Gravitaciono polje ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

stnco

Elita
Poruka
17.857
ristob:
Šta hoćeš da kažeš? Evolucija tvrdi da je svet nastao slučajno, spontano, sam od sebe, iz ničega. Ima ljudi koji smatraju da je tako nešto neizvodljivo, nego da je živi svet djelo svesne kreacije. Vi nazivajte takve ljude kojim god hoćete imenom, sasvim je svejedno. Oni ne moraju čak ni biti vernici.
U ostalom, mnogi od njih su bili baš naučnici, čak evolucionisti, pa su stekili ubeđenje o inteligentoj stvorenosti živog sveta i prešli na suprotnu stranu. Negirate li to?
Gen je unapred inteligentno osmišljen i stvoren. Vi verujte da to nije tačno, to je vaše pravo, ali ja sam siguran da će evolucionisti svojom naukom, na kraju, samo doći do Boga.
Šteta je što ni ti ni ja nećemo doživeti i saznati koliko nisi bio u pravu za ovo podvučeno.
Mene čudi ristob da tebe, pametnog čoveka, istorija nije ničemu naučila. Zato ti predlažem da pažljivo čitaš poslednje Oberove postove na Nauka i religija a obećao je i nastavak. Iz tih postova izvuci zaključak kakav je u prošlosti bio odnos vernika prema nauci koja se drznula da negira biblijske "istine". A onda lepo pogledaj ove teme i vidi kakav je odnos vas vernika prema nauci danas i uporedi sa onim iz prošlosti. Pa onda razmisli i uvidi da je vaš odnos prema nauci isti kao što je bio onih jadnika pre nekoliko stotina godina, kojima se danas svi smeju. Ali da znaš, vama se neće u budućnosti smejati, vama se već smeju.

ristob

Veoma poznat
Poruka
12.339
stnco:
Šteta je što ni ti ni ja nećemo doživeti i saznati koliko nisi bio u pravu za ovo podvučeno.
Mene čudi ristob da tebe, pametnog čoveka, istorija nije ničemu naučila. Zato ti predlažem da pažljivo čitaš poslednje Oberove postove na Nauka i religija a obećao je i nastavak. Iz tih postova izvuci zaključak kakav je u prošlosti bio odnos vernika prema nauci koja se drznula da negira biblijske "istine". A onda lepo pogledaj ove teme i vidi kakav je odnos vas vernika prema nauci danas i uporedi sa onim iz prošlosti. Pa onda razmisli i uvidi da je vaš odnos prema nauci isti kao što je bio onih jadnika pre nekoliko stotina godina, kojima se danas svi smeju. Ali da znaš, vama se neće u budućnosti smejati, vama se već smeju.
Ja samo iznosim svoje znanje koje sam stekao u životu. Ne propagiram, ne prisiljavam nikoga da mi veruje, niti ikome davam preporuke. Koliko ti misliš da si sa znanjem iznad mene, kad uzimaš sebi za pravo da mi davaš preporuke? Pa, ja vam ponavljam da znam (u glavnim crtama) sve što današnja nauka zna. Ali, vi ne znate što ja znam. No, to je vaš problem. Ne mogu vas naterati da mi verujete, ali zato niste u pravu što mi pripisujete neznanje. U ostalom, kako god hoćete.
Oni koji su sposobni da se podsmevaju nekome - samo su za žaljenje.

stnco

Elita
Poruka
17.857
ristob:
Ja samo iznosim svoje znanje koje sam stekao u životu. Ne propagiram, ne prisiljavam nikoga da mi veruje, niti ikome davam preporuke. Koliko ti misliš da si sa znanjem iznad mene, kad uzimaš sebi za pravo da mi davaš preporuke? Pa, ja vam ponavljam da znam (u glavnim crtama) sve što današnja nauka zna. Ali, vi ne znate što ja znam. No, to je vaš problem. Ne mogu vas naterati da mi verujete, ali zato niste u pravu što mi pripisujete neznanje. U ostalom, kako god hoćete.
Oni koji su sposobni da se podsmevaju nekome - samo su za žaljenje.
Izvini ako sam te nečim uvredio ali da znaš i ti si meni davao razne savete pa ja nisam ovako reagovao. Pretpostavoljam da ti više znaš nego ja, no moja zamerka tvojim znanjima je iracionalnost. Uvek se pitam zašto te istorija razvoja nauke nije naučila da svoja religijska opredeljenja ne mešaš sa naučnim. Niko tebi ne zamera što si vernik. Tebi zameram(o) što neke naučne discipline ne priznaješ jer si opsednut religijom, a ja te samo podsećem na činjenicu kako su tebi slični reagovali u prošlosti kada su bila u pitanje naučna otkrića koja su se kosila sa biblijskim "istinama". Čitaj malo i o tim tvojim prethodnicima i uvidi koliko su bili u zabludi pa ne ponavljaj njihove grešku već se na njima uči.

stnco

Elita
Poruka
17.857
Sveta685:
Prelistaj malo temu teorija evolucije - komentari.
Dobro da si me uputio na pravu stvar. Tamo sam našao post @endonuclease i svakom razumnom čoveku je ono dovoljno da shvati da je kreacionizam davno prevaziđena stvar i da ga se drže samo teški zanešenjaci kojima je, kako negde reče ristob, kvrcnuo neki triger u glavi.

Sveta685

Poznat
Poruka
7.331
stnco:
Dobro da si me uputio na pravu stvar. Tamo sam našao post @endonuclease i svakom razumnom čoveku je ono dovoljno da shvati da je kreacionizam davno prevaziđena stvar i da ga se drže samo teški zanešenjaci kojima je, kako negde reče ristob, kvrcnuo neki triger u glavi.

Ne znam da li ce oni koji je znaju, ikada saopstiti javno pravu istoriju, ali se nadam da to nece biti u periodu tvog zivota ( i tebi slicnih), vec u nekoj dalekoj buducnosti. Bojim se da bi prava istorija ove planete predstavljala tezak psiholoski sok za vas evolucioniste.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.