I nakon toliko godina - razvod...

Imala sam slicnu situaciju u porodici. Teca je nasao mladju i hteo da se razvede. Naravno u braku je sa tetkom decenijama, i unuke je tad vec imao. Tetka mu je rekla neka ide ako hoce, ona ostaje na svome uz decu i unucice. Cak mu je i savete davala, a on je kupovao mucenik neke cajeve za potenciju, ipak je on tada bio sa sezdesetak godina, a ta zena nekih 20 i vise godina mladja od njega :hahaha: Naravno, nikad se nisu razveli, kod njega je to ludilo kako doslo tako proslo, a nije da nije bio zaljubljen.
Iskreno ni ja ne verujem mnogo u te veze gde je razlika tridesetak godina. Znam za slucaj gde je tast bio mladji od zeta, ali se tast uredno obracao i zetu sa sine :hahaha:. Taj brak se naravno raspao. Ipak neko ko nema ni trideset da se veze za nekog ko ce za par godina i likom i po ponasanju biti pravi dedica tesko da moze da funkcionise.
Ali sta raditi kad se tvoji roditelji nadju u takvoj situaciji tesko je reci. A davanje bilo kakvih saveta je nezgodno. Mozda ne bi trebalo donositi ishitrene odluke, a s druge strane da li prevarena zena moze da se nosi sa tim i da trpi, to je vec drugo pitanje.
Bas mi je nekako tuzno kad procitam ovakve stvari. Nadam se Tijana da ce tvoja mama biti dobro posle svega.
 
Ok, ali razlikuju se ljudi.. Mojim roditeljhima je to bilo bukvalno narusavanje idile. Ali valjda muskarcima u tim godinama udari nesto u glavu :think:
Makar ja mogu jedino tako da opravdam ponasanje mog oca.. :dash:

brak zna da gusi....makar nekima sa strane delovalo kao idila....a meni je manji greh kad se to desi kad deca odrastu.....tada nema nevinih zrtava......
 
brak zna da gusi....makar nekima sa strane delovalo kao idila....a meni je manji greh kad se to desi kad deca odrastu.....tada nema nevinih zrtava......

Moji su se Olja ljubili i drzali za ruke u pedesetim.. Mislim da to ne moze da se odglumi. Kad majka dodje u BG ovaj je zove 65 dnevno nedostaje mu, non stop na liniji. Posesivni i jedno i drugo.. Mozda nije idila, ali znam da postoji ljubav.. ;)
 
Moji su se Olja ljubili i drzali za ruke u pedesetim.. Mislim da to ne moze da se odglumi. Kad majka dodje u BG ovaj je zove 65 dnevno nedostaje mu, non stop na liniji. Posesivni i jedno i drugo.. Mozda nije idila, ali znam da postoji ljubav.. ;)

:) ne pricam ja o ljubavi....niti o glumi....samo, to je jako dug period zivota a ljudi se menjaju...kriza srednjih godina je i kod muskaraca vrlo jaka...hormoni deluju na psihu...starost se priblizava.....tuzno mi je bilo kad sam procitala da je veza najbolja ukolko se parteri ne vidjaju svakodnevno i ne previse (to je u prirodi coveka)....a to je u suprotnosti sa koncepcijom braka...ne odobravam naravno, ali ipak su decu othranili.....to je najvaznije.....
 
:) ne pricam ja o ljubavi....niti o glumi....samo, to je jako dug period zivota a ljudi se menjaju...kriza srednjih godina je i kod muskaraca vrlo jaka...hormoni deluju na psihu...starost se priblizava.....tuzno mi je bilo kad sam procitala da je veza najbolja ukolko se parteri ne vidjaju svakodnevno i ne previse (to je u prirodi coveka)....a to je u suprotnosti sa koncepcijom braka...ne odobravam naravno, ali ipak su decu othranili.....to je najvaznije.....

