I nakon toliko godina - razvod...

EliNS- Pa i on je dekuta...ako je njegova zena bakuta?!Ako cemo hipoteticki,mozda je njegova g-dja neka negovana zena,obrazovana,a njemu kondicija nije jaca strana?Ali ima kintu?!Ha?!Mozda se i njegovoj zeni svasta smucilo,mozda su se i njoj udvarali neki,ali je ona izvagala,pa dosla do zakljucka da nista nije vredno rasturanja braka?!Ovde se prica,koliko sam ja razumela o jednom kvalitetnom braku?Zasto je uvek pretpostavka da se njemu smucio izgled svoje zene,pa je pozeleo nesto zategnutije,lepse...?Pa osvrnite se malo po gradu kada setate(bar ovde u BG),i mladji tipovi su pustili stomacine,ocelavili... a zene sve skockane..pa i starije gospodje od 60-tak godina frizure,manikir...doterane...Stalno se prica o tome kako mu je dosadio brak,sve isto??A zena sto je provela pola zivota gajeci decu,ruckovi,slavlja,krstenja,upisi u skole,prijemni...ajde,molim vas!!!Stavite obrnutu temu,da je zena ostavila matorog muza zato sto ne moze da mu se digne,kakvi ce komentari biti??!!I ako je tom muzu,ocu dosadila zena,sto se nije razveo,pa da zivi sam i slobodan,nego bilo mu lepo da ima sve na gotovo...gadim se takvih slabica!!Budi faca pa reci zeni"ne mogu vise s tobom,zelim slobodu" -to je fer,pa posle se kresi s kim hoces!!Pa se i ozeni ako nadjes neku...
 
Evo Meg citiram tebe jer mi je zanimljivo ovo pitanje.
I pitam se zašto je čudno što se zaljubio u mlađu kad je mlađa lepša, ima više života u sebi, samim tim i zabavnija. Njegove vršnjakinje su uglavnom već bakute koje samo o unučićima razmišljaju i to im je vrhunski doživljaj. Čast izuzecima, ali mnogo je veća verovatnoća da će se zaljubiti u mlađu.
I sigurna sam da njemu sex nije toliko bitan, koliko ta njena energija koju ima dovoljno za oboje, koja ume da bude zarazna i da ga pokrene, da se on seti svega onog što pokreće čoveka. Umrtvi se čovek posle tolikih godina braka i nekome to odgovara, a neko nije taj tip i želi promenu.

:think: Mozda je i ovo u pitanju...

Sada jos jedan problemcic...
Otac me je zamolio da izadjem sa njim i tom zenom na veceru, da se "upoznamo"... :( Razgovarala sam sa mamom o tome, ona mi je rekla da sama odlucim i da nju to vise ne zanima... Zaista ne znam sta da radim, da li da izadjem sa njima ili ne? :think:
Totalno sam zbunjena... :sad2:
 
Mislim da u celu priču ne bi trebala da se mešaš...

Radi se o njihovom braku i njima dvoma, bez obzira na to što im želiš najbolje, sami neka reše
nastalu situaciju i odluče o svojim budućim životima...

Svakako nećeš moći da im "spasiš" brak niti "osvestiš" oca, tako da ćeš samo dodatno da
se potreseš i razočaraš.

Slažem se sa ovim gore citiranim.
 
:think: Mozda je i ovo u pitanju...

Sada jos jedan problemcic...
Otac me je zamolio da izadjem sa njim i tom zenom na veceru, da se "upoznamo"... :( Razgovarala sam sa mamom o tome, ona mi je rekla da sama odlucim i da nju to vise ne zanima... Zaista ne znam sta da radim, da li da izadjem sa njima ili ne? :think:
Totalno sam zbunjena... :sad2:

Јој,Тијана, није лако, али би можда требало да одеш.
Очигледно имаш сасвим добар однос и са оцем и са мајком.
Ако упознаш ту жену, можда ћеш имати прилику да мало боље осмотриш ситуацију.
Можда и њему треба твој суд.

