Haos na brzoj pruzi: Vozni red više ne postoji, "Soko" putovao čak 50 minuta

Cosmopolite

Zaslužan član
Poruka
105.747

Haos na brzoj pruzi: Vozni red više ne postoji, „Soko“ putovao čak 50 minuta​


Vesti Autor:N1 Beograd12. jan 202314:45 > 15:047 komentara



soko kašnjenje čitateljka N1
Izvor: Čitateljka N1

Nakon što je Stranka slobode i pravde saopštila da su Železnice Srbije na četiri deonice brze pruge Beograd - Novi Sad, zbog „loše geometrije koloseka“, naložile mašinovođama da brzinu voza sa 200km/h spuste na 160km/h, redakciji N1 javila se čitateljka koja je "Sokolom" danas putovala 50 minuta, umesto 32 koliko je predviđeno redom vožnje.





Čitateljka portala N1 čije je ime poznato redakciji, rekla nam je da je u odlasku sam na vreme krenula iz Beograda, kasno stigla u Novi Sad, a u Novom Sadu ušla u voz koji je kasnio 55 minuta u polasku.
„Kad sam krenula iz Beograda krenula sam na vreme, ali je voz kasnio da stigne u Novi Sad preko 20 minuta, znači 24 minuta smo kasnili od stanice Novi Beograd do stanice Novi Sad, a u povratku iz Novog Sada ja sam ušla u voz koji je bio na stanici, trebalo je da krenem u 12, ja sam ušla npr. oko 11.52 i voz je krenuo u 11.55 na moje veliko čuđenje što je krenuo ranije“, ispričala nam je.
„Međutim, čula sam nekog klinca koji priča: ‘ja se izvinjavam, trebalo je u 11, ali evo sad stići ću do jedan, pola dva itd’ – to je taj mali koji se izvinjavao za intervju, i tek kada sam izašla iz voza, iako je meni bila ispravno očitana karta kao da je voz za 12 sati, ja sam na onom displeju videla da je to voz zapravo koji je trebalo da krene u 11, ali krenuo je 55 minuta kasnije i stigao 74 minuta kasnije“, dodala je ona.
„Tako da vozovi ne idu na vreme, pošto bi trebalo da krene u pun sad, pa da stigne tamo, pa da se odmori, pa da krene nazad u pun sat. Ali oni kasne, oni putuju mnogo duže i onda ne stižu da drže taj ritam“, zaključila je.

Infrastruktura Železnica Srbije: Kašnjenja od tri do pet minuta​

VOZ SOKO
Tanjug/Predrag Mitić
Iz „Infrastruktura železnica Srbije“ u međuvremenu je potvrđeno da je 10. januara 2023. godine, na dve lokacije na brzoj pruzi Beograd – Novi Sad smanjila je brzinu vozova sa 200 na 160 km/h, iz preventivnih razloga.
Kako se navodi u saopštenju, reč je o dvokolosečnim deonicama ukupne dužine tri kilometra, Stara Pazova – Inđija i Beška – Karlovački Vinogradi, gde je brzina vozova smanjena za 40 km/h. Zbog ovoga putovanje brzom prugom između Beograda i Novog Sada traje svega tri do pet minuta duže, navode iz „Infrastrukture železnica Srbije“.
Iz tog preduzeća podsećaju da je brza pruga Beograd – Novi Sad još uvek u garantnom roku, i da je izvođač radova u obavezi da otkloni nedostatke na železničkoj infrastrukturi, ukoliko se dokaže da su oni posledica izvođenja radova.

SSP: Lagane vožnje zbog „loše geometrije koloseka“​

SSP je ranije danas saopštila da su Železnice Srbije 10. januara, na četiri deonice brze pruge Beograd – Novi Sad, zbog kako su navele „loše geometrije koloseka“, naložile mašinovođama da smanje brzinu voza.
1673516053-SSP-lagane-voznje-1024x364.jpg
SSP
Kako piše u dopisu Železnica, u koji je SSP imao uvid, lagane vožnje naložene na delovima pruge između Stare Pazove i Inđije, kao i na delu od Beške do Karlovačkih Vinograda.
Do ovakve odluke je došlo jer su mašinovođe prijavile lupanje i podrhtavanje garnitura na pomenutim deonicama uz napomenu da je saobraćaj po projektovanim brzinama nebezbedan, ističe se u saopštenju SSP-a.
„Srbija Voz“: Moguća kašnjenja i otkazani polasci
“Srbija Voz“ je na svom sajtu saopštio da je došlo do smetnje na infrastrukturnim kapacitetima na delu pruge Sremski Кarlovci-Petrovaradin, koja za može imati za posledicu zakašnjenja vozova na relaciji Beograd Centar – Novi Sad.
U toku dana je saopšteno i da voz koji danas polazi iz Novog Sada za Beograd Centar u 13 časova i iz Beograd Centra za Novi Sad u 14 časova „izuzetno neće saobraćati zbog tehničkih razloga“.
 
