"I ćutanje je zločin"

Pa to baš i nije mudro. Hrabro jeste, ali treba biti onda spreman i na posledice.
Nekada su ti ljudi ozbiljno poremećeni, nasilni, osvetoljubivi.
Да ти кажем, као из оне песмице "он се њеним страхом храни". То су углавном кукавице суштински. И чим ти покажеш силу они се повлаче. Само, лако је бити генерал након битке. Ко сада пролази кроз то не може разумети ово што пишем.
 
Divno. Evo neki dan pretukoše onog što je branio dečije igralište u BG. Tu relativno skoro ubiše momka koji je pokušavao da smiri tuču. Šta ćeš lavice ako neko izvuče nož ili pištolj?

Pozvaću policiju ako vidim tuču, neću da uletim goloruka na noževe.

Generalno sve zavisi od situacije do situacije, ali kod mene ne postoji opcija, da kao većina ljudi, budem mali ljigavi pužić koji puzi dalje.
 
Мене је отац мог детета напао испред кафића у Меркатору. Касно пролеће, топло, пуна башта. Он изврнуо сто (требало је да ми да сагласност да детете иде са ЊЕГОВИМА на пут, а да нисам то тражила опет не бих ваљала јер одвајам дете од бабе и деде) и одвукао ме у гаражу.
Пуна башта, све мушкарци 30-50 година. Кад треба да мувају онда су велики јеб.ачи а овако пиз.де. Тек када је овај отишао дошао један- Треба ли Вам помоћ?
- Хвала. Више не треба.

a ustvari su "seljaci" koje misle ljubav je strasna i tu se vidi cijela bolest drustva

ako neko moze da gleda nasilje i ako moze da cuje vrisak i pisak a ne pomogne onda u tim osobama nema nista ljudsko
 
a ustvari su "seljaci" koje misle ljubav je strasna i tu se vidi cijela bolest drustva

ako neko moze da gleda nasilje i ako moze da cuje vrisak i pisak a ne pomogne onda u tim osobama nema nista ljudsko
Оно што сигурно знам је да како бих побегла главом без обзира од мушкарца насилника, једнако бих и од оног који не би одреаговао на насиље ком сведочи. Шта очекивати од таквог у животу? Како би тек узео пушку да се зарати и бранио род и пород.
Кукавица не може да изазове поштовање па самим тим ни узбуђење.
 
Pitanje je šta bi TI ( svako od vas ponaosob) uradio u toj situaciji.
Ja bih prijavila,jer mi savest ne bi dozvolila da budem nemi saučesnik. Okretanje glave je saučesništvo.
U zakonu i za tastaturom,sve je jasno i nedvosmisleno.Svi bismo uradili ispravnu stvar i naravno prijavili.
Medjutim,vodjeni iskustvom,moramo uzeti stvar sa rezervom i prikupiti dovoljno podataka da bi smo (sudili)ocenili situaciju valjano.Da,nekada je kasno za to
 
U zakonu i za tastaturom,sve je jasno i nedvosmisleno.Svi bismo uradili ispravnu stvar i naravno prijavili.
Medjutim,vodjeni iskustvom,moramo uzeti stvar sa rezervom i prikupiti dovoljno podataka da bi smo (sudili)ocenili situaciju valjano.Da,nekada je kasno za to


šta znači u današnjem vremenu biti čovjek?

šta znači danas u ovom vremenu biti human?

šta znači u današnjem vremenu imati osjećaj šta je ispravno a šta ne?
 
Živite u zgradi. U stanu do vas povremeno čujete lomljenje tanjira,viku,plač dece. Čujete vređanje,pretnje. U dilemi ste da li da se umešate i prijavite policiji.
Više puta su mi se komšije iz zgrade prekoputa obraćale sa istom dilemom.
Opet,imala sam anonimne prijave,kad sam radila u CSR, da roditelji maltretiraju dete,tj. da čuju vikanje i plakanje,da bi se par puta ispostavilo da dete vrišti zbog tvrde stolice,neće da se kupa ili inhalira i viče :"Nemoj mama molim te,prestani" ( a ko ima dvogodišnjake,zna da se to dešava) ili da je autistično dete ( a oni imaju te porive za vrištanjem odjednom).
Po Porodičnom zakonu,svaki građanin je dužan da prijavi nasilje.
Jedna NVO je nedavno držala seminar pod nazivom "I ćutanje je zločin", upravo da osvesti potrebu prijavljivanja nasilja.

