Grupa mladih blokirala Filozofski fakultet: Nameštaj, lanci, policija

Meni deluje da je vlast orkestrirala Dinka i njegove protivnike pred lokalne izbore kako bi vlast ispala patriotska a opozicija izdajnička. Isto važi za onu Anu.
Sigurno, jer je Dinko ovo izjavio prije...koliko, godinu dana?
Dakle nije slučajno baš sada izašlo u javnost.

Naravno, to ne znači da je Dinko SNS, nego prosto SNS ima pregršt izjava druge strane koje može da izvuče iz fioke i da sa njima maše i izigrava neku patriotsku organizaciju spasa Srba i Srbije, dok u realnosti razjebavaju sve toliko da bi im i Dinko Gruhonjić vidi mene Šakić Gruhonjić pozavidio.
 
Trenutno se maksimalno forsira narativ o različitostima, te je konačni cilj da, ne samo Srbi sa dvije strane Drine ne budu isti narod, već i oni na Kosovu i Vojvodini.

O nama iz Crne Gore tek da ne govorim.


Ja nemam takav utisak.

Ne živim u Vojvodini, ali po nekom mom iskustvu i na osnovu priče sa studentima, mladi ljudi su i u Beogradu i u Vojvodini nikad manje opterećeni pričom ko je odakle, ko je "dođoš" i sličnim budalaštinama...

Te priče o "dođošima" i "starosedeocima" mogu još da se prodaju nekim ostrašćenim usijanim glavama i dinosaurusima koji izumiru. Mlade ljude to u suštini ne interesuje, mada postoje i oni karijeristički orijentisani koji se nadaju ulasku u profitabilni NVO sektor ili političku stranku, a iskazivanje podrške Gruhonjiću im deluje poželjno s te strane.

Gruhonjić je šarlatan koji se može porediti sa beskrupuloznim sektaškim vođama. Isto važi i za onog njegovog najboljeg frenda Nedima Sejdinovića kojeg je dovukao iz Tuzle u Novi Sad, pa su sad zajedno u prvim redovima za oslobođenje Vojvodine od srpske i dođoške okupacije. Njegova NVO sekta je jedan profitabilan burazersko-porodični biznis, a način na koji vuče za nos sve te budale koje ga slede je zaista fascinantan. Međutim, sve to treba posmatrati u kontekstu bujanja NVO mafije u zemlji Srbiji. Njegova uspešnost u skretanju pažnje na sebe izgovaranjem i pisanjem svakojakih bljuvotina nije posledica jačanja autonomaštva. On je zapravo učinio medveđu uslugu autonomaškom pokretu u Vojvodini.
 
Uzori su im onakvi kako je htela vlast u ovoj zemlji, inače po medijima ne bi smeli da se veličaju. Ko je to dozvolio? Da nam mladi budu zaglavljeni u prošlosti, željni tuđe krvi, zar takvu budućnost našoj deci želimo :(
Онда се заложи да се оваквим професорима не даје место ни у медијима, а тек у образовању и проблем решен.
Аутошовинизам ствара овакве, све је акција и реакција.

А чек, па и ти си таква. Јадна наша деца, али показју бунт. Има наде.
 
Pa ko ti brani da ulažeš u bolnice?
Ako ne možeš sama sakupi istomišljenike i gradi.

Ja ne poznajem tu problematiku: da li Crkva gradi svojim parama i na
svom zemljištu ili je nešto drugo u pitanju.

Ali čak i da je to nešto drugo, narod se slaže sa tim i bira te ljude koji
donose takve odluke.

A ti si sada iznad naroda, pametnija od svih pa da nas prosvetliš.
U pravu si, da ipak ja zabijem glavu u pesak i ne talasam mnogo i ometam idilu oko nas :mrgreen:
 
Upravo to, krećemo na podele na razne načine, ova mi liči na jednu od takvih... maskiranje tog problema napadom na ovog Dinka nas i dalje deli, evo dokaza i ovde. Istog trenutka sam dobila etikete da nisam ni Srpkinja nit patriota jer sam ukazala na to da je potrebna glava a ne gledanje klipova, naslovi u medijima ...
Ali zašto krećemo da sagledavamo stvar od napada na Dinka i Legijine majice?

Zašto ovu temu ne počnemo od kompletnog lika i djela dotičnog gospodina, pa se onda osvrnemo na sledeće:
Studentski parlament je doneo jednoglasnu odluku u kojoj su studenti pozvali upravu Filozofskog fakulteta da najoštrije i otkazom sankcioniše govor mržnje profesora Dinka Gruhonjića.

Student prorektor Damjan Vakanjac je izjavio da Univerzitet u Novom Sadu nije mesto gde treba da se baštini bilo koja vrsta netolerancije i netrpeljivosti.

