Grand generacija

Na nekim decjim rod. u igraonicama pustaju uglavnom narodnjake,i to one nove najturbo moguce.
Dodje mi klinac sa zurke,i peva:sada pao sam na dno...i tako do sl.rodendana.
J.b.g. kod mene nema toga,ali oni cuju i na drugim mestima,ne samo u kuci.
 
Ili ako nemate decu jos uvek,sta bi uradili na mestu tih roditelja?

na mjestu tih roditelja, potrudila bih se da djecu dovodim u kontakt sa kvalitetom jos od malih nogu,
radim na tome da nauce da koriste svoje mozgice etc.
tako da je mala sansa da ce pasti pod neciji uticaj i mala sansa na ce pored bajadere izabrati napolitanke od 30 centi

a u slucaju da se ipak desi,
jbga,
pokusala bih da dodjem do odgovora zbog cega je doslo do toga i uticala bih na uzroke,
a u slucaju da joj se poklapa sa prirodom ta grand filozofija, ne bih je mjenala
 
Da li roditelji ako uticu na dete,u kuci se slusa kvalitetnija muzika, da to znaci da oni nece pasti pod uticaj okoline,drugara...?
Mislim da su manje sanse ali da ne postoje ne verujem.
U moje vreme se slusao rock,pop,bilo je malo blam slusati narodnjake a isla sam u osnovnu 90-tih. :)
Mislim da je sada drugacija situacija,a to nije nista cudno.
 
неке Џонас брадерс (мрзи ме да пребацујем на латиницу:lol:)....а то су неки тинејџерски бендови чак мало тврђег звука.
...
Мислим да је формирање укуса првенствено ствар породице, па тек онда друштва и медија.

Jonas Brothers bas i nisu "tvrdji zvuk" nego sladunjavi boy band... nesto kao new kids on the block kada sam ja bila mala :D
ili Jason Donovan (isto iz tog perioda)

btw, ja ni tada nisam slusala tu muziku, nego sam slusala muziku iz 40,50 i 60-ih godina (kada sam bila u tim ranim tinejdzerskim godinama

muzicki ukus sigurno nisam pokupila iz porodice jer kod mene niko nije ni slusao muziku...
ja sam sedela nocu i pisala i onda cula na radiju svasta... pa sam onda polako pocela da se zanimam i za zvuk

uostalom, bas me zanima kakav si to hevi metal slusala kada su ti Jonas Bros tvrdi :lol:
 
Poslednja izmena:
Original postavio Hellen
Мислим да је формирање укуса првенствено ствар породице, па тек онда друштва и медија.
Ne verujem,moji roditelji i roditelji mojih drugara su slusali narodnjake, a mi nikada.
Neki psihijatri tvrde da dete formira drustvo i porodica 50-50 %
 
Da li roditelji ako uticu na dete,u kuci se slusa kvalitetnija muzika, da to znaci da oni nece pasti pod uticaj okoline,drugara...?
Mislim da su manje sanse ali da ne postoje ne verujem.
U moje vreme se slusao rock,pop,bilo je malo blam slusati narodnjake a isla sam u osnovnu 90-tih. :)
Mislim da je sada drugacija situacija,a to nije nista cudno.

Ma deca funkcionisu vrlo jednostavno. Ako drustvo skuplja slicice i ja cu skupljati , ako drustvo nosi iscepane farmerke i ja cu , ako drustvo slusa grand i ja cu.
Treba u tom slucaju udariti kontru ali tako da se to dete ismeva zbog toga.
Tako je recimo secam se klinka od moje sestre slusala taj grand posto njeno drustvo slusa....ode na rodjendan i tamo slusaju Mahi,mahi,mahinalno...i slicno smece cak me smarala da joj skidam pesme onih zvezda granda.
E sad naravno ja sam je toliko uhvatio da je zajebavam da je to strasno bilo.Prosto ju je bilo sramota sto slusa to. Eto danas na primer da je pitam " hoces da ti skinem neki novi album od nekog od tih grand pevaca " rekla bi mi " da li si ti normalan "
 
