hajde da radimo nesto konkretno

Ideja je vrijedna razmatranja.Nedavno sam zelio poslati postom paket (neka knjiga do 1kg) za Novi Sad.Blago receno sam se zgranuo kada mi je sluzbenik rekao da se radi o iznosu oko 30 evra
(a i on se zgranuo sto ga neko uopste pita za to)
Po meni bi trebalo traziti neka druga resenja ne autobuse (bar ne drzavnih firmi muka je to)
 
pa sta ima veze za koje vreme ce se isplatiti i da li ce se uopste isplatiti?????
mozemo li mi srbi da radimo neki posao samo za platu koja moze da vremenom raste i da budemo zadovoljni nekim sitnijim poslovima, ili sve moramo da gledamo kroz ulozim euro a sutra dobijem dva?????
moze li biznis da se gleda na neki drugaciji vid matematike osim dupliranja?????
opet se pozivam na "jadne" strance koji su ovde pootvarali svoje filijale i rade posao koji ce im se kroz 100 godina isplatiti, he he he.....
a mi ko ovce, mirno pasemo travu i gledamo kako neki tamo pametni dosli i ovde zakupili nase lokale, platili nase ljude da rade za neku sicu neki posao za koji je samo potrebna dobra organizacija i dobre volje, i mlate lovu na tome.
cak nisu potrebne ni neke super moderne masine, neki posebni energenti, sirovine, itd, ma obican telefon moze da obavlja veci deo ovog posla, i neki stari kompjuteri, stari automobili, samo treba malo mozga iskoristiti i dobro sve osmisliti i organizovati.
uostalom da vi pojedinci niste neki mineri?????
 
Odmah da kazem da ne zelim da vam baksuziram i nek vam je sa srecom ova inicijativa.

MEDJUTIM...

Ako ovo upali, to ce da bude jedini primer (za koji ja znam) da je posao uspeo a pravio se odozdole. Svi poslovi se prave kao piramida: Ja imam ideju, ja je realizujem mic po mic, ja sedim na vrhu piramide i polako joj sirim osnovu. Tako se posao kad se vec pokrene posle i kontrolise. Ovo sa grass-roots/svi-smo-jednaki pristupom lepo (komunisticki) zvuci ALI IMA URODJENU MANU. Bojim se, SMRTNU.
 
upravo tako.
ja bih verovatno usao u posao sa par (polovnih) vozila i mozda nekom kintom za zakup par manjih lokala u nekim vecim mestima.
imam par potencijalnih investitora koji misle da tu ima posla i naravno para, a opet ljudi vode svoje poslove i zainteresovani su samo za ulaganje para.
svako od nas bi u tome bio neki akcionar sa odredjenim procentom u tome.
naravno, sve je stvar dogovora kad dodje do toga.
oni koji bi radili samo fizicki deo posla, radili bi to za neku platu, itd, itd......
 
duleNS:
upravo tako.
ja bih verovatno usao u posao sa par (polovnih) vozila i mozda nekom kintom za zakup par manjih lokala u nekim vecim mestima.
imam par potencijalnih investitora koji misle da tu ima posla i naravno para, a opet ljudi vode svoje poslove i zainteresovani su samo za ulaganje para.
svako od nas bi u tome bio neki akcionar sa odredjenim procentom u tome.
naravno, sve je stvar dogovora kad dodje do toga.
oni koji bi radili samo fizicki deo posla, radili bi to za neku platu, itd, itd......

Pa onda sta tu ima, registruj firmu i pocni...
Posle registracije daj oglas, trazi partnere po regionima na ugovor...
Sta ti treba ovo preganjanje po Krstarici?

Odmah dok traje proces registracije, kreni sa zoniranjem, cenovnikom... Nadji nekog da ti napravi sajt gde ljudi mogu da prate svoje posiljke real-time a i radi reklame...Kao FedEx i ostali macani...Lokali ti ne trebaju osim za magacine a tu ti ne treba nista ni veliko ni na "lokacijama"...Isporuka od vrata do vrata, koga boli uvo gde ti je magacin...Samo spremi pare za reklamu...
 
Lepo je sto razmisljate o parama, ali od ovoga nema neke vajde. Potrudite se da smislite nesto opipljivije!!!!
Naime, kome je potreban transport, naci ce neku firmu koja drzi liniju koja mu je potrebna da bi poslao paket, ako hoce jeftin transport, a ako je paket skup treba mu i sigurna isporuka i neko koga ce za gusu ako ne stigne...
:roll:
 
pozdravljam ideju spreman sam da pokrijem Pancevo,
moja adresa je misagaja@yahoo.com
uz put imam jos jednu ideju na tu temu, ali nisam jos prikupio relevantne podatke. Mozda neko moze i da mi pomogne u tome. Koliko je taksa tj. provizija prilikom slanja NOVCA ? Jednom sam se zaprepastio kad sam cuo da npr. cuveni UNION EXPRES uzima za tu uslugu 'tricavih' 10% od sume koja se salje. Da li je to moguce ? Zna li neko nesto o tome ? Zna li neko koliko se ta vrsta usluge trazi i kolika je potreba za tim 'hitnim' isporukama novca. Ako je taj procenat koji se moze uzeti za tu uslugu bar na nivou 1-2%-moze se lep biznis napraviti.Naravno za pocetak na lokalnom nivou S(CG), a ko zna mozda i uz saradnju sa dijasporom 'i sire'. Cini mi se da mozda vredi raspitati se.(Detalji o ovoj ideji nakon malo diskusije). Hocu da cujem argumente i za i protiv.
A mozda sam potpuno omasio parametre, pa se posao ne bi isplatio?
 
