ili ili

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
brate...ti si drugi svet...nisi iz ove priče definitivno...ako razumeš šta oću da ti kažem...:)

...vi kad kupite auto, to bude uglavnom nov auto na otplatu...pa ga vozite jedno sto dvesta iljade i kad procenite da će počne da vam stvara probleme, utopite u neku auto kuću ili po sistemu staro za novo...ni ne znam kako to tamo funkcioniše...a krševi idu van zemlje, uglavnom za Rusiju, Moldaviju, Ukrajinu, Srbiju, BiH...kad kažem vi, mislim na te ljude u čijoj sredini živiš...na sve vas tamo...
...a konkretno ti...što da ne ako si mu prvi vlasnik i ako si ga održavao kako treba, a ne sumnjam da jesi...i plus kakvi su vaši putevi, serrvisi, gorivo, ulja, delovi...


evo opet ću se iznerviram...:/
 
Vozim auto star 3 godine iz srednje klase i nikada do sada "dobar dan" nisam placao po 100 eura.Nije se nista kvarilo i odlazio sam samo na redovne servise, u mom slucaju jednom godisnje.Udobnost i silne sigurnosne stvari koji ima noviji auto u poredjenju sa starim nije za poredjenje.Ja sam zaljubljenik u oldtajmere,ali samo za neku vikend varijantu voznje,a ne za svaki dan...Naravno,ako nemas para za odrzavanje novijeg automobila (do 3-4 god),a to znaci u proseku godisnje do 200 eura onda ne vredi ni razmisljati u tom pravcu...Mada,ni taj stariji auto koji posedujes,nikada ne znas sta ce sledece da ode...
 
Danas sam video Kadeta limuzinu (u groznoj teget boji) sa pravih 44.000km!!!!!!! Auto je 1991. godiste, a izgleda kao da je sad dosao iz prodavnice, a ako znamo kakvi su limovi kod Opela bili u to vreme, ova prica je jos neverovatnija. Auto je kupio covek na novo i vozio ga vrlo povremeno, a svo vreme je bio u garazi. Onda ga je prodao svom svekru pre dve godine za 3000eu, a lik dodao para i kupio polovnu Vectru, 2000-to godiste, koja je vec sad 5 puta losijem stanju nego Kadet koga je prodao. Ljudi, motor mu je kao nov, nema cak ni prasine na njemu, gepek kao da nikad nije ni koriscen. Ja nisam mogao da verujem... potrudicu se da ga slikam ovih dana, nadam se da cu imati vremena da odem do coveka opet.
 
svako francusko go*vno sa poluplasticnom nazovi "limarijom" kome pozadi pise HDI privlaci paznju ljudi koji nemaju veze sa zivotom a kamo li sa kolima.... i koji su jedino kupili taj auto zato sto je u trendu i malo trosi....
 
i kako brate da se ne iznervira čovek kad svi na sva usta hvalite te stare automobile...znaš one priče - to je bio kvalitet, to su bili automobili...

...a svi vozite relativno nova kola...

Ma kakvi crni stari automobili, bez klime, ABS-a, ESP-a, kože, navigacije i ostalih džidža nema auta
 
Ma kakvi crni stari automobili, bez klime, ABS-a, ESP-a, kože, navigacije i ostalih džidža nema auta

e moj zike...
vredi li ti objasnjavati :mrgreen:
znamo mi svi sta je auto..ovde je pitanje para..
a za ostale, nije stvar samo u tome sta crkne , nego cuknes stub, kolko far, branik ? za nov kolko za mator ? mene je skor odvalila neka budala i otkinula mi retrovizor..
kolko bi on kostao sa sve lektronikom, migavcem u njemu, grejacem zastaklo itd?
ako nemas pare..vozis matoro, sve na bez dugme i to je to :D
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi crni stari automobili, bez klime, ABS-a, ESP-a, kože,navigacijei ostalih džidža nema auta

Bas si skroman. :D

Inace,sto se tice teme ... Sve zavisi ko sa koliko novca raspolaze,tako da ne mogu da dam adekvatan odgovor na to pitanje,ali,licno kad ne bih imao dovoljno novca za dobar i nov automobil,verovatno bih vozio bicikl ili motor,nikako neku krsinu od dvadesetak godina. :)
 
e moj zike...
vredi li ti objasnjavati :mrgreen:
znamo mi svi sta je auto..ovde je pitanje para..
a za ostale, nije stvar samo u tome sta crkne , nego cuknes stub, kolko far, branik ? za nov kolko za mator ? mene je skor odvalila neka budala i otkinula mi retrovizor..
kolko bi on kostao sa sve lektronikom, migavcem u njemu, grejacem zastaklo itd?
ako nemas pare..vozis matoro, sve na bez dugme i to je to :D

Istina živa, potpuno si ti u pravu. Al reći da je staro bolje od novog samo zato što voziš staro, a nemaš za novo... to je već neumjesno :lol:
 
