hm,problemcina!

Pa poznato je da je bolji osecaj bez zastite, ali da li si ti sigurna da on ne zeli dete. Ipak, odredjenim muskarcima u tom dobu javi se nagon za ocinstvom! ! !
U pravu je Corto Malteze, lupi mu apstinenciju pa ces da vidis!
Jos jedno od resenja-ugradi spiralu i ne misli!
Pilule su sranje, hormoni ti odlepe, pocnes da dlakavis i ostalo...
 
-ZOE-:
:roll: E pa ovako:
prije neka 2 mjeseca sam pocela da se zabavljam sa jednim deckom i problem je u tome sto on ne zeli da koristi prezervativ prilikom odnosa.Pokusala sam da pricam s njim na tu temu al on odbija, jer "sa svojom djevojkom nikad nije koristio kondom!" I ja sam njemu lijepo rekla da se mene ne tice kakvi su odnosi sa njegovim bivsim djevojkama bili,ali da ja naprosto ne zelim da razmisljam o tome dal je on mozda nekad bio s nekom koja je mozda bila s nekim ko je bio "kritican" i bla bla ...ma znate sta mislim! Citava lancana reakcija iz koje mogu da se stvore neke nezeljene posljedice!I da ne zelim da razmisljam o tome da li je on "prekinuo" odnos na vrijeme , i mu se mozda malo omaklo i bla bla! Al on je toliko tvrdoglav i siguran u sebe (kao "to se njemu nikad ne moze desiti!" , a veliki broj trudnoca se upravo tako i desilo! ). I ja kad mislim da su mi kriricni dani, ili izbjegavam odnose ili popijem tabletice za dan poslije "za svaki slucaj" ,jer sam uzasno istraumirana i samom mogucnoscu da bih mogla da ostanem trudna,jer jos uvijek nisam spremna da budem mamica sa svojih 27 godina ,iako satic kucka,ja mislim da nisam zrela za to, a ne mislim ni da je on i pored svojih 29 godina!
E posto sam svjesna da te tabletice nisu toliko zdrave, ne svidja mi se ideja im cesto pribjegavam! Jel ima neko neku malo bolju ideju? :?: :confused:
Raski...e ono shto je reko Kad lupim lupim. Pa ti njega shutni. Kad je kreten. Pa samim tim shto nije koristio kondom sa bivshom ti imash vece shanse da dobijesh neku bolest. a ti si bre zrela za dete. Dajem ti josh 3 godine i vishe nema izgovora.
 
bojan p:
Hoćeš da kažeš kada neko ima ovoliko boleština, samo staviš kondom i .... uživaj?! :shock:
Pa ukoliko taj kondom ne pukne, onda uzivaj.. Trihomonas, hiv, i jos po koje se ne prenose oralnim putem,.....U svakom slucaju, mnogo manja verovatnoca je da ces dobiti te bolestine ukoliko koristis kondom, nego pilule;)
 
Irena:))):
Pa ukoliko taj kondom ne pukne, onda uzivaj.. Trihomonas, hiv, i jos po koje se ne prenose oralnim putem,.....U svakom slucaju, mnogo manja verovatnoca je da ces dobiti te bolestine ukoliko koristis kondom, nego pilule;)
Pilule, mogu uglavnom da zaštite od jednog jedinog događaja, tako da poređenje sa kondomom skoro dođe neumesno, ali nije to ono što sam hteo da primetim.

Ako partner ima toliko takvih bolesti, možda bi se pre stavljanja kondoma i uživanja trebalo malo zamisliti, zar ne?
 
E evo i mene! Vidim da ste se bas raspisali u mom odsustvu, i bas mi je drago sto mogu da cujem razlicita razmisljanja!
E sad...
Neko me je prozvao da imam 27 god. i da bi trebalo da znam da vodim racuna o sebi. Ok,nisam savrseni primjerak neke zrele 27-ogodisnjakinje- to stoji ( ne osjecam se bas ko da imam 27, valjda me onaj rat malo s**** pa sam nekako izvjestan period zivota preskocila;bila su neka dugacija vremena,drugacij se zivjelo,nisam toliko izlazila,oskudna vremena, j ga, i valjda me to poslije stiglo! Znam da to i nije neki izgovor, i da bi mozda bas zbog toga i trebala da budm zrelija,ali ova djevojcica u meni se bunila,nije joj se odrastalo i eto! ), Ali u mojim dosadasnjim vezama stvarno nisam imala problem kao sto je ovaj koji sam vam navela, pa sam se nasla u prilicnom procjepu,jer mi je stalo i do ove veze ,ali ipak sam sama sebi najpreca, i onda pokusavam te dvije stvari da izbalansiram i da nadjem neko rjesenje!
Pila sam tabletice te od 72 sata,ali samo dvije ukupno, ne znam da postoje neke 4 (2x2), i ne svidja mi se ideja a mi to bude osnovno sredstvo zastite, iako nisam imala stvarno nikakvih propratnih efekata. Da pijem tabl. za kontracepciju mi se takodje ne svidja, a koliko znam da se dijafragme ne preporucuju osobama koje nisu radjale!
Ideja o kondomu mi se najvise svidja, ali kako da ga nagovorim, kad je uzasno,ali bas uzasno tvrdoglav i masu puta smo se svadjali oko toga?! :?
 