А ако он заиста реши да са том женом живи, упознаћеш је кад - тад. Можда боље сад, па после поразговарај са оцем, ако желиш, а чини ми се да он уствари то жели.
 
Невезано за ову конкретну причу: зашто се увек полази од тога да су старији мушкарци - врло имућни, толико да се младе жене лепе искључиво на њихов новац? :confused:
Мислим, има и таквих, сигурно (радо бих и ја уфатила неког таквог :per:), али мсилим да их нема у толиком проценту да се та женска мотивација може назвати правилом.
 
Невезано за ову конкретну причу: зашто се увек полази од тога да су старији мушкарци - врло имућни, толико да се младе жене лепе искључиво на њихов новац? :confused:
Мислим, има и таквих, сигурно (радо бих и ја уфатила неког таквог :per:), али мсилим да их нема у толиком проценту да се та женска мотивација може назвати правилом.

A sad konkretno vezano za moju pricu... Moj otac je dosta imucan, ono ne previse ali spada u onaj red imucnijih... I na dobrom je polozaju... A moram dodati i to da je lep covek, vodi racuna o svom izgledu, ima lepe manire, dobar je, dzentlmen... Mozda ona nije sa njim zbog novca nego zato sto on vredi kao covek?:think: (ne znam vise ni sama sta pisem:confused: )
 
A sad konkretno vezano za moju pricu... Moj otac je dosta imucan, ono ne previse ali spada u onaj red imucnijih... I na dobrom je polozaju... A moram dodati i to da je lep covek, vodi racuna o svom izgledu, ima lepe manire, dobar je, dzentlmen... Mozda ona nije sa njim zbog novca nego zato sto on vredi kao covek?:think: (ne znam vise ni sama sta pisem:confused: )

Вероватно ће ти бити много јасније кад је видиш. Кад погледаш човека у очи то значи много више него десет дана размишљања. Саветујем ти да што пре одеш да видиш са ким имаш посла.
 
EliNS- Pa i on je dekuta...ako je njegova zena bakuta?!Ako cemo hipoteticki,mozda je njegova g-dja neka negovana zena,obrazovana,a njemu kondicija nije jaca strana?Ali ima kintu?!Ha?!Mozda se i njegovoj zeni svasta smucilo,mozda su se i njoj udvarali neki,ali je ona izvagala,pa dosla do zakljucka da nista nije vredno rasturanja braka?!Ovde se prica,koliko sam ja razumela o jednom kvalitetnom braku?Zasto je uvek pretpostavka da se njemu smucio izgled svoje zene,pa je pozeleo nesto zategnutije,lepse...?Pa osvrnite se malo po gradu kada setate(bar ovde u BG),i mladji tipovi su pustili stomacine,ocelavili... a zene sve skockane..pa i starije gospodje od 60-tak godina frizure,manikir...doterane...Stalno se prica o tome kako mu je dosadio brak,sve isto??A zena sto je provela pola zivota gajeci decu,ruckovi,slavlja,krstenja,upisi u skole,prijemni...ajde,molim vas!!!Stavite obrnutu temu,da je zena ostavila matorog muza zato sto ne moze da mu se digne,kakvi ce komentari biti??!!I ako je tom muzu,ocu dosadila zena,sto se nije razveo,pa da zivi sam i slobodan,nego bilo mu lepo da ima sve na gotovo...gadim se takvih slabica!!Budi faca pa reci zeni"ne mogu vise s tobom,zelim slobodu" -to je fer,pa posle se kresi s kim hoces!!Pa se i ozeni ako nadjes neku...
Gledaj, ni jednog momenta nisam ni pomislila ni napisala da se njemu smučio izgled njegove žene. Rekla sam da je moguće da se zasitio tog braka, uostalom, koliko god idilično delovao spolja u svakom braku ima problema. Kako se njih dvoje nose sa tim problemima to samo oni znaju.
Takođe, niko ne kaže da bilo ko u svom braku ne može da odluči da ga prekine, iz bilo kog razloga. Nekome je dovoljno manje, nekome više. Žena u ovom konkretnom slučaju nije želela da izlazi iz tog braka, jer da jeste, to bi već uradila.
I da napomenem da ja ne bih osuđivala ni ženu koja ostavi matorog muža jer mu se ne diže. Kao što sam već rekla, svako ima svoje razloge.
Znači, u celoj ovoj priči je totalno irelevantno što je on odlučio da se razvede zbog mlađe žene (što je opet pitanje da li je samo to razlgo). Ovde je jedino problem Tijani, da prihvati razvod svojih roditelja jer smo već konstatovali da je za decu uvek traumatičan razvod roditelja u većoj ili manjoj meri.
 
