I nakon toliko godina - razvod...

Брак је брак, са папиром или без њега, са прстеном или без њега, са истим презименом или без њега... Суштина јесте иста, па чак и ако је паковање другачије.

Кад живиш са неким, имаш децу са њим, заједничке пријатеље, заједничку имовину, родбину, деценије дељења добра и зла - то јесте брак, ма како га ти звала! ;)



Ma ok je sve to, ali uopste ne kapiram one zene sto prelaze preko usputnog sexa zarad svega toga ... :dontunderstand:

Da li bi muskarci presli preko usputnog sexa svoje zene ...:thumbdown:

A mnogo je lakse otici, prekinuti kad te ne vezuje taj papir, jer nazalost u Srbiji nekima je i razvod izuzetno skup, pa i dalje zive zajedno i trpe jer nemaju pare da se razvedu:dash:

A i primetila sam da se kod vecine muskaraca atmosfera u glavi menja cim potpisu ...:dontunderstand:
Pa cemu onda sve to?
 
Ma ok je sve to, ali uopste ne kapiram one zene sto prelaze preko usputnog sexa zarad svega toga ... :dontunderstand:

Da li bi muskarci presli preko usputnog sexa svoje zene ...:thumbdown:

A mnogo je lakse otici, prekinuti kad te ne vezuje taj papir, jer nazalost u Srbiji nekima je i razvod izuzetno skup, pa i dalje zive zajedno i trpe jer nemaju pare da se razvedu:dash:

A i primetila sam da se kod vecine muskaraca atmosfera u glavi menja cim potpisu ...:dontunderstand:
Pa cemu onda sve to?

Da li bi muškarci prešli preko prevare svoje žene? Ne znam ali mislim da je 80% - ne 20% - da..Uz epitet koji ide..Takođe ako muškarcu dosadi seks ili život sa jednom istom ženom mislim da i ženama to dosadi, samo što one prelaze preko toga i zaborave predmet interesovanja dok muškarci većinom prelaze na konkretno..tj razvod..
 
Ma ok je sve to, ali uopste ne kapiram one zene sto prelaze preko usputnog sexa zarad svega toga ... :dontunderstand:

Da li bi muskarci presli preko usputnog sexa svoje zene ...:thumbdown:

A mnogo je lakse otici, prekinuti kad te ne vezuje taj papir, jer nazalost u Srbiji nekima je i razvod izuzetno skup, pa i dalje zive zajedno i trpe jer nemaju pare da se razvedu:dash:

A i primetila sam da se kod vecine muskaraca atmosfera u glavi menja cim potpisu ...:dontunderstand:
Pa cemu onda sve to?
Прешли би и прелазе, многи.Само се о томе мање прича.
 
Из неког мог искуства, на бази познанстава, сваки мушкарац ће опростити превару жени, ако је нормална.
У смислу, ако јој се то не дешава пречесто, ако није лоша према њему, ако није лоша мајка....не разликују се они претерано од нас том смислу.
 
Oni imaju tu sposobnost da neće da vide ono što im ne odgovara i zato ne pričaju. Ali kada im to što vide nije bolno, onda znaju da tračaju užasno bez obzira na godine, nivo brazovanja, društveni status.

Из неког мог искуства, на бази познанстава, сваки мушкарац ће опростити превару жени, ако је нормална.
У смислу, ако јој се то не дешава пречесто, ако није лоша према њему, ако није лоша мајка....не разликују се они претерано од нас том смислу.

Opastaju muskarci i te kako kad vole i kad zele .
Takodje je velika istina da su najcesce namerno slepi .
Kao i to da ne pricaju o tome da su prevareni toliko koliko to zene rade.
Verovatno da im ne bi pao ugled il da ne bi pokazali da su zgazili svoj ponos zene radi.
Dakle en znam mnogo muskaraca koji su priznali najboljem prijatelju da su prevareni a da su prevaru oprostili al isto tako en znam ni jednu zenu koja je to isto precutala najboljoj drugarici.

