Hrvatski ustav - Hrvatska je nastala na antifašizmu !

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo dve nedelje nakon proglašenja NDH, 25. aprila 1941. Pavelić je zabranio upotrebu ćirilice i izdao naredbu o nošenju plave trake sa slovom P ("R") za pravoslavne. Jevreji su nosili žutu traku. Srbima i Jevrejima zabranjeno je da se voze tramvajima.

Drugog juna 1941. zatvorene su sve pravoslavne škole.

25. juna ukinut je patrijaršijski prirez od 10 odsto, koji su plaćali pravoslavni.

Osamnaestog jula zabranjen je naziv "srpska pravoslavna vjera" a uveden "grko-istočna vjera".

Dvadesetog septembra konfiskovana je imovina Karlovačke mitropolije.

Mile Budak, Pavelićev ministar i doglavnik, poznat po krilatici "Srbe na vrbe", izjavljuje u julu 1941. u Gospiću: "Jedan dio Srba ćemo pobiti, drugi raseliti, a ostale prevesti na katoličku vjeru i tako pretopiti u Hrvate."

Milovan Žanić, ministar u ustaškoj vladi, 3. juna 1941. u Novoj Gradišci izjavljuje: "Ovo ima biti zemlja Hrvata i nikoga drugoga i nema te metode koju mi nećemo kao ustaše upotrebiti, da načinimo ovu zemlju zbilja hrvatskom, i da je očistimo od Srba, koji bi nas ugrozili prvom zgodom. Mi to ne tajimo, to je politika ove države i to kad izvršimo, izvršit ćemo ono, što piše u ustaškim načelima."

Mirko Puk, ustaški ministar pravosuđa i bogoštovlja u Križevcima 6. jula 1941. poručuje Srbima: "Ili se uklonite iz naše zemlje milom ili ćemo vas istjerati silom."

Ustaški stožernik dr Viktor Gutić 9. jula 1941. u Prnjavoru poručuje: "Ovome srpskome gnijezdu Prnjavoru poručujem da ću ja doći i uzeti sebi 24 sata da to srpsko gnijezdo uništim. Ja ću ubijati, a vi ćete za mnom."

Četvrtog juna 1941. u Zagrebu je održana konferencija ustaških i nemačkih predstavnika sa temom iseljenja Slovenaca iz Rajha u Hrvatsku i Srbiju, i Srba iz Hrvatske u Srbiju. Trebalo je preseliti 180.000 Slovenaca i 205.000 Srba. Prognanici su smeli poneti po 50 kg prtljaga i 500 dinara gotovog novca. Protokol je izvršen tako što je 7.174 Slovenca i 11.235 Srba prebačeno u Srbiju pod navedenim uslovima. Još oko 200.000 Srba prebeglo je ilegalno u Srbiju.
 
Ovo je cista neoustaska demagogija.:(:thumbdown:

Pogledaj dobro sta u pise ustavu SR Hrvatske i vidit ces da su Srbi u SR Hrvatskoj bili konstutivan narod,a ako se pozivate na antifasizam i ustav iz sedamdesetih,budite dosljedni i prihvatite sve,a ne samo ono stra vama odgovara.
Vi u Hrvatskoj povrsno i selektivno primjenjujete antifasizam.
Vi se prema antifasizmu odnosite kao prema svedskom stolu i izabirate i uzimate samo ono sta vam se svidja,odnosno sta vam odgovara u odredjenom momentu.
Kazes da sam slobodan da odem ako mi se tu ne svidja,e samo da znas da necu;)jer to i jeste vasa namjera,da i ono malo Srba sta je ostalo u Hrvatskoj,na perfidan nacin dovedete do toga,da moraju sami napustiti lijepu vasu a i nasu:mrgreen.
I ako smo bili drugi po velicini narod u SR Hrvatskoj,Srbi danas nemaju osnovna i elementarna prava,koja imaju i manje etnicke zajednice,pa cak ak i Romi imaju veca prava od Srba..
Osim u istocnoj Slavoniji,u malo kom drugom gradu u danasnjoj SR Hrvatskoj,u gradovima gdje su vecinom Srbi,neizvodi se nastava na srpskom jeziku.
Srbi kao konstutivan narod,imali bi pravo na televizijski program na svom jeziku i na taj nacin ocovali i odrzavali bi kulturnu i nacionalnu svijest i vezu sa maticom.
Ja sam najbolji primjer tog nedostatka,jer ja danas na zalost govorim kroatiziranom varijantom srpskog jezika,i to upravo,jer nemam nastavu na srpskom jeziku,nemam tv program posvecen kulturni i obicajima srpskog naroda u Hrvatskoj.
Ti ne mora biti zaseban tv kanal,neka bude u sklopu HTV-a,ali sa vecom jezicnom zastupljenoscu srpskog jezika i emisijama za srpsko stanovnistvo.
Znam da je takvo nesto nemoguce,ali onda treba neki regionalni tv kanal namjenjen srpskom narodu u Hrvatskoj,narod bez jezika i identiteta prestaje postojati.
Druga stvar je diskriminacija kod zaposljavanja,pa cak i u drzavnim sluzbama,jer tesko je danas Srbinu u Hrvatskoj naci posao.
Srbe iz Hrvatske danas niko ne tjera sa puskom,ali se to danas radi na suptilniji i prefriganiji nacin,jer mi smo ugradjani drugog reda.
U mjestima gdje Srbi cine relativnu vecinu,gotovo da i nema ulica i trgova koja bi se nazvali po nekom Srbinu,ali zato se u srpskim mjestima obavezno daju neoustaska imena ulicama i trgovima.
U srpskim mjestima nicu Tudjmanovi spomenici i trgovi,ulice se nazivaju gardijskih brigada,istih onih koje su pljacakale i ubijale neduzne Srbe i to je neupadljiva poruka da idemo ako nam se nesvidja bas kao sta je i ovaj Hrvatic meni rekao.

Ukoliko Hrvati hoce da u buducnosti gradimo neke bolje odnose,trebali bi razmisliti o ozivljavanju plana Z-4.

Bez srpske administrativno teritorijalne i kulturne autonomije u Hrvatskoj,nece biti ni danasnje Hrvatske koja se poziva na antifasizam,AVNOJ i NOB.
I sve dok ne priznate srpskom narodu status konstutivnog naroda,koji ste sveli na razinu nacionalne manjine,vi se nemate pravo pozivati na antifasizam i NOB.

jel tebe boli kakvi Z4. :hahaha::hahaha::hahaha: to je prošlo svršeno vrijeme.
jel znaš onu pjesmu d.džanke "što se krvlju brani ne pušta se lako"
 
To je zanemariv broj i da se računa. Ustaša nikad nije bilo više od 10 500 (desethiljadapetsto) a domobrana je bilo do 55 000 (uključujući Srbe, Muslimane i ostale)

Možda u diznilendu

Ukupno brojno stanje HOS-a krajem 1941. iznosilo je, dakle, 108.900 momaka, u što nisu uračunati pripadnici 369. divizije koja je na Istočnome (ruskom) ratištu.

Tako su se oružane snage Nezavisne Države Hrvatske iz godine u godinu i brojno i borbeno jačale. One su koncem 1944. brojile:258.100 momaka
 
Samo dve nedelje nakon proglašenja NDH, 25. aprila 1941. Pavelić je zabranio upotrebu ćirilice i izdao naredbu o nošenju plave trake sa slovom P ("R") za pravoslavne. Jevreji su nosili žutu traku. Srbima i Jevrejima zabranjeno je da se voze tramvajima.

Drugog juna 1941. zatvorene su sve pravoslavne škole.

25. juna ukinut je patrijaršijski prirez od 10 odsto, koji su plaćali pravoslavni.

Osamnaestog jula zabranjen je naziv "srpska pravoslavna vjera" a uveden "grko-istočna vjera".