Nakon što je Stranka slobode i pravde saopštila da su Železnice Srbije na četiri deonice brze pruge Beograd - Novi Sad, zbog „loše geometrije koloseka“, naložile mašinovođama da brzinu voza sa 200km/h spuste na 160km/h,
Jel njima beše isti gazda kao i tebi?
Čika Đilas, koji je zaradio preko 600 miliona evrića dok je bio na vlasti?
A sad, otkako više nije na vlasti, njegov mašinski mozak ne funkcioniše baš najbolje, pa mu firme posluju sa gubitkom?
Kad bi znao nemački ili neki drugi strani jezik, mogao bi da pogledaš koliko su, recimo nemački ICE vozovi kasnili u proseku.
Ali kako ne znaš ni srpski kako treba, ti veruj onome što ti gazda kaže.
Dok je tvoj gazda bio na vlasti, "Soko" nije kasnio ni sekundu.
Au jbg, "Soko" nije ni postojao onda, sve pare za infrastrukturu strpao vaš gazda u džep, nije ništa preostalo.
Njegov mašinski mozak je za Most na Adi potrošio samo 3 puta više od predviđene sume.
Pitaj ga sutra, kad odeš po sendvič, u čijem džepu je završila razlika.
 
200kmh ubrzo 160max , napredno ...
Kratko objašnjenje za nepismene i one koji nisu stigli dalje od četvrtog osnovne:
Udaljenost Beograd - Novi Sad prugom iznosi 93km.
Kad bi voz išao 200km/h celom dužinom, bez stajanja, stigao bi za 28 minuta.
Kad bi voz išao 160km/h celom dužinom, bez stajanja, stigao bi za 34 minuta.
Znači, najveća moguća razlika je celih 6 minuta.
Ali kako je maksimalna brzina od 200km/h moguća samo na 60% pruge, razlika između 200 i 160km/h je zanemarljiva.

Čudi me kako tvoj gazda sa njegovim mašinskim mozgom nije bio u stanju to da izračuna...
 
„Tako da vozovi ne idu na vreme, pošto bi trebalo da krene u pun sad, pa da stigne tamo, pa da se odmori, pa da krene nazad u pun sat. Ali oni kasne, oni putuju mnogo duže i onda ne stižu da drže taj ritam“, zaključila je.
😂😂😂
Jos tome dodas N1 i SSP; i nastavak intervjua glasi …

“Onda pozoveš kuravu, to mogu i ja da ti sredim, ništa seks, samo priča. Onda trkneš do apoteke i kupiš ricinusovo ulje i dobro se ise*eš…”

:lol:
 
Ја кад се возио Соколом,упознали нек Бабу,попричали.
Баба из досаде сваки 3 дан путује тим Возом до Ћерке и унука који живе у НС.
Брате,то повратна карта 800 динара...
Одакле јој толике паре да се ..куорчи?:eek:
 

Haos na brzoj pruzi: Vozni red više ne postoji, „Soko“ putovao čak 50 minuta​


Vesti Autor:N1 Beograd12. jan 202314:45 > 15:047 komentara



soko kašnjenje čitateljka N1
Izvor: Čitateljka N1

Nakon što je Stranka slobode i pravde saopštila da su Železnice Srbije na četiri deonice brze pruge Beograd - Novi Sad, zbog „loše geometrije koloseka“, naložile mašinovođama da brzinu voza sa 200km/h spuste na 160km/h, redakciji N1 javila se čitateljka koja je "Sokolom" danas putovala 50 minuta, umesto 32 koliko je predviđeno redom vožnje.





