Haos u Beogradu: devojčice opljačkale i demolirale radnju u Čika Ljubinoj ulici...

Jel se seća neko pocetka devedesetih i tadasnje verzije sanducara zamrzivaca za ulicne sladolede, koji nisu imali kljuc za stakleni deo koji se povlaci, vec samo se zakljucavao metalni poklopac sa stanglom preko sredine? :)

E, taj metalni poklopac je bio jako savitljiv, pa jedan savije, a drugi sa duzim rukama povuce staklo, otvori, i vadi sladolede.

Bukvalno smo se usralli od sladoleda tog jednog leta 😂
 
Mora da se salis!

Ja sam odrastao u vreme kad je manguparija (tako se to tad zvalo) bila pozeljna ulicna kategorija, izazov, ugled! Kolicina raznih gluposti koje smo radili je nepregledna. Vise puta sam pisao o tome u raznim temama.
Nisam čitala...
Uvek je bilo mangupa, ali su bili manjina
 
Nisam čitala...
Uvek je bilo mangupa, ali su bili manjina

Pa sad, napad na jednu radnju u ovolikom Beogradu koji vise nema samo jedan centar nego gravitira ka enklavama. Napad se moze smatrati statistickom greskom. Nije da se ovakve stvari desavaju svaki drugi dan u raznim krajevima grada. Ali mi smo postali autisticni svi i uz dovoljno jak stimulans (u vidu dobro postavljenog naslova) i dobija se kontroverzna tema. Mislim da je kriminala uvek bilo ociglednog ili manje ociglednog - ne pravi razliku. Jedino sto mi imamo hijerarhiju kriminala (a i to nije nepoznato)
 
Da, bili smo deca ali 95 odsto nas je imalo normalno detinjstvo.

Vreme preko dana na igralištu, kad padne mrak, idemo sa krademo trešnje po komšiluku.

Bili su i mangupi u moje vreme ali su oni krali po prodavnicama žvake i čokoladice što je smešno naspram ovoga.
To vreme je bilo vreme nevinosti
 
ovo ce na zalost opet ostati brez pravde jer se maloletnim osobama kod nas ne moze nista.
izmene zakona moraju pod hitno da se urade i da se maloletnim osobama sudi kao odraslim kad nacine zlocin kao odrasla osoba.

a sad to na stranu.

sta ce deda od 70 godina u obezbedjenju?
koga on obezbedjuje?
on ne moze ni sebe.
to su firme nasle rupu da za male pare odrade formu a sustinu ko hebe.. pravi momak iz obezbedjenja bi ove klince pocupao za usi.
 
ovo ce na zalost opet ostati brez pravde jer se maloletnim osobama kod nas ne moze nista.
izmene zakona moraju pod hitno da se urade i da se maloletnim osobama sudi kao odraslim kad nacine zlocin kao odrasla osoba.

a sad to na stranu.

sta ce deda od 70 godina u obezbedjenju?
koga on obezbedjuje?
on ne moze ni sebe.
to su firme nasle rupu da za male pare odrade formu a sustinu ko hebe.. pravi momak iz obezbedjenja bi ove klince pocupao za usi.
Ne verujem...
"Pravi momak" ne sme ni da pipne decu, a ni da pipka :-)))
 
ovo ce na zalost opet ostati brez pravde jer se maloletnim osobama kod nas ne moze nista.
izmene zakona moraju pod hitno da se urade i da se maloletnim osobama sudi kao odraslim kad nacine zlocin kao odrasla osoba.

a sad to na stranu.

sta ce deda od 70 godina u obezbedjenju?
koga on obezbedjuje?
on ne moze ni sebe.
to su firme nasle rupu da za male pare odrade formu a sustinu ko hebe.. pravi momak iz obezbedjenja bi ove klince pocupao za usi.
Obezbeđenje starije od Kirdana brodograditelja .
 
Vidi, ne treba potcenjivati matorce, moj pokojni otac je sa 68 godina imao i dalje udarac jaci od 99% tridesetogodisnjaka, garantujem :D
Tvoj matori je velika manjina. Ja kad sam provalio da sa 50 u sali ne mogu više kao sa 30, batalio. Ne ide na silu, zamara se materijal, zglobovi, kičma, elastičnost, sve ide na minus. Nije samo udarac, treba doći do udarca, parter, itd, itd.
 
To da bude jedna od kazni...
Plus poslati da rade neki fin poslić preko leta sve dok ne isplate sve što su pokrale i polomile i još minimum 3-4 puta toliko za decu bez roditelja, pa nek lome opet.

Mogle bi malo da kopaju krompir kod PKB-a ili šta je već to sada. Čitao sam ispovesti ljudi koji su u njihovim godinama bili sluge u tuđim seoskim domaćinstvima, njima na pamet ne bi palo da tako nešto urade.
 
Требало их је разбити од батина.

Po mom iskustvu cak i posle toga, metar mudrosti ostaje isti (nigde se nismo pomerili)

Nasilje u nasem drustvu je normalno.

Ovakva izjava 'treba ih razbiti od batina' (sa sve svesnoscu da ce mnogi da se sa time ne sloze) zapravo je spirala nasilja koja se siri na sve strane. Ako nemate nikakav pametniji nacin da vaspitate decu onda ih barem izdevetajte s vremena na vreme i bez razloga - bice spremniji za zivot u ovom drustvu.

Mi kao da ne volimo svoju decu, ne slusamo njihove probleme, ne pomazemo ili oni od nas ne traze da im pomognemo.

Ove devojcice su besprizorne. Svako normalno vaspitano dete ne bi to radilo, ali ima dece koja rade - zasto? E to zasto, niko ne pita, nego motku pa udri - nasiljem na nasilje. Od toga ce da se rodi jos nasilja.

Zasto mi nasilje ne lecimo ? To je mozda mnogo znacajnije pitanje.

A posle se cudimo kako se odredjeni bahate preko svake mere.
 
Po mom iskustvu cak i posle toga, metar mudrosti ostaje isti (nigde se nismo pomerili)

Nasilje u nasem drustvu je normalno.

Ovakva izjava 'treba ih razbiti od batina' (sa sve svesnoscu da ce mnogi da se sa time ne sloze) zapravo je spirala nasilja koja se siri na sve strane. Ako nemate nikakav pametniji nacin da vaspitate decu onda ih barem izdevetajte s vremena na vreme i bez razloga - bice spremniji za zivot u ovom drustvu.

Mi kao da ne volimo svoju decu, ne slusamo njihove probleme, ne pomazemo ili oni od nas ne traze da im pomognemo.

Ove devojcice su besprizorne. Svako normalno vaspitano dete ne bi to radilo, ali ima dece koja rade - zasto? E to zasto, niko ne pita, nego motku pa udri - nasiljem na nasilje. Od toga ce da se rodi jos nasilja.

Zasto mi nasilje ne lecimo ? To je mozda mnogo znacajnije pitanje.

A posle se cudimo kako se odredjeni bahate preko svake mere.

Те мекане методе можеш са нормалном децом, са делинквентима не.
 
Те мекане методе можеш са нормалном децом, са делинквентима не.
I sa delikventima se radi psiholoski nista manje mozda i vise.

U sustini imam utisak da hoces da mi kazes da se slazes da su ove devojcice vec delikventi (i da im to verovatno nije prvi put)
 

Back
Top