Srbi se vracaju kuci...Kanada im dopiz...sadila...Truli Zapad sve trulji...

Veceras je moj sin bio u oprostajnoj poseti kumovima koji se sele u USA. imaju 2 sina od 4 i 2 godine,oboje IT strucnjaci.Imaju lep stan na NBGD i dobar auto. On platu od3 000 evra ona oko 1 500 i ipak idu. Kumic je dobio ponudu od gazde za koga je radio da idu u PLEJNO,elitniji deo Dalasa. Tamo ce stanovati,pokazan im je stan-Kolika je to plata kad napustas zaista lep zivot koji su imali. Malo smo tuzni.porodica za primer,kulturni,nenametljivi,porodicni . Poznajuci ih ,pravo blago za bilo koju zemlju.
Neko se vraca,neko odlazi.Odlaze nasi dolaze imigranti iz Azije.

Класичне будале. Америка је селендра.
 
Djetinjasto. To su bajke kao što su ljudi raspredali kad RH postane sammostalno, živjet ćemo kao Švicarska. Ne postoji nikakva korupcijska hobotnica, nego lakom, dosta glup i pohlepan narod kilave etike. To se mijenja nabolje, ali sporo. Ovo je max kako se živi u RH, što pokazuje većina rezultata po svim parametrima.

Hrvatska je bogomdana zemlja uzme li se u obzir kakav tupav narod ima, a od toga je možda 30% sposobno za moderni život, 20% je antihrvatsko, a pola su tupi volovi.
Ovo boldano je krajnje optimistično šta bih ja trebao napisati za Republiku Srpsku i komplet BiH :(. Mi smo ovdje poseban rasadnik budala.
Od 1996 pa sve do danas mi uspješno protjerujemo najbolje doktore,najbolje arhitekte a uzgajamo jedan parazitski državni aparat koji nas guši.
 
Veceras je moj sin bio u oprostajnoj poseti kumovima koji se sele u USA. imaju 2 sina od 4 i 2 godine,oboje IT strucnjaci.Imaju lep stan na NBGD i dobar auto. On platu od3 000 evra ona oko 1 500 i ipak idu. Kumic je dobio ponudu od gazde za koga je radio da idu u PLEJNO,elitniji deo Dalasa. Tamo ce stanovati,pokazan im je stan-Kolika je to plata kad napustas zaista lep zivot koji su imali. Malo smo tuzni.porodica za primer,kulturni,nenametljivi,porodicni . Poznajuci ih ,pravo blago za bilo koju zemlju.
Neko se vraca,neko odlazi.Odlaze nasi dolaze imigranti iz Azije.
Otišli su uglavnom za dobrim parama ne zato što im je u Srbiji bilo loše. Možda ima ljudi koji žele da promjene sredinu ili kulturu u kojoj žive ali definitivno ti ljudi vole pare.
 
Ovo boldano je krajnje optimistično šta bih ja trebao napisati za Republiku Srpsku i komplet BiH :(. Mi smo ovdje poseban rasadnik budala.
Od 1996 pa sve do danas mi uspješno protjerujemo najbolje doktore,najbolje arhitekte a uzgajamo jedan parazitski državni aparat koji nas guši.
Statistike jesu rastezljive, no ispitivanja nad američkim zarobljenicima u Korejskom ratu su pokazala da je 10% bio čvrsto nacionalan, 10% izdajnički, a 80% amo-tamo.

Kasnija istraživanja su proširila da je 20% OK, 20% loši, a oko 60% neodlučan, pa tko ih prevuče na svoju stranu preko odgoja i medija taj dobija.
 
Otišli su uglavnom za dobrim parama ne zato što im je u Srbiji bilo loše. Možda ima ljudi koji žele da promjene sredinu ili kulturu u kojoj žive ali definitivno ti ljudi vole pare.
Ovo je doba iskorijenjenih. Oni koji sad imaju 20 g bitno su drugačiji od takvih 1980. To je u cijelom civiliziranom svijetu, ne samo zapadnom.
 
