Romska udruženja traže izvinjenje i reakciju Skupštine zbog izjave Branimira Nestorovića [Video]

1707403074901.png
 
Ма шта си се ти другарице острвила на те романске народе, пре неког времена свакако тема ти о Румунима (Романима), па о Власима, сад и Роми дошли на ред. О чему се ту ради?

Нисам се ја острвила на Роме , него на ДБ Роме ..пратим политичку ситуацију и видим са које стране дува ветар .
 
хоћу да видим на регистру имена свих тих рома да видим да ли живе у регистрованим кућама или у илегалним чергама
Сорошеви Роми живео веома добро , у уређеним домовима , који су и те како регистрвани , легализовани и скупоцени .ДБ Роми живе у махлама , али су им куће легализоване и ту су да би могли да утичу на зједницу у целини ..док Роми о којима наводно ове две групације "брину" живе веома тешко , на ивици егзистенције у лошим условима
 
Сорошеви Роми живео веома добро , у уређеним домовима , који су и те како регистрвани , легализовани и скупоцени .ДБ Роми живе у махлама , али су им куће легализоване и ту су да би могли да утичу на зједницу у целини ..док Роми о којима наводно ове две групације "брину" живе веома тешко , на ивици егзистенције у лошим условима

:hahaha:
 
Сад се сви правимо фини, а знамо да је уобичајена узречица. Исто као и "српска посла" због чега никада никога не бих тужио.
И сами Роми користе тај израз. Али добро, политичка коректност.
 
Inace Jovan Jovanovic Zmaj...

Ciganin hvali svoga konja​




Gledaš, je li, moga konja,
Gospodaru stari?
Ne znaš je li konj il ptica
Lastavica?
Skidaj naočari
Ne možeš se nagledati,
Već hajde pazari!
Ti još pitaš za ******a,
Da li valja?
Nemaj brige!
Da ne valja, ne bi bio
On kod Cige.
Ne možes ga u carevoj
Naći štali,
Samo Ciga što ne ume
Da ga hvali.
Da ga pospe suvim zlatom,
Ko ne štedi,
Još i onda jedan dukat
Više vredi.

Ako imaš, jede seno,
Zob i slamu,
Ako nemaš, on ne ište,
Ne treba mu.
Nemoj da mu gledaš zube,
Moj golube,
Ni ja mu ih nisam gledo,
Nemoj ni ti,
Taj ne može ostariti.
Što ga duže teraš, kume,
Sve je mladji,
Pa de sad mu
Para nadji!
A što pitaš hoće l moći
Kakav jendek da preskoči.
Jendek, jendek, kakav jendek?
Taj se nije još rodio,
Koj on nije preskočio,
Preskoči ga tako lako
Kao da je pile neko,
I to uzduž, ne popreko.

Ja ga jašem bez sedla,
Sedlasta mu ledja,
Za pasoš ga ne pitaj,
Jer to njega vredja.
Idi, kume, idi, idi,
Još me pitaš kako vidi
To je da se pripoveda
Vidi ostrag ko i spreda,
Vidi noću ko na danu,
A na danu ko u noci,
Takve su mu oči.

A što pitaš, moj prijane,
Ima l mane,
Ta zato ga i prodajem,
Moj prijane,
Jerbo nema mane,
Takvi konji nisu za nas,
Za Cigane.

A brzina kakva mu je?
Malko je brži od oluje.
Sad ćeš čuti,
Kazaću ti
Jednom sam se iz Erduta
Vraćo s puta.
Mada nas je pljusak vijo,
On se nije umorio.

Munja sevne, a on rže,
Pljusak brzo, a on brže
Pljusak pišman na mog hata,
Pa ga hvata,
A ****** ga preko gleda,
Pa se ne da.
Pljusak leti da polije,
- Tek što nije!
Kad stigosmo pod šatora,
U ciganski dvorac lep,
Na mom konju sve je suvo,
Pokiso mu samo
Rep.

I sad da nismo u realnosti pomislili bi da je Zmaj teski fashista....lekar fashista kao mengele..

Samim tim Vecina GS su kao mali ucili napamet profasisticku literaturu...
 
Razumem mlada koji pokusavaju i stignu do visokih skola.Njima treba cestitati,jer hoce da se promene i da ne zive,kao njihovi stariji,ali oni koji nece ni prsto da mrsnu,pa nji mi nije vazno uopste.Cenim i one ljude koji rade u komunalnom,jer posteno zaradjuju platu,a oni sto kradu,treba ih tuci da se useru,pa posle opet zato sto su se usrali.
 
Ciganin sam, ali sam najlepsi....ovo je ciganska noc....Umoran je stari Ciga....pnda sve da se promeni
Иначе, моја омиљена песма:


:D

Али најачи стих ,Да си моје очи, нешто раније срео, остао би момак за свој живот цео". Још виолина кида бато . :heart:
 
Oni ne znaju ni sta su a nesto se bune.
Ма не буне се Роми, већ неке ,,њихове" организације које су на туђем платном списку, па то користе као пропаганду против Нестора.

Али национални саветРома је прихватио извињење Нестора и сада су се измирили. Дакле, идемо даље..
 

Back
Top