:think: Mozda je i ovo u pitanju...

Sada jos jedan problemcic...
Otac me je zamolio da izadjem sa njim i tom zenom na veceru, da se "upoznamo"... :( Razgovarala sam sa mamom o tome, ona mi je rekla da sama odlucim i da nju to vise ne zanima... Zaista ne znam sta da radim, da li da izadjem sa njima ili ne? :think:
Totalno sam zbunjena... :sad2:

Ako te je otac pozvao na tu večeru znači da je njemu bitno da se uključiš i da je upoznaš.
Sad zavisi koliko si vezana za oca i koliko želiš da mu ispuniš želju.
Zbog njega treba da odeš.
Ali ako misliš da će ti biti previše traumatično onda nemoj.
Biće prilike da se upoznate, slučajno ili namerno.
Verovatno će ti kasnije biti mnogo lakše, kad svariš celu situaciji i kad se navikneš da je tvoj otac sa drugom ženom.
 
A sad konkretno vezano za moju pricu... Moj otac je dosta imucan, ono ne previse ali spada u onaj red imucnijih... I na dobrom je polozaju... A moram dodati i to da je lep covek, vodi racuna o svom izgledu, ima lepe manire, dobar je, dzentlmen... Mozda ona nije sa njim zbog novca nego zato sto on vredi kao covek?:think: (ne znam vise ni sama sta pisem:confused: )

Možda je ona ok žena. Možda tvoj otac želi da oseti leptiriće, da oseća onu ljubav koju čovek oseća u novim vezama, a to je izgubio sa tvojom majkom, što ne znači da je ne voli. Ne mora sve odmah biti negativno. Mada ne volim razvode i ne volim kada neko nekoga napušta zbog drugog, ipak mislim da svi imamo pravo na ljubav i osećaj ljubavi, pa je nehumano oduzeti nekome to pravo, samo zbog nekih obzira. Šta znam. Ako umeš da proceniš ljude, znaćeš sama kakva je ona i koja je tu priča u pitanju. Nadam se da je lepa priča i da će tvoja mama naći ljubav za sebe.Ako je neka sponzoruša, želim ti svu sreću, pošto znam da će ti biti teško da gledaš sve to, a da ne možeš ništa da učiniš. Grozno je kada se ne salžemo sa izborom partnera ljudi do kojih nam je stalo. Nadam se da neće biti tako i da će tvoja mama naći sreću za sebe. Ja bih otišla da upoznam tu ženu.
 