Otišli su uglavnom za dobrim parama ne zato što im je u Srbiji bilo loše. Možda ima ljudi koji žele da promjene sredinu ili kulturu u kojoj žive ali definitivno ti ljudi vole pare.
ja bih mogao da se kladim da su otisli zbog mita/korupcije i vucicevog ispiranja pameti narodu

para dobijes koliko ti sleduje, postoje platni rangovi, i to ti je to, ne moras da budes clan sns/sps/jul - e upravo su zato otisli, ne moras da budes ni u partiji da se lecis, i sve ostalo u zivotu, a ne samo da imas posao, ili polozaj, status i sl.

nece ljudi da budu deo partokratsko-diktatorskog sistema ogrezlog u mitu/korupciji, gde brnaba kaze "okupacija" na pomen provere regularnosti izbora

pa ako su "okupatori" zasto lazete narod da idete u eu? ja vam svima vec 20 godina pricam da nema nista od ulaska u eu. eto sada vam brnaba isto rece - sns ce da ojadi srbiju, a ne da je uvodi u eu, sanjali ste, zato ljudi beze glavom bez obzira iz srbije, pa ih vi pljujte da su alavi na pare

znas koliko nam je stalo do para? hocemo bre dusevni/moralni mir, a ne da se cimamo i podmicujemo, ili nas neko da podmicuje... HOCEMO DA NAM JE MIRNA SAVEST. samo zato smo otisli, a ne za prljavim parama.
 
Poslednja izmena:
Pa zavisi sta je kome u glavi i sta zeli, to sto kazu da je Amerika zemlja mogucnosti, recimo to donekle jeste tacno tipa Nikola Jokic ili Luka Doncic potpisali ugovore na 200 miliona i fakat nigde drugde ne bi mogli da dobiju te pare, ono ni blizu ili ne znam neki glumac za pojavljivanje u jednoj epizodi neke serije zaradi par miliona, ali problem je 99,9999999999999% ljudi nisu Jokic i Doncic niti su holivudske zvezde.
Amerika je zemlja ogromnih nejednakosti i vrlo nepravedno i surovo drustvo.
Recimo mene ne zanima to drustvo prestiza niti da postanem milioner nit me zanima da ja sad negde stekam pare da bi se vratio ovde i ne znam zidao dvorac u Dobanovcima ili negde u okolini Pozarevca a jos manje zelim da se ubijam od posla non-stop da bi preziveo jer ne zivim da bi radio jer veoma cenim dokolicu i jako mi je bitna, ono zelim za sebe neki relativno normalan i miran zivot i bez previse stresa i cimanja i da ne znam mogu da provodim vreme sa meni bliskim i dragim ljudima i da imam vremena za neki emotivni i socijalni zivot, da mogu odem u prirodu, da mogu da prosetam, da igram basket, da treniram, da imam vremena da procitam nesto, da poslusam muziku, poslusam neki podcast, pogledam neki dokumentarac, neki film, odigram nekad neku igricu i da prosto imam vremena za te neke ljudske stvari, za meni drage i bliske osobe i za neke moje stvari i interesovanja koja volim i koja me ispunjavaju i tako neke "sitnice" koje zivot znace (i bez kojih bi poludeo).

E sad za mene kao takvog za mene bi Amerika verujem bila skroz pogresan izbor (jer tamo se sve vrti oko para i profita i tamo ljudi uglavnom idu da bi radili a ne da bi ziveli i uzivali) i verujem vise bi mi odgovarala neka Skandinavija, Kanada, Svica, Irska ili tako nesto, ali opet valjda se pre covek malo informise gde i kuda ide i sta odprilike moze tamo da ocekuje (sto pozitivno sto negativno).
Nazalost, realne informacije se mogu dobiti samo na licu mesta............a onda je vec kasno za povratak. Prihvatis ono u sta si se uvalio i pokusavas preziveti i, naravno, nisi lud da sebe blamiras pa da prijateljima i rodbini u domovini kazes da si na.yebo. Tu lezi glavni problem POGRESNE INFORMACIJE.......sto sluzbene (statistika je propagandni pojam) sto direktne od gastarbajtera koji "basnoslovno" zaradjuju u zemljama u kojima 30 posto stanovnistva zivi na ivici egzistencije. Naravno, najvaznija je cinjenica karakterne osobine gastarbajtera..............a kao sto znamo iz iskustva i tamo i ovamo, to su veoma primitivne osobe (cast izuzecima) sa najnizeg socijalnog nivoa, koje je beda naterala trbuhom za hlebom u svet. Ko su te osobe koje nisu mogle naci egzistenciju u svojoj zemlji ? Naravno, ima i onih u kojima nista ljudsko nije preostalo vec su postali robovi materijalizma pa im ni 2000 evra plate u Srbiji nije dovoljno............al to nisu ljudska bica pa nisu tema diskusije.

