Hoće li Rusija održati reč?

Titus.

Ističe se
Banovan
Poruka
2.276
Abhazija čeka Kosovo i drži Rusiju za reč
Rusija Abhaziji nije dala nikakve garancije u vezi sa priznavanjem nezavisnosti ove republike, ali je obećala da će reagovati na priznavanje nezavisnosti Kosova kao na presedan koji povlači priznanje drugih nepriznatih država, izjavio je ministar spoljnih poslova nepriznate Republike Abhazije, Sergej Šamba

„Nismo dobili nikakve garancije. Međutim, svesni smo dobro poznatog stava ruskog rukovodstva koji su pred Borisa Grizlova (predsedavajućeg ruske Dume) izneli ruski predsednik Vladimir Putin i ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov. On kaže da će priznavanje suverenosti Kosova biti presedan i povući priznavanje drugih nepriznatih država,“ izjavio je Šamba za Nezavisimaju gazetu u ponedeljak. „Mi od ruskog rukovodstva očekujemo da budu dosledni u svojim potezima,“ kaže Šamba.

Šamba veruje da „Abhazija ima više osnova da traži svoje pravo na nezavisnost, jer je - za razliku od Kosova - sama odbranila svoju teritoriju od agresije“. „Abhazija gradi svoje državne institucije sasvim sama i one se razvijaju na jedan efikasan način. Abhazija gradi jednu demokratsku državu. Narod Abhazije nema drugu domovinu, na način na koji Albanci i drugi narodi imaju. Prema sovjetskom zakonu, mi smo imali pravo da se otcepimo od Sovjetskog Saveza. U međuvremenu, Kosovo nije imalo slično pravo po jugoslovenskom ustavu,“ kaže on.

„Što se tiče Rusije, ukoliko ona prekrši svoje obećanje da prizna naš suverenitet, njen autoritet će, naravno, posrnuti na severnom Kavkazu i u južnoj Rusiji, kao i među narodima koji pomno prate ovaj proces i pitaju se čiji će stav biti dosledniji. Kada govorimo o priznavanju Abhazije, mi polazimo od razumevanja da se naši interesi poklapaju sa interesima Rusije. Ukoliko Rusija želi da ojača svoj uticaj u regionu - u južnom i severnom Kavkazu, u južnoj Rusiji kao i u svetu uopšte, ona mora delati na način na koji se deklariše,“ kaže Šamba.

OD ABHAZIJE DO KARABAHA

Vrednost pitanja Karabaha je veoma važno za Evropu, SAD, Rusiju i susede Jermenije, izjavio je jermenski predsednički kandidat i bivši šef diplomatije ove kavkaske republike, Arman Melikjan. On je na konferenciji za štampu u Jerevanu juče izjavio da je Jermenija jedina zemlja koja ne vidi vrednost ovog pitanja, prenosi agencija Arminfo na ruskom jeziku.
„Ukoliko počnemo da sagledavamo vrednost ovog pitanja i vodimo se njime u našoj politici, možemo biti veoma efikasni,“ kaže on. Upitan o situaciji na Kosmetu, Melikjan je izjavio da je Kosovo manje nezavisno od Nagorno-Karabaha, koji se nalazi na teritoriji Azerbejdžana, dodajući da je Kosovo - sa pozicije sukoba geopolitičkih interesa - manje važno od Karabaha.

U izjavi za gruzijsku agenciju Kavkas-Pres, Šamba je takođe izjavio da Abhazija čeka na rešenje kosovskog problema da bi rešila problem klisure Kodori. Naime, u jesen 2006. god. zvanični Tbilisi je povratio kontrolu nad Gornjom Abhazijom, nakon jedne pobune koju je predvodio izvesni Emzar Kvicijani. Nakon što je ustanak ugušen, vlada Abhazije u egzilu koju podržava Tbilisi je ušla u klisuru i tamo su se pojavili predstavnici gruzijskih institucija.

