Koliko ste iskreni i otvoreni pred decom?

Pinocchio

Elita
Moderator
Poruka
15.121
...i da li delite sa njima svoja osećanja, nedoumice, probleme?

Naravno, u odnosu na njihovu dob.

Sa decom delim sve, možda i nešto što ne bih trebala ali mi je nekako jednostavnije. Primetila sam da su oni otvoreniji prema meni i nemaju ni straha ni kolebanja da li mogu nešto da mi kažu.
Nisam to primetila sve dok mi sin pre nekog vremena nije rekao da su mu naši razgovori veoma prijatni i da mu je neobično ali i drago jer razgovaramo na način koji nije baš učestao u odnosu dete-roditelj. Juče smo se opet dotakli neke slične teme pa sam se zamislila. Nastaviću kasnije ali me prvo interesuju vaši odgovori.
 
Ja jesam za takav odnos , čak sam i sama izgradila takav sa mojoj decom...
Međutim, tu mora da postoji granica, tj. roditelj mora veoma da pazi kakve informacije
(o sebi naročito, o drugima, ili na kraju - o bilo čemu)) uliva detetu u psihu.
Smatram da nisu svi roditelji odgovorni toliko da ne "otruju" dete takvim odnosom.
Teren je klizav i treba biti dovoljno edukovan i osećajan, pa pažljivo puniti dečiju
glavu naročito lošim informacijama...
 
Ja sam oduvek decu posmatrao kao male ljude i tako im prilazio,jos i ne progovore kako treba pricam s njima kao s odraslima,drugi im onako njanjavo pristupaju pazljivo i kao baci 5,mnogo mi je simpaticno negde na igralistu ,kad mi pridju i osete da h razumem i imaju potrebu da mi pridju i progovore ,mnogo zrelije i ozbiljnije nego sto jesu i sto ih drugi treriraju
 
Ja sam oduvek decu posmatrao kao male ljude i tako im prilazio,jos i ne progovore kako treba pricam s njima kao s odraslima,drugi im onako njanjavo pristupaju pazljivo i kao baci 5,mnogo mi je simpaticno negde na igralistu ,kad mi pridju i osete da h razumem i imaju potrebu da mi pridju i progovore ,mnogo zrelije i ozbiljnije nego sto jesu i sto ih drugi treriraju

Zar nije tema "Vasa" deca ? Spominjete neku decu na igralistima. Ok fin ste covek vrv

Da, sa mojom decom imam jasno definisan odnos i cesto pricamo.
Volim da slusam njihovo misljenje o svemu.
Drago mi je da imaju svoje JA i na to sam posebno ponosna
kako razlikuju dobro od loseg.
 
...i da li delite sa njima svoja osećanja, nedoumice, probleme?

Naravno, u odnosu na njihovu dob.

Sa decom delim sve, možda i nešto što ne bih trebala ali mi je nekako jednostavnije. Primetila sam da su oni otvoreniji prema meni i nemaju ni straha ni kolebanja da li mogu nešto da mi kažu.
Nisam to primetila sve dok mi sin pre nekog vremena nije rekao da su mu naši razgovori veoma prijatni i da mu je neobično ali i drago jer razgovaramo na način koji nije baš učestao u odnosu dete-roditelj. Juče smo se opet dotakli neke slične teme pa sam se zamislila. Nastaviću kasnije ali me prvo interesuju vaši odgovori.
Da, sve
 

Back
Top