hajde da radimo nesto konkretno

Ej Patak stvarno... Lepo sam rekao da zakljucujem diskusiju... Ali nije srpski cutati ...

O cemu sad pa ti pricas, kakva bre mreza... Pitanje je sta da hvatas u tu mrezu a ne kolika je.

A ovo sto se ovde predlaze je ... pa cudim se samom sebi da sam se uopste i ukljucio u celu pricu :roll:
 
acca, tuzni patak, user, mb pivce, intra, misagaja hvala na podrsci i izzi hvala na pozitivnim kritikama. razradjujem neku ideju finansiranja ove akcije pa se nadam mozda nekom stidljivom pocetku u nekom(ne mogu reci kolikom) roku. vec cu javiti kako ide.
naravno nastavljamo diskusiju i ocekujemo nove zainteresovane, javljajte se.
 
u zadnjih nedelju dana imao sam tri susreta sa raznim kurirskim sluzbama u mom gradu. U jednoj veleprodaji, odakle ja inace uzimam robu, stoje spremna dva paketa velicine kutije od monitora- jedan u kikindu za oko 600din, drugi u sabac za oko 700din, zatim u servisu f.kasa dosao lik iz druge sluzbe i doneo paket iz nisa malo veci za 850din( ja platim shoferima buseva za toliki paket 400din), danas je pored mene prosao stari skrnavi pikap jedne kurir sluzbe, sav je dimio cini mi se da guta ulja koliko i goriva, ali ide pun paketa, legao na drumu i purnja.
Verovatno ste culi za kreditiranje nezaposlenih lica od strane ministarstva finansija za otpocinjanje samostalnog biznisa. Navodno, daju dobre kredite ako krenes u neki biznis u kome bi zaposlio vise lica sa biroa. Prednost imaju usluzne i proizvodne delatnosti. Ovo je dobra prilika da, naravno ako ima zainteresovanih, se organizujemo i pocnemo da radimo ovaj posao. Daju i kredite za lica koja hoce da se udruzuju u zajednicki biznis. Mozda da osnujemo akcionarsko drustvo..... ne znam. Ako je neko zainteresovan nek se javi pa da organizujemo neki sastanak u sto skorije vreme.
Posla ima u ovome, znam da bi sigurno 20tak mojih poslovnih kontakata prihvatilo ovu uslugu kad bi im ja mogao ponuditi. A tih 20tak bilo bi vec mozda toliko posla da bih sam jedva zavrsavao. Naravno, ja ne mogu paket iz NS da vozim za Nish, zato nas treba dosta iz cele Srbije i sire.
Imam puno ideja, koje bi mogli da razradimo, ali samo oci u oci.
PA DA RADIMO NESTO KONKRETNO.
 
e jos nesto
danas mi je ocajnicki trebala usluga neke kurirske sluzbe, trebao mi je jedan paket iz bg + dva satelitska tanjira.
receno mi je da oni nose sve sto je u kutiji zapakovano, ali sat tanjiri se racunaju kao kargo i tu su cene preterane. seo sam u auto i otisao na brzaka do bg. Izaslo me je jeftinije. ALi da mi nisu trebali ti tanjiri, sigurno bi mi posao odradili oni, jeftinije bi bilo od goriva.
I odmah sam popricao sa tim ljudima u vp, njima je svejedno po kome salju posiljke.
Dalje prosudite sami.....
 
Samo da se nesto razumemo:

Moj sadasnji posao ovde (napolju) u dobroj meri ukljucuje logistiku kao vrlo vaznu kariku u celom tom nekom lancu (da se ne upustam u detalje), i vrlo dobro znam da ima para u kurirskim sluzbama a i uopste u kargo industriji. I tu se mi na neki nacin slazemo. A u Srbiji ce potrebe za tom vrstom usluga tek da rastu kako privreda pocne da ozivljava.

Ali da se to radi preko konduktera, autostopom, da saljem preko tetkinog ujaka bratanca... Ta man'te se toga molicu fino... Nije to kaca kajmaka ili cetvrt pecenog praseta za sina studenta u Beogradu... Sta se krivo rodi, vreme ne ispravi.

Te tako, Dule, sa verom u Boga i srecu junacku, samo napred!
 