Pa, da, ali sta to tera muskarce da polude u tim godinama? :roll:
 
ovo je tako česta glupost... deca su samo izgovor, da im je do njih, u njih bi i gledali

pa mnogi brakovi i opstanu zbog dece....prvenstveno....izgovor je dobar, narafski....tu su naravno i cinjenice da vecina ljudi ne moze da zivi single.....nije svako za to....a zameniti jednog partnera drugim, prakticno znaci opet uskakanje u zajednicki zivot, samo je zamenjen partner....bedno jeste....ali, u ljudskoj je prirodi i sebicnost i samozivosti i slabosti.....
 
pa mnogi brakovi i opstanu zbog dece....prvenstveno....izgovor je dobar, narafski....tu su naravno i cinjenice da vecina ljudi ne moze da zivi single.....nije svako za to....a zameniti jednog partnera drugim, prakticno znaci opet uskakanje u zajednicki zivot, samo je zamenjen partner....bedno jeste....ali, u ljudskoj je prirodi i sebicnost i samozivosti i slabosti.....


U brakovima se ostaje isključivo iz finansijskih razloga.
Sve drugo je maska za to
 
Pa, da, ali sta to tera muskarce da polude u tim godinama? :roll:

:confused: mislim da se uplase smrtnosti....i potencija je u padu, sve manje su m,uskarcine....i tada se pojavi balavo slatkorecivo na sve spremno zarad njihove "ljubavi" celjade i oni tu puknu, poveruju u pricicu.....klasika....samo, nije mi jasno kako ne vide da je to nemoguca misija i da su nasankani...
 
Moji su se Olja ljubili i drzali za ruke u pedesetim.. Mislim da to ne moze da se odglumi. Kad majka dodje u BG ovaj je zove 65 dnevno nedostaje mu, non stop na liniji. Posesivni i jedno i drugo.. Mozda nije idila, ali znam da postoji ljubav.. ;)

Pa naravno da nije bila gluma ljubav i vezanost u braku. Sve i da je bilo razloga da glumi jedno od njih dvoje ne bi uspeli jer posle toliko godina niko nikome vise tu ne moze sakriti, slagati, odglumiti...Voleli se jesu, imali divan brak i onda su nestali razlozi zbog kojih je i bilo tako lepo ziveti zajedno. E sad to sto su prestali ne znaci da nikad nisu postojali i da je sve bilo laz.

I jos nesto da dodam na pitanje mnogih nas o tome kako ljudi sve vise cene "sporedne" stvari a sve manje porodicne "vrednosti". Ljudi i dalje porodicne vrednosti smatraju najvaznijim na svetu ( velika vecina ljudi) ali...Brak bez ljubavi, brak na silu, brak koji gusi nije i nikad nece biti porodicna vrednost vec kamen spoticanja najpre za onog koji vise nije srecan u tom braku pa onda ce se to nezadovoljstvo preliti i na ostale, partnera a i decu. Neke stvari se ne mogu sakriti niti ignorisati.
 
Pa naravno da nije bila gluma ljubav i vezanost u braku. Sve i da je bilo razloga da glumi jedno od njih dvoje ne bi uspeli jer posle toliko godina niko nikome vise tu ne moze sakriti, slagati, odglumiti...Voleli se jesu, imali divan brak i onda su nestali razlozi zbog kojih je i bilo tako lepo ziveti zajedno. E sad to sto su prestali ne znaci da nikad nisu postojali i da je sve bilo laz.

I jos nesto da dodam na pitanje mnogih nas o tome kako ljudi sve vise cene "sporedne" stvari a sve manje porodicne "vrednosti". Ljudi i dalje porodicne vrednosti smatraju najvaznijim na svetu ( velika vecina ljudi) ali...Brak bez ljubavi, brak na silu, brak koji gusi nije i nikad nece biti porodicna vrednost vec kamen spoticanja najpre za onog koji vise nije srecan u tom braku pa onda ce se to nezadovoljstvo preliti i na ostale, partnera a i decu. Neke stvari se ne mogu sakriti niti ignorisati.

e vidis....moji roditelji su se svadjali kao kerovi ceo zivot ali razvod nikada nije dosao na tapet....patrijahalni oboje....vrlo....i nisu se vidjali po cele dane, nisu nigde isli zajedno....a sestra i ja smo rasle uz mamu....tata nas je za sve godine mozda par puta odveo na sladoled....pod stare dane, bas su se slizali.....na zalost, mama se jako razbolela....on sad prica kako su imali divan zivot, kako su se voleli....kad sam mu ja rekla da ne vidim idilu u tome da jedno drugog redovno teras u q i posle nikom nista, on se uvredio.....
 
