Grand generacija

meni tekst nije toliko bitan
uopste se ne poistovecujem sa pricom... meni je vaznija muzika, mada ponekad tekst ako je inspirativan moze da mi znaci

ako se uzme u obzir da grandovci mogu da urade plagijat po pitanju melodije, a tekst ti nije bitan.... svidjelo bi ti se?

kao ona emina jahovic koja je plagirala ace of base na takmicenju u hn-u i izvukla pobjedu bez problema :confused:
 
Evo za ove sto su otisle na spavanje posto ih je Hellen oterala ;)

http://boomp3.com/listen/c0qsh8c48_h/slon-lepotan

Хвала, само то смо одавно превазишле! ;)

Старија има женски бенд, штеди лову за електричну гитару (пошто акустичну свира у музичкој) и пише текстове на енглеском! ;)

Колибрићи и Коцкица су давна прошлост! :mrgreen:
 
Za nas su još uvek sadašnjost, imamo 5 godina. Biće i budućnost kada se rodi beba. Puštam joj ja i pop-rock iz 80tih, pa sam se skoro ubila objašnjavajući neki tekst Haustora. Svidela joj se melodija ali tekst je pogrešno shvatila.
 
:eek::eek::eek:
Ел ово неко зезање, попут оне о Рикију Мартину, или она стварно озбиљно пева?:eek:

Ne znam da li je zezanje,ali znam da mi drug i drugarica svakodnevno pevaju tu pesmu.:neutral:

Roditelji nisu mnogo uticali na to,ali su srecni

Ja sam odrasla u porodici gde se uvek slusao rok ,ali sam sama pocela da ga slusam,pa mi je danas EKV omiljeni bend. Roditelji nisu uopste uticali na to,ali su srecni jer ne slusam Grand.(jedino sto sad sa njima pricam o omiljenim bendovima,onim iz njihovog vremena:))

Vecina mog odeljenja slusa te narodnjake,i po zurkama isto slusaju.:neutral:

Sad vise ni sama ne znam pod cijim uticajem.
 
Poslednja izmena:
Meni se licno ne dopada ova novokomponovana muzika.Stvarno su je izkarikirali do bola.Najtuznije je sto mladi slabo slusaju starogradsku muziku.Ona je divna. Ni Bluz ne moze svuda da se cuje.Steta. A bilo je takvih svirki pre desetak godina na Platou,Hard rock cafe-u,Sinagogi u Zemunu.I mladi su isli i slusali.
Strasno je to sto su nam se deca pretvorila u pevaljke i sto vise nemaju ni stida ni srama.Kad ih vidim danju onako oskudno obucene sa napadnom sminkom za noc i mobilnim telefonom iz koga tresti Seka/Ceca/i ostala gamad za mozak ..... I sto je najgore od svega oni za bolje ne znaju.
Evo sta ja volim da slusam i sta ce slusati moje dete dok ne izgradi sopstveni stav o muzici
 
Grand generacija je karika u kancu vrednosti koje su se ovde propagirale poslednjih 18 godina. Problem je sistemski i nije za zanemarivanje. Sasvim je logicno da ce u okolnostima sveopsteg uzasa deca razmiljati da je lakse snimiti turbo folk album nego trositi narednih 15 godina na obrazovanje koje ce im neko svejedno omalovazavati - pevaljke koje voze besna kola i brisu prasinu sa topovskog naoruzanja u podrumu im se mogu uciniti kao uspesne zene koje su bile sposobne da za kratko vreme dodju do velikog novca i "drustvenog ugleda". Porodica je tu jako bitna. Normalno je da ako moje dete vidi da ja gledam Grand - zbogom pameti - produkciju da ce i ono imati vece sanse da se od pameti rastane. Moramo dati sve od sebe da svojoj deci stavimo do znanja da je za nas to neprihvatljivo, pa i razmemorisati Pink kanal iz televizora..:mrgreen:
 
Moramo dati sve od sebe da svojoj deci stavimo do znanja da je za nas to neprihvatljivo, pa i razmemorisati Pink kanal iz televizora..:mrgreen:

To sam i uradila na kratko,ali sam ga vratila,imaju dobre filmove ponekad :rumenko:

Volela bih da sretnem Sasu Popovica,da mu postavim par pitanja...:think:
Iriitantan je. Videla sam ga kako ismejava one seljake na audicijama za kojekakve zvezde granda,a najveci je seljak od svih njih.
 