Novosadski studenti su upravi Filozofskog fakulteta dali rok do 27. marta da se izjasni i otkazom sankcioniše govor mržnje Dinka Gruhonjića.

Ukoliko se Filozofski fakultet ne oglasi do 27. marta novosadski studenti će biti primorani da blokiraju Filozofski fakultet do ispunjenja zahteva.

Naravno, treba razgovarati i o majicama Legije u grafita govora mržnje, ali iz mog iskustva, ništa od toga nije slučajno.
 
Онда се заложи да се оваквим професорима не даје место ни у медијима, а тек у образовању и проблем решен.
Аутошовинизам ствара овакве, све је акција и реакција.

А чек, па и ти си таква. Јадна наша деца, али показју бунт. Има наде.
Kada ti dođeš da mi otvoriš oči i učiš me mom poslu, ja se osećam baš srećno ;)
 
Црква отвара народне кухиње, има их много по целој Србији.
Одваја средства на разне начине за домове.
Помаже породице за које се зна да имају проблеме.
Није баш да се не баве добротворним радом само не вичу о томе на сав глас па се, ето, мисли да црква ником ништа не даје.
Pri čemu Crkva ne tjera ni tebe ni mene ni crvene da se mole ili ne mole, da daju priloge ili ne daju, da vjeruju ili ne vjeruju.

U Titovu štafetu i krmeću glavu se moralo vjerovati.
 
To u vreme dok su drmali profesori kao ti i dinko, pa se kupovale kuće od državnih para....sad imaju wc...a ima i bolnica, još nema dovoljno normalnih lekara, profesora, sudija i tužilaca, jer ste vi deo duboke države koja pljačka krade i podriva državne zakone....
DECI pao plafon na glavu:

https://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina...ok-su-spavala-sestoro-povredjeno_1401430.html
Screenshot_2024-03-28-21-27-40-112-edit_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg
 
Poslednja izmena:
Ali zašto krećemo da sagledavamo stvar od napada na Dinka i Legijine majice?

Zašto ovu temu ne počnemo od kompletnog lika i djela dotičnog gospodina, pa se onda osvrnemo na sledeće:


Naravno, treba razgovarati i o majicama Legije u grafita govora mržnje, ali iz mog iskustva, ništa od toga nije slučajno.
Od toga sam i ja pošla... to sam prvo uočila i zapitala se šta je pozadina takve fotografije.
 
Ja nemam takav utisak.

Ne živim u Vojvodini, ali po nekom mom iskustvu i na osnovu priče sa studentima, mladi ljudi su i u Beogradu i u Vojvodini nikad manje opterećeni pričom ko je odakle, ko je "dođoš" i sličnim budalaštinama...

Te priče o "dođošima" i "starosedeocima" mogu još da se prodaju nekim ostrašćenim usijanim glavama i dinosaurusima koji izumiru. Mlade ljude to u suštini ne interesuje, mada postoje i oni karijeristički orijentisani koji se nadaju ulasku u profitabilni NVO sektor ili političku stranku, a iskazivanje podrške Gruhonjiću im deluje poželjno s te strane.

Gruhonjić je šarlatan koji se može porediti sa beskrupuloznim sektaškim vođama. Isto važi i za onog njegovog najboljeg frenda Nedima Sejdinovića kojeg je dovukao iz Tuzle u Novi Sad, pa su sad zajedno u prvim redovima za oslobođenje Vojvodine od srpske i dođoške okupacije. Njegova NVO sekta je jedan profitabilan burazersko-porodični biznis, a način na koji vuče za nos sve te budale koje ga slede je zaista fascinantan. Međutim, sve to treba posmatrati u kontekstu bujanja NVO mafije u zemlji Srbiji. Njegova uspešnost u skretanju pažnje na sebe izgovaranjem i pisanjem svakojakih bljuvotina nije posledica jačanja autonomaštva. On je zapravo učinio medveđu uslugu autonomaškom pokretu u Vojvodini.
Govorio sam o narativu, ne o tome kako narativ prolazi.

Tačnije, spomenuo sam kako mladi zapravo ne puše taj narativ, naprotiv, i meni se čini da je kod mladih situacija ovakva kako stoji u tvom postu.
 
Kada ti dođeš da mi otvoriš oči i učiš me mom poslu, ja se osećam baš srećno ;)
Sujeta je kao dvosekli mač. S jedne strane, može biti inspiracija za napredak i samopouzdanje koje nam pomaže da ostvarimo svoje ciljeve. Međutim, s druge strane, preterana sujeta može nas zatvoriti u sebe i sprečiti nas da prihvatimo konstruktivnu kritiku i da rastemo kao osobe. Otprilike kao kod tebe na primer .
 

Back
Top