Grand generacija

Ма, није само Пинк.
Погледајте неки од популарних цртаћа за девојчице: Винкс, Вич, Мјау-мјау мачкице, Барби, Брац...
Све имају предугачке ноге, све су вииитке, са голим стомацима и у допичњацима (да озвинете на изразу).... Кобајаги су девојчице, а обичене су и изгледају изразито сексипилно.
slažem se
čak i na uvek smernoj krstarici
pojavljuju se slični eksplicitni sadržaji
na primer pdf ženski kutak tema secret garden je najbolji primer
duge noge za igranjeee...
:) :) :)
 
Sve je vise devojcica koji uzore i idole nalaze u popularnim pevacicama narodne muzike.

Zanima me da li vam to smeta kada vidite kod druge dece,da li to primecujete kod svoje
i da li se borite brotiv toga,i moze li se protiv decijeg izbora?
Ili ako nemate decu jos uvek,sta bi uradili na mestu tih roditelja?

Na žalost, tako je... Naravno da mi smeta, jer odrastaju na pogrešnim vrednostima... Jer jedno je narodna muzika, drugo je Pink... Borim se razgovorom...
 
Ajoj...
Sta bih rekla na ovu temu? Ja sam kao klinka, verovali ili ne, sama otkrila dobru rock muziku. Dobila sam brdo kaseta od brata koje su mi prvo sluzile za snimanje sa radija novokomponovane dens muzike - Beat srteet i ostala sr...Da bih jednom prilikom pustila kasetu i otkrila da tu ima i te kako dobre muzike. I tako sam i sama pocela da kupujem kasete. Moja mama je u to vreme slusala narodnjake i to je svaki vikend trestala muzika. Zena je u mladosti slusala Stonse, Zeppelin, Doorse tako da joj je to bila neka luda faza... Cale je takodje slusao dobar rock i svirao gitaru, tako da su i moja braca poceli sa gitarom.
Kad sam se zabavljala sa mojim muzem slusala sam upravo Grand, jer sam u to vreme puno izlazila, naravno u 3 kafica koja su postojala u mom gradu slusala se ova muzika.
Sada sam se opet vratila dobrom rocku, dobrom metalu, dobrim baladama, pa i nekim dobrim starim pop pesmama.
Moje dete ce imati 2 krajnosti. Kada ode kod mojih slusace rock i ujaci ce ga uciti da svira gitaru. Kada ode kod muzevljevih slusace okorele narodnjake poput Drljace i kompanije ( TV Duga je aktuelna kod njih, a svako ko je makar 1 pogledao doticnu tv zna da tamo od pevaca do voditelja niko nije pod vaser vagu). Tako da se nadam da ce znati da prepozna kvalitet. Ja cu mu naravno pustati ono sto ja volim da slusam, a i moj muz je u poslednje vreme otkrio pravu muziku, jer je pre toga znao samo za ove seljake.
Primer, dok je moja mama u mladosti izlazila na mesta gde su se pustali Doorsi, moja sveki je cuvala krave i u sepuriku pevala " Mali mrav..."
Nikog ne podcenjujem, ali neko jednostavno nije znao za bolje...Mozda sam surova...
 
Ja ne volim i ne slusam narodnjake, ali me zanima zasto mislite da neko ko slusa narodnjake mora i da odraste u losu, glupu, ogranicenu, jeftinu ili sta vec .... osobu?
Ne branim narodnjake, ali ako se uzme u obzir moja svekrva - ona nije fufa, vec domaciva starog kova, slusa narofnjake, a divna je zena. I sta sad?
Da nemate malo predrasuda, a?
 
Ja ne volim i ne slusam narodnjake, ali me zanima zasto mislite da neko ko slusa narodnjake mora i da odraste u losu, glupu, ogranicenu, jeftinu ili sta vec .... osobu?
Ne branim narodnjake, ali ako se uzme u obzir moja svekrva - ona nije fufa, vec domaciva starog kova, slusa narofnjake, a divna je zena. I sta sad?
Da nemate malo predrasuda, a?

Ova vrsta muzike moze da da i neke pozitivne ucinke,kada se postavi reper kako ne treba>
isto tako Grand muzika moze (i mora ) biti faza u odrastanju da bi deca sto pre i sto kvalitetnije formirala svoj muzicki ukus :ok:
 
U pravu si Nactu.Svi smo mi u nekom preiodu odrastanja slusali narodnjake.Al nisu bili ovoliki sund i neukus kao danas. U mojoj kuci se slusalo sve. Od San Rema,klasika,do Djoke B.,Zvonka B.,Rokera s Moravu.Slusali smo cak i Lepu Brenu ( ja i sestra kad smo bile bas male) I opet nismo iskvarile svoj ukus za muziku. Zao mi je samo sto vise nemam gramofon.Mnogo sam lepih ploca slusala (postoji i na CD ali nije isti filing - ne pucketa)
 
Ova vrsta muzike moze da da i neke pozitivne ucinke,kada se postavi reper kako ne treba>
isto tako Grand muzika moze (i mora ) biti faza u odrastanju da bi deca sto pre i sto kvalitetnije formirala svoj muzicki ukus :ok:

Vrlo mudar stav.
Slazem se
A predrasude su predrasude, a ima i fufa sto slusaju metal i to kolko hoces...
Sve zavisi od coveka a ne od muzike
 
A tih pojedinih mesta je sve vise. Na zalost.
Mom drugu bilo strasno sto deca gledaju Pink i on lepo izbrise taj kanal. Kad su deca trazila da gledaju Grand paradu, kaze on njima da je TV kupljen u Madjarskoj i da na njemu nema Pinka :rotf: Mislim, moras pricati gluposti deci za njihovo dobro.
 