A do kada mislite da izmisljate toplu vodu i rupe na saksijama?

Onaj prvi izmislio FedEx, ovaj sad izmislio banku...Sve ovo vec imate izregulisano, zna se sta treba za spediciju a sta za banku...Sta sad tu ima da se debatuje? Skupi lovu na gomilu, registruj spediciju/banku pa pocni...
 
ajde izzi malo "easy", kad budete deset godina radili u banci kao ja onda cete znati da pravite razliku izmedju banke i slanja novca. Ali da se ne svadjamo, trazio sam pomoc i informacije o tome koliko se TE USLUGE (dakle slanje novca traze i koliko se trenutno naplacuju od strane BANAKA, WESTERN UNION-a i sl.), da bih se uverio u ispravnost i isplativost ideje koju zelim da iznesem. Ako Vi ne zelite ni da cujete ideju zato sto ne sadrzi resenje kvadrature kruga, onda se necete mnogo ideja naslusati. A uzgred, i rupe na saksiji se mogu inovirati (zar sistem navodnjavanja KAP-PO-KAP nije razvijena ideja rupe na saksiji?)
 
Mogu da mislim koja je ideja...To sto ce gospodin koji radi u banci da vam predlozi je nesto sto smo mi koji smo silom prilika napolju morali da radimo do pre neku godinu: Ja dam lovu zemljaku ovde, a moji u Beogradu uzmu lovu od zemljakovih tamo....

Ali otkad je medjubankarski promet sa inostranstvom OK, sto da se zamajavam kad mogu lepo da prebacim pare na koji hoces racun tamo (i to od kuce, preko interneta)..
 
misagaja:
(.....) A uzgred, i rupe na saksiji se mogu inovirati (zar sistem navodnjavanja KAP-PO-KAP nije razvijena ideja rupe na saksiji?)


To me potseti na onu anegdotu o NASA-i: Dobije NASA budzet 300 miliona dolara da izmisli hemijsku koja ce moci da radi u nultoj gravitaciji. I naprave oni to na kraju. A onda kad su se ono sreli sa Rusima na stanici Mir, vide da Rusi sasvim lepo koriste OBICAN MASTILJAVI PLAJVAZ od 5 centi.
 
Eto izzi upravo to, sto kaze Balasevic, 'princip je isti, a sve su ostalo nijanse'.Kad WESTWRN UNION uzima 10% za tu uslugu mozda bi sa skromnijom cenom tu moglo nesto da se napravi.(Cisto asocijacija na ideju DULENS o slanju paketa, ovo je slicno, ali jednostavnije za realizaciju jer nema transporta i troskova vezanih za to.)Sem toga, sto se bankarstva kod nas tice, EPP je jedno a stvarnost (jos uvek) nesto drugo. Pitao sam neki dan u Komercijalnoj Banci koliku proviziju uzimaju za slanje novca u inostranstvo, i rekli su mi da ja mogu preko nih samo da PRIMAM novac, a ne i da saljem. No ideja je bila otprilike ovo (za unutar SCG) : Svako ko zeli da se ukljuci u posao, otvori sebi stednu knjizicu u Postanskoj stedionici (jer posti ima svuda), prijavi cifru do koje bi zeleo da udje u posao i postaje 'nas clan'. Brojevi stednih knjizica se u svakoj 'nasoj gradskoj expozituri' evidentiraju i kada neko zeli da posalje neku sumu iz Bgd-a u npr. Kraljevo, on uplacuje novac kod 'nas' u BGD-u, nash sluzbenik zove (porukom na mobilni ili sl.) iz Kraljeva 'naseg clana' koji moze da isplati u Kraljevu sumu koja je u pitanju. I, ako 'clan' to prihvati, organizuje isplatu u Kraljevu. Cim dobije potvrdu od kolege iz Kraljeva da je 'clan' u Kraljevu isplatio 'klijenta' kome se salje novac, 'nas sluzbenik' u BGD-u uplacuje na njegovu stednu knjizicu iznos koji je on isplatio uvecan za proviziju koju placa posliljalac novca. Klijent ce dobiti poslate pare odmah, a nas clan sutradan ili za koji dan, kad uplata 'legne' svoje pare sa zaradom od par posto. Na uplate na stednju nema provizije pa troskova na tu posiljku nema. Eto, nije bog zna sta ali, ko zna,... i WESTERN UNION je verovatno neko nekad osnovao polazeci od slicne ideje. Za sad toliko, pozdrav svima.
 