Kako biste reagovali kada sumnjate ili vidite čin nasilja - u vašoj zgradi,firmi,na ulici ?
Prijavio bih nadležnima.
 
Slušaj, posle ove diskusije na temi mogu da ti kažem da ja takve ljude poput tebe ne bih volela ni u komšiluku da imam.
Ko je tako malodušan i uplašen njemu niko i ništa osim njegove pozadine nije na prvom mestu. To ne kažem kao uvredu, to je moje generalno mišljenje o plašljivim ljudima.
Treba da razlikujes intelligentnu osobu koja pre svega brine o svojoj porodici od uplasene. A to sta sam ja radio sve ti ne bi smela pa da si 10x toliko "hrabra"
 
šta znači u današnjem vremenu biti čovjek?

šta znači danas u ovom vremenu biti human?

šta znači u današnjem vremenu imati osjećaj šta je ispravno a šta ne?
Evo jedne realne situacije iz dva ugla.
Ugao 1. Neko vece oko pola dva(zapravo jutro),probudi mene neka galama.Malo se razbudim i shvatim da u komsijinom stanu cujem viku i dreku .
Jasno se cuje da se komsija i njegova devojka rvaju u predsoblju.
Na kraju ona uspeva da odvali zakljucana vrata izlece na hodnik i vice "Policija!!!".
Sledi ugao br 2.
 
Evo jedne realne situacije iz dva ugla.
Ugao 1. Neko vece oko pola dva(zapravo jutro),probudi mene neka galama.Malo se razbudim i shvatim da u komsijinom stanu cujem viku i dreku .
Jasno se cuje da se komsija i njegova devojka rvaju u predsoblju.
Na kraju ona uspeva da odvali zakljucana vrata izlece na hodnik i vice "Policija!!!".
Sledi ugao br 2.
Ugao 2.
Devojka mu vec par godina ima neke mentalne probleme,psihijatriski pacijent.Ume u napadima panike(iz cista mira,ili ko zna sta ),da istrci polu gola na ulicu(zato komsija zakljucava vrata).Tu pricu mi je(bio sam sumnjicav),potvrdila njegova majka(dugogodisnja prva komsinica,verujem joj),policija je dosla i posle pola sata sat je epilog da je ona molila komsiju da je pusti nazad u stan"Necu vise nikad"pricam ti pricu.
Pametnom dosta.
 
Evo jedne realne situacije iz dva ugla.
Ugao 1. Neko vece oko pola dva(zapravo jutro),probudi mene neka galama.Malo se razbudim i shvatim da u komsijinom stanu cujem viku i dreku .
Jasno se cuje da se komsija i njegova devojka rvaju u predsoblju.
Na kraju ona uspeva da odvali zakljucana vrata izlece na hodnik i vice "Policija!!!".
Sledi ugao br 2.
Ugao 2.
Devojka mu vec par godina ima neke mentalne probleme,psihijatriski pacijent.Ume u napadima panike(iz cista mira,ili ko zna sta ),da istrci polu gola na ulicu(zato komsija zakljucava vrata).Tu pricu mi je(bio sam sumnjicav),potvrdila njegova majka(dugogodisnja prva komsinica,verujem joj),policija je dosla i posle pola sata sat je epilog da je ona molila komsiju da je pusti nazad u stan"Necu vise nikad"pricam ti pricu.
Pametnom dosta.

Istu priču imam odmah prekoputa kancelarije

Ipak momak ili komšije zovu miliciju
Milicija dodje popriča sa njom a jedan nasamo sa momkom
Dva tri dana je nema i opet dodje i posle nekog vremena opet milicija

Ali nije iza svake dreke psihički poremećaj
Već jedan tip tuce svoju devojku
Jedan suprug tuce suprugu
Jedan roditelj tuce djete/djecu

Možemo da pronalazimo milion razloga zašto ne pomoći

A možemo i pomoći
 
Istu priču imam odmah prekoputa kancelarije

Ipak momak ili komšije zovu miliciju
Milicija dodje popriča sa njom a jedan nasamo sa momkom
Dva tri dana je nema i opet dodje i posle nekog vremena opet milicija

Ali nije iza svake dreke psihički poremećaj
Već jedan tip tuce svoju devojku
Jedan suprug tuce suprugu
Jedan roditelj tuce djete/djecu

Možemo da pronalazimo milion razloga zašto ne pomoći

A možemo i pomoći
Naravno da nije iza svake dreke psih.poremecaj,ali je iza svake dreke potrebno razaznati,protumaciti,promisliti....pa onda delati ili ne.
 