Dakle brljivije smo . I mnogo otvorenije da proznamo da smo zgazile ponos. :)
 
Oprastaju muskarci i te kako kad vole i kad zele .
Takodje je velika istina da su najcesce namerno slepi .
Kao i to da ne pricaju o tome da su prevareni toliko koliko to zene rade.
Verovatno da im ne bi pao ugled il da ne bi pokazali da su zgazili svoj ponos zene radi.
Dakle en znam mnogo muskaraca koji su priznali najboljem prijatelju da su prevareni a da su prevaru oprostili al isto tako en znam ni jednu zenu koja je to isto precutala najboljoj drugarici.

Dakle brljivije smo . I mnogo otvorenije da proznamo da smo zgazile ponos. :)

Ovde smo izgleda isti.
 
Ma ok je sve to, ali uopste ne kapiram one zene sto prelaze preko usputnog sexa zarad svega toga ... :dontunderstand:

Па добро, ти не капираш.
Људи се разликују.

Da li bi muskarci presli preko usputnog sexa svoje zene ...:thumbdown:

Мислим да се по том питању данашњи мушкарци не разликују битно од жена.

A mnogo je lakse otici, prekinuti kad te ne vezuje taj papir, jer nazalost u Srbiji nekima je i razvod izuzetno skup, pa i dalje zive zajedno i trpe jer nemaju pare da se razvedu:dash:

A i primetila sam da se kod vecine muskaraca atmosfera u glavi menja cim potpisu ...:dontunderstand:
Pa cemu onda sve to?

Површно сагледаваш ствари. :confused: Уколико се људи при разводу договоре о свему - онда је све лако и једноставно, па имали папир или не. Сам судски развод траје 15 минута.
Али то су ретки случајеви.

При распаду ванбрачне заједнице вероватно има још више компликација него када се распада брак са папиром. Да би се поделила заједничка имовина ванбрачни партнер мора да папиролошки ДОКАЖЕ да је живео у заједници најмање 5 година (колико се сећам). Уколико не могу да се договоре - онда неће избећи адвокате и судове.
Исти случај је и са поверавањем деце и са алиментацијом и виђањем деце. Ако не могу да се сами договре - морају судом, све једно што нису били у браку ''са папиром''. (А да су могли да се договарају - вероватно се не би ни разводили! ;))

Даље, зар мислиш да је после 20 година ванбрачне заједнице тек тако лако само отићи??? :confused: Шта, кад ти досади брак оставићеш и децу, и кућу коју сте заједно зидали, и сву покретну имовину, и заједничке пријатеље, и његову родбину...и отићи ћеш у непознато лако одбацујући цео дотадашњи живот...и раскид ће те мање болети само зато што не мораш у суду да потпишеш папир о разводу???? :confused:

Не знам зашто људи брак ''без папира'' доживаљавају као нешто из чега можеш тек тако олако да одеш без икаквих емотивних и законских компликација....:roll:
 
Poslednja izmena:
Па добро, ти не капираш.
Људи се разликују.


Површно сагледаваш ствари. :confused: Уколико се људи при разводу договоре о свему - онда је све лако и једноставно, па имали папир или не. Сам судски развод траје 15 минута.
Али то су ретки случајеви.

При распаду ванбрачне заједнице вероватно има још више компликација него када се распада брак са папиром. Да би се поделила заједничка имовина ванбрачни партнер мора да папиролошки ДОКАЖЕ да је живео у заједници најмање 5 година (колико се сећам). Уколико не могу да се договоре - онда неће избећи адвокате и судове.
Исти случај је и са поверавањем деце и са алиментацијом и виђањем деце. Ако не могу да се сами договре - морају судом, све једно што нису били у браку ''са папиром''. (А да су могли да се договарају - вероватно се не би ни разводили! ;))