Zasto sve ovo pisem? Pa zato sto je ljudski otpadak te vrste omogucio utemeljenje zla u ljudskom rodu, zagadio ga i doveo do ivice istrebljenja.
Naravno da cu u ime opstanka covecanstva U IME OPSTANKA MOJE DECE, UNUKA, PRAUNUKA........prozivati takve osobe zverima.
Ovo je vreme sukoba dobra i zla i moramo identifikovati zlo kako bismo se protiv njega borili.........makar bili i nasi najblizi sugradjani, familija......
 
Veceras je moj sin bio u oprostajnoj poseti kumovima koji se sele u USA. imaju 2 sina od 4 i 2 godine,oboje IT strucnjaci.Imaju lep stan na NBGD i dobar auto. On platu od3 000 evra ona oko 1 500 i ipak idu. Kumic je dobio ponudu od gazde za koga je radio da idu u PLEJNO,elitniji deo Dalasa. Tamo ce stanovati,pokazan im je stan-Kolika je to plata kad napustas zaista lep zivot koji su imali. Malo smo tuzni.porodica za primer,kulturni,nenametljivi,porodicni . Poznajuci ih ,pravo blago za bilo koju zemlju.
Neko se vraca,neko odlazi.Odlaze nasi dolaze imigranti iz Azije.
To je kljuc IT strucnjaci. Ne idu trbuhom za hlebom, ne idu kao nekvalifikovana radna snaga.

Znaci u startu dobri poslovi, rade ono za sta su skolovani, mogu postaviti neke uslove poslodavcu.
 
Nigde nije idealno, ali dosta ljudi smatra da je stanje u srbiji takvo da mroaju da se sele. Gde se Srbi najviše sele?

Nekoliko zemalja često privlači Srbe za selidbu iz različitih razloga, uključujući posao, školovanje, napredovanje u karijeri... Navešćemo 10-ak zemalja koje su najčešći izbor naših ljudi.

  • Nemačka: Nemačka je jedna od najčešćih destinacija za Srbe zbog posla, dobre ekonomske situacije i visokog standarda života.
  • Austrija: Austrija takođe privlači Srbe, posebno i sada se može reći da se tamo Srbi osećaju kao kod kuće jer je zaista velika zajednica naših ljudi.
  • Švajcarska: Švajcarska je poznata po visokim platama i kvalitetu života, što je privlačno za mnoge Srbe.
  • Švedska: Srbi biraju Švedsku zbog širokih mogućnosti zapošljavanja i dobre socijalne sigurnosti, besplatnog školovanja za decu i zaista besprekorne socijalne politike.
  • Kanada: Kanada je popularna za trajnu selidbu zbog raznovrsnih poslovnih prilika i multikulturalnog okruženja.
  • Australija: Slično Kanadi, Australija privlači Srbe zbog ekonomske stabilnosti i obilja poslovnih prilika.
  • Sjedinjene Američke Države: Amerika odavno privlači mnoge Srbe zbog raznolikosti i mogućnosti karijere.
  • Norveška: Norveška se ističe po visokim platama i kvalitetu života, često privlačeći stručnjake. Sada je omiljena destinacija IT- jevaca.
  • Holandija: Holandija je poznata po otvorenosti prema strancima i dobroj poslovnoj klimi.
  • Ujedinjeno Kraljevstvo: Britanija je popularna destinacija za obrazovanje mladih zbog prestižnih evropskih univerziteta.

Izazovi i prednosti života u inostranstvu​

Naravno da život u inostranstvu nosi sa sobom niz izazova i prednosti. Iseljenici se suočavaju sa jezičkim barijerama, prilagođavanjem na novu kulturu, novi komšiluk, drugačiji društveni život. Da ne pominjemo čest osećaj nostalgije za rodnom zemljom, jer je to neizbežno. Međutim, s druge strane može se reći da je pravilo da takve selidbe često pružaju bolje ekonomske prilike, širenje horizonta i mogućnost obrazovanja u prestižnim institucijama. Globalna povezanost i mešavina kultura takođe doprinose jednoj lepoj osobini, a to je razumevanje i poštovanje prema različitostima.
sa sajta firme za medjunarone selidbe
Navedene države možda jesu u nekoj krizi, ali (barem tako razmišljaju gasterbajteri) će izai lakše iz teškoća i ponuditi ipak pristojiji život. I to ne može da spreči nikakva propaganda.
 