A sad konkretno vezano za moju pricu... Moj otac je dosta imucan, ono ne previse ali spada u onaj red imucnijih... I na dobrom je polozaju... A moram dodati i to da je lep covek, vodi racuna o svom izgledu, ima lepe manire, dobar je, dzentlmen... Mozda ona nije sa njim zbog novca nego zato sto on vredi kao covek?:think: (ne znam vise ni sama sta pisem:confused: )

ne znam zasto na muskarce u tim godinama gledati kao na senilne
ako se blizi sezdesetim, to ne znaci da je na kraju zivota
neka ga, neka zivi
ako je srecan sa tom djevojkom, i ako se dogovorio sa tvojom majkom u vezi njihovog daljeg odnosa, ne znam zasto ti treba da se mijesas
tvojim roditeljima nije islo, neka pokusa sa njom... mozda pogrijesi, a mozda i nece
ti si vec zrela djevojka, valjda je tvoje da pokusas odrzati dobar odnos sa oboje, nekako izbalansirati... i ne pokusavati njega 'urazumiti'
to je bas teska situacija... ali nekako nadjes snage i za oca i majku
 
Ja mislim da se nikada dvoje ljudi ne razilaze zbog nekog trećeg.
Ako se tih dvoje stvarno vole, niko treći tu ne može da umeša prste.

Pazi kad sam znala da će neko ovo da napiše, ali me je mrzelo da crtam očigledno. Toliko puta smo na forumu raspredali o tome da ne može neko nekoga da rastavi ako veza nije slaba. Ne otkrivati toplu vodu!
Kada se kaže da je neko ostavio nekoga zbog nekoga, ne misli se da su to dvoje bili san snova, već je često da se ljudi ne rastaju, odnosno muškarci obično ne napuštaju žene ako nemaju drugu kojoj će otići. Ljubav tog intenziteta, tačnije osećaj ljubavi, sigurno da vie ne postoji u braku, pa je njen otac otišao kada je upoznao ženu sa kojom je oseća i kada je shvatio da je to nešto što mu treba. Ne znači da ne voli svoju ženu. Odnosi nisu crno-beli. Već ne oseća taj "osećaj ljubavi". E kada se to kaže, kažemo da je neko otišao zbog nekoga, ali svi znamo da je otišao zato što više davno nije bilo dobro u prethodnom, a pojavilo se nešto novo.
Dakle.... Stvarno. :roll: Da li treba da pišemo naučne radove odgovarajući na temu, da se neko ne bi našao prozvanim da otkriva Ameriku?
 
kao da je to nešto čudno...da se "staiji muškarac" zaljubi u devojku mnogo mlađu od sebe...pa svi vole mlado i lepo....e sad,da li je to moralno il nije,da li je to u redu il ne...niko ne može da zna...uostalom,život je to...zna da te iznenadi samo tako...:)

i nije prijatno biti u ovakvoj il sličnoj situaciji,i bolno je i bilo bi odlično da se ljudima ovakave stvari nikada ne dešavaju:(:(:(...al mislim da bi mnogo gore bilo da su ostali u braku a da on ima ljubavnicu za koju svi znaju...to bi bilo mučenje za sve....
 
Meni je brak totalna glupost ... izmisljen zbog imovinske sigurnosti ... Ne trpim dosadu ni sa sama sobom, a kamoli sa nekim ... Brak zbog dece, zene koja ti je rodila decu, zajednickih prijatelja, familije, i zbog cega vec ... je po meni, trosenje ovako kratkog zivota! AKo nekog volis, ne treba ti papir za to, ili prsten koji niko vise ne nosi ... Svaka cast, bakama, dedama i nekoj generaciji koja je postovala te vrednosti, ali danas ... !!! Iz dana u dan sam sve vise ubedjena da ja svoje prezime necu menjati ...
A devojci koja je postavila temu, savet da bar sredi imovinske odnose, bez obzira sto joj je stan prepisao otac... Sto bi neka tamo uzivala u onom za sta se njena majka borila da stvori citav zivot (posredno i neposredno, nije bitno.... )
 
Невезано за ову конкретну причу: зашто се увек полази од тога да су старији мушкарци - врло имућни, толико да се младе жене лепе искључиво на њихов новац? :confused:
Мислим, има и таквих, сигурно (радо бих и ја уфатила неког таквог :per:), али мсилим да их нема у толиком проценту да се та женска мотивација може назвати правилом.