Даље, зар мислиш да је после 20 година ванбрачне заједнице тек тако лако само отићи??? :confused: Шта, кад ти досади брак оставићеш и децу, и кућу коју сте заједно зидали, и сву покретну имовину, и заједничке пријатеље, и његову родбину...и отићи ћеш у непознато лако одбацујући цео дотадашњи живот...и раскид ће те мање болети само зато што не мораш у суду да потпишеш папир о разводу???? :confused:

Не знам зашто људи брак ''без папира'' доживаљавају као нешто из чега можеш тек тако олако да одеш без икаквих емотивних и законских компликација....:roll:

Ali je tuzno takve stvari oprastati:sad2:, eto ne kapiram! I ne zelim takve stvari da kapiram! ... Ja jesam za usputni sex, ali kad nemas osobu koju volis pored sebe, u drugim slucajevima je tuzno i bedno prema sebi to oprastati i dozvoljavati ....

Mislim da su neke zene mnogo gore ... Ali ja nazalost oko sebe sve neke "gore" muskrce srecem, sva sreca ne licno, ali preko drugarica ....


Traje 15min, ali plati sudske takse i ostale gluposti ... Nekom je 500eu mnogo mnogo ...
Sa te strane se slazem da je sa decom stvar ista ...

E sad, kako to mislis, oticices u nepozntom pravcu ... Pa majku mu, malo ko je ovde tikva bez korena i zasto bi morala da ostvaljas decu ... I njegovu rodbunu:whistling: sta me briga za njegovu rodbinu ... A prijatelji, bili zajednicki ili moju ... ako su prijatelji pravi, podrzace i razumeti ... Pa ne bih sigurno ostala u braku zbog zajednikog kartanja petkom uvece sa komsilukom:dontunderstand: ...

Zivot je jedan i treba da ga zivimo punim plucima i traziti licnu srecu bez nevinih zrtava, makar to bilo sa vecom borbom nego tavoriti u nekom takvom braku ....

I da, mozda povrsno sagledavam stvari, ali to je moja zivotna filozofija i za mene je sasvim ispravna ... Umrla bih u nekim "filmovima" sto vidjam oko sebe ....
 
Poslednja izmena:
Oni imaju tu sposobnost da neće da vide ono što im ne odgovara i zato ne pričaju. Ali kada im to što vide nije bolno, onda znaju da tračaju užasno bez obzira na godine, nivo brazovanja, društveni status.
Jos Paskal pa necu vise ..." Srce ima razloga koje mozak ne moze da shvati.
muskarci uvek urade sto moraju, a zene uvek sto hoce.
mujo: malo sam ebo....
Површно сагледаваш ствари.

nesvest1.gif
 
Poslednja izmena:
Traje 15min, ali plati sudske takse i ostale gluposti ... Nekom je 500eu mnogo mnogo ...

Одакле ти информација о 500 евра??? :confused:

E sad, kako to mislis, oticices u nepozntom pravcu ... Pa majku mu, malo ko je ovde tikva bez korena i zasto bi morala da ostvaljas decu ... I njegovu rodbunu sta me briga za njegovu rodbinu ... A prijatelji, bili zajednicki ili moju ... ako su prijatelji pravi, podrzace i razumeti ...

А како онда мислиш да је развод брака без папира лакши и једноставнији него развод брака са папиром?

Ali je tuzno takve stvari oprastati, eto ne kapiram! I ne zelim takve stvari da kapiram! ... Ja jesam za usputni sex, ali kad nemas osobu koju volis pored sebe, u drugim slucajevima je tuzno i bedno prema sebi to oprastati i dozvoljavati ....

Ок, ТЕБИ је то тужно, али, као што рекох - људи се разликују. Ти се у свом животу руководи својим начелима, али немој да сажаљеваш и осуђујеш људе који се руководе другачијим начелима.;)
 
Ок, ТЕБИ је то тужно, али, као што рекох - људи се разликују. Ти се у свом животу руководи својим начелима, али немој да сажаљеваш и осуђујеш људе који се руководе другачијим начелима.;)

Svasta! Kao sto ti ovde pises svoje stavove, tako i ja imam pravo, potpuno, da napisem svoje ... Ko se nasao prozvan, uvredjen, pogodjen ... zalim lepo, od srca se izvinjavam! Procitacu pravilnik, ako pise negde da ne mogu da napisem svoj stav ili da izrazim svoje licno osecanje po pitanju neke teme, brisem sve sto sam napisala .... I da, MENI je to tako, nema potrebe da mi naglasavas, sasvim sam svesna sebe ...
 