„Mi se ne možemo pomiriti sa činjenicom da je gruzijsko rukovodstvo uništilo pregovarački proces tako što je u Kodori klisuru poslala gruzijske trupe i trenutno nema dijaloga. Mi se nismo upuštali u ovu avanturu, mada smo uvek u sličnim situacijama davali adekvatan odgovor, jer čekamo na odluku o Kosovu,“ kaže Šamba.

Glas Javnosti
 
Ajde se seti kada je Rusija odrzala rec koju nam je dala. Ne znam koliko ko ovde ima godina, ali ovakvo pitanje bih mogla da razumem samo ukoliko postavljac ima, recimo, 15. Ako je mojih godina ili stariji onda....
Dokle vise tog smaranja sa Rusima?
 
Pa ja vec pisala vama ovde da mnogo gusite u uvodnim postovima. Nemam strpljenja da citam izvode iz novina i kojekakve eseje na temu. Ako niste u stanju u 5 recenica da kazete sta zelite, ne otvarajte teme. Pa niste valjda ovde svi retardinjosi kojima treba crtati poentu pitanja?
Dakle, priznajem da nisam, ali sam ljuta na ans svet koji se ponovo okrece Rusima, koji su nas zjbl n-ti broj puta. I na pomen Rusa poludim Nesto sam onako , videla, da ne bi moralo biti to sto sam milsila, ali rekoh briga me. Dosta sa Rusima. To je moja poenta.
 
Pa ja vec pisala vama ovde da mnogo gusite u uvodnim postovima. Nemam strpljenja da citam izvode iz novina i kojekakve eseje na temu. Ako niste u stanju u 5 recenica da kazete sta zelite, ne otvarajte teme. Pa niste valjda ovde svi retardinjosi kojima treba crtati poentu pitanja?
Dakle, priznajem da nisam, ali sam ljuta na ans svet koji se ponovo okrece Rusima, koji su nas zjbl n-ti broj puta. I na pomen Rusa poludim Nesto sam onako , videla, da ne bi moralo biti to sto sam milsila, ali rekoh briga me. Dosta sa Rusima. To je moja poenta.
Nemoj da se ti nama nerviras, uzmi heklaj:p , pa ova tema je upravo i otvorena da bi se ohladili oni koji nade polazu u Rusiju. Jer, kao sto smo videli ( ako smo procitali tekst ), Rusija bi cak i mogla imati koristi od nezavisnosti Kosova, to je poJenta;)
 
Наравно. А то и није никакво посебно "откриће".

Велика сила, како год окренеш, има користи.

Pa ne kazem da nije poznato, nego, reko ajd da podsetim...ovde se mnogi uzdaju u Rusiju a ne pitaju se sta je veca korist za nju, da stane u odbranu Kosova i postuje princip nepromenljivosti granica ili da prosiri svoje teritorije tako sto ce iskoristiti taj presedan sa Kosovom...mislim, zasto bi ona radila nesto sto joj ne ide u prilog?
 
Sta se javljas? Nije tebi bilo upuceno. Trebalo je da se vratim i to dopisem, ali rekoh, shvatice. Ma koji ste vi ovde retardinjosi, covece. Sta zamisljate? Kakve su ovo glupe teme i odgovori? Kao deca da se igraju odraslih. Covek ne zna odakle da pocne da vam odgovara. Uzas blagi. Samo se iznervira i to je to. Niti smisla za humor niti logike. Dno.
 
Sta se javljas? Nije tebi bilo upuceno. Trebalo je da se vratim i to dopisem, ali rekoh, shvatice. Ma koji ste vi ovde retardinjosi, covece. Sta zamisljate? Kakve su ovo glupe teme i odgovori? Kao deca da se igraju odraslih. Covek ne zna odakle da pocne da vam odgovara. Uzas blagi. Samo se iznervira i to je to. Niti smisla za humor niti logike. Dno.

http://heklanje.wordpress.com/
 
Pa ne kazem da nije poznato, nego, reko ajd da podsetim...ovde se mnogi uzdaju u Rusiju a ne pitaju se sta je veca korist za nju, da stane u odbranu Kosova i postuje princip nepromenljivosti granica ili da prosiri svoje teritorije tako sto ce iskoristiti taj presedan sa Kosovom...mislim, zasto bi ona radila nesto sto joj ne ide u prilog?
Неће ни радити. Него ће, нормално, израчунати шта су јој, кад и колико пречи интереси. И проценити колико је у могућности.