Moja deca rastu uz rock i metal, pa i vole tu muziku. Niko im ne nameće ukus, slušaju ono što žele. Kod nas u kući je grand prolazna faza: sa pet godina slušaju- sa 9 im je to seljačka muzika. Zajedno razgovaramo o toj muzici, one grade sopstveni ukus i to je to. Ja mom detetu od 6 godina ne namećem muziku i ako je malo- kada odraste shvatiće šta treba po njegovom mišljenju da sluša. Ako sluša Grand- šta me to zanima. Često prokomentarišem nešto o takvoj muzici, one potvrde ako se slažu, ako ne kažu svoje mišljenje... Koliko mi je odvratan grand toliko mi je odvratan i rep. Pogledajte sami:
 

Prilozi

  • 25150369_1211014542_588623457.jpg
    25150369_1211014542_588623457.jpg
    30,7 KB · Pregleda: 27
Evo, pre sat vremena sam ugledala lik Sase Popovica na TVu kako ismeva tudje fizicke i mentalne mane. Jel, on tako savrsen. Definitivno ne bih volela da ga sretnem. Bojim se da bih pocela da patim od insomnije
 
Ужас! Ја се стварно понекад плашим да имам децу.. Пре неколико дана комшије славиле рођендан девојчици, цела је зграда трештала од гранд песама и деце која певају из све снаге. Тако је било тужно :( Мислим да бих плакала ноћима да чујем једног дана своје дете како пева те бљувотине.
 
Sve je vise devojcica koji uzore i idole nalaze u popularnim pevacicama narodne muzike.

Zanima me da li vam to smeta kada vidite kod druge dece,da li to primecujete kod svoje
i da li se borite brotiv toga,i moze li se protiv decijeg izbora?
Ili ako nemate decu jos uvek,sta bi uradili na mestu tih roditelja?

Ja se tek pitam da li cu uspeti da dete odvratim od kicherice jer je jos mala. A pre nekoliko sati sam trazila da joj kupim prvu lutku (cerka mi ima 1.5 god.) i primetila da su sve lutke u prodavnici u kojoj smo bile obucene kao pevacice turbo folka osim onih koje su beba lutke (one su u shpilhoznama). To me je zaista iznenadilo jer nisam ocekivala da je takav stil u modi i na uvoznim lutkama, a do sada zaista nisam bila u toku jer me lutke duuugo nisu zanimale. Posle sam nesto razmisljala i shvatila da nisu nase pevaljke jedine koje su tako obucene, vec se ista garderoba vrti i kod stranaca, narocito kod crnachkih pevaljki. Samo sto je njihova muzika kanda malo prihvacenija pa im se kicherica cesto oprasta, a ovima nasima ni slucajno. Kada se jos malo bolje razmisli pa se mnoge strane, zvanicno kul pesme, prevedu sa engleskog, u njima se moze naci cesto i vise sunda nego kod nasih najtvrdjih turbasha. Ipak malo ko to sebi prizna pa se sve strano tretira kao da je sa vise ukusa.
 
O ovome sam već pisao onomad na forumu...
1994. godine u OŠ "Ujedinjene nacije" na Ceraku (BGD), u okviru priredbe za nove djake - prvake, devojčice iz starijih razreda su igrale uz pesmu Ivana Gavrilovića "200 na sat".
To možda najbolje govori koliko je 90tih sistem vrednosti bio ne urušen, nego deformisan, perverzan. Vlasti (čitaj: Miri i Slobi, pa onda Šešelju i ostalim Mirinim podsuknjašima) je odgovaralo da sve bude nenormalno, jer samo u nenormalnim uslovima su oni mogli da prodju.
Naravno da se tragovi toga vuku i danas, vući će se još decenijama. Po meni, jedini način da se deca sačuvaju od novokomponovanih njasra je da im se povremeno puštaju prave narodne pesme - da vide šta je stvarno narodna muzika, i naravno da im se od malena pušta dobra muzika, bez obzira na vrstu, deca će se već sama opredeliti kad im dodje vreme, bitno je da nauče da razlikuju dobro i kvalitetno od lošeg.
Mislim da novokomponovana muzika sama po sebi i nije toliko strašna, ona je seno za stoku koja ne zna za bolje i ne želi da zna za bolje. Ima toga svugde - američki kantri je još i gori, pa kod Švaba one tirolske popevke u disko ritmu... Naš problem je što je ta muzika samo vrh ledenog brega i samo nagoveštava mnogo dublje probleme novokomponovanog razmišljanja, novokomponovanih duša, novokomponovanog morala... E za rešavanje tog problema će nam i vekovi trebati! :rtfm:
 
