Hurijet: Turci se vraćaju na Kosovo

.

Oni su pisali o svemu gde su prolazili, na kakve narode nailazili. Eto bas oni u svom jeziku imaju rec za jedan narod-Arnauti ili kako bi to bilo sa njihovog prevoda "oni koji se nisu vratili".......


Arnaut is the turkish name for arvanites and arvanites itself is the greek version of Arberesh (the name albanians called themself till 250 years ago)

tebi grofe svaka cast, ali se cudim kako ima toliko naivnih da yi veruju sve sto napises. ili si i ti tvoje znanje preuzeo od nekog "grofa"
 
Turcima bi bilo bolje da gledaju svoja posla ,ipak nemamo mi 25 milona kurda .1.5mil sipaca to je jedan veci grad uz pravilnu politiku i mudro ponasanje lako mozemo da za 100 godina povratimo nase .A sta ce oni sa tolikim nezadovoljnim ,lakim na dizanje u vazduh stanovnika.
 
Ахахахахаааааааааа...........обрезани су чудо и у Бос.педерацији а и код нас..... чудо невиђено........ахахаха..........:lol::lol::lol::lol::lol:


v48581p0.jpg



Glas: Leteći ćilim u Novom Pazaru!
Utorak, 27. februar 2007. 09:49

Ensan Salihagić, tekstilni inženjer iz Novog Pazara, uveren je da će se već za nekoliko godina nad Pešterom i Pazarom leteti na – ćilimima, prenosi "Glas javnosti".

Sedne Ensan na ćilim usred Novog Pazara, odleti do Sjenice, gore ruča, takodje leteći na ćilimu svrati do Tutina, po podne odmoran i relaksiran - sleti u Novi Pazar. Za početak on, a posle turisti!

"Šta mislite kako će moj pronalazak tek primiti šeici? Zamislite bogatog šeika kako sedne na moj ćilim pa leti iznad Sahare, od oaze do oaze! Ili, Njujorčanina kako leti iznad Kolorada" opisuje on.

Ensanov projekat mogao bi se nekome učiniti - nemogućim. Medjutim, Ensan je sve samo - šarlatan nije. Zvali su ga u Moskvu, na svetski sajam pronalazača, i sa ciljem da ga u Moskvi prime u Svetsku asocijaciju inovatora "Arhimed". Ensan nije otišao zato što nije mogao da sakupi 700 evra za put.

Još pre sedam godina inženjera iz Novog Pazara, člana JUPIN-a, uvrstili su u "Monografiju izumitelja Srbije i Crne Gore", 2004. dobio je zlatnu medalju "Nikola Tesla", godinu dana kasnije njegovi izumi nagradjeni su zlatom i na sajmu pronalazača u Pitsburgu, u sred Amerike! A, svi njegovi pronalasci vezani su upravo za - ćilime. Samo, za sada, za obične, a ne leteće.

"Projekat je skoro gotov! Za sada ne može niko da ga vidi. Radjen je u saradnji sa kolegama iz avioindustrije i više sam no uveren da ću uspeti. Jedino što je za realizaciju potrebno izmedju 80.000 i 100.000 evra. Tražim sponzore, a neki iz arapskih zemalja već su se sami javili" kaže Ensan.

"Reč je o specijalnom materijalu, posebnoj vrsti vune, koja će u ćilim biti utkana na principu paukove mreže, a zna se koliko je ta vrsta tkanja jaka i koliko opterećenje i težinu može da izdrži paukova mreža. Osnovni izvor energije biće sunčeva svetlost, a u svaki čvor ćilima biće utkane posebne foto-ćelije" priča pronalazač.

"Sve će izgledati kao u bajkama iz "1001 noći", pa vi dalje zamišljajte kako to sve može da bude. Leteći ćilimi koristiće se isključivo u turističke svrhe, turisti će na glavama nositi posebne kape, turbane, kao iz priča o Aladinu, a u tim kapama biće senzori povezani sa senzorima u ćilimu kojima će se ćilimom i upravljati" otkrio nam je juče Ensan nekoliko detalja vezanih za njegov izum.
Sem kapa, putnici će morati da nose i posebne magnetne pantolone kojima će, praktično, biti vezani, prilepljeni, za ćilim.

"Visina na kojoj će moći da lebde i da lete biće od pet pa do 800 metara, brzinom do 80 kilometara na sat. Za početak, moji ćilimi moći će u jednom cugu da lete od 20 do 30 minuta i da, bez problema, nose 400 kilograma ili četiri odrasle osobe" ispričao je Ensan. (MONDO)

Gde ima da se naruci meni treba par komada.:rotf:
 
Verovatno je mislio na to da Kosovo nije palo 1389. godine. Turci su posle bitke povukli sa Kosova, da sahrane sultana kojeg smo im ubili.
Srbija je pala 1459. godine, padom Smedereva. Znachi nekih 80 godina nakon Kosovske bitke.
čini mi se da sta malo zabucali. nije rječ o tome kad je srbija potpuno pala pod osmansko carstvo (1459) nego koliko je kosovo bilo po osmanskim carstvom. mislim da sam u pravu napisavši 523 god.
 