Bas si skroman. :D

Inace,sto se tice teme ... Sve zavisi ko sa koliko novca raspolaze,tako da ne mogu da dam adekvatan odgovor na to pitanje,ali,licno kad ne bih imao dovoljno novca za dobar i nov automobil,verovatno bih vozio bicikl ili motor,nikako neku krsinu od dvadesetak godina. :)

Skromnost je samo jedna od mojih mnogobrojnih vrlina :mrgreen:
 
Bas si skroman. :D

Inace,sto se tice teme ... Sve zavisi ko sa koliko novca raspolaze,tako da ne mogu da dam adekvatan odgovor na to pitanje,ali,licno kad ne bih imao dovoljno novca za dobar i nov automobil,verovatno bih vozio bicikl ili motor,nikako neku krsinu od dvadesetak godina. :)

A ja sam jedva napokon ubedio moje ,da ne uzimamo nov auto, neg da mi daju pare da komplet sredim krsinu staru 20 godina :D
 
Lako ti je kad imaš, nije ni meni bitno što mi Toyota troši po 20 i kusur do 30 litara na 100 kilometara režimom koji ja vozim, al da vidiš kako bi smo se i ti i ja navikli časkom da nemamo da sipamo... Ćutali bismo i vozili Punta :lol:


Da ti dam ja mog Passata i da ti doplatim? :mrgreen:



A šta još imaš od kola?


Lažovčino šiptarska.
 
Uskoro nece da bude dileme oko para, staro ili novo. Novo kosta, to svi znamo, a staro... pa i staro ce da kosta. Porezi rastu, registracije poskupljuju, moras dvaput na tehnicki... Ista kubikaza na starom autu kosta manje nego na novom.
 
Opet smaraš. Dosadan si kao baba zdravka mog druga, koja je otišla s mozgom u pm.

Znaš ti dobro što kolektivno mažemo VW.


Aj ne drvi leba ti. Fazon ti je - kako vetar duva. Kad si bio dobar sa Truckerom i tom ekipom, Volvo 740 (i ostali) su keva, W124 je bulja. Onda je Master Chief uzeo Benza, pa si krenuo sa pricom kako je to strahovit auto. MilosB izjavio kako gotivi Audi, pa sad u svakom trecem postu preporucujes nekome da upravo Audi i uzme. Volvo vise ni ne spominjes. Sa Zikeom komuniciras na albanskom iako si pricao kako ti je chale ranjen na Kosovu, a ni njegov Passat ipak nije los. Meni je to truba, imaj neki stav, pa kakav god.
A sve to i umnogome objasnjava to "kolektivno mazanje". Znas ono, kud svi Turci tud i mali Mujo. Audi poslednjih 35 godina nije nista drugo do najveci / najluksuzniji Volkswagen, pa ako je jedan precenjen i seljacki, onda je i drugi, zar ne?
 
Aj ne drvi leba ti. Fazon ti je - kako vetar duva. Kad si bio dobar sa Truckerom i tom ekipom, Volvo 740 (i ostali) su keva, W124 je bulja. Onda je Master Chief uzeo Benza, pa si krenuo sa pricom kako je to strahovit auto. MilosB izjavio kako gotivi Audi, pa sad u svakom trecem postu preporucujes nekome da upravo Audi i uzme. Volvo vise ni ne spominjes. Sa Zikeom komuniciras na albanskom iako si pricao kako ti je chale ranjen na Kosovu, a ni njegov Passat ipak nije los. Meni je to truba, imaj neki stav, pa kakav god.
A sve to i umnogome objasnjava to "kolektivno mazanje". Znas ono, kud svi Turci tud i mali Mujo. Audi poslednjih 35 godina nije nista drugo do najveci / najluksuzniji Volkswagen, pa ako je jedan precenjen i seljacki, onda je i drugi, zar ne?
Sereš kao katolik. Vozio sam godinama Volvo 740, a otuda sam pričao da je dobar, kao što jeste. Ne vezano za trukera, Miloša ili koga god. Ne sećam se da sam rekao da je w124 bulja.
Ovo za master čifa si se israo kao vo.
Suština je da su za mene w124, audi 100 i volvo 740, 850 najbolji automobili svih vremena, i to mišljenje imam dugo, pa sad kad mi dune, ja preporučim nekom od ta tri.
uvek sam se držao priče da je vw precenjeno govnište. Vredi više nego što košta, nebitno što i drugi podržavaju tu priču. A, ti i dalje misli kao neki zatucani bosanac, pazarac ili kosovac, pa vozi golf II koji je prešao 400 000 i govori da je to najbolji auto svih vremena, i da će tako ostati i da je naprodavaniji auto i najizdržljiviji. Pa jeste kad mu do 3500 obrtaja treba 10 minuta i truckaš se kao u imt-u. To što se ne kvari i što se prodao na milione ne govori da je najbolji. I caleta su mi ranili ameri, pa pričam na engleskom. Kakve to veze ima?
Ni u jednom trenutku mu nisam rekao da mu je pasat dobar, čak kada je pomenuo na pp da hoće da promeni pasata, ja sam mu preporučivao nešto drugo, a ne pasata, na koji se na kraju odlučio, samo novijeg i dsg.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top