O ovome sam već pisao onomad na forumu...
1994. godine u OŠ "Ujedinjene nacije" na Ceraku (BGD), u okviru priredbe za nove djake - prvake, devojčice iz starijih razreda su igrale uz pesmu Ivana Gavrilovića "200 na sat".
To možda najbolje govori koliko je 90tih sistem vrednosti bio ne urušen, nego deformisan, perverzan. Vlasti (čitaj: Miri i Slobi, pa onda Šešelju i ostalim Mirinim podsuknjašima) je odgovaralo da sve bude nenormalno, jer samo u nenormalnim uslovima su oni mogli da prodju.
Naravno da se tragovi toga vuku i danas, vući će se još decenijama. Po meni, jedini način da se deca sačuvaju od novokomponovanih njasra je da im se povremeno puštaju prave narodne pesme - da vide šta je stvarno narodna muzika, i naravno da im se od malena pušta dobra muzika, bez obzira na vrstu, deca će se već sama opredeliti kad im dodje vreme, bitno je da nauče da razlikuju dobro i kvalitetno od lošeg.
Mislim da novokomponovana muzika sama po sebi i nije toliko strašna, ona je seno za stoku koja ne zna za bolje i ne želi da zna za bolje. Ima toga svugde - američki kantri je još i gori, pa kod Švaba one tirolske popevke u disko ritmu... Naš problem je što je ta muzika samo vrh ledenog brega i samo nagoveštava mnogo dublje probleme novokomponovanog razmišljanja, novokomponovanih duša, novokomponovanog morala... E za rešavanje tog problema će nam i vekovi trebati! :rtfm:
Tacno tako kao sto rece..."novokomponovane duse,novokomponovani moral"to je ono sto je strasno....
Prosle godine u nasem vrticu bila je novogodisnja predstava koju je odrzalo jedno decje pozoriste...Prica je isla izmedju ostalog i o tome kako se Marko kraljevic zaljubljuje u vilu Raviojlu itd,u jednom trenutku on je srecan sto je smuvao i krece vesela "decja"pesmica....Mesecina,mesecina JOJOJ<JOJOJ....auuuu brate...kad poskakase klinci od 2,5 do 6god sa mamam i tatama na noge lagane!!!!Katastrofa!!!Mislim nije losa pesma kad mi matori cugnemo poneku u kafanici pa zapevamo ali za vrtic je bila potpuno neadekvatna.Moje dete zblanuto gledalo je cas u decu cas u mene koja snimam radosni dogadjaj kamerom pa prosto jadano sagubljeno i blentavo deluje kad gledamo u odnosu na drugu decu.Ona je tu pesmu tada prvi put cula i ostala zatecena....imala je 5godina.
 
Uh teska tema... ne slusam narodnjake uopste i ne volim mnogo toga vezano za njih... uzasni su mi :thumbdown: slazem se sa mnogima koji kazu da se dete i razvija kod kuce, koliko i od drustva... ali kuca dolazi prva pa onda drustvo, tako da se nadam da se takvi ukusi decji mogu zaustaviti na vreme... jer da mi dete postane drolji.ca vec od 1og razreda osnovne, da se oblaci u minice, zlatne sandalice i da trazi skupi mobilni jer ga svi imaju... pa ne znam sta bih radila... :sad2: uzdam se u svoje buduce vaspitanje deteta i u njegovu/njenu inteligenciju da ne postane jos jedno dete Granda i Pink produkcije... :heart:
 
Наравно да у својој кући можеш да држиш ствари под контролом. Подесиш оне канале на тв-у за које сматраш да су безопасни за децу, или барем најмање зло, пушташ добру музику, дечије касете и цртаће. Али, шта када ти дете оде на рођендан где су неки други родитељи који слушају управо гранд или не морају да слушају гранд, али немају ништа против да њихово дете слуша шта било и тамо су сви весели, певају, скакућу.. И, нажалост, лепо се проведу, па ти дете после дође и каже хоћу да ми купиш "удара у главу ко шампањац". :dash:
 
Sve je vise devojcica koji uzore i idole nalaze u popularnim pevacicama narodne muzike.

Zanima me da li vam to smeta kada vidite kod druge dece,da li to primecujete kod svoje
i da li se borite brotiv toga,i moze li se protiv decijeg izbora?
Ili ako nemate decu jos uvek,sta bi uradili na mestu tih roditelja?

Sjetila sam se kad je na Grandu bilo takmicenje mladih (bas malih) talenata.....zgrozila sam se kad sam vidjela te djevojcice kako su bile obucene....sve tipikl grandovski....a Dzejeva cerka,dokolenice,cipelice ravne s kaisicem,kosuljica,i suknja plisirana do kolena....
 
Ма, није само Пинк.
Погледајте неки од популарних цртаћа за девојчице: Винкс, Вич, Мјау-мјау мачкице, Барби, Брац...
Све имају предугачке ноге, све су вииитке, са голим стомацима и у допичњацима (да озвинете на изразу).... Кобајаги су девојчице, а обичене су и изгледају изразито сексипилно.

Да не спомињем тинејџерске серије попут Ребелде...:roll:
 

Back
Top