Hurijet: Turci se vraćaju na Kosovo
Tanjug - Pre 3 sata i 55 minuta

ANKARA - Turska planira da uz podršku SAD u Prištini otvori tursko-kosovski univerzitet, objavio je danas istanbulski dnevnik "Hurijet" u tekstu pod naslovom "Turci se vraćaju na Kosovo s obrazovanjem".

"Više turskih univerziteta planira da zajednički osnuju univerzitet na odnedavno nezavisnom Kosovu", piše list, precizirajući da će novi univerzitet biti izgrađen u Prištini, doprinosom turskog Univerziteta za Tehnologiju TOBB, Bliskoistočnog tehničkog univerziteta, Univerziteta Bahčešehir i uz "projektnu podršku SAD".

"Kosovo je posle boja na Kosovu polju 1389. godine, 500 godina bilo pod upravom Otomanskog carstva, a Turci se sada tamo vraćaju preko nauke, obrazovanja i ekonomije, iznosi se u tekstu.Kosovo je sada zbog toga, kako ocenjuje Hurijet, privlačan centar za izgradnju turskog univerziteta.

"Turska se vraća s naukom, obrazovanjem i ekonomijom na Kosovo, koje je uprkos protivljenju Srbije i Rusije, a uz pomoć SAD, EU i Turske uspelo da postane nezavisna država", naveo je dnevnik iz Istanbula.

Prema pisanju lista, na Kosovo su već otputovali turski profesori kako bi sa tamošnjim predstavnicima razgovarali o tome kada će biti postignut dogovor za početak izgradnje univerziteta na površini od 5000 kvadratnih metara.

"Hurijet" posebno naglašava da je su projekat podržale SAD. Na Kosovu već ima 750 turskih vojnika i 150 policajaca u sastavu UNMIKa i zato je vreme da u "tu zemlju" budu ispraćeni i turski bisnismeni, izjavio je Mustafa Sarne, koji će kako dodaje Hurijet, uskoro biti imenovan za turskog ambasadora u Prištini.

komentari?

evo vidite
 
Prema pisanju lista, na Kosovo su već otputovali turski profesori kako bi sa tamošnjim predstavnicima razgovarali o tome kada će biti postignut dogovor za početak izgradnje univerziteta na površini od pet hiljada kvadratnih metara.

Gazimestan ne bi bilo losa opcija !
 
mi nikada u obrazovanju nismo bili dobri,cak u doba kraljevine najgori sps je mozda unapredio zato ne lupaj gluposti

Nashi inzenjeri sasvim solidno prolaze u inostranstvu. Nemojte se posipati pepelom bez razloga, i prihvatati zdravo za govotovo mishljenja "kako smo mi najgori, slabi, nikakvi itd". Fol vi ste bili u svim tim zemljama, i znate aspolutno sve o tome kako se gleda na nashe obrazovanje.

Chinjenice su vam da nashi struchnjaci odlaze iz ove zemlje masovno, i tamo ih lepo dochekuju i zaposhljavaju.
 
Nashi inzenjeri sasvim solidno prolaze u inostranstvu. Nemojte se posipati pepelom bez razloga, i prihvatati zdravo za govotovo mishljenja "kako smo mi najgori, slabi, nikakvi itd". Fol vi ste bili u svim tim zemljama, i znate aspolutno sve o tome kako se gleda na nashe obrazovanje.

Chinjenice su vam da nashi struchnjaci odlaze iz ove zemlje masovno, i tamo ih lepo dochekuju i zaposhljavaju.

Odlaze uglavnom oni najbolji. Ne mogu svi da odu. Dobijaju besplatne kadrove zapadne drzave. Ko nas hebe kada ne znamo pamet da iskoristimo iako imamo relativno mali broj visokoobrazovanih.
 
čini mi se da sta malo zabucali. nije rječ o tome kad je srbija potpuno pala pod osmansko carstvo (1459) nego koliko je kosovo bilo po osmanskim carstvom. mislim da sam u pravu napisavši 523 god.

Meni se chini da si se ti malo zbunio.

Evo ti samo podatak da je samoproklamovani turski sultan krenuo na Srbiju 1412. godine, ali ga je despot Stefan Lazarevic presreo na Novom Brdu, na Kosovu, i pobedio ;)
A to isto Novo Brdo (inace, uz Srebrenicu, dva najveca rudnika u srpskoj srednjevekovnoj drzavi), je najzad palo 1455. godine kada je sultan Mehmed II napao Srbiju. A sledece godine, 1456. godine, despot Djurad Brankovic predaje sultanu juzne srpske pokrajne. Eto, sada si naucio nesto novo ;)
 
Aha.