Dvadesetog septembra konfiskovana je imovina Karlovačke mitropolije.

Mile Budak, Pavelićev ministar i doglavnik, poznat po krilatici "Srbe na vrbe", izjavljuje u julu 1941. u Gospiću: "Jedan dio Srba ćemo pobiti, drugi raseliti, a ostale prevesti na katoličku vjeru i tako pretopiti u Hrvate."

Milovan Žanić, ministar u ustaškoj vladi, 3. juna 1941. u Novoj Gradišci izjavljuje: "Ovo ima biti zemlja Hrvata i nikoga drugoga i nema te metode koju mi nećemo kao ustaše upotrebiti, da načinimo ovu zemlju zbilja hrvatskom, i da je očistimo od Srba, koji bi nas ugrozili prvom zgodom. Mi to ne tajimo, to je politika ove države i to kad izvršimo, izvršit ćemo ono, što piše u ustaškim načelima."

Mirko Puk, ustaški ministar pravosuđa i bogoštovlja u Križevcima 6. jula 1941. poručuje Srbima: "Ili se uklonite iz naše zemlje milom ili ćemo vas istjerati silom."

Ustaški stožernik dr Viktor Gutić 9. jula 1941. u Prnjavoru poručuje: "Ovome srpskome gnijezdu Prnjavoru poručujem da ću ja doći i uzeti sebi 24 sata da to srpsko gnijezdo uništim. Ja ću ubijati, a vi ćete za mnom."

Četvrtog juna 1941. u Zagrebu je održana konferencija ustaških i nemačkih predstavnika sa temom iseljenja Slovenaca iz Rajha u Hrvatsku i Srbiju, i Srba iz Hrvatske u Srbiju. Trebalo je preseliti 180.000 Slovenaca i 205.000 Srba. Prognanici su smeli poneti po 50 kg prtljaga i 500 dinara gotovog novca. Protokol je izvršen tako što je 7.174 Slovenca i 11.235 Srba prebačeno u Srbiju pod navedenim uslovima. Još oko 200.000 Srba prebeglo je ilegalno u Srbiju.
zaboravio si napisat da je razbojnik 18. svibnja (maja) 1941. potpiso rimski sporazum gdje je dalmaciu i otoke poklonio talijanima
 
Možda u diznilendu

Ukupno brojno stanje HOS-a krajem 1941. iznosilo je, dakle, 108.900 momaka, u što nisu uračunati pripadnici 369. divizije koja je na Istočnome (ruskom) ratištu.

Tako su se oružane snage Nezavisne Države Hrvatske iz godine u godinu i brojno i borbeno jačale. One su koncem 1944. brojile:258.100 momaka

A koliko su brojile nakon maja 1945g ?:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Logori smrti

Otpremanje žena i djece u logore

Navedene izjave i propisi ustaških vlastodržaca revnosno su sprovođene u život. Po ugledu na nacistička iskustva, odmah po proglašenju NDH formirana je Ustaška nadzorna služba (UNS), od marta 1943. poznata kao RAVSIGUR (Glavno ravnateljstvo za javni red i sigurnost), pod čijom upravom je bio čitav niz koncentracionih logora:

Logor Danica je prvi ustaški logor, formiran već 29. aprila 1941. godine, kroz koji je prošlo preko 5.000 logoraša.

Logor Kerestinec. Radio samo u 1941. U njemu su bili uglavnom politički zatvorenici. Gotovo svi su pobijeni.

Logor Slana na ostrvu Pag. Za nepuna tri meseca postojanja (25. jun 1941 – kraj avgusta 1941) kroz logor je prošlo oko 16.000 zatvorenika. Najveći broj je pobijen (samo u Jadovno na pogubljenje poslano je 3.000 Srba), a manji deo upućen u Jasenovac.

Logor Kruščica. Formiran krajem avgusta, likvidiran krajem septembra 1941. Od oko 3.000 logoraša većina su bili Jevreji. Preživeli muškarci poslani u Jasenovac, a deca i žene u Lobograd.

