већина људи се слаже да је дошло до нечега блиском геноциду над српским становништвом у околини Сребренице. Али ипак се не може рећи да се то реализовало, нити се назвати геноцидом. Не знам зашто инсистираш на тој формалној неправилности.
 
Laicki pojednostavljeno, kod zlocina genocida je zrtva zasticena grupa, dok je kod zlocina protiv covjecnosti pojedinac. Mozemo mi sada ovdje razglabat i goglat do besvjesti i traziti ¸dlaku u jajetu, sto mi nepada napamet, ali struka je rekla svoje i meni ostaje samo da to aminujem -prihvatim, a sto vi, negatori iz ko zna kojih razloga nemozete ili nezelite, je vas problem........

To nije osnovna razlika, objasniću ti nakon što razmrsimo sledeće:

Ko je u slučaju BiH zaštićena grupa?!
 
Pogledajte prilog 804129







Incko: Spreman sam da nametnem Zakon o zabrani negiranja genocida

Visoki predstavnik u BiH Valentin Incko izjavio je da je spreman da nametne Zakon o zabrani negiranja genocida u Bosni i Hercegovini.

Pogledajte prilog 804131

Piše: Beta 22. novembra 2020. 16.40

„Sve evropske zemlje imaju Zakon o zabrani negiranja holokausta, u mojoj zemlji je jedan engleski istoričar dobio tri godine zatvora, jer je rekao da holokaust ne postoji“, kazao je Incko za Al Džaziru Balkans.

Upitan zašto do sada nije nametnuo taj zakon, on je kazao da godišnjica traje godinu dana i da to treba rešiti.

Ukoliko taj zakon ne bude usvojen do 11. jula 2021. godine, Visoki predstavnik u BiH je najavio da ga je on spreman nametnuti.

„Da budemo potpuno jasni, ja sam spreman“, rekao je Incko.

Incko je ranije najavio da će BiH 2020. godine imati Zakon o negiranju genocida, ali to se nije desilo.

link

Закон о негирању геноцида морао је да се донесе у Босни одмах после првих Хашких пресуда, a које су донешене везано за геноцид. Но, ни сада није касно. Биће то велики ударац за тзв."српски национализам"!

To je diskrecijsko pravo Viskog predstavnika u BiH. U slučajevima kada se konstitutivni narodi i dva entiteta ne mogu dogovoriti, onda riješenje nameće Visoki predstavnik.
 

Back
Top