Gugl ukinuo Huaveju licencu za Android!

Cudno je da su ti Ameri krivi i za 1914 i za 1941 godinu, a eto najlepsi i najpametniji jos uvek
odlaze u tu pustu Jameriku. Ja licno ne zbnam ( nisam cula, citala) da bilo koji normalan covek ide
u Kinu da se tamo bavi naukom i istrazivanjem :zcepanje:
Znam samo da ti najbogatiji Kinezi svoju decu salju u Jameriku ( i u UK) da tamo studiraju, uche,
ne znam recimo nijednog Rusa koji decu salje na skolovanje u Kinu.
Mаса људи из европе је отишла заједно са својим знањем у Кину . Кинези имају добар систем , једноставно главном пројектанту понуде велике паре и онда записују у тефтер све што треба .
То што најбогатији шаљу своју децу изван Кине не значи да су та деца и најпаметнија. углавном се ради о глупостима .
Осим тога , кинески универзитети избацују годишње на хиљаде стручњака , и нормално је да се нађе и понеки вансеријски стручњак .
 
Treba da imaš razumevanja prema nekom ko verovatno nije ni išao u školu na srpskom jeziku. A da ne pričam o tome koliko oni sa tehničkim pravcima koji to i jesu učili na srpskom, pa opet dosta mašaju.
Pravo da ti kazem ja i izbegavam da se qrchim i ispravjam ljude koji neku rec pisu pogresno, al kad
se neko namerachi da meni objasnjava da nemam pojma o recimo nekim osnovnim stvarima, onda
sam "guja" ;)
 
Mаса људи из европе је отишла заједно са својим знањем у Кину . Кинези имају добар систем , једноставно главном пројектанту понуде велике паре и онда записују у тефтер све што треба .
То што најбогатији шаљу своју децу изван Кине не значи да су та деца и најпаметнија. углавном се ради о глупостима .
Осим тога , кинески универзитети избацују годишње на хиљаде стручњака , и нормално је да се нађе и понеки вансеријски стручњак .
totalno si u pravu

American scientists published 409,000 science, technology and medical papers in 2017, according to the journal Learned Publishing, which analysed data from the United States National Science Board. In the same period, those in China published 426,000.
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20181207064734679

Increasingly, Chinese Engineers in Silicon Valley Are Going Home. That’s Bad News for America.
https://medium.com/@mixblendr/incre...n-valley-are-planning-to-go-home-738bee9fc7c0

Future Tech dominance – China outnumber USA STEM Grads 8 to 1 and by 2030 15 to 1

https://www.nextbigfuture.com/2017/...sa-stem-grads-8-to-1-and-by-2030-15-to-1.html
 
jos losih vesti za *******ce na ovom forumu izgleda da je trump pomogao ubrzati plan kineza napravljenuo u kini 2025

Ovo je inače interesantna situacija zbog toga što je duboka država pokrenula kampanju protiv Trampa na principu da ga što brže sagori.
I to kao osvetu zbog njegovog razvodnjavanja konflikta- pre svega onog sa Rusijom.
Ostali konflikti njih toloko ni ne zanimaju. Pre svega što ih ovo sa Kinom uopšte nije zanimalo, kad najedared :namcor:
 
Mаса људи из европе је отишла заједно са својим знањем у Кину . Кинези имају добар систем , једноставно главном пројектанту понуде велике паре и онда записују у тефтер све што треба .
То што најбогатији шаљу своју децу изван Кине не значи да су та деца и најпаметнија. углавном се ради о глупостима .
Осим тога , кинески универзитети избацују годишње на хиљаде стручњака , и нормално је да се нађе и понеки вансеријски стручњак .

Ne salju oni decu "izvan" Kine ( u recimo Moskvu ili na Sorbonu) nego ih salju ni
manje ni vise nego u Englesku i (ili) Ameriku. Sigurno da nisu ta deca mnogo pametna ( mada sigurno ima
i pametne dece), ali ta deca imaju roditelje koji imaju pare.

Meni su ti Harvardi na kojima svako studira prava totalno bzvze, ali mi nikako nije bzvze
cuveni americki MIT (Massachusetts Institute of Technology ) jer se tu skoluje svetski kadar.
 
The Countries With The Most STEM Graduates
China has experienced a revolution in third level education since the turn of the century. By 2016, it was building the equivalent of nearly one university every week and in terms of graduate numbers, it has surpassed both Europe and the United States.

