Ima li Ruska Federacija DANAS pravo na deo Poljske?

U want The Truth?

U can't handle The Truth!

Šta si hteo da kažeš? Da vidimo:
Nakon WW1 Poljaci u nekom ratu otimaju sovjetima deo teritorije
1939: sovjeti VRAĆAJU taj deo
1941: Nemci isteruju sovjete iz toga dela
1945: Sovjeti uzimaju i VIŠE nego što su imali
1991: Rusi opet gube deo Poljske.

I pitanje: Gde bi trebala da bude granica između Poljske i RF da to bude dugotrajno, pošteno, pravno i pravedno? Ili neka stoji ovako, do sledećeg svetskog rata? :super:
 
Šta si hteo da kažeš? Da vidimo:
Nakon WW1 Poljaci u nekom ratu otimaju sovjetima deo teritorije
1939: sovjeti VRAĆAJU taj deo
1941: Nemci isteruju sovjete iz toga dela
1945: Sovjeti uzimaju i VIŠE nego što su imali
1991: Rusi opet gube deo Poljske.

I pitanje: Gde bi trebala da bude granica između Poljske i RF da to bude dugotrajno, pošteno, pravno i pravedno? Ili neka stoji ovako, do sledećeg svetskog rata? :super:

Poljaci i rusi imaju druženje koje traje više vekova. Družiće se opet, verovatno.
 
Na podforumu 'II svetski rat' mi neki delegat objašnjava kako je Staljin 1939-e imao PRAVO napasti i prisvojiti istočni deo Poljske! Dali su to pravo Rusi onda nekom prilikom izgubili, ili IMAJU li i danas pravo na taj deo Poljske, ili sam ja nešto pobrkao? :rotf:
https://sh.wikipedia.org/wiki/Sovjetska_invazija_Poljske
da ne lupamo glavu. Inace, mozemo vecno pomerati granice, voditi krvave ratove i niko nikada nece biti zadovoljan...............zato svet treba da ostane onakav kakv je bio do 1989..................
 
Za ovo bi trebalo prizvati bakonju ouija tablom
Pitanje je samo cistog interesa. To samo da pokazem Rusoljubima (koji pojma nemaju ni sa Rusima, ni sa Rusijom) kako Rusi rade te stvari.

Rusoljubi bi, da nas Rusi oqupiraju, vrlo brzo postali najzesci Mondijalisti... Jer oni pojma nemaju, kakvi su, zapravo Rusi.

Kod Rusa jedino prolazi ko? Pa oni, Rusi... I ne bash uvek! :mrgreen:
 
Na podforumu 'II svetski rat' mi neki delegat objašnjava kako je Staljin 1939-e imao PRAVO napasti i prisvojiti istočni deo Poljske! Dali su to pravo Rusi onda nekom prilikom izgubili, ili IMAJU li i danas pravo na taj deo Poljske, ili sam ja nešto pobrkao? :rotf:
https://sh.wikipedia.org/wiki/Sovjetska_invazija_Poljske

Da, imao je puno pravo napasti Poljsku... samo nije imao pravo da to učini u savezništvu sa nacističkom Nemačkom.

Ne poznaješ istoriju. Poljska je iskoristila nedaće koje su snašle Rusiju nakon Oktobarske revolucije 1917. i tokom Građanskog rata 1918-1920. Poljska je Rusiji OTELA delove Ukrajine i Belorusije... Staljin je samo povratio teritorije koje su samo 20 godina ranije bile u sastavu Rusije.

Danas su te teritorije i dalje u sastavu Ukrajine i Belorusije, nikako u sastavu Rusije.

Dakle, Rusija ne polaže pravo na te delove Poljske i te teritorije su danas u sastavu Ukrajine i Belorusije. ;)
 

https://en.wikipedia.org/wiki/Prometheism

Poljska i danas vodi šovinističku antirusku politiku "prometeizma" kao najveći zagovornik NATO ekspoanzionizma.

Samo što je problem Kalinjingradska oblast: čitava Poljska je na nišanu ruskih Iskandera. Naime, balistička raketa Iskander od Kalinjingrada do Varšave leti 2 minute.:koto::mafijas: :super: :super: :super:

Čak i pre američkog istupanja iz INF sporazuma Rusi su Iskanderima mogli da sravne sa zemljom bilo koju metu na teritoriji Poljske.

Inače, nemam ništa protiv Poljaka, čak sada za Novu godinu idem u Poljsku, ali imam svašta protiv njihove spoljne politike koja je krajnje ekspanzionistička, manijakalno-paranoična i šovinistička.
 
Poslednja izmena:
Da, imao je puno pravo napasti Poljsku... samo nije imao pravo da to učini u savezništvu sa nacističkom Nemačkom.

Ne poznaješ istoriju. Poljska je iskoristila nedaće koje su snašle Rusiju nakon Oktobarske revolucije 1917. i tokom Građanskog rata 1918-1920. Poljska je Rusiji OTELA delove Ukrajine i Belorusije... Staljin je samo povratio teritorije koje su samo 20 godina ranije bile u sastavu Rusije.

Danas su te teritorije i dalje u sastavu Ukrajine i Belorusije, nikako u sastavu Rusije.

Dakle, Rusija ne polaže pravo na te delove Poljske i te teritorije su danas u sastavu Ukrajine i Belorusije. ;)

Super! Boljševici koji su sarađivali sa Nemcima su nakon WW2 mrtvo-ladno lovili i ubijali četnike radi (navodne) saradnje sa okupatorom? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

Dakle, Rusi su izgubili pravo na te teritorije jer je pijani Jeljcin dozvolio raspad SSSR-a?
 
Poslednja izmena:

Back
Top