Ma deca funkcionisu vrlo jednostavno. Ako drustvo skuplja slicice i ja cu skupljati , ako drustvo nosi iscepane farmerke i ja cu , ako drustvo slusa grand i ja cu.
Treba u tom slucaju udariti kontru ali tako da se to dete ismeva zbog toga.
Tako je recimo secam se klinka od moje sestre slusala taj grand posto njeno drustvo slusa....ode na rodjendan i tamo slusaju Mahi,mahi,mahinalno...i slicno smece cak me smarala da joj skidam pesme onih zvezda granda.
E sad naravno ja sam je toliko uhvatio da je zajebavam da je to strasno bilo.Prosto ju je bilo sramota sto slusa to. Eto danas na primer da je pitam " hoces da ti skinem neki novi album od nekog od tih grand pevaca " rekla bi mi " da li si ti normalan "
Bas si zao! Svako ima svoju slabu tacku... da ne kazem seljacku crtu...
cak i ljudi sa sofisticiranim ukusom mogu da pokleknu
npr. ja u isto vreme volim da cujem classical guitar muziku i hitove iz osamdesetih godina

iz potpuno razlicitih razloga... hitovi osamdesetih me vesele, smesni su mi, pevam i smejem se... nekad igram i ludiram se, a classical guitar slusam jer mi je lepa, slusam je za svoju dusu i cvetam iznutra
 
Da li roditelji ako uticu na dete,u kuci se slusa kvalitetnija muzika, da to znaci da oni nece pasti pod uticaj okoline,drugara...?

ovaj boldovan dio komentara me je zbunio, priznajem.
pricam o tome da se pored opcija koje mu nudi okolina a nekvalitetne su, ponude i one kvalitetne - ne o ti ces da slusas to i to i radis to i to jer ja tako kazem
i da se radi na razvijanju karaktera djeteta
prevencija
(ne o - ti ces da radis to i to i slusas to i to jer ja tako kazem, to ima kontraefekat)

to dvoje umanjuje sansu za padanje pod uticaj okoline i obozavanjem smeca
naravno,
pod uslovom da karakter djeteta nije takav da mu isto odgovara vise od drugog
u tom slucaju nema sto da se radi osim da se forsiranjem neceg sto mu nije u prirodi stvori nesrecna osoba

Mislim da su manje sanse ali da ne postoje ne verujem.
U moje vreme se slusao rock,pop,bilo je malo blam slusati narodnjake a isla sam u osnovnu 90-tih. :)
Mislim da je sada drugacija situacija,a to nije nista cudno.

pop i rock imaju jednakih sansi da nekom ubiju sive mozdane stanice,
samo sto takvih pjesama/grupa ima nesto manje i teze ih je primjetiti u onako sarenim i nevinim omotima
ali nista manje opasnim, kao i one shovinisticke klasicne bajke na primjer
 
Ne verujem,moji roditelji i roditelji mojih drugara su slusali narodnjake, a mi nikada.
Neki psihijatri tvrde da dete formira drustvo i porodica 50-50 %

Slazem se sa tobom. Mada u principu mogu roditelji tu da uticu ali realno ...koga zabole od roditelja sta im dete slusa od muzike.Bitnije su neke druge stvari , uglavnom.

Ali takodje je cinjenica da recimo taj cuveni MTV danasnji je cak mozda i gori od Granda a i generalno muzika od 2000-e je sve ocajnija i nekvalitetnija tako da kako god okrenes dete ce slusati smece a ona kvalitetnija muzika je uglavnom malo starija a sumnjam da to nekog mladjeg zanima.
 