Logor Lepoglava. Osnovan još u Austro-ugarskoj u 19. veku. U njemu je pobijeno oko 1.300 logoraša.

Logor Đakovo. U njemu je likvidirano više hiljada, uglavnom Jevreja, i to žena i dece.

Logor Tenje kod Osijeka. Formiran u junu, likvidiran u avgustu 1942. godine. Oko 3.000 logoraša, zatočenih u tom periodu, likvidirano u Jasenovcu, Gornjoj Rijeci i Aušvicu.

Logor u Sisku (3. avgust 1942. – januar 1945). Odavde su zatočenici odvođeni u logore Jasenovac i Stara Gradiška, ili na rad u Nemačku. Dečji logor u Novom Sisku, u osnovnoj školi, likvidiran je u januaru 1943. Za četiri meseca postojanja kroz njega je prošlo 6.693 deteta, od kojih je umrlo 1.637. Gotovo sva deca su ispod Kozare.

Logor Jastrebarsko radio je dva meseca. Oko 1.300 logoraša prebačeno je u Jasenovac. Ali kroz dečji logor Jastrebarsko, u periodu 12. jul 1942 – 26. avgust 1942. prošlo je 3.336 dece, od toga više od 2.000 sa Kozare. Logor je bio pod upravom časnih sestara kongregacije sv. Vinka Paulskog. Za nepunih mesec i po dana umrlo je 768 dece (po izjavi grobara Franje Ilovara, koji je bio plaćen "po komadu"!).

Logor Caprag kod Siska. Služio je kao sabirni logor, uglavnom za sveštenike SPC, a kasnije za sve Srbe, koji su deportovani u Srbiju. Nakon prestanka deportacija, logor je likvidiran.

Logori Lobograd i Gornja Rijeka u Hrvatskom zagorju. Služili su uglavnom kao tranzitni za Aušvic, Jasenovac i Staru Gradišku.

Logor Gospić – Jadovno. Formiran u junu 1941. Dnevni kapacitet logora bio je do 3.000 logoraša. S obzirom na veliki priliv novih logoraša, svakodnevno je na stratište Jadovno na Velebitu odvođeno 200–400 logoraša i ubijano.

Rake u Gradini - Ustaše poziraju nad svojim žrtvama

Logor Jasenovac. Formiran u avgustu 1941. Likvidiran aprila 1945. Po svireposti, sadizmu, bestijalnosti najvišeg stepena nema mu ravna u istoriji. Broj žrtava nikada nije tačno utvrđen. Logorska arhiva je dva puta uništavana (početkom 1943. i aprila 1945). Zemaljska komisija Hrvatske konstatovala je u izveštaju Međunarodnom vojnom sudu u Nirnbergu, da je broj žrtava 500.000–600.000. Najčešće se pominje brojka oko 700.000. O zverstvima ustaša postoji izuzetno obimna dokumentacija. Najveći broj žrtava logora su bili Srbi, a među žrtvama su bili i Jevreji i Romi.

Logor Stara Gradiška — „Jasenovački logor V". Broj pobijenih logoraša nikada nije utvrđen. O bestijalnosti ustaša govore činjenice: u stratištu Kula smrti bilo je uređeno specijalno mučilište. U ćelijama za klanje urađeni su posebni odvodi krvi poklanih. U leto 1942. ugušeno je gasom oko 600 dece. Za katolički Božić 1942. poklano je oko 600 žena, itd.

Osim ovih logora smrti, ustaše su vršile masovne pokolje na licu mesta, po selima, odvodeći pohvatane Srbe do jama, bunara, bezdana ili reka, klali ih, ubijali maljevima, streljali ili žive bacali u masovne grobnice.
 
Možda u diznilendu

Ukupno brojno stanje HOS-a krajem 1941. iznosilo je, dakle, 108.900 momaka, u što nisu uračunati pripadnici 369. divizije koja je na Istočnome (ruskom) ratištu.

