Хришћанство је једина религија...

Eeee, za nju smo uglavnom slepi (Sveti Duh) a bez nje se ništa ne dešava.

Međutim ima jedan primer iz hemije koji ilustruje njenu prirodu a to je hidroliza. Da bi bila moguća, odnosno, drastično se ubrzala, potrebno je u vodu sipati malo soli koja je katalizator odnosno treća neutrališuća "sila". Ona ne učestvuje u reakciji niti se bilo kako menja ali je čini mogućom.
Pa dobro, ali u čemu je razlika između pasivnog i neutralnog?
 
Meni je uvek nejasno kad se kaže aktivna, pasivna i neutralna sila,
jer mi je teško da shvatim u čemu je razlika između pasivnog i neutralnog.
Kada se kaže pozitivna, negativna i neutralna sila, onda mi je jaso.
Prve dve bi nekako u suprotnosti trebale da stoje, ne u smislu dobro
i loše, već samo suprotno i aktivno i pasivno jeste u suprotnosti, ali
šta je u tom slučaju neutralno..
Ako ja sad sebe razumem šta ne razumem.. :fdlan:
Pa aktivna sila je pozitivna sila, sila dinamike u radu...pasivna sila je sila otpora, ili u fizici negativna sila, dok je neutralna sila ona sila koje te dve suprotne sile povezuje inače ne bi nikada došlo do manifestacije. Voljom apsoluta, te tri sile su oslobođene da bi manifestacija bila omogućena. U kosmosu to su vreme kao aktivna sila, prostor kao pasivna sila i svest kao neutralna sila koja povezuje prostor i vreme.
U hrišćanstvu, Otac je pasivna sila jer ne deluje aktivno na zemlji, aktivnost Oca je na nebu, Sin je aktivna sila na zemlji, a Duh sveti je neutralna sila koja povezuje nebo i zemlju, odnosno naš unutrašnji i spoljni svet... "neka bude volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji."
Ne znam jesam li bio imalo jasniji...
 
Zrtva koja nema nekog smisla. Rimljani su izmislili da se opravdaju sto su ga raspeli, kao Bog to planirao...
300 godina posle...

ja smatram da ga nisu ubili...
ali da je bio i kršten i Kršten(razapet)..
odnosno imao je put do krsta i od Krsta...
prvo je bio učenik i nekoliko godina prorok a posle projektant projekta...
koji je naravno tek posthumno postao i viralan usled mnogih razloga, najviše raspada starog smisla života i stvaranja nove škole shvatanja Života(hrišćanskog)...

posthumno je bilo manje bitno dal je umro ovako ili onako, žrtva je svakako bio ma kako da je odživeo svojih "88" godina...
i ukoliko postoji poseban minion mislim da se isti ponavlja, kad god se zasitimo starog vida života pojavi se novi prenosilac baklje...

a dal je bio Božiji? dal si ti Božiji? eto odgovora..
 
Poslednja izmena:
300 godina posle...

ja smatram da ga nisu ubili...
ali da je bio i kršten i Kršten(razapet)..
odnosno imao je put do krsta i od Krsta...
prvo je bio učenik i nekoliko godina prorok a posle projektant projekta...
koji je naravno tek posthumno postao i viralan usled mnogih razloga, najviše raspada starog smisla života i stvaranja nove škole shvatanja Života(hrišćanskog)...

a dal je bio Božiji? dal si ti Božiji? eto odgovora..
Raspeli su ga i sve ucinili da svale krivicu na Jevreje, a speru ljagu sa sebe, iako nema istorijske logike.
 
a
a ako je bio Bog te onda nema logike..

ali koja religija ima logike? :)
Bog nam je dao logiku, da mozemo da rasudjujemo. Dakle to je od Boga. Ako direktno nemas viziju, sta sem logije ostaje?
Recimo kompjuteri su nesposobni za logiku viseg reda, koja dolazi od intuicije, tj od univerzuma, Boga, kako hoces.
A zasto od Boga? Zato sto ima beskonacno kombinacija da bilo sta zakljucis, a ipak mozes.
 
uostalom sama ideja kako bog silazi na zemlju i samožrtvuje samog sebe samom sebi je više nego nonsens
To je istina.

Da bi se neko žrtvovao, mora zaista da se žrtvuje. (mada lično ne vidim neku korist za ljude od tog tipa žrtvovanja. mogao je da uradi nešto korisnije)

Bog je svakako znao da će vaskrsnuti, i onda se postavlja pitanje kakva je žrtva ako ti znaš da od te žrtve nećeš imati nikakve štete i da ti neće biti ništa.

