Granica

pa ako mi je momak rekao da je sa sve i jednom ex ima sexualnu vezu naravno da bi mu zatrazila da ih ne vidja...bez stida....
a ako mi jebuckanje sa strane ne smeta onda mu necu zabraniti...neka ih vidja/yebe....
Znaci latice....ono kako se ti osjecas je jedino pravo i ispravno.

Neki parovi idu odvojeno na odmor, a neki ne mogu da se odvoje jedno od drugoga cak ni kad idu u wc...sve je stvar osjecanja i licnosti.
 
latica:
A mojne catujete i analizirate lutkciu na mojoj temi.Lepo otvorite temu p do mile volje raspredajte o ovoj individui.
Dobro a da li smatrate ponizavanjem ili kompromisom,ako bi vam sadasnji partner zabranio vidjanja sa bivsim momcima/devojkama,mislim ne "ona",vec obicna prijateljska vidjanja,i da li biste bili u stanju da to od nekoga zatrazite.Iskreno

ZABRANIO?:shock:

zaboga...kakav je to odnos gde neko nekom nesto brani?bilo on tebi, ili ti njemu...:roll:
to je neprihvatljivo, zaista
ako je covek nesiguran u sebe i uznemiravaju ga tvoja vidjanja sa bivsim momcima, a tebi nije previse stalo da ih vidjas, ucini mu uslugu..zasto da se sekira, ako ne mora?ali, sustinski vise znaci da saznas zasto je nesiguran, i zasto mu to smeta..kad covek nije siguran u osecanja svoje izabranice, ili izabranika, sve mu smeta jbg...
 
Pa, to, dogovorite se da nema ovoga. Ili onoga.
Ko inicira taj i traži/brani. Ti samo pristaneš da je tako.

Ma! Koj će ti moj dečko ako ćeš raditi sve što možeš i slobodna! Onda izaberi kres varijantu i udri do zore. Ja sam mišljenja da, ako poštujem nekog, neću raditi ono što njemu smeta, bilo da je to rečeno u formi zabrane ili ne. Ja nikad ne branim, samo kažem da bi mi to smetalo, a na njoj je da izabere šta želi.
Kad puknem, kasno je onda. Pa i to je neki izbor, jel'da? Moj, na osnovu njenog.
Šio mi ga Đura.
 
Različito je zabraniti nešto nekome i reći da ti nešto smeta. Ako ja dok sam u vezi radim sve isto kao i dok sam slobodna, ne znači automatski da će to mom dečku smetati.... Ali da mi zabrani nešto... e to već ne mogu da podnesem! Kao i provijeravanje tipa: Gdje si? Kada ćeš kući? S' kim si? Koliko ćeš se zadržati? Kada dođeš kući nazovi me sa fiksnog tel!
 
alexb:
Različito je zabraniti nešto nekome i reći da ti nešto smeta. Ako ja dok sam u vezi radim sve isto kao i dok sam slobodna, ne znači automatski da će to mom dečku smetati.... Ali da mi zabrani nešto... e to već ne mogu da podnesem! Kao i provijeravanje tipa: Gdje si? Kada ćeš kući? S' kim si? Koliko ćeš se zadržati? Kada dođeš kući nazovi me sa fiksnog tel!


Ima to sve da radis sta ti decko kaze i da budes sretna. Vidis koliko cura nema decka a sve bi dale da ga imaju, a ti ga imas i necenis to.
 
latica:
A mojne catujete i analizirate lutkciu na mojoj temi.Lepo otvorite temu p do mile volje raspredajte o ovoj individui.
Dobro a da li smatrate ponizavanjem ili kompromisom,ako bi vam sadasnji partner zabranio vidjanja sa bivsim momcima/devojkama,mislim ne "ona",vec obicna prijateljska vidjanja,i da li biste bili u stanju da to od nekoga zatrazite.Iskreno
Imash ti pravo, nije bash u redu zloupotrebljavati tvoju temu. Inache ja najbolje funkcionishem po principu "shtoi manje znam, mirnije spavam". Mora da postoji neki osecaj medjusobnog razumevanja i poverenja, kada se taj osecaj izgubi, ovako ili onako chitava pricha vishe nema smisla. Pomocu malih signala moguce je taj osecaj drzati na zavidnom nivou i sve raditi za chim srce ishte, bez bojazni da cesh patrnera nagaziti na zulj. Pod "sve" ne podrazumevam bash sve, ali dosta toga.
 
sinnke:
Ima to sve da radis sta ti decko kaze i da budes sretna. Vidis koliko cura nema decka a sve bi dale da ga imaju, a ti ga imas i ne cenis to.
HaHaHaHaHaHaHaHa E baš mi je ovo trebalo .... Posle teškog dana da se slatko nasmijem! Hvala sinnke! :)


PS: Bolje biti sam nego sa svakim!
PPS:"cenim" ga ja na drugi način! :) Ne brini! A i on se ne buni....
 