NAUCHITE DA PUSHITE KAKO TREBA........jer......2gvkegbjv4grgqg344236j........//////
/////////////sta sam hteo josh?!??????//////....................................
.............................
.......
.
 
a izvini kakva ti savet ocekujes, i kako mislis da bi problem mogao da bude resen?
ti hoces kondom, on ga nece...sta tu ima da se mudruje vise...
uzmi ili ostavi, za njega vazi isto...i to vam je jedino resenje...ne moze i jare i pare.
mada ja licno mislim da coveku bas i nije preterano stalo do toga kako se ti osecas kad se tako ponasa...pogotovo imajuci u vidu da ceo svet uprznjava sex sa kondomom a njemu je to eto neki problem...
 
Kurchenje tipa "ja-nikada-ne-koristim-kondom" je izgleda nasledna pojava - jerbo takva budala je imala svog prethodnika, koja ga ocigledno nije ostavila u gumi...

Elem, ako to nije u stanju da prihvati (tvoje argumente) - to je dobar signal da se na vreme manes doticnog. Samo hipoteticki razbistri kakva veza moze da vam bude u buducnosti...

Npr: zaglavis ti, a posto je baja-do-yaya ozeni te, jer on zivi sa svojim "posledicama", a kasnije lumuje po kafanama, jer boze zena mu je k'o slon...

Izmakni se malo i sagledaj ga malo bolje...
 
Znas da i razmisljam bas tako u svojoj podsvijesti, ali nekako mi ljudi stalno namecu da ja nikad necu da se potrudim oko neke veze, da sam "hladna" , i da svakom trazim manu, i mi uvijek nesto fali i da mi muskarac moze biti dobar samo ako je moja uvijek zadnja,i bla bla...
I onda ja odlucim da ovaj put to bas i ne bacim odmah u vodu,mada osjecam da u sustini on i nije neko koga bih zeljela da imam kraj sebe duzi period,ali hajde da dam sve od sebe, da ne bude opet da je do mene!
I tako...
Ali def. razmisljam isto tako,a sta da mi se to desi...
Uh!
Bolje je hvatati krivinu dok je jos sve "svjeze"!!!
 
svi su se ovde nesto naljutili, ali ja nekako mogu da razumem zoe...
ja ti preporucujem da jos jednom porazgovaras sa njim, mozda u ovoj vezi kondom vise i nije problem...
ukoliko ostajete zajedno pretpostavljam da bi mu ti bila stalna partnerka i da ne bi bilo svrljanja sa strane... tako da kondom uskoro nece biti pitanje...
 
-ZOE-:
:roll: I ja kad mislim da su mi kriricni dani, ili izbjegavam odnose ili popijem tabletice za dan poslije "za svaki slucaj" ,
E posto sam svjesna da te tabletice nisu toliko zdrave, ne svidja mi se ideja im cesto pribjegavam! Jel ima neko neku malo bolju ideju? :?: :confused:

ebote dal si ti zheno normalna ?

pijesh hormonske bombe kao sredstvo kontracepcije zato shto se zabavljash chitavih 2 meseca sa potpunim idiotom ?

htedoh da napishem neshto , but what's the point :roll:
 
Objasni mi zasto ugrozavas zdravlje zbog neke osobe za koju ti je jasno da ti ne znaci toliko? Da te on voli i ceni kao prvo ucinio bi to zbog tebe. Umesto toga on te uporedjuje sa bivsom, sto je kompletno nebulozno i krajnje samozivo sa njegove strane. Samo bezveze trosis vreme na takvog sebicnjaka, umesto da trazis nekog ko ce uvaziti tvoje misljenje i sa kojim nece morati da se prepires oko neceg logicnog. Uostalnom njegovi argumenti su kompletno glupi i bez osnova.
 
raindog:
ebote dal si ti zheno normalna ?

pijesh hormonske bombe kao sredstvo kontracepcije zato shto se zabavljash chitavih 2 meseca sa potpunim idiotom ?

htedoh da napishem neshto , but what's the point :roll:

PA to i ja shvatam,...i jos se ona ljuti sto je ja proziva za to sto je neupucena sa svojih 27 godina...Izvinjavam se ali tako je.
Jbt barem danas se sve moze pitati, reci, nista nije taboo,...ja bi tog tipa odjebala samo tako...Ma necu da kvarim sebi nedelju...
Raindog shvatam te i podrzavam....:):)
 

Back
Top