Ja pitah slicno jos pre par strana niko da odgovori.
Izgleda im se ne dopada ideja da neko moze i da voli nekog cisto eto tako jer je takav. :roll: Ni meni se ne svidja ideja da neko ima "decka" od 60 banki al verujem da tu moze da gori vatra i to olimpiska.

Ja mislim da se nikada dvoje ljudi ne razilaze zbog nekog trećeg.
Ako se tih dvoje stvarno vole, niko treći tu ne može da umeša prste.


I amin.
 
Meni je brak totalna glupost ... izmisljen zbog imovinske sigurnosti ... Ne trpim dosadu ni sa sama sobom, a kamoli sa nekim ... Brak zbog dece, zene koja ti je rodila decu, zajednickih prijatelja, familije, i zbog cega vec ... je po meni, trosenje ovako kratkog zivota! AKo nekog volis, ne treba ti papir za to, ili prsten koji niko vise ne nosi ... Svaka cast, bakama, dedama i nekoj generaciji koja je postovala te vrednosti, ali danas ... !!! Iz dana u dan sam sve vise ubedjena da ja svoje prezime necu menjati ...
A devojci koja je postavila temu, savet da bar sredi imovinske odnose, bez obzira sto joj je stan prepisao otac... Sto bi neka tamo uzivala u onom za sta se njena majka borila da stvori citav zivot (posredno i neposredno, nije bitno.... )

Брак је брак, са папиром или без њега, са прстеном или без њега, са истим презименом или без њега... Суштина јесте иста, па чак и ако је паковање другачије.

Кад живиш са неким, имаш децу са њим, заједничке пријатеље, заједничку имовину, родбину, деценије дељења добра и зла - то јесте брак, ма како га ти звала! ;)
 
nisu svi muskarci takvi,nemoj da generalizujes,moj matori je ***** pola bg u mladosti,a sad je pored keve miran kao bubica:mrgreen: ako i nesto kresne,onda je to sa strane,i porodica ne trpi

Nisu, verujem, ne kažem da nemaju seks ali u tim godinama je sigurno ređi, nego pre 20 godina..

koliko li je bitan sex ženi mlađoj 31 godinu?
mislim da mlađe osobe više sexa hoće i trebaju... dal on može da je isprati u tome?
mada ne mora da znači

Ja sebe ne bih mogla da zamislim pored nekog ko je samo 4 godine mlađi od mog oca..Jedino ako je Alen Delon u pitanju jer on po meni i sad izgleda vrhunski...Sa druge strane više volim da vidim mlado muško telo nego starije muškarce...Ne kažem da ne volim starije ali ne preko 12 godina u plusu..Opet teme, interesovanja..ne znam...

:worth:
Ne moze meni niko da kaze da postoji VEROVATNOCA da je doticna u 26 zaljubljna bila mog oca koji ima 58 :dash:
Ok, postoji ali je ta verovatnoca 5 % u odnosu na onih 95% gde je verovatnije da ona tu vidi samo novac ..

Nije samo novac presudan, možda osećaj sigurnosti...

Пратим тему од почетка, али никако да нешто и ја кажем.
Све више мислим да је мушкарац постао ,,непотребан'' јер се жена сасвим добро сналази сама са собом, води рачуна о себи, а он више није отац, није потребно да буде ,,pater familias'' . И сад је нашао некога о коме ће он да ,,брине'', да буде велик и битан.
Не мислим да је немогућа љубав,обострана. Не мислим ни да та жена жели да га искористи финансијски. Можда је и њој потребан неки ослонац јер има промашен брак иза себе. А он се можда није снашао у улози која му се наметнула кад се ћерка удала и засновала своју породицу.
Не мислим да га је привукло што је та жена млађа, мислим да је само пожелео да буде у улози која му је позната.

Mislim da je to ključna reč..
 
Poslednja izmena:

Back
Top