Tako su se oružane snage Nezavisne Države Hrvatske iz godine u godinu i brojno i borbeno jačale. One su koncem 1944. brojile:258.100 momaka

A , eto oni neprekidno lazu ko psi da je ustasa bilo samo par iljada , a sve ostalo u partizanima ili otislo na gej paradu ..
 
Ovo je cista neoustaska demagogija.:(:thumbdown:

Pogledaj dobro sta u pise ustavu SR Hrvatske i vidit ces da su Srbi u SR Hrvatskoj bili konstutivan narod,a ako se pozivate na antifasizam i ustav iz sedamdesetih,budite dosljedni i prihvatite sve,a ne samo ono sta vama odgovara.
Vi u Hrvatskoj povrsno i selektivno primjenjujete antifasizam.
Vi se prema antifasizmu odnosite kao prema svedskom stolu i izabirate i uzimate samo ono sta vam se svidja,odnosno sta vam odgovara u odredjenom momentu.
Kazes da sam slobodan da odem ako mi se tu ne svidja,e samo da znas da necu;)jer to i jeste vasa namjera,da i ono malo Srba sta je ostalo u Hrvatskoj,na perfidan nacin dovedete do toga,da moraju sami napustiti lijepu vasu a i nasu
I ako smo bili drugi po velicini narod u SR Hrvatskoj,Srbi danas nemaju osnovna i elementarna prava,koja imaju i manje etnicke zajednice,pa cak i Romi imaju veca prava od Srba..
Osim u istocnoj Slavoniji,u malo kom drugom gradu u danasnjoj SR Hrvatskoj,u gradovima gdje su vecinom Srbi,neizvodi se nastava na srpskom jeziku.
Srbi kao konstutivan narod,imali bi pravo na televizijski program na svom jeziku i na taj nacin ocuvali i odrzavali bi kulturnu i nacionalnu svijest i vezu sa maticom.
Ja sam najbolji primjer tog nedostatka,jer ja danas na zalost govorim kroatiziranom varijantom srpskog jezika,i to upravo,jer nemam nastavu na srpskom jeziku,nemam tv program posvecen kulturnim obicajima srpskog naroda u Hrvatskoj.
Ti ne mora biti zaseban tv kanal,neka bude u sklopu HTV-a,ali sa vecom jezicnom zastupljenoscu srpskog jezika i emisijama za srpsko stanovnistvo.
Znam da je takvo nesto nemoguce,ali onda treba neki regionalni tv kanal namjenjen srpskom narodu u Hrvatskoj,narod bez jezika i identiteta prestaje postojati.
Druga stvar je diskriminacija kod zaposljavanja,pa cak i u drzavnim sluzbama,jer tesko je danas Srbinu u Hrvatskoj naci posao.
Srbe iz Hrvatske danas niko ne tjera sa puskom,ali se to danas radi na suptilniji i prefriganiji nacin,jer mi smo ugradjani drugog reda.
U mjestima gdje Srbi cine relativnu vecinu,gotovo da i nema ulica i trgova koja bi se nazvali po nekom Srbinu,ali zato se u srpskim mjestima obavezno daju neoustaska imena ulicama i trgovima.
U srpskim mjestima nicu Tudjmanovi spomenici i trgovi,ulice se nazivaju gardijskih brigada,istih onih koje su pljacakale i ubijale neduzne Srbe i to je neupadljiva poruka da idemo ako nam se nesvidja bas kao sta je i ovaj Hrvatic meni rekao.

Ukoliko Hrvati hoce da u buducnosti gradimo neke bolje odnose,trebali bi razmisliti o ozivljavanju plana Z-4.

Bez srpske administrativno teritorijalne i kulturne autonomije u Hrvatskoj,nece biti ni danasnje Hrvatske koja se poziva na antifasizam,AVNOJ i NOB.
I sve dok ne priznate srpskom narodu status konstutivnog naroda,koji ste sveli na razinu nacionalne manjine,vi se nemate pravo pozivati na antifasizam i NOB.