Ma da... izvini zato meni je to ,,deca su već velika" zvuči kao - ,,Ša se sekiraš, kupiće ti tata auto" - ako tata nema za auto, nema ni razvoda, prazne priče - matorci se pomire na kraju... Izmaltretiraju decu svakako :heart:

pa cinjenica je da kad othranis dete nemas vise toliko obaveza prema njemu....a to sto i odraslu decu pogadja da im roditelji kriziraju....pa i oni su ljudi, roditelji....opet kazem, ne odobravam, ali nismo savrseni.....ja bih pokusala mirno da razgovaram, da ga posavetujem ako to zeli.....ali tesko...ta kriza zna biti vrlo jaka......i duga
 
Evo sinoc trenutak istine kakve sve bljuvotine zena trpi zarad dece i verovatno novca..neke kao sigurnosti..reko da je ne voli..da bi da nestane bez traga..da je glupa..ma sve najgore..i ona kao neka odluci onaj gore..mislim sta reci..zena nema minut mozga..elem..lepo je videti deku i bakicu kako setaju i drze se za ruke..coke poneki put..ali ocigledno da ljubav ili sex sta god ne gleda na sat..nema nista gore od supruznika koji se ljube 3put u obraz za slavu i novu godinu
 
..ma razumem ja tebe od pochetka, ali..
..za njega - ova mala, a velika razlika odredjuje
kako ce proziveti poslednje godine zivota..

..nazalost, obelezava i odredjuje i zivote nekih njemu bliskih ljudi..

slažem se...razlika u godinama je baš velika i pitanje je kako će ta nova zajednica funkiconisti za 10 godina.
mada, što se braka tiče - tu stvarno ne znam šta da kažem...ako on nije spreman da živi i dalje sa svojom prvom ženom, onda zaista nema pomoći...
 
:confused: mislim da se uplase smrtnosti....i potencija je u padu, sve manje su m,uskarcine....i tada se pojavi balavo slatkorecivo na sve spremno zarad njihove "ljubavi" celjade i oni tu puknu, poveruju u pricicu.....klasika....samo, nije mi jasno kako ne vide da je to nemoguca misija i da su nasankani...

A zasto potcenjujes muske strahove i razloge da budu nesrecni i uplaseni u tim godinama? I zasto pogrdnim nazivas nekog ko je uspeo te strahove odagnati?
Njima i jeste u tim godinama ( kao i nama uostalom) najvaznije ako ne prestati plasiti se starosti i smrti a ono barem olaksati i umanjiti strah.
Partneri najcesce uspeju jedno drugom pomoci u tom periodu zivota, sto medjusobnim poznavanjem, sto uspomenama sto porodicom i vrednostima koje su sticali ali desi se ponekad da krene drugacije pa jedno drugom otezavaju i onako tesko zivotno doba. Tada se desavaju stvari slicne ovima koje pominjemo u ovoj temi.
 
A zasto potcenjujes muske strahove i razloge da budu nesrecni i uplaseni u tim godinama? I zasto pogrdnim nazivas nekog ko je uspeo te strahove odagnati?
Njima i jeste u tim godinama ( kao i nama uostalom) najvaznije ako ne prestati plasiti se starosti i smrti a ono barem olaksati i umanjiti strah.
Partneri najcesce uspeju jedno drugom pomoci u tom periodu zivota, sto medjusobnim poznavanjem, sto uspomenama sto porodicom i vrednostima koje su sticali ali desi se ponekad da krene drugacije pa jedno drugom otezavaju i onako tesko zivotno doba. Tada se desavaju stvari slicne ovima koje pominjemo u ovoj temi.

ne potcenjujem....samo, to nije resenje...i slabe su sanse za uspeh takvog odnosa...naravno, cast izuzecima....ali, u mom okruzenju, vecina ih je na kraju pokunjeno pokusala da se vrati zenama.....ili su ostali sami....biti, sa nekim ko ti moze biti otac ili ti njemu cerka.....ma to je generacijski jaz...tesko premostiv....a zivot nije bajka.....
 
