I magistri i doktori nauka traže posao

Zato se pocinje od SITNOG KA KRUPNIJEM!

Recimo: ne pocinjes odmah sa pekarom koja kosta 30.000 eura, vec pocinjes sa pecenjem mekika na ulici...

Ne pocinjes odmah sa velikom radnjom siroke potrosnje vec sa malim kioskom..

Ne pocinjes odmah sa cvecarom, vec prvo prodajes cvece pred grobljem...

i td....

Tako možeš početi jedino sa tezgom na pijaci ..
Istina, neki od naših što su se u ratni i poratni vakat snašli pa su sad gazde , jesu prije rata prodavali košpe i kasete
na utakmicama , ali ne vjerujem da bi to sada tako moglo .. sad bi tu već bila prevelika konkurenicija ..
 
Tako možeš početi jedino sa tezgom na pijaci ..
Istina, neki od naših što su se u ratni i poratni vakat snašli pa su sad gazde , jesu prije rata prodavali košpe i kasete
na utakmicama , ali ne vjerujem da bi to sada tako moglo .. sad bi tu već bila prevelika konkurenicija ..

Ima jako mnogo ideja.....

Ja nisam tamo pa ne mogu da kazem koje su dobre, ali da sam tamo par dana vec bi ih imao na desetine...

UVEK ima nesto sto se moze raditi i zaraditi..
 
ako si dobar u onome sto radis ..onda ce poslodavci tarziti tebe a ne ti njih..pod uslovom da to sto ti znas da radis ..se trazi..i ljudima treba

Poslodavac te uvek CEDI i da ti MRVE...

U svetu sam shvatio da BIH PRE CISTIO TUDJE CIPELE nego da vise radim za drugog.

Jedini poslodavac za koga bih eventualno radio je - drzava.

Zato sto bih tamo uvek mogao da se OGREBEM.
 
Ne luperdam!

Da se nesto desi i da ja se vratim u Srbiju, bez pare u dzepu, prvo bih isao na pijacu da vidim sta rano ujutru mogu da kupim od seljaka i kasnije preprodajem tokom dana!

Nikako ne bih cekao da mi neko ponudi posao.

Pa i na pijacama već prodaju pretežno nakupci .. Vjerovatno se tako može početi ,
samo što bi to u ovim uslovima i potrajalo ..
 
Poslodavac te uvek CEDI i da ti MRVE...

U svetu sam shvatio da BIH PRE CISTIO TUDJE CIPELE nego da vise radim za drugog.

Jedini poslodavac za koga bih eventualno radio je - drzava.

Zato sto bih tamo uvek mogao da se OGREBEM.

Pa ti valjda misliš da je ovdje uspostavljena tržišna konkurencija ..
Nisu ovo baš plaho slobodna tršišta , i dalje je , na neki način , ugovorena ekonomija ..
 


Ne, ima 25.000 ljudi na Narodnoj kujni


Blajbinger je inače sve u pravu, on zna znanje samo vi nećete da slušate.
pa izracunato je da je granica siromstva nekih 72 jevreja..oni koji primaju manje od 8000 dinara spadaju u red za kazan..ukljucujuci tu naravno i nezaposlene tj one koji ne primaju NISTA ni od koga
cudno je to kako je u svim nasim susedima ta granica na 150 evra a kod nas na pola od toga..da li to znaci da je u demokratskoj srbiji sve upola jeftinije neg u recimo republici srpskoj ili crnoj gori ili nas neko LAZE?
sa crtom od 72 evra primanja imamo milion ljudi ispod crte ..sa crtom od 150 evra imamo 3 miliona ljudi ispod crte..
 

Back
Top