Hrčci

Moji problemi su mnogo manji nego vasi... Ja nisam od onih koji svoje komplekse leci maltretiranjem slabasnih zivotinja. Kako samo lepo delite savete jedni drugima... odoh ja odavde... muka mi je od vas...
 
billy idol:
Moji problemi su mnogo manji nego vasi... Ja nisam od onih koji svoje komplekse leci maltretiranjem slabasnih zivotinja. Kako samo lepo delite savete jedni drugima... odoh ja odavde... muka mi je od vas...


JA bas uzivama kada mucim male zivotinje, tada se osecam mocno... :roll:
 
ja ipak predlažem da se vratimo hrčcima... :roll: .
Ironiju neko razume, neko ne... A mišljenja uvek ima različitih, tako da ako nastavimo u započetom pravcu - nema kraja. Odnosno, ima - moraću da zatvorim temu. ;)
Hvala na saradnji.
 
smeh:
ja ipak predlažem da se vratimo hrčcima... :roll: .
Ironiju neko razume, neko ne... A mišljenja uvek ima različitih, tako da ako nastavimo u započetom pravcu - nema kraja. Odnosno, ima - moraću da zatvorim temu. ;)
Hvala na saradnji.

Uff, video tvoju poruku u ovoj temi i vec sam pomislio, aaaaa toliko o razgovaranju o hrckovima, pomislio sam da si zakljucao temu :p Dobro je da nisi :) Samo da dodam da veoma pametno odgovaras na svaku temu, i pametno zakljucavas one sto treba da se zakljucaju. Keep up the good work. ;)
 
Ja imam dva hrchka.Nisam im dao imena jer mi nije ni jedno slatko ime palo na pamet.Jedan je skroz crn,a drugi je albino.Nemam shta vishe da kazem samo da su mnogo slatki i lepi kao i sve zivotinje.
 
Onda bi trebalo da se pripremis za dolazak beba. Ja stvarno ne znam kakva su pravila nege kod tvoje rase hrcaka (da li smo 100% sigurni koja su rasa?) ali Sirijci- pogadjate, ne smeju da budu zajedno.

Mislim da je univerzalno pravilo da bebe ne smeju da se dodiruju. Zenka sirijskog hrcka moze da pojede bebe, tj. da pokusa da ih zastiti tako sto ce ih staviti u kesice i onda se bebe uguse, tako da deset dana ne smeju da se diraju. Ne znam da li to vazi i za druge hrcke, ne treba rizikovati.

Trudnoca traje oko 20 dana, malo duze nego kod Sirijskih...

Baci oko na neki od ova dva sajta, mozda tu ima nesto oko nege majke i beba.

http://www.petwebsite.com/hamsters/breeding_hamsters.htm
http://www.hamsterific.com/BreedingHamsters.cfm
http://www.hamsterific.com/RaisingPups.cfm
 
Raspitala sam se ja dosta oko toga.MAjka sama odbaci one za koje misli da su slabi, tata mora da bude tu, i naravno da vazi pravilo da ne smeju da se diraju.Ovima trudnoca traje 16 dana i najgor od svega je sto moze da zatrudni odmah posle, tako da cu morati malo da ih razdvajam.Mada se oni bas vezu jedno za drugo.
 
Uh, ja mislila 20 dana, sorry...
To da ce da se pare non-stop je nesto sto mi, vlasnic Sirijaca ne mroamo da mislimo. pojma nemam kako se to resava, mozda ne moras stalno da ih razdvajas, samo onda kada znas da ce imati teranje.

Sto se tice odbacivanja mladih... U praksi se to ne desava tako cesto. Da, hoce do odbaci slabije mladunce, ali zato se ti trudis da i tokom trudnoce i dojenja ima dovoljno hrane. Ukoliko ih ne uznemiravas kanibalizam se retko desava, obicno ako je majka osetila da je mladunce bolesno. Ja sam tri puta imala skotne zenkice i ni jednom se nije dogodilo da je neka pojela bebu, a Sirijci su prgaviji i osetljiviji od ostalih, tako da mislim da ce biti sve u redu :)
 
Nista... To znaci da imaju razlicit bioritam. Vecina hrcaka i onako ceo dan spava, razigraju se tek uvece.
Ali OBAVEZNO ih odvoj ako su Sirijsci, oni ne smeju da budu zajedno u istom kavezu!
 
Ljudi, pomagajte!!!!!

Imamo hrcka negde oko mesec ipo dana... do sada je bilo sve u redu. Hrcak je veoma pitom, nicega se neplashi, rado se igra sa nama, lepo ga i pravilno hranimo, nece da pije vodu, ali mleko tamani, hiper aktivan je i po celu noc tabana po tocku.... sve u svemu, do sada je bilo sve OK

Od jutros smo svi ukucani u shoku. Hrcak lezi na sred kaveza kao da je na samrti. Poluotvorene su mu oci i potpuno je obmro. Kada ga uzmem u ruku, sasvim je oklembeshen... samo ponekad vidno udahne ili pomeri na jedvite jade neku od shapica. Takav je ceo dan. Izgleda kao da sledece jutro nece doziveti. Malocas sam mu kap po kap mleka stavio u usta... i popio je malko...

Citao sam na forumu o letnjem i zimskom snu u koji mogu da upadnu. Molim nekoga da me posavetuje ili josh bolje, opishe kako to izgleda kada je hrcak u tom snu... koliko to traje kako da prepoznam... ma shto podrobnije. Molim da mi bilo ko da bilokakav savet shto pre... plashim se da ne stigne prekasno. On stvarno izgleda kao da su mu ovo poslednji trenutci...
 

Back
Top