Ok, ali razlikuju se ljudi.. Mojim roditeljhima je to bilo bukvalno narusavanje idile. Ali valjda muskarcima u tim godinama udari nesto u glavu :think:
Makar ja mogu jedino tako da opravdam ponasanje mog oca.. :dash:


Ne možemo izostaviti činjenicu, da je on sa toliko godina nabacio mlado meso (upalio šarm, posle 100 godina .. ajeee) ... njemu su se hormoni uzburkali .... on se podmladio .... misli, da konačno, opet živi i da zaslužuje ''sreću''.

Mislim da muškarci uglavnom ostaju u duši ''dečaci'' ceo život .... i da bi retko koji propustio ovu piletinu od 30ak pa makar na dan ....

Ne opravdavam ga ... samo malo sagledavam situaciju iz njegovog ugla ....
 
pa cinjenica je da kad othranis dete nemas vise toliko obaveza prema njemu....a to sto i odraslu decu pogadja da im roditelji kriziraju....pa i oni su ljudi, roditelji....opet kazem, ne odobravam, ali nismo savrseni.....ja bih pokusala mirno da razgovaram, da ga posavetujem ako to zeli.....ali tesko...ta kriza zna biti vrlo jaka......i duga

Ako si normalna osoba - ne postavljaš stvari tako.
Ne možeš da kažeš ,,činjenica je da kad othraniš dete nemaš toliko obaveza prema njemu"
Baš si loša........ ne znam kako to tako tumačite...... Možda bi mogla da povežem s tim što vas partneri guše kojekakvim obavezama ili vi njih... Za ono osnovno što deci treba uvek može da se skrpi a sve ostalo zavisi od očekivanja, vaspitavanja i mnogo čega za šta ste deci ipak potrebni VI ma koliko godina imala - misim, radi šta otješ al nemoj da ti bude izgovor što su ti deca već velika... to je nefer prema njima
 
Ako si normalna osoba - ne postavljaš stvari tako.
Ne možeš da kažeš ,,činjenica je da kad othraniš dete nemaš toliko obaveza prema njemu"
Baš si loša........ ne znam kako to tako tumačite...... Možda bi mogla da povežem s tim što vas partneri guše kojekakvim obavezama ili vi njih... Za ono osnovno što deci treba uvek može da se skrpi a sve ostalo zavisi od očekivanja, vaspitavanja i mnogo čega za šta ste deci ipak potrebni VI ma koliko godina imala - misim, radi šta otješ al nemoj da ti bude izgovor što su ti deca već velika... to je nefer prema njima

Moze da kaze, vec je rekla i u pravu je. Nisu iste obaveze pa ni vrsta osecanja prema malom i odraslom detetu. I zasto je neko nenormalan ako je svestan te cinjenice?
Na nenormalnog mi vise lici onaj ko veruje da je potreban svom tridesetogodisnjaku isto kao dok je ovaj bio petogodisnjak.
 
Pa naravno da nije bila gluma ljubav i vezanost u braku. Sve i da je bilo razloga da glumi jedno od njih dvoje ne bi uspeli jer posle toliko godina niko nikome vise tu ne moze sakriti, slagati, dglumiti...Voleli se jesu, imali divan brak i onda su nestali razlozi zbog kojih je i bilo tako lepo ziveti zajedno. E sad to sto su prestali ne znaci da nikad nisu postojali i da je sve bilo laz.
.
Moji su jos uvek zajedno.. Spavaju u razlicitim sobama, i razgovaraju jako zvanicno ;)
Ne možemo izostaviti činjenicu, da je on sa toliko godina nabacio mlado meso (upalio šarm, posle 100 godina .. ajeee) ... njemu su se hormoni uzburkali .... on se podmladio .... misli, da konačno, opet živi i da zaslužuje ''sreću''.