Naravno da imamo i status Srba u Hrvatskoj da li su konstitutivni ili ne, nema s tim veze.
Ništa nije vječno ni Bogom dano, pa tako ni bivša državotvornost Srba u Hrvatskoj.
Pobunivši se protiv legalno izabrane hrvatske vlasti, protiv svoje vlastite domovine, vi ste se sami odrekli državotvornosti, jer jednostavno niste htjeli sa nama Hrvatima tvoriti tu našu zajedničku domovinu.
Ne možeš biti yeben i pošten. Malo Hrvatska jeste lijepa vaša, malo nije.
Z-4 vam se nudio i odbili ste ga. Kraj priče.
Nikakva teritorijalna autonomija ne dolazi u obzir. Ne samo Srba, nego niti jedne druge nacionalne manjine u RH.
Nuđena vam je kulturna autonomija koja je sadržavala sve ovo što si ti naveo da ti fali, kako bi očuvao nacionalni identitet. Niste prihvatili.
Nuđeno vam je zagarantirano mjesto podpredsjednika Hrvatskog Sabora, niste prihvatili.
Nuđen vam je povlašteni broj poslanika u Saboru, opet nije bilo dovoljno.
Ali, vidiš, ja za te vaše greške ne krivim vas, hrvatske Srbe, nego one zlotvore što su u Beogradu krojili vašu sudbinu i koji su se igrali vašim životima, radi ostvarenja vlastitih bolesnih ambicija i vlažnih snova!
Ti si vjeraojatno premlad da se sjećaš tog vremena.
Srbi u Hrvatskoj našli su se u situaciji kad nisu ni u šta bili sigurni.
Nisu imali povjerenja u novu hrvatsku vlast, a ta nesigurnost je dodatno podgrijavana iz Beograda koji je slao dežurne mitingaše da vas plaše ustašama i kojekakvim drugim Babarogama. JNA je to sve skupa podržavala, dajući vam oružje i također pozivajući vas na neposluh.
E sad kad se prdnulo u čabar, sad bi ponovo Z-4. E ne može!
Srbi imaju sva prava u Hrvatskoj kao i svi drugi građani. Ni manje ni više. Istina je da je trenutno teško biti Srbin u Hrvatskoj zbog nedavnih događaja, ali i to će proći.

Najbolje bi bilo da se izbjegli Srbi vrate i počnu živjeti normalan život, jer ih ionako većina posjeduje hrvatske dokumente, tako da to nije neki problem.
A nekakve konstitutivnosti, autonomije, pripajanja Srbiji, ... to okačite mačku o rep, jer od toga nikad ništa.
 
Ma vi ste Hrvati najgluplji narod na svijetu;)
Pavelic jest najveci monstrum u ljudskoj istoriji i najveci srpski krvnik,ali da nije bilo njega vi danas nebi ste ni postojali.
Takav mali iskompleksirani narod niko nevoli,a vi placete za par otoka i nekoliko metara mora koje su vam svima spasili zivote..
Koliko god mi imamo razloga mrziti Pavelica,vi mu trebate ljubit stope,jer je uspio od konjusarske nacije,austrijski i madjarski a poslije i srpskih kmetova nakon 1000 god,napravit nekakvu drzavu.
Vi ste 1000 god. bili svima sluge i cistili stale a Pavelic vam je prvi put damo malo vjetra u ledja i prvi puta ste okusili sta znaci imati kakvu takvu drzavu.
Drugi puta bio je Tudjman,ali to je vec druga prica.
Prava je steta sta Pavelic nije odbijo predati tih par otoka i komad obale,jer bi ste tada vi nestali sa lica zemlje,a umjesto sta ste vi nas trpali u Jasenovac,vas bi Talijani i Njemci istrijebili ko krompirovu zlaticu..
Jeste li vi Hrvati svjesni,kada bi svi okolni narodi uzeli od vas ono sta im na pravdi Boga pripada,da bi Hrvatska bila onolika,samo u krugu koliko se vidi sa tornja zagrebacke katedrale ?