To smo mi uvek tako mislili, i da su nam skole najjace (a u americkim, jado moj, ne znaju ni sedam puta osam!) i da su nam strucnjaci najbolji i da su nam fakulteti ekstra itd.

U stvarnosti niko nije ni cuo za BU van zemlje, a za ostale ni da ne govorim. Kad kazes da si nesto zavrsio u Jugoslaviji pogledaju te kao da si rekao "znate, ja sam isao u skolu u Burundiju" - sa blagim zaljenjem.

To o nasim skolama spada u istu kategoriju prica kao i oni vicevi gde Srbin obavezno zayebe i Svabu i Rusa i Amera.

Al' kad bi se zezali.
ali kako to kada nas pametan djak Srbin kad ode u Amerike odmah iz treceg ide u osmi razred , reko mi mesar Steva da mu je mali od kumove svastike odma avanzovao za 5 godina u Toronto :mrgreen:
 
Ова тема је само још један у низу потеза који доказују да својевремено ПРИЧА О ЗЕЛЕНОЈ ТРАНСФЕРЗАЛИ и враћању Турака на Балкан НИЈЕ БИЛА БИЛО КАКВА ПАРАНОИЧНА ИЗМИШЉОТИНА - НЕГО ЖИВА ИСТИНА ...:rtfm:

Turska u Mitrovici gradi najveću džamiju na Kosovu

PRIŠTINA – Na mestu sadašnje džamije Isa Beg u južnom delu Mitrovice biće podignuta najveća džamija na Kosovu a gradiće je Turci, najavio je muftija Izet Shener iz Istanbula koji je danas razgovarao sa predsednikom opštine u južnom delu grada Avnijem Kastratijem, prenose prištinski elektronski mediji.

Džamija Isa Beg će biti srušena, nakon što je oštećena u sukobima na Kosovu pre 12 godina, a nova džamija će imati oko 2.500 kvadratnih metara korisnog prostora i dva minareta visoka 48 metara.

Gradnja će početi uskoro, a očekuje se da bude završena u celini u roku od dve godine.

Gradnju džamije je najavio u Mitrovici muftija opštine Bajram Paša u Istanbulu Izet Šener, koji je sa saradnicima razgovarao sa Kastratijem.
Tanjug
objavljeno: 17/05/2011

http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/Turska-u-Mitrovici-gradi-najvecu-dzamiju-na-Kosovu.lt.html
 
Hurijet: Turci se vraćaju na Kosovo
Tanjug - Pre 3 sata i 55 minuta

ANKARA - Turska planira da uz podršku SAD u Prištini otvori tursko-kosovski univerzitet, objavio je danas istanbulski dnevnik "Hurijet" u tekstu pod naslovom "Turci se vraćaju na Kosovo s obrazovanjem".

"Više turskih univerziteta planira da zajednički osnuju univerzitet na odnedavno nezavisnom Kosovu", piše list, precizirajući da će novi univerzitet biti izgrađen u Prištini, doprinosom turskog Univerziteta za Tehnologiju TOBB, Bliskoistočnog tehničkog univerziteta, Univerziteta Bahčešehir i uz "projektnu podršku SAD".

"Kosovo je posle boja na Kosovu polju 1389. godine, 500 godina bilo pod upravom Otomanskog carstva, a Turci se sada tamo vraćaju preko nauke, obrazovanja i ekonomije, iznosi se u tekstu.Kosovo je sada zbog toga, kako ocenjuje Hurijet, privlačan centar za izgradnju turskog univerziteta.

"Turska se vraća s naukom, obrazovanjem i ekonomijom na Kosovo, koje je uprkos protivljenju Srbije i Rusije, a uz pomoć SAD, EU i Turske uspelo da postane nezavisna država", naveo je dnevnik iz Istanbula.

Prema pisanju lista, na Kosovo su već otputovali turski profesori kako bi sa tamošnjim predstavnicima razgovarali o tome kada će biti postignut dogovor za početak izgradnje univerziteta na površini od 5000 kvadratnih metara.

"Hurijet" posebno naglašava da je su projekat podržale SAD. Na Kosovu već ima 750 turskih vojnika i 150 policajaca u sastavu UNMIKa i zato je vreme da u "tu zemlju" budu ispraćeni i turski bisnismeni, izjavio je Mustafa Sarne, koji će kako dodaje Hurijet, uskoro biti imenovan za turskog ambasadora u Prištini.

komentari?

Bosnian_war_header.no.png


Нека се турци само заносе...има Цариград да гори..
 

Back
Top