Па добро, ти не капираш.
Људи се разликују.



Мислим да се по том питању данашњи мушкарци не разликују битно од жена.



Површно сагледаваш ствари. :confused: Уколико се људи при разводу договоре о свему - онда је све лако и једноставно, па имали папир или не. Сам судски развод траје 15 минута.
Али то су ретки случајеви.

При распаду ванбрачне заједнице вероватно има још више компликација него када се распада брак са папиром. Да би се поделила заједничка имовина ванбрачни партнер мора да папиролошки ДОКАЖЕ да је живео у заједници најмање 5 година (колико се сећам). Уколико не могу да се договоре - онда неће избећи адвокате и судове.
Исти случај је и са поверавањем деце и са алиментацијом и виђањем деце. Ако не могу да се сами договре - морају судом, све једно што нису били у браку ''са папиром''. (А да су могли да се договарају - вероватно се не би ни разводили! ;))

Даље, зар мислиш да је после 20 година ванбрачне заједнице тек тако лако само отићи??? :confused: Шта, кад ти досади брак оставићеш и децу, и кућу коју сте заједно зидали, и сву покретну имовину, и заједничке пријатеље, и његову родбину...и отићи ћеш у непознато лако одбацујући цео дотадашњи живот...и раскид ће те мање болети само зато што не мораш у суду да потпишеш папир о разводу???? :confused:

Не знам зашто људи брак ''без папира'' доживаљавају као нешто из чега можеш тек тако олако да одеш без икаквих емотивних и законских компликација....:roll:

Мала исправка- три године.;)
 
Svasta! Kao sto ti ovde pises svoje stavove, tako i ja imam pravo, potpuno, da napisem svoje ... Ko se nasao prozvan, uvredjen, pogodjen ... zalim lepo, od srca se izvinjavam! Procitacu pravilnik, ako pise negde da ne mogu da napisem svoj stav ili da izrazim svoje licno osecanje po pitanju neke teme, brisem sve sto sam napisala .... I da, MENI je to tako, nema potrebe da mi naglasavas, sasvim sam svesna sebe ...

:roll:

Не вреди. Заборави.
 
Невезано за ову конкретну причу: зашто се увек полази од тога да су старији мушкарци - врло имућни, толико да се младе жене лепе искључиво на њихов новац? :confused:
Мислим, има и таквих, сигурно (радо бих и ја уфатила неког таквог :per:), али мсилим да их нема у толиком проценту да се та женска мотивација може назвати правилом.

Izvini zaista ne bih zelela da zvucim pogresno.. Ali zaista mislis da je razlika od 33 godine normalna? Pogresan izraz, uobicajna?
Mislim ako je toliko volel mog oca sto je insistirala na vikendima u spa centrima i obelezavanju cini mi se cak i 15 dana 'veze' zbog poklona naravno :mrgreen::lol:
 
Izvini zaista ne bih zelela da zvucim pogresno.. Ali zaista mislis da je razlika od 33 godine normalna? Pogresan izraz, uobicajna?
Mislim ako je toliko volel mog oca sto je insistirala na vikendima u spa centrima i obelezavanju cini mi se cak i 15 dana 'veze' zbog poklona naravno :mrgreen::lol:


Шта упште значи ''нормално''? :confused:

Уобичајено није, али дешава се, људски јесте.

Прича твог оца и те жене је само једна животна прича, а не правило по којем функционишу сви људи у сличним ситуацијама.

Нису сви људи у одређеним годинама парајлије згодне за манипулисање - то сам хтела да кажем! И није мотив свих млађих жена искључиво новац. Ванда је лепо причала о томе.
 

Back
Top