Nisu svesni . Narvno . Prva stvar , koja se malim provincijalcima desi , kad se malko osamostale , je da odjednom postanu slucaj teske hipertrofije ega ...
 
Ajde samo nemoj pričati o nekakvoj pravdi Boga!
Hrvatska nikome ništa nije uzela. Al zato vi Srbi stalno kidišetete na Hrvatsku.
Sve te tvoje uvrede samo govore o tvojoj iskompleksiranosti. Nisam ti ja kriv što nisi Hrvat.
Nije ni to tvoje porijeklo najstrašnija stvar na svijetu. Pomiri se s tim i pokušaj normalno funkcionirati. ;)

Pa ako mislis da je legitimno formiranje SAO Krajine kidisanje Srbije na Hrvatsku onda ti bolujes od srbofobije i trebalo bi da te poseti doktor.

JSO.jpg
 
Biti Hrvat je teska Bozija kazna;) a radije bih bio Ciganin nego Hrvat,jer i oni su bolji ljudi od vas.
Mozete vi koliko hocete glumiti decke sa beckim manirima,ali iza te vase finoce kriju se podmukla i izopacena stvorenja,neizmjerno zlobna i krvozedna.
Dokaz vase krvozednosti vidio se u Jasenovcu nad Srbima i na Bleiburgu nad sebi samima::roll:
Jedan Cigan mozda jest prljav i zamazan,ali nije zvijer,a Hrvati su zvjeri u ljudskom obliku.
Samo 14 000 djece s Kozare pobijeno je u Jasenovcu a sta je sa zlocinom u glinskoj crkvi,Drakluicima kod Banja Luke i hiljadam drugih monstruoznih zlocina.
Vama su se i Nijemci i Talijani zgrazali sta radite,a poslije su se i Rusi zgrazali nad Titovim partizanima,a to je najbolji dokaz da nije vazno dali je Hrvat partizan ili ustasa,on jer on je prvo Hrvat,potomak genocidnih predaka ustasa i partizana.

I zar bi neko htjeo biti Hrvat,osim ako ne mora:mrgreen: a mnogi od vas bi voljeli da to nisu,ali porijeklo ne mozes birati.;)

Potpisujem . :ok:
 
Biti Hrvat je teska Bozija kazna;) a radije bih bio Ciganin nego Hrvat,jer i oni su bolji ljudi od vas.
Mozete vi koliko hocete glumiti decke sa beckim manirima,ali iza te vase finoce kriju se podmukla i izopacena stvorenja,neizmjerno zlobna i krvozedna.
Dokaz vase krvozednosti vidio se u Jasenovcu nad Srbima i na Bleiburgu nad sebi samima::roll:
Jedan Cigan mozda jest prljav i zamazan,ali nije zvijer,a Hrvati su zvjeri u ljudskom obliku.
Samo 14 000 djece s Kozare pobijeno je u Jasenovcu a sta je sa zlocinom u glinskoj crkvi,Drakluicima kod Banja Luke i hiljadam drugih monstruoznih zlocina.
Vama su se i Nijemci i Talijani zgrazali sta radite,a poslije su se i Rusi zgrazali nad Titovim partizanima,a to je najbolji dokaz da nije vazno dali je Hrvat partizan ili ustasa,on jer on je prvo Hrvat,potomak genocidnih predaka ustasa i partizana.

I zar bi neko htjeo biti Hrvat,osim ako ne mora
:mrgreen: a mnogi od vas bi voljeli da to nisu,ali porijeklo ne mozes birati.;)

Ja se osjećam odlično kao Hrvat; naravno, nisam zatucan, pa bih- iz moga vidokruga- mogao biti i Poljak, Englez, Nijemac, Grk, Islanđanin ili ..., dok baš ne bih htio biti Španjolac, Talijan, Šveđanin,... Ostali mnogobrojni ( Indija, Kina, islam,...) need no apply- previše strano i gužva.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top