Čitateljka portala N1 čije je ime poznato redakciji, rekla nam je da je u odlasku sam na vreme krenula iz Beograda, kasno stigla u Novi Sad, a u Novom Sadu ušla u voz koji je kasnio 55 minuta u polasku.
„Kad sam krenula iz Beograda krenula sam na vreme, ali je voz kasnio da stigne u Novi Sad preko 20 minuta, znači 24 minuta smo kasnili od stanice Novi Beograd do stanice Novi Sad, a u povratku iz Novog Sada ja sam ušla u voz koji je bio na stanici, trebalo je da krenem u 12, ja sam ušla npr. oko 11.52 i voz je krenuo u 11.55 na moje veliko čuđenje što je krenuo ranije“, ispričala nam je.
„Međutim, čula sam nekog klinca koji priča: ‘ja se izvinjavam, trebalo je u 11, ali evo sad stići ću do jedan, pola dva itd’ – to je taj mali koji se izvinjavao za intervju, i tek kada sam izašla iz voza, iako je meni bila ispravno očitana karta kao da je voz za 12 sati, ja sam na onom displeju videla da je to voz zapravo koji je trebalo da krene u 11, ali krenuo je 55 minuta kasnije i stigao 74 minuta kasnije“, dodala je ona.
„Tako da vozovi ne idu na vreme, pošto bi trebalo da krene u pun sad, pa da stigne tamo, pa da se odmori, pa da krene nazad u pun sat. Ali oni kasne, oni putuju mnogo duže i onda ne stižu da drže taj ritam“, zaključila je.

Infrastruktura Železnica Srbije: Kašnjenja od tri do pet minuta​

VOZ SOKO
Tanjug/Predrag Mitić
Iz „Infrastruktura železnica Srbije“ u međuvremenu je potvrđeno da je 10. januara 2023. godine, na dve lokacije na brzoj pruzi Beograd – Novi Sad smanjila je brzinu vozova sa 200 na 160 km/h, iz preventivnih razloga.
Kako se navodi u saopštenju, reč je o dvokolosečnim deonicama ukupne dužine tri kilometra, Stara Pazova – Inđija i Beška – Karlovački Vinogradi, gde je brzina vozova smanjena za 40 km/h. Zbog ovoga putovanje brzom prugom između Beograda i Novog Sada traje svega tri do pet minuta duže, navode iz „Infrastrukture železnica Srbije“.
Iz tog preduzeća podsećaju da je brza pruga Beograd – Novi Sad još uvek u garantnom roku, i da je izvođač radova u obavezi da otkloni nedostatke na železničkoj infrastrukturi, ukoliko se dokaže da su oni posledica izvođenja radova.

SSP: Lagane vožnje zbog „loše geometrije koloseka“​

SSP je ranije danas saopštila da su Železnice Srbije 10. januara, na četiri deonice brze pruge Beograd – Novi Sad, zbog kako su navele „loše geometrije koloseka“, naložile mašinovođama da smanje brzinu voza.
1673516053-SSP-lagane-voznje-1024x364.jpg
SSP
Kako piše u dopisu Železnica, u koji je SSP imao uvid, lagane vožnje naložene na delovima pruge između Stare Pazove i Inđije, kao i na delu od Beške do Karlovačkih Vinograda.
Do ovakve odluke je došlo jer su mašinovođe prijavile lupanje i podrhtavanje garnitura na pomenutim deonicama uz napomenu da je saobraćaj po projektovanim brzinama nebezbedan, ističe se u saopštenju SSP-a.
Rekao bih da je prosechna brzina smanjena vishe od 160, poshto do NS ima sto kilometara, ako je putovala 50 minuta. Dakle brzina je neshto vishe
od 100km/h...
 
Kratko objašnjenje za nepismene i one koji nisu stigli dalje od četvrtog osnovne:
Udaljenost Beograd - Novi Sad prugom iznosi 93km.
Kad bi voz išao 200km/h celom dužinom, bez stajanja, stigao bi za 28 minuta.
Kad bi voz išao 160km/h celom dužinom, bez stajanja, stigao bi za 34 minuta.
Znači, najveća moguća razlika je celih 6 minuta.
Ali kako je maksimalna brzina od 200km/h moguća samo na 60% pruge, razlika između 200 i 160km/h je zanemarljiva.