Da dodam neki dan sam gledao proteste radnika kurirskih sluzbi u Hrvatskoj zbog prijedloga da se posiljke do 100 gr mogu iskljucivo slati postom (valjda zbog pisama sta li) kurirske sluzbe u Hrvatskoj imaju oko 6000 zaposlenih! nisam mogao vjerovati kad sam cuo
 
to je definitivno potvrda da ima posla i buducnosti u ovome o cemu pricam.
izzi hvala i tebi na podrsci, ono sa autobusima i vozovima je samo ideja da se nesto pocne raditi uz pomoc stapa i kanapa makar. ja se time sluzim povremeno i to sve funkcionise.
 
Jedini problem koji ja vidim je to što u Srbiji danas svako svakoga gleda da po bulji opali.....
tj. da zezne, pa imate tu problem.....Iskreno , nemam poverenja ni u koga u Srbiji , baš zbog toga što znam o čemu pričam.....
Oni koji imaju pare , drpiće ti jer su i do toga došli na sličan način. Oni koji nemaju , potrošiće u nekoj od drugih prilika......


Ko koga je ono što će tek da kolje razvoj u Srbiji.....


Znaj, da uvek postoje i drugachiji.



Kad sazre situacija , možda vam prvi ja predložim dobar posao, naravno teškoća će biti upravo stvaranje poverenja medju učesnicima....


Sa tim razmisljanjem ces verovatno uvek saradjivati upravo sa takvima koje si opisao, oni drugaciji nece ni pozeleti saradnju sa tobom :!:
 
Tuzni_patak:
Grešiš faco.....
Prvo pravilo dobrog biznisa je , biznis će da raste , ako drugi imaju koristi od tvog razvitka....

Što će reći , ako imam dobru ideju , i trebaju mi članovi sa rešenim stanbenim pitanjem u raznim mestima Srbije, onda imam šta.....Mrežu.....

A u vezi transfera para. Neko je ovde izneo jevrejsku foru... Kod njih je para legla u Beogradu, samo se telefonom javi u Sarajevo ili gde god na frontu i odmah dobija keš....
Jedini problem koji ja vidim je to što u Srbiji danas svako svakoga gleda da po bulji opali.....
tj. da zezne, pa imate tu problem.....Iskreno , nemam poverenja ni u koga u Srbiji , baš zbog toga što znam o čemu pričam.....
Oni koji imaju pare , drpiće ti jer su i do toga došli na sličan način. Oni koji nemaju , potrošiće u nekoj od drugih prilika......


Ko koga je ono što će tek da kolje razvoj u Srbiji.....

Kad sazre situacija , možda vam prvi ja predložim dobar posao, naravno teškoća će biti upravo stvaranje poverenja medju učesnicima.....


Ovo gore, je odgovor textu.
 
Probajte brodove:
Samo sam hteo reci da je predlog koji ste naveli na mestu, ali trebate puno razisljati o njegovoj realizaciji.
Sa druge strane zasto se ne prijavite kao sto rade i iz drugih drzava kao radnik na stranom krstarecem brodu.
Plate su i vise nego solidne, em je narod i osoblje sasvim OK.

Pisite i proverite,

cruiseship_jobs@yahoo.com


pali brate sa tim tvojim brodovima, ima i nas koji ne razmisljamo da dirincimo za nekog tamo brodskog gusara. Uostalom, ako je tako dobro sto ti ne otplovis?
 
