GRČKA VIZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
hmmm... onda mora da se nesto promenilo od petka, jer je tada moj pasos uzeo decko bez ikakvog ovlascenja

Pretpostavila sam da Grci daju i dalje bez ovlascenja, ali mi zapala neka nadrndana devojka na salteru...Sta da vam kazem kad mi je prvo dala pogresne pasose, a kad sam ja videla da je samo moj pasos odgovarajuci, a druga dva ko zna cija...ispalo je da mi treba ovlascenje. Uzas jedan...Inace smo dokumenta predali 22.06. i tad su nam rekli da je dovoljno da samo jedan dodje po pasose, bas sam pitala...:dontunderstand:
Da vam ne pricam kako nam se sve zakomplikovalo jer putujemo za par dana, a moji saputnici rade popodne...
Mnogo sam besna jer smo sve organizovali na vreme i jos 1.06. zakazali termin kako bi izbegli da sve radimo u poslednjem trenutku...i eto sta ispadne...
 
Ja imam dvoje maloletne dece (doduse mladji su od 17 godina) i nisam placala vizu za njih. To ti je sveza informacija jer sam bila juce u ambasadi. Za svaki slucaj proveri u nekoj turistickoj agenciji oni sigurno znaju.
 
Ja imam dvoje maloletnih (6 i 10), svako ima svoj pasos tj, nisu upisani na roditeljskom, i ni za jedno nisam ove godine platila vizu.

Iliti, sto mi rece cika u ambasadi kad sam ja izvukla pare da platim (jer smo vadili vize samo za njih, mi stariji smo vec imali): "Deca - gratis!" :D
 
Imala bih jedno pitanjce

Sta ove godine traze za decu koja su u roditeljskom pasosu?

Prosle godine su mi trazili rodni list i jednu sliku, jel to traze i ove godine, posto ne pise na sajtu ambasade.
 
Imala bih jedno pitanjce

Sta ove godine traze za decu koja su u roditeljskom pasosu?

Prosle godine su mi trazili rodni list i jednu sliku, jel to traze i ove godine, posto ne pise na sajtu ambasade.

ponesi rodni list i drzavljanstvo i fotokopiraj to (nek se nadje), dodaj ti dve slike, i fotokopiraj pasos (ne ceo, vec deo sa slikama i vizama). i fotokopiju osiguranja i vaucera/karti...
 
Pomoc!Da li je neko ove godine vadio vizu a da je u statusu nezaposlenog supruznika?Sta je tacno potrebno od dokumentacije za tu kategoriju?Svi pricaju razlicito!

moja prijateljica nije zaposlena i nosila je fotokopiju muzeve radne knjizice (i original na uvid), potvrdu da joj je suprug stalno zaposlen i izvod iz maticne knjige vencanih.
 
koliko sam razumela vizu dobijas na onoliko koliko ti je upisano na zahtevu, tj broju dana u hotelu... valjda... :mrgreen:

И мора бити покривено осигурањем.
Иначе, веома леп бизнис набацује конзулат осигуравајућим друштвима у вези путничких здравствених осигурања. Република Србија и Елиники Димократија имају одавно потписану Конвенцију о здравственом осигурању за своју осигуранике који посећују ову другу земљу.
Дакле, све земље чије амбасаде (конзулати) траже осигурање као обавезан услов за издавање визе, а потписници су билатералне конвенције са Републиком Србијом крше међународно право и излажу наше држављане непотребним трошковима.
С друге стране, наша мазохистичка власт већ 10 година омогућава грађанима ЕУ да без виза улазе у Србију (раније СРЈ), чак и без здравственог осигурања и ако су грађани земље са којом нисмо потписали конвенцију. И све те трошкове плаћају порески обвезници.
Има се, може се...:rtfm:
 
И мора бити покривено осигурањем.
Иначе, веома леп бизнис набацује конзулат осигуравајућим друштвима у вези путничких здравствених осигурања. Република Србија и Елиники Димократија имају одавно потписану Конвенцију о здравственом осигурању за своју осигуранике који посећују ову другу земљу.
Дакле, све земље чије амбасаде (конзулати) траже осигурање као обавезан услов за издавање визе, а потписници су билатералне конвенције са Републиком Србијом крше међународно право и излажу наше држављане непотребним трошковима.
С друге стране, наша мазохистичка власт већ 10 година омогућава грађанима ЕУ да без виза улазе у Србију (раније СРЈ), чак и без здравственог осигурања и ако су грађани земље са којом нисмо потписали конвенцију. И све те трошкове плаћају порески обвезници.
Има се, може се...:rtfm:

Ovo je apsolutno tacno i ni malo lepo od grka, mada im je to postala praksa od kako su usli u EU.
Prvi put sam u Grckoj bila tacno dve godine posle pada vojne hunte i tada su trebale vize ali nikakvo zdravstveno osiguranje i sl. stvari, jer je tadasnja SFRJ-otka imala potpisanu konvenciju.

A sto se tice toga da ti odobravaju vizu na onoliko dana koliko smo naveli u zahtevu bas i nije tacno,
vec se drze bas ovog dela sa zdravstvenim osiguranjem, tj. koliko ste 'pokriveni' sa istim.
U zahtevu evo ved trecu godinu napisemo tacno onoliko koliko je u vauceru, ali smo osigranje uvek placali par dana pre i jedno 7 dana posle dana naznacenog u vauceru, uvek smo dobili onoliko dana koliko je bilo na polisi za zdravstveno osiguranje...
 
Da li neko tacno zna do koliko godina se ne placa viza, posto za cerku prosle godine nisam placao vizu, ali je ove godine u junu napunila 18 godina, tako da ne znam da li sada placa vizu.

Ponoviću ono što sam i sama pročitala, a postavila je Marina_2008 pre nekoliko dana : deca 1992. godište i mlađa ne plaćaju vizu. Tvoja ćerka je '91. godište, ako sam dobro razumela? Eto odgovora.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top