Naravno da nije iza svake dreke psih.poremecaj,ali je iza svake dreke potrebno razaznati,protumaciti,promisliti....pa onda delati ili ne.

Pa ti kao da si labaratoriji ili pišeš neki program

Iskreno moram priznati da mi je u neku ruku fascinantno a u drugu jako šokirajući činjenica da većinom muškarci ovde iznose “100 zašto ne i zašto analizirati i dobro promisliti” dok je ženski deo ucesnika daleko spremnij nešto uraditi pa makar pozvati miliciju

To je nekako zabrinjavajuće
 
Pa ti kao da si labaratoriji ili pišeš neki program

Iskreno moram priznati da mi je u neku ruku fascinantno a u drugu jako šokirajući činjenica da većinom muškarci ovde iznose “100 zašto ne i zašto analizirati i dobro promisliti” dok je ženski deo ucesnika daleko spremnij nešto uraditi pa makar pozvati miliciju

To je nekako zabrinjavajuće
Негде сам недавно чула да се све више девојака пријављује за служење војног рока док мушкарци на плажи узјашу љубичастог фламингоса :lol:

Јесте забрињавајуће, али желим да верујем да мушкарци не изумиру. Ове нове генерације су другачије и уливају наду. Некако су природно часнији, моралнији, патриотски и заштитнички настројени. Пишем о дечацима који су тек пунолетни.
Мислим да је моја генерација, горе- доле 5 година најгора. Ти би се завукли мами под сукњу и преспавали живот.
 
Pa ti kao da si labaratoriji ili pišeš neki program

Iskreno moram priznati da mi je u neku ruku fascinantno a u drugu jako šokirajući činjenica da većinom muškarci ovde iznose “100 zašto ne i zašto analizirati i dobro promisliti” dok je ženski deo ucesnika daleko spremnij nešto uraditi pa makar pozvati miliciju

To je nekako zabrinjavajuće
Ja na temama gde se svi slazemo i drzimo za ruke ni ne ucestvujem.Moram reci da su muskarci(barem na
ovoj temi iskreniji).
Ali da ne zazvucim previse sovinisticki,naravno da bih(svako normalan),prijavio situaciju 1/1.
 
Негде сам недавно чула да се све више девојака пријављује за служење војног рока док мушкарци на плажи узјашу љубичастог фламингоса :lol:

Јесте забрињавајуће, али желим да верујем да мушкарци не изумиру. Ове нове генерације су другачије и уливају наду. Некако су природно часнији, моралнији, патриотски и заштитнички настројени. Пишем о дечацима који су тек пунолетни.
Мислим да је моја генерација, горе- доле 5 година најгора. Ти би се завукли мами под сукњу и преспавали живот.

😂😂


Ja savjetujem čim se žensko dijete rjesi pelena odmah upisati borilačke vjestine

Neka se nauci braniti sebe pa ko god da digne ruku neka zna da patosira
 
Ја бих се осећала потпуно поражено да сазнам да је мој син игнорисао сличну ситуацију. Као, само ти мами дођи читав, нека неко тамо запомаже. Па стварно у земљу да пропаднеш.
 
Негде сам недавно чула да се све више девојака пријављује за служење војног рока док мушкарци на плажи узјашу љубичастог фламингоса :lol:

Јесте забрињавајуће, али желим да верујем да мушкарци не изумиру. Ове нове генерације су другачије и уливају наду. Некако су природно часнији, моралнији, патриотски и заштитнички настројени. Пишем о дечацима који су тек пунолетни.
Мислим да је моја генерација, горе- доле 5 година најгора. Ти би се завукли мами под сукњу и преспавали живот.
Nema potrebe ovdasnjim muskarcima zamerati na hrabrosti,zato sto neki ne zele potrcati telefonu na prvu loptu.Mozda bolje da se pripazi s kim se zabavljati,zeniti,svalerisati...
 
😂😂


Ja savjetujem čim se žensko dijete rjesi pelena odmah upisati borilačke vjestine

Neka se nauci braniti sebe pa ko god da digne ruku neka zna da patosira
А ја саветујем да се деца, и мушка и женска васпитавају тако да чувају једни друге а не да се на слабијима искаљују фрустрације. И да помажу онима који су у невољи. Па неће један дивљи моћи малтретирати 50 питомих.
 

Back
Top