hm,problemcina!

Borg_Queen:
recimo
g015.gif
Moze....ma zensko telo je chudo!
Ima ona neka prcha o Svetom Savi kad baco decu sa kule od zivotinja pa onda od zene pa kao ona nije dala i zato se poradja u bolovima.....hm...
Jes da nema veze s temom ali treba 4um da ima i opshte obrazovni karakter!
 
Ne,ovo je drugo ...aaaaaa ti samo nukleraku bubash....slabo,slabo.....ima gomila tih pricha o Svetom Savi mada one najverovatnije vuku korene josh iz paganskih vremena s tim shto je on kao simbol hrshcanstva "uskochio"u strare priche umesto paganskih bogova...
 
-ZOE-:
Pa da nisam informisana, taj komentar je uzasno glup, iz prostog razloga sto o svemu o cemu zelis da se informises, bar danas to mozes uciniti na hiljadu nacina! To da nisam imala neke pretjerane potrebe za tim je tacnon , jer sam imala veze u kojima nisam imala takav problem!

I bas Helena ne moras da urlas i da se zgrazavas,jer to nije bili tema ovog topica, vec predloziti neko konstruktivno rjesenje, mada izgleda da ovde vecina ljudi koja se javila je bila raspolozena za pljuvanje i sl. Pa priznajem da nisam imala gomilu kojekakvih likova pa da sam bas morala pretjerano voditi racuna o tome! Imala sam vise dugih veza u kojima sam se osjecala sasvim sigurno i opusteno!

Da sam bila malo promiskuitetnija, mozda bih i povela racuna, i onda sigurno ne bih vas pitala!



Е, од свих ликова важно да си препознала да сам ја ''урлала''!



То о чему причам нема везе са промискуитетом нити са бројем партнера, нити са квалитетом односа у вези....

То је ствар односа према СВОМ ТЕЛУ, према СВОМ ЗДРАВЉУ....то је ствар личне хигијене и здравствене културе!!!



Ако сама не поштујеш своје тело и своје здравље, зашто би очекивала од партнера да он то чини?

Свака девојка која започне сексуални живот треба да има СВОГ ГИНЕКОЛОГА са којим ће се саветовати и добити стручну информацију...који ће јој предложити адекватну контрацепцију која њој и њеном партнеру највише одговара (пилула за дан после није контрацепција, забога!!! )



Тражити ''конструктивно решење'' за овако озбиљне ствари, и то чак не на Здрављу где би ти одговорили лекари, него на ЉИС где народ долази да се зеза....мислиииим...





Најконструктивније решење је - правац гинеколог!!!
 
-ZOE-:
:roll: E pa ovako:
prije neka 2 mjeseca sam pocela da se zabavljam sa jednim deckom i problem je u tome sto on ne zeli da koristi prezervativ prilikom odnosa.Pokusala sam da pricam s njim na tu temu al on odbija, jer "sa svojom djevojkom nikad nije koristio kondom!" I ja sam njemu lijepo rekla da se mene ne tice kakvi su odnosi sa njegovim bivsim djevojkama bili,ali da ja naprosto ne zelim da razmisljam o tome dal je on mozda nekad bio s nekom koja je mozda bila s nekim ko je bio "kritican" i bla bla ...ma znate sta mislim! Citava lancana reakcija iz koje mogu da se stvore neke nezeljene posljedice!I da ne zelim da razmisljam o tome da li je on "prekinuo" odnos na vrijeme , i mu se mozda malo omaklo i bla bla! Al on je toliko tvrdoglav i siguran u sebe (kao "to se njemu nikad ne moze desiti!" , a veliki broj trudnoca se upravo tako i desilo! ). I ja kad mislim da su mi kriricni dani, ili izbjegavam odnose ili popijem tabletice za dan poslije "za svaki slucaj" ,jer sam uzasno istraumirana i samom mogucnoscu da bih mogla da ostanem trudna,jer jos uvijek nisam spremna da budem mamica sa svojih 27 godina ,iako satic kucka,ja mislim da nisam zrela za to, a ne mislim ni da je on i pored svojih 29 godina!
E posto sam svjesna da te tabletice nisu toliko zdrave, ne svidja mi se ideja im cesto pribjegavam! Jel ima neko neku malo bolju ideju? :?: :confused:

Ma oteraj ga u pič.ku materinu :evil: Ko ga je.be bre, kad je indijanac :roll:
 
То о чему причам нема везе са промискуитетом нити са бројем партнера, нити са квалитетом односа у вези....

То је ствар односа према СВОМ ТЕЛУ, према СВОМ ЗДРАВЉУ....то је ствар личне хигијене и здравствене културе!!!



Ако сама не поштујеш своје тело и своје здравље, зашто би очекивала од партнера да он то чини?