Čudi me kako tvoj gazda sa njegovim mašinskim mozgom nije bio u stanju to da izračuna...
da li tvoj naprdnjacki mozak moze da skapira da nisu ovde u pitanju km/h i slicne gluposti vec to sto mora da se radi remont pruge nakon samo godinu dana, jer je fuserski odradjena kao i sve ostalo cega se vi naprdnjaci dohvatite
 
Jel njima beše isti gazda kao i tebi?
Čika Đilas, koji je zaradio preko 600 miliona evrića dok je bio na vlasti?
A sad, otkako više nije na vlasti, njegov mašinski mozak ne funkcioniše baš najbolje, pa mu firme posluju sa gubitkom?
Kad bi znao nemački ili neki drugi strani jezik, mogao bi da pogledaš koliko su, recimo nemački ICE vozovi kasnili u proseku.
Ali kako ne znaš ni srpski kako treba, ti veruj onome što ti gazda kaže.
Dok je tvoj gazda bio na vlasti, "Soko" nije kasnio ni sekundu.
Au jbg, "Soko" nije ni postojao onda, sve pare za infrastrukturu strpao vaš gazda u džep, nije ništa preostalo.
Njegov mašinski mozak je za Most na Adi potrošio samo 3 puta više od predviđene sume.
Pitaj ga sutra, kad odeš po sendvič, u čijem džepu je završila razlika.
Samo 600 miliona, pa vucic i njegova banda su pokrali milijarde.
a sad vucic naziva djilasa gospodin djilas.
 
Ја кад се возио Соколом,упознали нек Бабу,попричали.
Баба из досаде сваки 3 дан путује тим Возом до Ћерке и унука који живе у НС.
Брате,то повратна карта 800 динара...
Одакле јој толике паре да се ..куорчи?:eek:
Neka gastarbajterka u penziji...mi da imamo TGV ko Francuzi izginuli bi ko nista ono ladno ide po 300 km/h i vise.
 
Samo 600 miliona, pa vucic i njegova banda su pokrali milijarde.
Tačno 43,827 milijardi.
Kažu Đilasove i Šolakove televizije, a one ne lažu.
Čak su otkrili i da je Vučić kriv zato što su oni psi usmrtili novinara.
To ja zovem pravo istraživačko novinarstvo.

a sad vucic naziva djilasa gospodin djilas.
Vučić je kulturan, uvek stavi "gospodin" ispred, čak i kad se obraća lopinama kao što su vaše gazde.
 
Naravno.
Treba se navići na bednih 160km/h i to u dužini od čitavih 6km.
Kad čovek pomisli da su vozovi u vreme vašeg gazde išli sa lepršavih 60km/h (ako su uopšte išli),
to je ogromna razlika.
Može čoveku, naviknutom na vozove vašeg gazde, ladno da se zavrti u glavi...
jedini problem je sto je druga tarifa u pitanju.
placeno je za 200, a ne onaj jeftiniji od 160 km
u tome lezi mala sitnica (cifra u milionima)
 
Ја кад се возио Соколом,упознали нек Бабу,попричали.
Баба из досаде сваки 3 дан путује тим Возом до Ћерке и унука који живе у НС.
Брате,то повратна карта 800 динара...
Одакле јој толике паре да се ..куорчи?:eek:
6000 dinara mesecna karta.
Mene cudi da ne ide svaki dan.
Neki bi isli peske, a neki nece ni da je dzaba.
 
Tamo gde je max brzina bila 200 smanjili su na 160, logično da ne ide celom dužinom ni tih 160kmh.
Za nepismene koji nisu stigli dalje od trećeg osnovne:
Ukupna dužina 2 deonice gde je brzina redukovana iznosi tačno 3 km (i slovima: tri kilometra).
E sad, sa 200km/h na 160km/h je smanjenje od 20%.
Ako je ukupna razlika između 200km/h i 160km/h bila čitavih 6 minuta, ispada da je sada razlika manja od 7 minuta.
Neshvatljivo, nepojmljivo, katastrofa, propast, čudi me kako vaš gazda nije već organizovao proteste i zatvorio autoput.
 
Za nepismene koji nisu stigli dalje od trećeg osnovne:
Ukupna dužina 2 deonice gde je brzina redukovana iznosi tačno 3 km (i slovima: tri kilometra).
E sad, sa 200km/h na 160km/h je smanjenje od 20%.
Ako je ukupna razlika između 200km/h i 160km/h bila čitavih 6 minuta, ispada da je sada razlika manja od 7 minuta.
Neshvatljivo, nepojmljivo, katastrofa, propast, čudi me kako vaš gazda nije već organizovao proteste i zatvorio autoput.
Zašto ste zajebali kinesku krugu?
Sledeće godine će biti ns-bg dva sata..
Djilas pokvario.mp3
 

Back
Top