КРЦУН
Zainteresovan član
- Poruka
- 461
Čim se vidi da neko citira Pešića i to u kontekstu nekakvog autoriteta, odmah se može zaključiti ih kojeg je lonca ispao ovaj tekst i koliko se vredi osvrtati na izvesnu Šuljagić (sa kojom smo već imali nedavno prilike da se susretnemo na jednoj susednoj temi).
Pogledajte prilog 640449
Pojedini srpski istoričari, antropolozi i filolozi ovo zovu srbicom.
Pitam se hoće li za stotnjak godina Radivoje Pešić postati i ksenobiolog.
Не ради се о како си навео ''извесној Шуљагић'', већ о др. Сањи Шуљагић Институт за политичке студије, Београд. Намера ти је очигледна, и у свакој прилици покушаваш да ниподаштаваш све што је супротно ономе што ти је одавно ''урезано'' у памет. Многи данас раде и пишу ''неконвенционално'' супротно ономе што је теби конвенционално и што је за владајућу науку Св. Писмо. Због ''уреза'' у памети све што није по вољи владајућих, проглашава се за псеудо, и као такво мора подлећи ''психоанализи'', на сву срећу посао вам је изузетно отежан, јер све је више оних који користе сопствену памет, знања и сазнања. На жалост конвенционализму наука је жива баш као што је развој језика жив, и на то чак ни владајућа наука не може утицати.
То што је Александар Палавестра 2018. године, а у предговору Радивоја Радића навео да Винчанско писмо не постоји, и да је рад Радивоја Пешића псеудонаука, морам те разочарати, оно итекако постоји и научно је прихваћено као најстарије писмо, такође се рад Радивоја Пешића у најновијим институтима итекако цитира као ИЗВОР. Владајућа наука и даље живи у доба ''југословенске'' науке, изникле у титостичкој диктатури ''диктиране'' историјографије. XXI век је, и живимо у дигитализованом свету, и све ће бити мање обичног ''папира''.
Према резултатима истраживања јерменских инжењера информационих технологија и графичких дизајнера Григорије Вахањан и Вахан Вахањан, „Винчанско писмо из подунавског насеља Винча у Србији су у увише од сто знакова и фонетских слова истоветна са старојерменским словима исписаним на стенама са подручја данашње Јерменије у периоду пред Велики потоп 6.000-7.000 година пре Христа
Vahanyan Vahan, Vahanyan Grigori, „The Intercultural relations between Old Europe and Old Armenia“, XXIII Valcamonica Symposium “Making history of prehistory, the role of rock art”, 28 October – 2 November 2009, Capo di Ponte – Valcamonica, Italy, str. 363-368.
http://www.iatp.am/vahanyan/articles/valcamonica2.pdf