Kao sad Supermen zaljubljeni stoji na ivici visoke zgrade, zaprosi Lois Lane, ali ona ga odbije. On teatralno kaže - sad ću se žrtvovati jer me ne voliš, i skoči sa ivice zgrade.

Naravno, pošto je Supermen, sleti normalno i lagano dole na pločnik i nastavi dalje da šeta ulicom smejući se ovima što su pomislili da će poginuti.
 
hrišćanstvo je cirkus na otvorenom zapravo religija politeizma a ne monoteizmna zbog svetog trojstva otac,sin,sveti duh pa onda imamo bogorodicu kevu,pa svece pa mošti svetaca kojima se vernici mole jedan opšti haos
Није политеизам него је теби тешко то да разумеш, па мислиш да је свима тако.
Као што постоји лед, вода и водена пара, вода у три агрегатна стања, тако постоји и Бог као једна природа у три личности.
Као што лед и вода нису две различите материје већ једна иста, тако је и Бог један који има три личности а једну природу.
 
To je istina.

Da bi se neko žrtvovao, mora zaista da se žrtvuje. (mada lično ne vidim neku korist za ljude od tog tipa žrtvovanja. mogao je da uradi nešto korisnije)
Један светитељ је рекао да је Богу жртва то што је 33 године био човек. Дакле био је створење, имао је глад,
жеђ и на крају смрт на крсту.
Створитељ васионе је стављен у кожу створења. И то 33 године. Мало ли је ?
Знаш да је смрт на крсту била за разбојнике и убице и да је распети дуго и полако умирао ? Грађани римске државе су посецани мачем, а они мање битни су разапињани за пример свима и да би се дуже мучили.
Bog je svakako znao da će vaskrsnuti, i onda se postavlja pitanje kakva je žrtva ako ti znaš da od te žrtve nećeš imati nikakve štete i da ti neće biti ništa.
Показао је нама како ћемо и ми васкрснути.
Kao sad Supermen zaljubljeni stoji na ivici visoke zgrade, zaprosi Lois Lane, ali ona ga odbije. On teatralno kaže - sad ću se žrtvovati jer me ne voliš, i skoči sa ivice zgrade.
Добро, то што си ти атеиста је све у реду, али немојмо претеривати са аналогијама.
Naravno, pošto je Supermen, sleti normalno i lagano dole na pločnik i nastavi dalje da šeta ulicom smejući se ovima što su pomislili da će poginuti.
Аналогија ти је погрешна. Знамо да супермен не постоји и да од криптонита нема ништа.
 
Није политеизам него је теби тешко то да разумеш, па мислиш да је свима тако.
Као што постоји лед, вода и водена пара, вода у три агрегатна стања, тако постоји и Бог као једна природа у три личности.
Као што лед и вода нису две различите материје већ једна иста, тако је и Бог један који има три личности а једну природу.
3 u 1 ima smisla,ali ipak ne jer je okreni obrni opet samožrtvovao samog sebe samom sebi što je prilično besmisleno ali dobro dok je ovaca biće šišanja
 
3 u 1 ima smisla,ali ipak ne jer je okreni obrni opet samožrtvovao samog sebe samom sebi što je prilično besmisleno ali dobro dok je ovaca biće šišanja
Покушај да схватиш разлику између личности и природе. Син се молио Оцу, свако од њих има различиту личност а исту природу.
То што ти то покушаваш да представиш као глупост, то је твој проблем, нема разлога да се спрдаш да људима само јер ти у то не верујеш.
Ако нећеш да схватиш, то је већ друга ствар.
 
Један светитељ је рекао да је Богу жртва то што је 33 године био човек. Дакле био је створење, имао је глад,
жеђ и на крају смрт на крсту.
Створитељ васионе је стављен у кожу створења. И то 33 године. Мало ли је ?
Знаш да је смрт на крсту била за разбојнике и убице и да је распети дуго и полако умирао ? Грађани римске државе су посецани мачем, а они мање битни су разапињани за пример свима и да би се дуже мучили.
Који светитељ је то рекао?
Онда произилази да је Бог човека не из љубави створио већ да се
мучи. Да осећа глад и жеђ. Али, он је пре него што је човека створио,
припемио све што је човеку потребно да не буде ни гладан ни жедан.
Шта фали бити у кожи створења? Неку ману Богом створеног си
нашао?

