Quantcast

homoseksualnost

E'len

Poznat
Poruka
9.248
zasto se u uvredljivom kontekstu kaze "*****" ali nikad u istom znacenju i "lezbejka"?
el to jopet neka diskriminacija ?
i da li bi imali ili imate dobrog druga/drugaricu istog pola koji je homoseksualan?

Zato jer je prirodnije vidit dvi cure da se drze za ruke, pa nako srednjoškolski da se uvik poljube kad se vidi ( cmok, cmok) .. nego eto dva " topla " muška grljenja i puse ! :mrgreen:

Da , imam poznanika.. ! Popijemo kavu, znam mu decka..ali nije da se druzimo ful! Divna persona! :)

*Mihal*

Domaćin
Poruka
4.181
Zena lezbejka je osoba koja trazi neznost,
muskarac homo je osoba koja trazi, zna se vec sta,
tako da ovde cu pisati samo o muskoj nevolji.
Za homosexualnost se slobono moze reci da je rec o bolesti, mozda ne individualna, vec neka drustvena,
propadanje drustva, izobliceno poimanje o medjuljudskim odnosima.
Neko bi mogao takve odnose nazvati igrom za odrasle,
no sama pomisao na takvu vrstu igre kod hetero osoba svtara nelagodnost do te mere, da se coveku povraca. Dakle, nije prirodna privlacnost u pitanju, vec neka sasvim proti-prirodna.

Poslednja izmena:

demijan777

Primećen član
Poruka
764
zasto se u uvredljivom kontekstu kaze "*****" ali nikad u istom znacenju i "lezbejka"?
i da li bi imali ili imate dobrog druga/drugaricu istog pola koji je homoseksualan?

Nazalost, u srpskom jeziku rec ***** je homonim za homoseksualca, ali i za najgore karakterne osobine, kada se za nekoga zeli reci da je los covek, kukavica, labilan, nemoralan, itd.

Zato, nazalost, sama ta rec koja objedinjuje znacenje homoseksualca i cesto nesto pogrdno, dovodi i gej ljude u uvredljiv kontekst, te i sama rec cesto stvara homofobiju na neki nacin.

S druge strane, ima gej ljudi koji se nece uvrediti ako im se uputi ako je npr. izreceno u obliku sale, vica i slicno, i pri tom jasno da nije u pitanju nesto zlonamerno.
U opstem slucaju, kao i za druge reci, individualno i kontekstualno je kako ce neko to primiti ili doziveti..

Postoje uvredljive reci i za lezbejke, ali redje se koriste kao uvrede po pitanju karaktera, vec uglavnom sa ciljem uvrede zbog seksualne orijentacije, ili zbog ponasanja koje se smatra stereotipnim kod lezbejki.

Necija seksualna orijentacija mi je potpuno nebitna za to da li ce mi biti prijatelj ili ne. :)

Zena lezbejka je osoba koja trazi neznost,
muskarac homo je osoba koja trazi, zna se vec sta,
tako da ovde cu pisati samo o muskoj nevolji.
Za homosexualnost se slobono moze reci da je rec o bolesti, mozda ne individualna, vec neka drustvena,
propadanje drustva, izobliceno poimanje o medjuljudskim odnosima.
Neko bi mogao takve odnose nazvati igrom za odrasle,
no sama pomisao na takvu vrstu igre kod hetero osoba svtara nelagodnost do te mere, da se coveku povraca. Dakle, nije prirodna privlacnost u pitanju, vec neka sasvim proti-prirodna.

Homoseksualnost nije bolest, to tvrdi Medicina.
Zasto kazes da homoseksualnost izaziva "propadanje drustva" i sta mislis pod time? Ona postoji otkad postoji ljudska civilizacija, ne prenosi se, nikoga ne ugrozava, nije licni izbor.
Sta znaci "prirodna privlacnost"?
Homoseksualnosti ima i u prirodi, homoseksualce jeste stvorila priroda, i oni cine do 10% opste populacije.

Poslednja izmena:

gost 101840

Legenda
Poruka
55.667
joj...
a050.gif
...eo ga o5 ovaj...

lady dada

Zainteresovan član
Poruka
135

Ja bi ih sve potamanila. I sve mi je jedno jel diskriminacija ili nije.

"Ne volem,
sve te lezibejke, da prostite,
prorocice, travestite,
nek mi gospon-dame ne zamere"

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.300
Nazalost, u srpskom jeziku rec ***** je homonim za homoseksualca, ali i za najgore karakterne osobine, kada se za nekoga zeli reci da je los covek, kukavica, labilan, nemoralan, itd.

Zato, nazalost, sama ta rec koja objedinjuje znacenje homoseksualca i cesto nesto pogrdno, dovodi i gej ljude u uvredljiv kontekst, te i sama rec cesto stvara homofobiju na neki nacin.

S druge strane, ima gej ljudi koji se nece uvrediti ako im se uputi ako je npr. izreceno u obliku sale, vica i slicno, i pri tom jasno da nije u pitanju nesto zlonamerno.
U opstem slucaju, kao i za druge reci, individualno i kontekstualno je kako ce neko to primiti ili doziveti..

Postoje uvredljive reci i za lezbejke, ali redje se koriste kao uvrede po pitanju karaktera, vec uglavnom sa ciljem uvrede zbog seksualne orijentacije, ili zbog ponasanja koje se smatra stereotipnim kod lezbejki.

Necija seksualna orijentacija mi je potpuno nebitna za to da li ce mi biti prijatelj ili ne. :)

Homoseksualnost nije bolest, to tvrdi Medicina.
Zasto kazes da homoseksualnost izaziva "propadanje drustva" i sta mislis pod time? Ona postoji otkad postoji ljudska civilizacija, ne prenosi se, nikoga ne ugrozava, nije licni izbor.
Sta znaci "prirodna privlacnost"?
Homoseksualnosti ima i u prirodi, homoseksualce jeste stvorila priroda, i oni cine do 10% opste populacije.

Pusti ti tu tvoju medicinu... Ja ti kazem da to jeste bolest...

Kazes, homoseksualce je stvorila priroda... A ko je stvorio ostale bolesne ljude...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.