Eto izzi upravo to, sto kaze Balasevic, 'princip je isti, a sve su ostalo nijanse'.Kad WESTWRN UNION uzima 10% za tu uslugu mozda bi sa skromnijom cenom tu moglo nesto da se napravi.(Cisto asocijacija na ideju DULENS o slanju paketa, ovo je slicno, ali jednostavnije za realizaciju jer nema transporta i troskova vezanih za to.)Sem toga, sto se bankarstva kod nas tice, EPP je jedno a stvarnost (jos uvek) nesto drugo. Pitao sam neki dan u Komercijalnoj Banci koliku proviziju uzimaju za slanje novca u inostranstvo, i rekli su mi da ja mogu preko nih samo da PRIMAM novac, a ne i da saljem. No ideja je bila otprilike ovo (za unutar SCG) : Svako ko zeli da se ukljuci u posao, otvori sebi stednu knjizicu u Postanskoj stedionici (jer posti ima svuda), prijavi cifru do koje bi zeleo da udje u posao i postaje 'nas clan'. Brojevi stednih knjizica se u svakoj 'nasoj gradskoj expozituri' evidentiraju i kada neko zeli da posalje neku sumu iz Bgd-a u npr. Kraljevo, on uplacuje novac kod 'nas' u BGD-u, nash sluzbenik zove (porukom na mobilni ili sl.) iz Kraljeva 'naseg clana' koji moze da isplati u Kraljevu sumu koja je u pitanju. I, ako 'clan' to prihvati, organizuje isplatu u Kraljevu. Cim dobije potvrdu od kolege iz Kraljeva da je 'clan' u Kraljevu isplatio 'klijenta' kome se salje novac, 'nas sluzbenik' u BGD-u uplacuje na njegovu stednu knjizicu iznos koji je on isplatio uvecan za proviziju koju placa posliljalac novca. Klijent ce dobiti poslate pare odmah, a nas clan sutradan ili za koji dan, kad uplata 'legne' svoje pare sa zaradom od par posto. Na uplate na stednju nema provizije pa troskova na tu posiljku nema. Eto, nije bog zna sta ali, ko zna,... i WESTERN UNION je verovatno neko nekad osnovao polazeci od slicne ideje. Za sad toliko, pozdrav svima.
 
U prilog temi citat iz objasnjenja o nacinu rada elektronskog bankarstva i vezi sa realnim novcem :
"Introduction To e-Currency:
.:: Money is transferred electronically on the net and it takes only a few seconds to complete an online transaction. You can collect your money in e-currency accounts and convert them into physical cash after you have collected a reasonable amount in your accounts, say $50, because banks will charge you some nominal fees to process checks (cheques).

.:: International members: The charges for processing a US check vary from country to country ($5-$10). In such a case, the higher the fixed charge the larger the balance that you should accumulate before cashing out. If you are new to this then you will learn about it by experience when you first cash-out from an e-currency to physical cash. It would take 7-10 days for the check to reach you by mail, then you just have to deposit the US check as you would deposit any local check, the only difference will be that your bank may ask you to sign and submit a form along with the check. The amount of the check will usually be deposited in your account in your local currency within 3-4 weeks.
" , kraj citata.
 
Ovo za ovaj e-novac nemam pojma o cemu pricas...
Ono za prebacivanje para iz banke u banku radim rutinski vec godinu ipo bez problema. Jeste, uzmu mi proviziju ($15.00 po transakciji), ali bi mi uzeli proviziju i da dizem kes pa da ga saljem po golubovima. Da li to radi i u kontra smeru (iz SCG napolje? Sto ne bi...

A tek za po SCG, pa to tek nema veze. Ako nista drugo, i sam kazes imas postu na svakom cosku. Pa i pre dvadeset godina su se pare slale telegrafski, na ime... Sta mislis kako su mi matorci doturali lovu da se vratim s mora?

ALI cela prica je i ovako i onako bezveze: To je kao kad bi sad kombinovali kako da prodajemo benzin u plasticnim flasama pokraj puta...
 
Grešiš faco.....
Prvo pravilo dobrog biznisa je , biznis će da raste , ako drugi imaju koristi od tvog razvitka....

Što će reći , ako imam dobru ideju , i trebaju mi članovi sa rešenim stanbenim pitanjem u raznim mestima Srbije, onda imam šta.....Mrežu.....

A u vezi transfera para. Neko je ovde izneo jevrejsku foru... Kod njih je para legla u Beogradu, samo se telefonom javi u Sarajevo ili gde god na frontu i odmah dobija keš....
Jedini problem koji ja vidim je to što u Srbiji danas svako svakoga gleda da po bulji opali.....
tj. da zezne, pa imate tu problem.....Iskreno , nemam poverenja ni u koga u Srbiji , baš zbog toga što znam o čemu pričam.....
Oni koji imaju pare , drpiće ti jer su i do toga došli na sličan način. Oni koji nemaju , potrošiće u nekoj od drugih prilika......


Ko koga je ono što će tek da kolje razvoj u Srbiji.....

Kad sazre situacija , možda vam prvi ja predložim dobar posao, naravno teškoća će biti upravo stvaranje poverenja medju učesnicima.....
 

Back
Top