Horor filmovi,Gledali..Obrazlozili...Ocenili

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hellraiser je serijal od 8 nastavaka. Radi se o kocki koja otvara vrata pakla. Iz pakla izlazi ekipa sa pinheadom - gospodarom pakla - onaj lik sa iglama u glavi. Film je genijalan kad se pogleda citav serijal kao celina, navodi na razmisljanje, price su odlicne, uvrnute, drugaciji je od ostalih horora. Retko ko je pogledao citav serijal, mogu samo da kazem ne znate sta propustate...
Ne razumem kako se nekome mogu svideti komercijalni horor filmovi kao noc vestica, magla, petak 13 i sl. To su smesni filmovi, zato se sada snimaju parodije Fredi against Jason i razne gluposti...
Od novih filmova istakao bih exorcism of Emily Rouz i Hostel koji bolje da nisam gledao.
 
Raiden:
Hellraiser je serijal od 8 nastavaka. Radi se o kocki koja otvara vrata pakla. Iz pakla izlazi ekipa sa pinheadom - gospodarom pakla - onaj lik sa iglama u glavi. Film je genijalan kad se pogleda citav serijal kao celina, navodi na razmisljanje, price su odlicne, uvrnute, drugaciji je od ostalih horora. Retko ko je pogledao citav serijal, mogu samo da kazem ne znate sta propustate...
Ne razumem kako se nekome mogu svideti komercijalni horor filmovi kao noc vestica, magla, petak 13 i sl. To su smesni filmovi, zato se sada snimaju parodije Fredi against Jason i razne gluposti...
Od novih filmova istakao bih exorcism of Emily Rouz i Hostel koji bolje da nisam gledao.
...Ako ti se vec toliko svidja Barkerov serijal (btw ako su ti ovi komercijala - kako nazivas sve nastavke Hellraiser - a),ajde onda malo pogledaj gde je dobio "inspiraciju" za njih...
Cenim da su za tebe smesni i "Metropolis","Solaris","Haunted"...i sve sto nije snimljeno u proteklih par godina....
 
Kaa:
...Ako ti se vec toliko svidja Barkerov serijal (btw ako su ti ovi komercijala - kako nazivas sve nastavke Hellraiser - a),ajde onda malo pogledaj gde je dobio "inspiraciju" za njih...
Cenim da su za tebe smesni i "Metropolis","Solaris","Haunted"...i sve sto nije snimljeno u proteklih par godina....

Nisam pogledao te naslove. Nije mi bas sve smesno sto nije snimljeno u proteklih par godina ali vecina starih filmova jesu. Smesni su mi npr. psiho, isijavanje, eraser head......
Najstrasnije su mi epizode iz Zone Sumraka.
 
Packe:
Evo sta je STVARNO bolesni horror, a ne one komercijalne gluposti:

Videodrome (1983)
http://en.wikipedia.org/wiki/Videodrome

Kronenberg je desetak godina kasnije uradio i Naked Lunch, koji je baziran na vrlo slobodnom tumačenju istoimenog romana Vilijama Barouza. Možda malo manje bolestan film ali ista vrsta bizarnosti. U stvari, sad kad pomisilm i na Fly i Crash... Kronenberg je priličan bolesnik, u pozitivnom smislu.
 
sve ovo iznad pada u vodu kad procitate ovu listu i NAJODVRATNIJI horror film, August Underground’s Mordum, za koji sam nasao i slike na netu. Brate ovaj film je napravio pravog hriscanina od mene, sada verujem da sotona postoji, zivota mi. tako nesto odurno nisam prociotao nikad. Znaci u filmu ima scena silovanja gde baja povraca po zrtvi istovremeno, mrtvih beba, ama kao neki rimejk SNUFF MOVIE, sto ga NIKAD nije trebalo snimati. BOLESNO.



http://horrorbrain.ign.com/index.php?option=com_content&task=view&id=909

EVO SLIKA IZ FILMA:( NE PREPORUCUJE SE LJUDIMA SLABOG STOMAKA, ja sam se skenjao kad sam gledao)

http://www.toetagpictures.com/gallery/thumbnails.php?album=14&page=2
 
nesto na foru Nekromantika,vidim

meni je omiljen Dagon,mada volim i onaj wacky omaž Lovkraftu/Beyond Re-Animator
cek cek da se setim sta jos...Cup Of My Blood,Hellraiser 1-3 ,Jisatsu Saakuru (Suicide Club),
Les Rivieres Pourpres - Purpurne Reke,Nightbreed,SAW,The Stephen King's Carrie,In The Mouth Of Madness, Tales From The Dark Side: The Movie,Apt Pupil ,...weeha koja lista :-)))
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top