Nazalost, realne informacije se mogu dobiti samo na licu mesta............a onda je vec kasno za povratak. Prihvatis ono u sta si se uvalio i pokusavas preziveti i, naravno, nisi lud da sebe blamiras pa da prijateljima i rodbini u domovini kazes da si na.yebo. Tu lezi glavni problem POGRESNE INFORMACIJE.......sto sluzbene (statistika je propagandni pojam) sto direktne od gastarbajtera koji "basnoslovno" zaradjuju u zemljama u kojima 30 posto stanovnistva zivi na ivici egzistencije. Naravno, najvaznija je cinjenica karakterne osobine gastarbajtera..............a kao sto znamo iz iskustva i tamo i ovamo, to su veoma primitivne osobe (cast izuzecima) sa najnizeg socijalnog nivoa, koje je beda naterala trbuhom za hlebom u svet. Ko su te osobe koje nisu mogle naci egzistenciju u svojoj zemlji ? Naravno, ima i onih u kojima nista ljudsko nije preostalo vec su postali robovi materijalizma pa im ni 2000 evra plate u Srbiji nije dovoljno............al to nisu ljudska bica pa nisu tema diskusije.

Zasto sve ovo pisem? Pa zato sto je ljudski otpadak te vrste omogucio utemeljenje zla u ljudskom rodu, zagadio ga i doveo do ivice istrebljenja.
Naravno da cu u ime opstanka covecanstva U IME OPSTANKA MOJE DECE, UNUKA, PRAUNUKA........prozivati takve osobe zverima.
Ovo je vreme sukoba dobra i zla i moramo identifikovati zlo kako bismo se protiv njega borili.........makar bili i nasi najblizi sugradjani, familija......
Na zapad i ameriku odlaze doktori, medicinske sestre, zubari, farmaceuti, inzinjeri, tehnicari raznih specijalnosti.
Taj auto koji je tebi na profilnoj (mislim da nije moskvic) neki doktor moze sebi priustiti u americi ili nemackoj. Ovde ne.
 
Na zapad i ameriku odlaze doktori, medicinske sestre, zubari, farmaceuti, inzinjeri, tehnicari raznih specijalnosti.
Taj auto koji je tebi na profilnoj (mislim da nije moskvic) neki doktor moze sebi priustiti u americi ili nemackoj. Ovde ne.
ima u Beogradu i Bentlija i Mejbaha.................a doktori na zapadu voze normalne automobile od 50-tak hiljada evra. Samo privatnici doktori imaju helikoptere ...........al toga ima i kod nas.

Poznajem neke nase doktore i inzinjere tu u Beogradu...........zaradjuju oko 1500 evra i ne pada im na pamet da idu na zapad jer zive sasvim solidno u Beogradu................isto onako kako bi ziveli i u Minhenu sa platom od 5000 evra. Ovde ne govorim o privatnicima vec o osobama zaposlenim u javnim ili privatnim firmama.
E sad, stvar je drugacija ako odes u Kursumliju...........stvarno, tesko je ziveti sa dva razreda skole i sa 400 evra..........tesko ce taj da se zivi i u americi AL MI TO NECEMO ZNATI.
 
To je kljuc IT strucnjaci. Ne idu trbuhom za hlebom, ne idu kao nekvalifikovana radna snaga.

Znaci u startu dobri poslovi, rade ono za sta su skolovani, mogu postaviti neke uslove poslodavcu.
Jeste ali u pitanju je SLAVIK SINDROM,kazu da niko ne tuguje kada se rastaje kao slovenski narodi. Zapadni svet ih priprema od malena da odu i da je to dobro za njih. Sta da radimo?
 
To je kljuc IT strucnjaci. Ne idu trbuhom za hlebom, ne idu kao nekvalifikovana radna snaga.

Znaci u startu dobri poslovi, rade ono za sta su skolovani, mogu postaviti neke uslove poslodavcu.


Apsolutno se slažem, u moderno doba sve više ljudi idu u emigraciju zbog boljih opcija za njihove karijere. I koliko god trrvdokorni Srbi mislili da je Srbija jedina i nezamenjiva, ovaj svet je uzbudljiva prilika za ljude željne znanja i iskustva. I naravno da uspesni i vredni ljudi treba da budi nagradjeni za svoj rad.
To sto mi vučemo teret iz prošlosti, pa ljudi misle da na rad u inostranstvo ides u Beč da bi čistio toalete ili golog preživljavanja, samo govori koliko smo se zatvorili i zaostajemo za svetom, i zapadnim a bogami i istočnim.
Idealno bi bilo da to stečeno znanje jednog dana može da se vrati Srbiji, ali kod naš je bitno da li si član partije (čitaj bande) ili koga poznaješ.
 

Back
Top