McMillan:
Pa, to, dogovorite se da nema ovoga. Ili onoga.
Ko inicira taj i traži/brani. Ti samo pristaneš da je tako.

Ma! Koj će ti moj dečko ako ćeš raditi sve što možeš i slobodna! Onda izaberi kres varijantu i udri do zore. Ja sam mišljenja da, ako poštujem nekog, neću raditi ono što njemu smeta, bilo da je to rečeno u formi zabrane ili ne. Ja nikad ne branim, samo kažem da bi mi to smetalo, a na njoj je da izabere šta želi.
Kad puknem, kasno je onda. Pa i to je neki izbor, jel'da? Moj, na osnovu njenog.
Šio mi ga Đura.

Stvarno,ti sve znas kako treba....
 
Granicu odredjujem tako da mogu da promenim nesto sto mi nije sustinski bitno.
Kompromis, razumevanje, tolerancija, to je nesto sto se u vezi podrazumeva.
Ali ako time sto se prilagodjavam nekome gubim sebe ili se osecam frustrirano zbog toga sto hronicno radim nesto suprotno od onoga sto zelela...granica je predjena.
Nisam u stanju da nekome kazem "zabranjujem ti"...niti mogu da funkcionisem sa profilom ljudi koji razmislja na takav nacin bilo da se pali na takve pretnje, bilo da ih sam iskazuje..."smeta mi mnogo" je vec ok...kome je stalo razmislice o tome...
Toliko o granicama...
BTW, Granice je dobar jogurt. :D
I Uzice je lep grad. :D
 
latica:
Daklen, ja bih da postavim temu,al da bas ne iznosim podatke iz svog licnog zivota,te se unapred izvinjavam ako bude malo konfuzno postavljeno.
Znaci ljubav i veza su dve lepe stvari u kojima treba biti spreman na kompromis,zar ne.Pitanje samo stoji gde postaviti granicu,koliko dati i koliko uzeti?.Da li zarad ljubavi i opstanka veze ogranicavati svoju slobodu i koliko?Je li bolje onima kojima je najvazniji ponos, i koji zbog tako neceg izgube mnoge vredne stvari u zivotu,ne uvidjajuci da nekad trebaju i da daju,ili onim koji beskonacno sve zrtvuju za vezu ne uvidjajuci da treba da uzmu?I lepo je reci sredina,licna procena svega,ali gde je sredina,i jel je moguce postici.I sta raditi kad se sredina ne moze postici,vec samo odabrati strana.I pitanje da li se ipak sustinski gubi kod oba izbora.
Nisam dosla da mi niko resava probleme,ali mi je bilo zanimljivo malo prodiskutovati na ovu temu.


p.s. di su stari ljudi sve neki novi klinci :)
Ko samo uzima a nista ne daje nije ponosan nego sebican i taj te ne voli.Nema granica oboje daju sve.
 
latica:
Dobro a da li smatrate ponizavanjem ili kompromisom,ako bi vam sadasnji partner zabranio vidjanja sa bivsim momcima/devojkama,mislim ne "ona",vec obicna prijateljska vidjanja,i da li biste bili u stanju da to od nekoga zatrazite.Iskreno
Koji fles...
Prvo se treba poci od price sta je to veza uopste. Drugo u vezi se moraju uvazavati osecanja onog drugog.
Jeste da je glupo nekome braniti nesto... ali ja bi u tom slucaju stvari postavio ovako:
Posto nema boga da bih ja bio u vezi sa nekom koja se vidja sa svojim bivsima, onda bi joj lepo rekao da to meni jako smeta i da ja takav nacin druzenja ne smatram za vezu... pa ako ona hoce ili da se prestane druziti sa njima ili da se ja lepo iscupam na vreme iz svega toga pa nek se smuva sa nekim drugim a vidja sa mnom.
Naravno da i u suprotnom slucaju... ako ja pristanem da budem sa nekom u vezi (sto vec postaje utopija) onda naravno da prihvatam i sva pravila koja idu sa tim, a kao jedno od najrazumljivijih da se ne vidjam sa bivsim devojanama(jer je verovatnoca da ce biti sexa prilicna)....

E sad ce me nazvati balkancem, al zabole me, niko nikog ne tera da budu dvoje u vezi.... uvek su tu i seme... a svi ti koji pricaju o slobodi su za seme a ne za vezu...
Zasto bi uopste neko pricao o nekoj slobodi i bio opterecen sa tim... to ne kontam... tj. kontam da tu nesto smrdi, sa tim nacinom razmisljanja... Posebno su mi mutne one koje recimo na prvom dejtu ispituju tipa koliko ce one moci da budu slobodne i da se vidjaju sa kim god hoce... :roll: sta reci za trakve... Al marim ja koja hoce slobodu treba joj i dati slobodu...