Bas si zao! Svako ima svoju slabu tacku... da ne kazem seljacku crtu...
cak i ljudi sa sofisticiranim ukusom mogu da pokleknu
npr. ja u isto vreme volim da cujem classical guitar muziku i hitove iz osamdesetih godina

iz potpuno razlicitih razloga... hitovi osamdesetih me vesele, smesni su mi, pevam i smejem se... nekad igram i ludiram se, a classical guitar slusam jer mi je lepa, slusam je za svoju dusu i cvetam iznutra

Muzika iz 80-ih ti je najbolja muzika. Pa pazi postoji i narodna muzika koja je kvalitetna ali i to je uglavnom ona starija. Danas ti je to klasicna industrija i samo se stancaju pesme ideja vise i nema dok je nekada to bilo mnogo drugacije.
 
na mjestu tih roditelja, potrudila bih se da djecu dovodim u kontakt sa kvalitetom jos od malih nogu,
radim na tome da nauce da koriste svoje mozgice etc.
tako da je mala sansa da ce pasti pod neciji uticaj i mala sansa na ce pored bajadere izabrati napolitanke od 30 centi

a u slucaju da se ipak desi,
jbga,
pokusala bih da dodjem do odgovora zbog cega je doslo do toga i uticala bih na uzroke,
a u slucaju da joj se poklapa sa prirodom ta grand filozofija, ne bih je mjenala
Bajadera je obicno slatko djubre... izvikana!

Kada sam je poslednji put probala osetila sam samo secer, secer, secer! dobila sam secerni sok, to je meni junk
i to precenjeni junk

ali posto vec pricamo o ukusima...

a sta je tebi kvalitetna muzika?
ajde daj primer...
 
Jonas Brothers bas i nisu "tvrdji zvuk" nego sladunjavi boy band... nesto kao new kids on the block kada sam ja bila mala
ili Jason Donovan (isto iz tog perioda)

Мислила сам да су тврђи у односу на, рецимо, Ребелде које су слушале до пре пар месеци...или од домаћих забавњака које слушају њихове другарице. С обзиром на то да имају тек 10 и 11 година - мислим да мо на добром путу што се тиче њиховог музичког укуса.
 
Muzika iz 80-ih ti je najbolja muzika. Pa pazi postoji i narodna muzika koja je kvalitetna ali i to je uglavnom ona starija. Danas ti je to klasicna industrija i samo se stancaju pesme ideja vise i nema dok je nekada to bilo mnogo drugacije.
Ima ideja, ali ne u industriji...
problem je u nacinu zivota... ljudi nemaju strpljenja da cuju nesto drugacije, nego vole da je sve isto i uniformisano... Mekdonalds filozofija zivota
 
Мислила сам да су тврђи у односу на, рецимо, Ребелде које су слушале до пре пар месеци...или од домаћих забавњака које слушају њихове другарице. С обзиром на то да имају тек 10 и 11 година - мислим да мо на добром путу што се тиче њиховог музичког укуса.
Ma naravno... ne kritikujem ja ukus, nego sam se zbunila na "tvrdji" zvuk...

mislim, ja bih se zbunila da moj sin voli narodnjake, ali ako ih voli... sta da se radi, to je njegova stvar, necu da se mesam... mislim, vazno da je zdrav i srecan
 
А ја сам, од своје 12. до 16. слушала рок из седамдесетих и хеви метал раних осамдесетих: Deep Purple, Led Zeppelin, Iron Maiden. Saxon, Whitesnake, Motorhead, Gillan Band...etc

Довољно ''тврдо'' да бих радије изабрала и тврђе ствари, само да не морам да слушам народњаке.
 
muzika koja ima kvalitetne tekstove (citaj : tektstove koji zahtjevaju koriscenje mozga kako za slusanje tako i za napisati),
melodiju koja nije sklepana u stilu nove cg himne od dva- tri tona koja se mjenjaju u nedogled ili nije pretrpana kao neuredan ormar,
vokal(e) koji je kvalitetan
meni tekst nije toliko bitan
uopste se ne poistovecujem sa pricom... meni je vaznija muzika, mada ponekad tekst ako je inspirativan moze da mi znaci

mene zanima muzika koja je vesela i pozitivna, nebitan je zanr... i muzika koja je lepa
obozavam gitare ( i moj muz svira gitaru)
evo mog omiljenog gitariste, posle mog muza
 

Back
Top