:idea:
Time sto nesto sakrivate od dece kao zabranjeno - postaje zabranjeno voce
No to nije moja stvar da se mesam

Mislim da dok su deca mala trebas pronaci nacin da im nesto (za sta mislis da nije dobro) uskratis, a da oni to ne shvate kao zabranu. Jednostavno, daleko od ociju daleko od srca. Mislim, ako nauce da se kod kuce to gleda, postaje im poznato a samim tim i blisko.
 
Ja ne volim i ne slusam narodnjake, ali me zanima zasto mislite da neko ko slusa narodnjake mora i da odraste u losu, glupu, ogranicenu, jeftinu ili sta vec .... osobu?
Ne branim narodnjake, ali ako se uzme u obzir moja svekrva - ona nije fufa, vec domaciva starog kova, slusa narofnjake, a divna je zena. I sta sad?
Da nemate malo predrasuda, a?

Razlikuju se narodnjaci nekada i sada.
Sada je ovo sto se naziva "narodnom" muzikom sve sem muzike.
I mentalni sklop estradnih umetnica je zaista fascinantan,a kad je detetu takva osoba idol,trebalo bi se zapitati.
Ja bih od svoje dece,dok su mala,na svaki nacin pokusala da sakrijem tu vrstu muzika,a kad malo odrastu i ipak odluce da to slusaju,morala bih da se pomirim sa takvim izborom.
 
Svi smo mi u nekom preiodu odrastanja slusali narodnjake

pa ae kao govori u ime vas......a ne u ime onih koji nisu sloošali nikada narodnjake......
sloošati je poostiti cecu ..posedovati disk pa poostiti u sopstvenoj kooći, radnom prostoru ili kolima...svojevoljno...sloošali smo svi u gsp-u....i prilikom šaltanja kanala........i kad prođemo pored splava i gradilišta.......čooli, a ne sloošali.....sam da dodam..da ne boodem pogrešno shvaćen..... e ne misim da su ljoodi koji sloošaju narodnjake kao svi kreteni....al ja se sa njima ne droožim..........a svi koji sloošaju neki droogi žanr moozike carevi...i srednjoj moozičkoj školi postoji etno odsek.....gde su glavni predmeti tradicionalno narodno pevanje i sviranje.......a u okviru opštih groopa....mism, pojedinačnih predmet postoji predmet etnomoozikologija...istorija moozike..i nacionalna istorija moozike.......al to nije ono šo se zove narodnjacima.. narodnjaci su.....toorbo folk i teheran.....
 
Poslednja izmena:
Hm, bas ova tema mi je negde stalno u podsvesti :roll: Kad god upoznajemo neke ljude jedno od prvih pitanja je koju muziku slusas. E, pa ja moram da priznam da svoj muzicki ukus nisam bas izgradila, ali sigurno je da znam sta ne zelim da slusam i gledam, a to je svakako Grand i ostale emisije i muziku koja je sinonim za ruzicastu televiziju. U vreme kada sam ja odrastala su bile sankcije, rat i prave muzike zapravo nije ni bilo.
Moj otac je u svojim mladjanim danima nosio dugu kosu, zvoncare, slusao Bitlse i ostalu dobru muziku 60-tih i 70-tih godina i naravno svirao bubnjeve. Tih 90-tih godina jedino sto mi je ostalo na raspolaganju su njegove ploce i stari dobri gramofon (cini mi se da jos uvek radi :hahaha: ) koje bih povremeno slusala. Zahvaljujuci njemu znam sta valja i hvala mu na tome :worth: Sa druge strane, nisam bila postedjena ni te grand muzike jer se ona nalazila svuda oko nas...na nasu veliku zalost.
Ohrabrujuce u svemu ovome je to sto se sada ipak desavaju neki bitni kulturoloski pomaci pa stoga i imamo sve vise inostranih muzickih grupa. Takoce neki novi klinci biti u mogucnosti da porede grand sa jedne strane i sve ostale muzicke pravce sa druge strane i verujem da ce napraviti pravi izbor :super:
 
klape, Oliver i nekoliko splicana su sva domaca muzika koju sam slusala tokom odrastanja,
i dan danas jedina vrsta domace muzike koju slusam

kada kazete turbo folk/grand etc. sjetim se dva refrena iz autobusa - jedan ide nesto cigance cigance
(zapamceno jer je na toj liniji znalo uci nekoliko cigana, ako bi ih vozac pustio, i namirisati autobus)
i nesto sa kladim se kladis se
(jer sam se vracala sa aerodroma i ludak od vozaca autobusa je isao oko 80ak na sat po krivinama iznad budve)

to je sve sto znam o njihovoj muzici - sto se tice osoba - znam i kako izgleda ceca jer je bila u dnevnim novinama jednom - tj njeno narandzino golo dupe, lice vec ne bih prepoznala... ili dupe u nekoj drugoj pozi :mrgreen:
 
Poslednja izmena:

Back
Top