Свака девојка која започне сексуални живот треба да има СВОГ ГИНЕКОЛОГА са којим ће се саветовати и добити стручну информацију...који ће јој предложити адекватну контрацепцију која њој и њеном партнеру највише одговара (пилула за дан после није контрацепција, забога!!! )



Pa dobro , ZABOGA, odakle tebi ideja da ja nemam svog ginekologa ili jos gore , da ne idem kod njega?!
I vidis, da ne brinem o svom zdravlju i svom tijelu, ne ni postavila ovu temu, sto je prosto logicno, naravno, ako se prvo samo malo razmisli!
Ali, vidis , ne mogu nekom koga znam 2 mjeseca , a imali smo odnose nekoliko puta traziti pismenu potvrdu toga da je on zdrav, tj. da nije nikad bio bez zastite sa nekom promiskuitetnom osobom od koje je mogao da pokupi neku bolescugu!
A osim toga, ako sad,odmah odem kod ginekologa, sta mislis kolike su mi sanse da mi ona ODMAH vidi da li sam dobila neku bolests obzirom na to da se kod dosta njih simptomi vide nakon odredjenog vremena?
Znaci, to sto pricas BATALI, vec ja hocu nesto preventivno svemu tome da uradim,da nadjem neko rjesenje, ali osim opcije sut - katre izgleda da se ne vidi ni jedno! :roll:
 
-ZOE-:
:roll: E pa ovako:
prije neka 2 mjeseca sam pocela da se zabavljam sa jednim deckom i problem je u tome sto on ne zeli da koristi prezervativ prilikom odnosa.Pokusala sam da pricam s njim na tu temu al on odbija, jer "sa svojom djevojkom nikad nije koristio kondom!" I ja sam njemu lijepo rekla da se mene ne tice kakvi su odnosi sa njegovim bivsim djevojkama bili,ali da ja naprosto ne zelim da razmisljam o tome dal je on mozda nekad bio s nekom koja je mozda bila s nekim ko je bio "kritican" i bla bla ...ma znate sta mislim! Citava lancana reakcija iz koje mogu da se stvore neke nezeljene posljedice!I da ne zelim da razmisljam o tome da li je on "prekinuo" odnos na vrijeme , i mu se mozda malo omaklo i bla bla! Al on je toliko tvrdoglav i siguran u sebe (kao "to se njemu nikad ne moze desiti!" , a veliki broj trudnoca se upravo tako i desilo! ). I ja kad mislim da su mi kriricni dani, ili izbjegavam odnose ili popijem tabletice za dan poslije "za svaki slucaj" ,jer sam uzasno istraumirana i samom mogucnoscu da bih mogla da ostanem trudna,jer jos uvijek nisam spremna da budem mamica sa svojih 27 godina ,iako satic kucka,ja mislim da nisam zrela za to, a ne mislim ni da je on i pored svojih 29 godina!
E posto sam svjesna da te tabletice nisu toliko zdrave, ne svidja mi se ideja im cesto pribjegavam! Jel ima neko neku malo bolju ideju? :?: :confused:


Počinjem od kraja. Uzimanje tableta za dan posle nije namenjeno svakomesečnom ili čestom korišćenju, čak šta više je štetno ako se tako uzima. To se koristi u iznimnim situacijama kada se baš desi da je velika šansa da "zaglaviš". Bolje onda koristi redovne kontraceptive, jer u tim tabletama"za dan posle" ima veća koncentracija hormona nego u ovim svakodnevnim. Pitanje zaštite od trudnoće je vrlo kompleksno i problematično pitanje, govorim iz ličnog iskustva.Ni ja, iako sam žensko, nisam baš obožavala prezervative, te čekaš da se proveri da li je ceo, te dok se navuče, te nije isti osećaj, prodje te volja za sexom. Zato mogu da razumem tvog momka, ali ne i da mu odobravam. Siguran sex je siguran sex, pre svega zbog raznoraznih prenosivih, ni malo banalnih bolesti, da ne nabrajam( sida, hepatitis C,a ostale venerične bolesti su banalnost spram ovog prvo pomenutog, pa trudnoća). Mislim da je dužan da to poštuje ako mu je stalo do tebe, da poštuje tvoj strah. Zato ti savetujem da se obratiš nekom dobrom ginekologu koji će ti dati pravi savet i najvetovatnije prepisati kontraceptive sa malom koncentracijom hormona. Tvoje osećanje nespremnosti za trudnoću u 27 god. je takvo kakvo jeste, vreme ti jeste, ali u glavi nisi spremna, ili ne voliš dečka dovoljno (verovatno), jer kad se neko puno voli jako se želi dete od njega, jako. Uostalom, jako ste kratko zajedno, tek dva meseca, mislim da si sasvim u pravu, treba se dovoljno dobro upoznati medjusobno. "Ženi-udaj se na brzinu, kaj se natenane" - to nikome ne treba, pa ni tebi.
 
Pa dobro , ZABOGA, odakle tebi ideja da ja nemam svog ginekologa ili jos gore , da ne idem kod njega?!
I vidis, da ne brinem o svom zdravlju i svom tijelu, ne ni postavila ovu temu, sto je prosto logicno, naravno, ako se prvo samo malo razmisli!