Његова жртва почиње супротстављањем погрешном учењу. Тиме је
навукао на себе огроман гнев фарисеја. И није случајно неколико
пута речено '''није моје време'', јер је знао да ће у оно време када
изговори ''Отац и ја једно смо'', настрадати. И наравно, ту постоји
један део нама неразумљив. Каквом је снагом и силом на себе
преузео све грехе и са њима се изборио. Али, то не морамо ни да
разумемо.
 
Који светитељ је то рекао?
Свети владика Николај Велимировић
Онда произилази да је Бог човека не из љубави створио већ да се
мучи.
Није, човек је створење. Мешаш нествореног и беспочетног Бога који је ушао у кожу створења. Бог је створио човека да буде обожен, а Бог није морао да постане човек, али је то учинио ради љубави и из љубави према свим људима. Није то учинио због себе. Показао се људима који су га толике векове очекивали.
 
Који светитељ је то рекао?
Онда произилази да је Бог човека не из љубави створио већ да се
мучи. Да осећа глад и жеђ. Али, он је пре него што је човека створио,
припемио све што је човеку потребно да не буде ни гладан ни жедан.
Шта фали бити у кожи створења? Неку ману Богом створеног си
нашао?
Bog nije bio u tijelu onog čovjeka prije pada. Bio je u propadljivom tijelu čovjeka poslije pada. Na Sebe je uzeo sve negativne strane ljudske egzistencije osim grijeha.
 
Један светитељ је рекао да је Богу жртва то што је 33 године био човек. Дакле био је створење, имао је глад,
жеђ и на крају смрт на крсту.
Створитељ васионе је стављен у кожу створења. И то 33 године. Мало ли је ?
Знаш да је смрт на крсту била за разбојнике и убице и да је распети дуго и полако умирао ? Грађани римске државе су посецани мачем, а они мање битни су разапињани за пример свима и да би се дуже мучили.

Показао је нама како ћемо и ми васкрснути.

Добро, то што си ти атеиста је све у реду, али немојмо претеривати са аналогијама.

Аналогија ти је погрешна. Знамо да супермен не постоји и да од криптонита нема ништа.
Razumem šta kažeš, ali i dalje ne razumem gde je žrtva da umreš ako znaš da ćeš vaskrsnuti, niti razumem šta je tu za bilo koga korisno.
 
Razumem šta kažeš, ali i dalje ne razumem gde je žrtva da umreš ako znaš da ćeš vaskrsnuti, niti razumem šta je tu za bilo koga korisno.
Kako nije žrtva? Idalje su Ga izbičevali, šutirali, pljuvali, nabili mu trnovu krunu i na kraju razapeli. Hristos je prošao kroz najveće muke koje su Rimljani praktikovali samo na najgorim kriminalcima.
 
Razumem šta kažeš, ali i dalje ne razumem gde je žrtva da umreš ako znaš da ćeš vaskrsnuti, niti razumem šta je tu za bilo koga korisno.
Зато што као програмер покушаваш да све ставиш у суву логику. Христос је урадио нешто натприродно и показао како ће сваки човек једног дана васкрснути.
Замисли створитеља свемира да постане створење ? Кад покушаш то да размислиш биће ти јасно да је за њега жртва била и живот, а мучење на крсту и шибање и трнов венац, то и да не говоримо.
Смрт на крсту је била болна и ни мало једноставна. Христос није умро да би донео својим распећем "корист" људима, већ да би својим животом и васкрсењем донео другачији живот свим онима који га препознају као Бога. Дакле битан је и остали живот, не само смрт и не само васкрсење.
 
Знаш да је смрт на крсту била за разбојнике и убице и да је распети дуго и полако умирао

Sta je tu problem? Isus je sam prorekao da ce to morati da se desi. Dakle sam pao sam se ubio.
Jedan od razloga je da bi Ilija mogao doci na nebeskim kocijama. Tako je Isus kontao.
Drugi razlog je da bi kao On otisao da vlada u Carstvu Nebeskom.
 
Свети владика Николај Велимировић

Није, човек је створење. Мешаш нествореног и беспочетног Бога који је ушао у кожу створења. Бог је створио човека да буде обожен, а Бог није морао да постане човек, али је то учинио ради љубави и из љубави према свим људима. Није то учинио због себе. Показао се људима који су га толике векове очекивали.
Па опет причаш о створењу као да је то нешто лоше.
Створио Бог тако дете своје вољено у некаквој кожи. И онда је сам ушао у ту
кожу и жив се у њој напатио и запитао се ''шта сам ја то свом детету урадио?
овде је тесно, па сам час гладан, час жедан''
Тесна кожа, први део.. :roll:
 

Back
Top