Niall McCarthy, Statista | Feb 06, 2017


Historically the U.S. dominated the world's graduate population but in recent years, that population has shifted amid steady academic progress in Asia.
Last year, India was the global leader in university graduates (78.0 million), slightly ahead of China (77.7 million). The U.S. was in third place (67.4 million) and the gap behind the top two is widening. According to some estimates, the number of Chinese graduates aged 25 to 34 will rise 300 percent by 2030 compared to just 30 percent in the U.S. and Europe. STEM (science, technology, engineering and mathematics) has become a pretty big deal in China's flourishing universities.

https://www.industryweek.com/workforce/countries-most-stem-graduates toliko o americkom superijornom skolstvu kao sto neki *******i piskaraju na ovom forumu
 
мало је то контрадикторно , *******ија исправља граматичке гешке а рецимо американце боле доопе за те грешке , они читају поруку .
У америкама се гратички нацисти стрељају .
Може бити да су добили поред сендвича
Ne salju oni decu "izvan" Kine ( u recimo Moskvu ili na Sorbonu) nego ih salju ni
manje ni vise nego u Englesku i (ili) Ameriku. Sigurno da nosu ta deca mnogo pametna ( mada sigurno ima
i pametne dece), ali ta deca imaju roditelje koji imaju pare.

Meni su ti Harvardi na kojima svako studira prava totalno bzvze, ali mi nikako nije bzvze
cuveni americki MIT (Massachusetts Institute of Technology ) jer se tu skoluje svetski kadar.
Да , они су добри :ok:
 
Ovo je inače interesantna situacija zbog toga što je duboka država pokrenula kampanju protiv Trampa na principu da ga što brže sagori.
I to kao osvetu zbog njegovog razvodnjavanja konflikta- pre svega onog sa Rusijom.
Ostali konflikti njih toloko ni ne zanimaju. Pre svega što ih ovo sa Kinom uopšte nije zanimalo, kad najedared :namcor:
ne znam sta su mislili da ce kinezi stvarno da pokleknu pred njima ili da vide stvarno dokle su kinezi dogurali ako bi isli do kraja ukljucujuci mozda i svetski rat posto takva politika nema mnogo smisla
 
ne znam sta su mislili da ce kinezi stvarno da pokleknu pred njima ili da vide stvarno dokle su kinezi dogurali ako bi isli do kraja ukljucujuci mozda i svetski rat posto takva politika nema mnogo smisla
Ma jok. Kako rekom- više se tu radi o tome da se napravi takva drama da Tramp izgubi na sledećim izborima.
Ovo nema nikakve logike da se duboka država u toj meri pridruži Tempovoj doktrini gde će od muve da naprave magarca.
Ovo je daklen igra protiv Trampa kao takvog.
 
Ma jok. Kako rekom- više se tu radi o tome da se napravi takva drama da Tramp izgubi na sledećim izborima.
Ovo nema nikakve logike da se duboka država u toj meri pridruži Tempovoj doktrini gde će od muve da naprave magarca.
Ovo je daklen igra protiv Trampa kao takvog.
veoma moguce samo ne razumem da su spremni da uniste svoju ekonomiju samo zato da njihov politicki potrcko pobedi na sledecim izborima nije mi logicno ovo ce samo jos vise naterati kineze da ubrzaju proces modernizacije svoje it industrije i ne samo kineske sada ostatak sveta vidi da amerika kada gubi moze da uvede razlicite zabrane i banove ako im se ne svidja neciji politicki sistem ako je kontradiktoran americkom pa bila ono najveca demokratija na svetu ili najveca diktatura
 
veoma moguce samo ne razumem da su spremni da uniste svoju ekonomiju samo zato da njihov politicki potrcko pobedi na sledecim izborima nije mi logicno ovo ce samo jos vise naterati kineze da ubrzaju proces modernizacije svoje it industrije i ne samo kineske sada ostatak sveta vidi da amerika kada gubi moze da uvede razlicite zabrane i banove ako im se ne svidja neciji politicki sistem ako je kontradiktoran americkom pa bila ono najveca demokratija na svetu ili najveca diktatura
Nisu oni prezali ni od atomskog sukoba sa Rusijom, a kamo li od toga :namcor:
 

Back
Top