Ево одакле:
Pa priznajem da nisam imala gomilu kojekakvih likova pa da sam bas morala pretjerano voditi racuna o tome!
Da sam bila malo promiskuitetnija, mozda bih i povela racuna, i onda sigurno ne bih vas pitala!
 
Svasta! Pa kakve to veze ima?! Kao da se kod ginekologa ide samo i isljucivo zbog seksualno prenosivih bolesti! Ti mene zamisljas ocigledno kao neku konzervativnu , zatucanu, seosku glupacu koja je o tome nesto nacula na tv ili preko zute stampe, ali grijesis! Liberalna sam u potpunosti sto se tice drugih ljudi! Slobode uzimamo onoliko koliki nam je kapacitet pluca! Sami odredjujemo sta je to za nas opste prihvatljivo drustveno ponasanje,odnosno sta je ono sto mozemo kod drugih da istolerisemo i razumijemo, a sta sebi nikad ne bi dopustili! To sto nisam imala neke povrsne kratke veze ne znaci da nisam imala seksualne partnere uopste, a po najmanje da nikad nisam otisla kod ginekologa! Zao mi ako si takav utisak stekla o meni.
Kad sam rekla da nisam morala pretjerano voditi racuna o tome, mislila sam isljucivo na koriscenje zastite, jer nisam imala slucaj kao sto je s ovim deckom! Uglavnom sam u pocetku koristila zastitu i nikad do sad se nije to dovelo u pitanje!
 
ajde ne budi bezobrazna! ko neki lesinar...
sta ste sad digli famu oko tih tableta za dan posle...hormonske bombe, nikad u zivotu...ovo ono...
da, nisu kontracepcija i nije ih preporucljivo koristiti, naruse ravnotezu u organizmu ali nisu ni toliko opasne!
ilustrativan primer: kao alternativu postinoru je moguce koristi po dva stedirila (nadam se da sam pogodila ime) u razmaku od 12 casova...a to su najobicnije kontraceptivne pilule...znaci, kada se koriste u cilju sprecavanja zaceca koristi se dupla doza od uobicajene dva dana...
 
Pa dobro , ZABOGA, odakle tebi ideja da ja nemam svog ginekologa ili jos gore , da ne idem kod njega?!
I vidis, da ne brinem o svom zdravlju i svom tijelu, ne ni postavila ovu temu, sto je prosto logicno, naravno, ako se prvo samo malo razmisli!
Ali, vidis , ne mogu nekom koga znam 2 mjeseca , a imali smo odnose nekoliko puta traziti pismenu potvrdu toga da je on zdrav, tj. da nije nikad bio bez zastite sa nekom promiskuitetnom osobom od koje je mogao da pokupi neku bolescugu!
A osim toga, ako sad,odmah odem kod ginekologa, sta mislis kolike su mi sanse da mi ona ODMAH vidi da li sam dobila neku bolests obzirom na to da se kod dosta njih simptomi vide nakon odredjenog vremena?
Znaci, to sto pricas BATALI, vec ja hocu nesto preventivno svemu tome da uradim,da nadjem neko rjesenje, ali osim opcije sut - katre izgleda da se ne vidi ni jedno! :roll:[/QUOTE]
pa ti bi izgleda da se ye... a da ti ne uđe! mislim, stvarno! umesto što pljuješ osobe koje ti daju normalne odgovore, bolje razmisli malo i shvati, tj, priznaj sama sebi ono što je svima jasno - jedina pouzdana zaštita protiv neželjene trudnoće I polnih bolesti je KONDOM!!! i ti to znaš. druga stvar je da li ti želiš da se zaštitiš ili da ipak budeš sa momkom koga bol... ona stvar za tvoju sigurnost i koji nema obzira prema tebi. ako ti je ipak draže to drugo, nemoj zbog toga da budeš kivna na ljude sa foruma koji ti samo iskreno odgovaraju na pitanje... ;)
 
S_K_V_O:
ajde ne budi bezobrazna! ko neki lesinar...
sta ste sad digli famu oko tih tableta za dan posle...hormonske bombe, nikad u zivotu...ovo ono...
da, nisu kontracepcija i nije ih preporucljivo koristiti, naruse ravnotezu u organizmu ali nisu ni toliko opasne!
ilustrativan primer: kao alternativu postinoru je moguce koristi po dva stedirila (nadam se da sam pogodila ime) u razmaku od 12 casova...a to su najobicnije kontraceptivne pilule...znaci, kada se koriste u cilju sprecavanja zaceca koristi se dupla doza od uobicajene dva dana...
e neka si mi rekla, u pravu si
 
...ma ne brini...
...il ga shutni il se yebi....
...a posle yebanja....
...a ako si probila led, pa se sa njim vec ****** bez zashtite, onda i ako je imao kakvu boleshtinu, vec je imash i ti... pa se opusti... ...skoro pa sve je izlechivo.... osim stresa koji ista iziva....
...osim toga, kako to uvek biva, ti vec znash shta je dobro za tebe i shta treba da uradish, samo trazzish il potvrdu il opravdanje - ne mogu da se odluchim izmedju ova dva....
ajd, pa u zdravlje.
 

Back
Top