I pored rata i masovnog iseljavanja, BiH ima 4.590.310?

Ovaj podatak je tacan,jer to sto je veci procenat Srba u BiH nego sta ima pravoslavaca,samo je dokaz da postoje i Srbi drugih vjeroispovjesti;)
Mnogi nasilno pokatoliceni i poturceni,svjesni su svog srpskog porijekla,pa iako su prihvatili vjeru ugnjetavaca,ostali su svjesni svoje nacionalne pripadnosti,nazalost takvih je vrlo malo danas.
Prije rata i velik broj katolika i muslimana,osjecao se kao Srbi,ali nazalost zbog uticaja klerofasisticke katolicke crkve i islamskih fundamentalista,oni su tokom rata nasilno pohrvaceni i bosnjanizirani.;)
Da nije doslo do toga,danas bi procenat Srba u BiH bio i veci,jer ako je Srba prije rata u BiH bilo 1.2 miljona,sa ovim pristiglim iz okupirane R.S.Krajine, uz zrtve zlocinackih HV,HVO I ARBIH,broj Srba u BiH,kretao bi se oko 1.5 do 1.6 ,milijona.

da baba ima k.... bila bi baba sa k.....
 
Ovaj podatak je tacan,jer to sto je veci procenat Srba u BiH nego sta ima pravoslavaca,samo je dokaz da postoje i Srbi drugih vjeroispovjesti;)
Mnogi nasilno pokatoliceni i poturceni,svjesni su svog srpskog porijekla,pa iako su prihvatili vjeru ugnjetavaca,ostali su svjesni svoje nacionalne pripadnosti,nazalost takvih je vrlo malo danas.
Prije rata i velik broj katolika i muslimana,osjecao se kao Srbi,ali nazalost zbog uticaja klerofasisticke katolicke crkve i islamskih fundamentalista,oni su tokom rata nasilno pohrvaceni i bosnjanizirani.;)
Da nije doslo do toga,danas bi procenat Srba u BiH bio i veci,jer ako je Srba prije rata u BiH bilo 1.2 miljona,sa ovim pristiglim iz okupirane R.S.Krajine, uz zrtve zlocinackih HV,HVO I ARBIH,broj Srba u BiH,kretao bi se oko 1.5 do 1.6 ,milijona.

Ispade po tvome sada da je samo na prostoru RSK zivelo milion Srba :hahaha: U Srbiji je zavrsilo 380 hiljada izbeglica,najvise iz HR ali i iz BiH. Ako je u Hrvatskoj ostalo 200 hiljada Srba od predratnih 560 hiljada pitam onda tebe : koliko je Srba otislo za BiH a da naknadno nije otislo i za Srbiju,vec i ostalo u BiH? Jos uzmi u obzir i to da je od tih 560 hiljada Srba i za vreme ex drzave zivelo u inostranstvu i da po novoj popisnoj metodologiji ne bi ni bili popisani u Hrvatskoj 2001. godine. Isto tako,nemali broj ljudi iz Krajine je odmah otisao za trece zemlje,najvise za (mrsku im :D) USA i Australiju.

Ako zaista ima 1.6 miliona Srba,sa 10 hiljada zivorodjenih godisnje ispada da je stopa nataliteta oko 6 promila,sto nema nigde na svetu. Dakle,broj Srba u BiH se smanjio od 91. godine.
 
Poslednja izmena:
Ispade po tvome sada da je samo na prostoru RSK zivelo milion Srba :hahaha: U Srbiji je zavrsilo 380 hiljada izbeglica,najvise iz HR ali i iz BiH. Ako je u Hrvatskoj ostalo 200 hiljada Srba od predratnih 560 hiljada pitam onda tebe : koliko je Srba otislo za BiH a da naknadno nije otislo i za Srbiju,vec i ostalo u BiH?

Ako zaista ima 1.6 miliona Srba,sa 10 hiljada zivorodjenih godisnje ispada da je stopa nataliteta oko 6 promila,sto nema nigde na svetu.

Ne,ja nisam rekao da sada ima 1.6 milijona,nego da je ostao predratni broj Srba u BiH,sa ovim pridoslim iz Krajine,da bi moglo biti oko 1.5 do 1.6.

Od tog broja oduzmi zrtve,one koji su otisli u trece zemlje i one Srbe druge vjeroispovjesti(katolicke i muslimanske),koji su sada koji su sada postali naturalizirani Hrvati ili Bosnjaci,deficit u stanovnistvu Srba u BiH,krece se izmedju 300 000 i 400 000.
I nisam davao prognoze samo za R Srpsku,nego za cijelu BiH i drugo,ja ne vjerujem da je 200 000 Srba ostalo u Hrvatskoj.
Mozda ih sada toliko ima prema sluzbenim podacima,ali njihov je broj nazalost mnogo manji.
Hrvatske vlasti falisifikovale su te podatke pred vjecem Evrope,i manipuliraju sa njim da prikazu kako je Hrvatska slobodna zemlja i da se odvija nesmetan povratak Srba.
Istina je ta,ko god se od nas prijavio za povrat imovine i obnovu kuce i ako smo izvadili hrvaske osobne,oni su to odmah prikazivali kao zvanicni broj povratnika i ako mnogi nisu mogli da se vrate na razrusena imanja ali ustaske vlasti su ipak to prikazale kao zvanicni i sluzbeni broj povratnika,samo na temelju izdatih osobnih iskaznica i ako zapravo mnogi ne zive u Hrvatskoj.
Ali sreca nasa da bar mozemo glasati,pa tako u mom mjestu ocekujemo par autobusa sada u Nedelju:super:
Ni ove godine u mom mjestu Rvati nas nece nadglasati::klap::mrgreen:
 
Treba da uradite popis (ako sam dobro procenio,ti si poreklom iz HR i nalazis se u BiH)...mislim,jako je tesko davati procene kada popisa nije bilo skoro dve decenije. Jedine procene su preko stope nataliteta,broja dece u skolama i jos nekih podataka,ali bez konkretnog podatka sa popisa (koji je opet najpriblizniji realnom stanju) nista.

Ja sam se vratio:mrgreen: i sada cekam revitalizaciju i reintegraciju RSK onima koji polazu pravo na nju:mrgreen:
 

Back
Top