Mislim da muškarci uglavnom ostaju u duši ''dečaci'' ceo život .... i da bi retko koji propustio ovu piletinu od 30ak pa makar na dan ....

Ne opravdavam ga ... samo malo sagledavam situaciju iz njegovog ugla ....

Samo novac plasim se da je u pitanju. Ne bih da zvacim pregrubo prema toj osobi ali sigurna sam da u njenih 25 muskarac od 58 joj je sam zbog toga interesantan. A i koliko je poklona i sveha dobila od mog oca :roll:, nije ni cudo :neutral:
 
Moze da kaze, vec je rekla i u pravu je. Nisu iste obaveze pa ni vrsta osecanja prema malom i odraslom detetu. I zasto je neko nenormalan ako je svestan te cinjenice?
Na nenormalnog mi vise lici onaj ko veruje da je potreban svom tridesetogodisnjaku isto kao dok je ovaj bio petogodisnjak.

Ma ne može.
Mislim sama po sebi može da priča šta god hoće al ako je to napisano kao stav koji treba da se uvaži - ne može. U tom smislu... zašto moram da crtam komentare?

1. Kakve veze dete ima s tim što si se zaljubila u nekog ko mu nije otac, ne kontam šta se ono tu pita?
2. Ako si već bila toliko jaka da staviš tačku na vezu s prvobitnim muškarcem zašto za sebe skupljaš izgovore?
3. Menjati porodicu (ne za neku drugu nego menjati u nešto drugo) povlači za sobom niz
propratnih dešavanja. Uvek će biti teško, ma u kom periodu se to događalo.
4. Jesam za to da treba ljude pustiti da žive onako kako smatraju da je ispravno, al onda budi šmeker. Mojne da se kriješ iza stavova ,,Moje dete je već veliko" mi ljudi smo socijalna bića, uvek će mu teško pasti - al to nije bitno, nek nauči da živi sa odlukama na koje nema apsolutno nikakav uticaj. Odlukama koje nisu njegove, odlukama koje se tiču samo roditelja i samih roditelja.
 
Ma ne može.
Mislim sama po sebi može da priča šta god hoće al ako je to napisano kao stav koji treba da se uvaži - ne može. U tom smislu... zašto moram da crtam komentare?

1. Kakve veze dete ima s tim što si se zaljubila u nekog ko mu nije otac, ne kontam šta se ono tu pita?
2. Ako si već bila toliko jaka da staviš tačku na vezu s prvobitnim muškarcem zašto za sebe skupljaš izgovore?
3. Menjati porodicu (ne za neku drugu nego menjati u nešto drugo) povlači za sobom niz
propratnih dešavanja. Uvek će biti teško, ma u kom periodu se to događalo.
4. Jesam za to da treba ljude pustiti da žive onako kako smatraju da je ispravno, al onda budi šmeker. Mojne da se kriješ iza stavova ,,Moje dete je već veliko" mi ljudi smo socijalna bića, uvek će mu teško pasti - al to nije bitno, nek nauči da živi sa odlukama na koje nema apsolutno nikakav uticaj. Odlukama koje nisu njegove, odlukama koje se tiču samo roditelja i samih roditelja.


Draga Beki citiras moj post a posle toga se obracas u drugom licu jednine pa zvuci kao da sam ja cekala da mi deca odrastu pa da se zaljubim i odem i promenim porodicu. :confused:
Ako mislis na nekog konkretno navedi mu ime a ako uopsteno govorimo onda upotrebi trece lice jednine u zenskom rodu jer ovako zaista ruzno zvuci.

Nikome odraslo dete nije ni izgovor ni razlog sto napusta zenu ali je jedan razlog vise da se oseca slobodnijim da zatrazi od zivota nesto i za sebe, jer smatra da je decu izveo na put i da im ne duguje vise tako mnogo.
 

Back
Top