BICU MALO OPSIRNIJI ALI VAS MOLIM DA PREKINETE VEZU I PROCITATE CEO POST!!!!
Forum krstarice okuplja dosta ljudi ciji potencijal svakako moze da se iskoristi i debelo unovci.Hiljade ljudi posecuje ovaj forum i to ne samo iz Srbije vec iz celog govornog regiona.Udruziti dobar deo tih ljudi koji imaju entuzijam moze doneti ogroman uspeh.Odlicno je primetio DuleNS koliki potencijal tu lezi.Samo ja mislim da mu je predlog sa spedicijom totalno pogresan.Male su sanse preuzeti posao mnogo jakim firmama sa velikim kapitalom na ovako malom trzistu.Siguran sam da bi PTT vrlo lako zatvorio sve te druge strane firme koje se bave isporukom paketa sa svojim neprikoslovenim monopolom i razvijenom infrastrukturom.Izgleda da je tu jak lobi u pitanju i politika EU da se ukine monopol u bilo kojoj oblasti zemljama koje bi da udju u EU.Ipak ideja da se sad osnuje ekipa entuzijasta koja bi uzela deo kolaca je jako rizicna jer ce se uvek naci neki skot (mozda i namerno podetnu) koji ce zeznuti stvar i unistiti ceo projekat.
Medjutim postoji jedna slicna ideja koju bi trebalo dobro razmotriti.Ovu ideju ce jednog dana neko sprovesti i obogatiti se ali nazalost to sigurno necu biti ja.Ali evo dobro primera da na netu mozes naci odlicne ideje koje se mogu pretvoriti u milione.

Ideja je da se pokrene kampanja kojom bi se udruzili nekoliko stotina ljudi sa podrucja ex yu.Forum krstarice i jos par posecenijih foruma bi tu vrlo lako odradili posao.Sve te ljude bi ustvari okupljao jedan kompleksan sajt kojeg ustvari i nije tesko napraviti.Ti ljudi bi bili operatori na tom sajtu i trgovali bi informacijama.Sad bi mi trebalo jedno pet strana kad bi razvio celu temu ali evo ukratko.Ulogovali bi ste se sa svojim username i pass. i mogli bi ste da komunicirate sa posetiocima sajta putem chata, telefona ili web kamera.Bio bi to izvor najvise informacija na jednom mestu.Nesto kao tanjug samo mnogo modernije i pristupacnije(kako obicnim ljudima tako i novinskim i drugim kompanijama).Kad bi svaki operator usao u posao sa 500din. bio bi to dovoljan kapital za osnivanje akcionarskog drustva.Tim novcem bi automatski postali vlasnik akcije a plata bi im zavisila koliko informacija mogu da pruze?Naplata bi se vrlo lako vrsila preko sms-a ili elektronskih kartica.
Da ne duzim vise (barem sad ne trenutno) siguran sam da je ovo ideja koja ce nekog uciniti milionerom.
Ja sad samo mogu da snimim ovu stranicu i da za koju deceniju pricam deci kako sam imao extra ideju ali sam je poklinio dzabe.Nema veze nece mi biti zao, bicu ponosan.

P.S. Nisam rekao ni trecinu onoga sto bih imao da kazem o ovoj temu, tako da cu uskoro staviti novi topic sa ovom temom.
@DuleNS nemoj da te ja obeshrabrim,mozda tvoja ideja i uspe ,to zavisi samo od toga koliko si spreman da ulozis energije u sve to.
 
ma ljudi nisam ja izmisljao nesto novo, nego sam samo naglasio da bi ja i mozda jos neki drugi mogli uleteti u neko trziste koje se razvija i gde bi mogli zagristi neki dobar deo kolaca, a da sve to ne kosta puno para i da se moze raditi shodno novcanim mogucnostima( koje su nazalost skromne).....
Ne bih puno da ulecem polemiku oko ovog potonjeg predloga, ali opet ajde mi se skupimo i delimo informacije. ODAKLE NAM TE INFORMACIJE??????? Treba trcati, traziti, kopati, da li po drugim sajtovima, po telefonima, po ulicama....... i bez neke velike nade u uspeh.
Manite se tog bogatstva, moj pocetni predlog je da se radi za neku platicu koja bi mozda mogla vremenom da raste......
A verujte, onaj kolac je veliki, i sve vise raste, tako da i moze da se dobro zagrize. Radim na organizaciji, ako bog da uskoro ce nesto poceti.
 
Sto vise ljudi to vise i informacija.Bezbroj je prilika kada se mogu prodati informacije, uostalom od cega zive novine,radio,tv... svi oni prenose informacije i za to im se placa.Ovde se ne radi o jednoj plati nego o tome da jedno troje ljudi mogu zaraditi milione i jos jedno 500 ljudi moze zaraditi finu platu.
Necu vise polemisati na ovu temu ostavicu to za neku drugu priliku.
 

Back
Top