(А све би то, на свом нивоу и у оквиру могућег, требало да радимо и ми "мали").

А, сад, наравно, ја не знам који су руски интереси, али, опет, чисто размишљање...
Што се тиче проширења територија... не знам колико јој то стварно треба, кад је ионако огромна. А знамо добро, да се моћ не мери само величином територије.
Можда јој и то више служи као нека "монета за трговање"?

Но, опет, како год окренеш, има на располагању много могућности.
 
Sta se javljas? Nije tebi bilo upuceno. Trebalo je da se vratim i to dopisem, ali rekoh, shvatice. Ma koji ste vi ovde retardinjosi, covece. Sta zamisljate? Kakve su ovo glupe teme i odgovori? Kao deca da se igraju odraslih. Covek ne zna odakle da pocne da vam odgovara. Uzas blagi. Samo se iznervira i to je to. Niti smisla za humor niti logike. Dno.

A da se ti ipak vratis na svoju sferu interesovanja...

http://forum.krstarica.com/threads/186928
http://forum.krstarica.com/threads/184923
http://forum.krstarica.com/threads/184923
http://forum.krstarica.com/threads/177108
http://forum.krstarica.com/threads/169643
http://forum.krstarica.com/threads/167963

A evo i resenja tvog glavnog problema

http://forum.krstarica.com/threads/167304

Ako mogu da pomognem nekako...;)
 
E vidis to su kvalitetne teme, vr' vrhova, a ne ko ovi oDJe samo smaraju i zbunjuju koleZinicu myob (koja je ionako zbunjive prirode)...
 
Ajde se seti kada je Rusija odrzala rec koju nam je dala. Ne znam koliko ko ovde ima godina, ali ovakvo pitanje bih mogla da razumem samo ukoliko postavljac ima, recimo, 15. Ako je mojih godina ili stariji onda....
Dokle vise tog smaranja sa Rusima?

Ма докле више смарања да требамо да пристанемо на уцењивања од запада. Запад хоће да затре Србе, па онда хајде да им испунимо жељу, јел. Русија није бомбардовала Србију. Пуно руса су уз србе. Већина западњака је против.
 
1) Rusi su RAZBILI Beograd kada su ga oslobadjali
2) RUSI koji su uz Srbiju nisu ruska vlada. Takodje, dosta amerikanaca je uz Srbiju

1) Руси нису разбили Београд. Разбили су га американци и енглези. Наставили су после рата твоји брозовци.

2) Ноторна лаж. Већина американаца уопште није за Србију. И данашња руска влада је барем нешто уз Србију. Америка ништа. Руска влада није за отимање Косова. Америка јесте.
 
1) Руси нису разбили Београд. Разбили су га американци и енглези. Наставили су после рата твоји брозовци.

bogami, kad su rusi osvajali Beograd, bilo je povuci potegin, i po Beogradu su prastale i kacuse, i ruska teska artiljerija......

btw, zajebi me sa tim brozovcima......

2) Ноторна лаж. Већина американаца уопште није за Србију. И данашња руска влада је барем нешто уз Србију. Америка ништа. Руска влада није за отимање Косова. Америка јесте.

moramo da razlucimo da li govorimo o vladi ili o narodu.......
to su dve totalno razlicite stvari.......
pre par meseci su ameri, oni ameri koji imaju mozga, skupili kes i dali nama za obnovu vozila hitne pomoci ili ne secam se jos cega....
sta god da je u pitanju, bitno je to da je njihov NAROD tako odlucio, a ne vlada.....
 

Back
Top