Kukaju kad nemaju tipa, a kad imaju kukaju o nekoj slobodi... :roll:
 
teresa:
"Je li bolje onima kojima je najvazniji ponos, i koji zbog tako neceg izgube mnoge vredne stvari u zivotu,ne uvidjajuci da nekad trebaju i da daju,ili onim koji beskonacno sve zrtvuju za vezu ne uvidjajuci da treba da uzmu?"

Reklo bi se da su ovo dve krajnosti...Mislim da je moja granica tamo gde pocinje to zrtvovanje tj. kada nesto sto radim za drugog dozivim kao zrtvovanje i kad to pocne da se ponavlja...

Chineci ustupke,voleci i razumevanjem,obostranim prihvatnjem lichnosti ali i razlichitosti,nalazenje jednog u drugom ali i dopunjavanje,pruzanje sebe tamo gde te drugi treba i obratno,samo su delovi nechega shto bih nazvao ljubavlju...granica je mozda tamo gde ovo prestaje...
 
latica:
Daklen, ja bih da postavim temu,al da bas ne iznosim podatke iz svog licnog zivota,te se unapred izvinjavam ako bude malo konfuzno postavljeno.
Znaci ljubav i veza su dve lepe stvari u kojima treba biti spreman na kompromis,zar ne.Pitanje samo stoji gde postaviti granicu,koliko dati i koliko uzeti?.Da li zarad ljubavi i opstanka veze ogranicavati svoju slobodu i koliko?Je li bolje onima kojima je najvazniji ponos, i koji zbog tako neceg izgube mnoge vredne stvari u zivotu,ne uvidjajuci da nekad trebaju i da daju,ili onim koji beskonacno sve zrtvuju za vezu ne uvidjajuci da treba da uzmu?I lepo je reci sredina,licna procena svega,ali gde je sredina,i jel je moguce postici.I sta raditi kad se sredina ne moze postici,vec samo odabrati strana.I pitanje da li se ipak sustinski gubi kod oba izbora.
Nisam dosla da mi niko resava probleme,ali mi je bilo zanimljivo malo prodiskutovati na ovu temu.


p.s. di su stari ljudi sve neki novi klinci :)
Uvek su ti u petljanju izmedju dvoje neophodni kompromisi i dogovori. U velikoj su zabludi oni koji misle da ce da se ponasaju svojeglavo. Valjda se i partner mora uvazavati i samim tim i postovati. Dobro si primetila da nekad malo moramo i potisnuti nas preveliki ponos (a svi ga imamo) i spustiti se malo i na taj nacin "dati" onom drugom ono sto on zeli. Naravno da su zdravi odnosi zasnovani na uzajamnom davanju. A nezdravi na jednostranom... koje onda druga strana oseti kao nepravdu i taj joj osecaj smeta i gusi je. Obostrano davanje je tako prijatno a jednostrano tako neprijatno. Nema neke propisane granice, vec je sve stvar nekog licnog osecaja. (kako vec i rekose)

Pa i samo dopustanje da ti(ili mi) neko skine gacice je "spustanje" svog ponosa i "davanje" nekom, a bez toga jednostavno ne moze.

Bio sam u situacijama kad se ne moze odabrati sredina i napraviti kompromis... Zahebat trip i tad znas da ste u dubokoj krizi... Sama procenis da li je to nesto bitno i preko cega ne mozes preci, onda raskidas ili je manje bitno pa kao promenis temu... i onda ce ti samo vreme pomoci da to prevazidjes... al je tad casa do pola puna... Ma blah nesto sam se raskuckao... :lol:
 
anakin:
ahahahahaha....ajoj, boli me stomak :)
ti si Pero, kreten...
Pa idi kod lekara... (i da nam nisi rekla za tvoj problem)....znamo da ti je potreban...
Kako je lako biti to sto si gore navela... zar ne?

(I svaki dan mora biti neki pacijent na ovom forumu koji ce da te vredja iz cista mira)
 
ne vredjam te iz cista mira, stvarno si kreten :)
a kreten si jer smatras da je sex ponizavanje i spustanje ponosa...za zene, naravno...
 
Ako te ova tema bas zanima preporucujem ti "Put kojim se redje ide" od Skot Pek-a, odlicna knjiga sa veoma lijepom analizom medjuljudskih odnosa! Ima jedan recenica kojom je pokusao dati definiciju ljubavi, nemam tu knjigu kod sebe pa cu probati napamet "Svoju ljubav pokazujem tako sto pomazem partneru da se stalno duhovno i mentalno razvija i da mi pomaze pri mom licnom razvoju i napredku i sve ono sto sputava, vezuje i zarobljuje samostalnost nas i naseg partnera nije ljubav vec sebicnost!"
 

Back
Top