Quantcast

I magistri i doktori nauka traže posao

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.887
Smesno je otvarati bilo sta, biznis cveta u potrosackom drustvu, a ne tamo gde se ljudi krpe za flasu vode i hleb.
Jest, malo morgen.....

Vi ni ne znate STA JE BEDA!

Niste videli brazilske favele i venecuelanske bariose.....

One gde policija nikad ne zalazi..

Gde ljudi zive u kucama od kartona i lima..

Gde postoje osobe koje su TAKO BEDNE da u celom zivotu nikada nisu PROBALE MESO!

A i tamo ljudi nesto rade, trguju, preprodaju, svercuju...DA BI OPSTALI!

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.887
BlajbingerE, i ja sam u to vreme otvarala radnje. Ali, bilo nekad, ni posle 2 godine od tad nije bilo isto, a kamoli posle 20.

To sto je u Venecueli, nije ovde.
Pa duso i u Srbiji ljudi jos uvek jedu, piju, seru, oblace se.......I sve dok to rade moci ce im se nesto prodati, preprodati, dati.....Nikada drzava ne moze kontrolisati sve sto neko moze izmisliti....

Ti se secas kakva je beda bila u Rumuniji nekda?

Pa i tada su ljudi ziveli, trgovali, kupovali, krali....

Sve je to za ljude...

Poruka
19.885
Не ради се овде о образовању, него о оспособљености за самосталан живот. То што неко има докторску диплому и није у стању да преживи ако му неко не да посао говори о катастрофално лошем систему образовања и последицама које вучемо из времена комунизма где су сви навикли да зависе од државе.

Генерално, људи живе у заблуди мислећи да ако улупају 10 година у др диплому да ће им то гарантовати нешто у животу. Каква заблуда! Ех ,како је усрани комунизам упропастио људе и онеспособио их да мисле и раде самостално без мафијашке сукње. Ужас...

123456789

Ističe se
Poruka
2.009
Jest, malo morgen.....

Vi ni ne znate STA JE BEDA!

Niste videli brazilske favele i venecuelanske bariose.....

One gde policija nikad ne zalazi..

Gde ljudi zive u kucama od kartona i lima..

Gde postoje osobe koje su TAKO BEDNE da u celom zivotu nikada nisu PROBALE MESO!

A i tamo ljudi nesto rade, trguju, preprodaju, svercuju...DA BI OPSTALI!
Birokratija nikad gora, standard nikad manji... Porezi na nivo U.S.A.. Ne daju nam da se mrdnemo, a kamoli dole ti sto pises,... KRADJA, SVERC ITD.... Budi srecan sto si imao tu mogucnost, da nesto izsvercujes i ukrade pa da napravis tu kucu od 600kv,

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.887
Birokratija nikad gora, standard nikad manji... Porezi na nivo U.S.A.. Ne daju nam da se mrdnemo, a kamoli dole ti sto pises,... KRADJA, SVERC ITD.... Budi srecan sto si imao tu mogucnost, da nesto izsvercujes i ukrade pa da napravis tu kucu od 600kv,
Ma nemoj da se bojis!

Budi pametniji od njih!

ONI SU UVEK SPORI!

Budi korak ispred!

U kapitalizmu je fora: KO KOGA IZVATA!

Izvataj ti njih dok oni ne izvataju tebe!

Samo nemoj imati straha da ces propasti, da ce ovo ili ono...

Gde je lako propasti - lako se i dici ponovo.

Najgore je PROPUSTATI VREME!

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.887
Не ради се овде о образовању, него о оспособљености за самосталан живот. То што неко има докторску диплому и није у стању да преживи ако му неко не да посао говори о катастрофално лошем систему образовања и последицама које вучемо из времена комунизма где су сви навикли да зависе од државе.

Генерално, људи живе у заблуди мислећи да ако улупају 10 година у др диплому да ће им то гарантовати нешто у животу. Каква заблуда! Ех ,како је усрани комунизам упропастио људе и онеспособио их да мисле и раде самостално без мафијашке сукње. Ужас...
TAKO JE!

Ti dobro sagledavas situaciju!

123456789

Ističe se
Poruka
2.009
Ma nemoj da se bojis!

Budi pametniji od njih!

ONI SU UVEK SPORI!

Budi korak ispred!

U kapitalizmu je fora: KO KOGA IZVATA!

Izvataj ti njih dok oni ne izvataju tebe!

Samo nemoj imati straha da ces propasti, da ce ovo ili ono...

Gde je lako propasti - lako se i dici ponovo.

Najgore je PROPUSTATI VREME!

Jesi upravu, to je kapitalizam izmedju ostalog.... ali treba covek da ima ideju. Meni sredina polako ubija ideje, a to je nesto najgore za mladog coveka, zbog toga radim na tome da je promenim.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.887
Jesi upravu, to je kapitalizam izmedju ostalog.... ali treba covek da ima ideju. Meni sredina polako ubija ideje, a to je nesto najgore za mladog coveka, zbog toga radim na tome da je promenim.
Samo napred i bez straha!

Ja sam uvek imao jednu frazu u zivotu: "DANAS JE ONO SUTRA STO ME JE BRINULO JUCE!"

Uvek ce nekako biti...

Osmisli dobro sta ces i kako i kreni...

Samo jedno pazi: UVEK IDI OD SITNOG KA KRUPNIJEM i PAZI DA NICIJE INTERESE NA TOM PUTU NE OCEPIS!

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.887
neke stvari se kod ljudi kose sa osnovnim zivotnim principima..velika riba jede malu ribu..al samo kad je gladna..ne jede vise ribe nego sto joj treba
Treba da izaberes izmedju principa i boljeg zivota.

Covek moze ziveti i u pecini, pa da bude srecan.

Ako si srecan tako - to je tvoj izbor.

Ja nisam i ne zelim da me principi sputavaju da ne zivim kako bih mogao.

naravno, uvek moraju postojati neke granice.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.887
Koliko je meni poznato od ranije ,u zavisnosti od razvijenosti, kreiranje radnog mjesta košta od 10-25 hiljada eura.
Zato se pocinje od SITNOG KA KRUPNIJEM!

Recimo: ne pocinjes odmah sa pekarom koja kosta 30.000 eura, vec pocinjes sa pecenjem mekika na ulici...

Ne pocinjes odmah sa velikom radnjom siroke potrosnje vec sa malim kioskom..

Ne pocinjes odmah sa cvecarom, vec prvo prodajes cvece pred grobljem...

i td....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.