Goran Šarić


Prema tvrdnjama u komentarima, Šarić se navodno munjevitom brzinom žalio i prve tri epizode su skinute sa YouTube zbog kršenja kopirajta, jerbo sadrže isečke iz BalkanINFO emisija.

Pre nekih 12 godina na Jutjubu sa svojim video zapisima pojavio se izvesni ''HrvatZagreb'' koji se predstavljao kao Srbin katolik.
Njegovi video klipovi su često bili prosrpski i antihrvatski. Neki su i dalje dostupni.
https://www.youtube.com/user/HrvatZagreb/videos
Jedno vreme sam se dopisivao sa njim pre možda 11 godina i predstavljao se kao Dino iz Zagreba, katolik koji je otkrio svoje srpsko poreklo.
Kada sam pre koju godinu čuo za tog Mislava i pročitao neke njegove tekstove odmah mi je taj Dino pao na pamet. Bio je izuzetno rečit i načitan.
Mada opet ne mora ništa da znači.
 
Pre nekih 12 godina na Jutjubu sa svojim video zapisima pojavio se izvesni ''HrvatZagreb'' koji se predstavljao kao Srbin katolik.
Njegovi video klipovi su često bili prosrpski i antihrvatski. Neki su i dalje dostupni.
https://www.youtube.com/user/HrvatZagreb/videos
Jedno vreme sam se dopisivao sa njim pre možda 11 godina i predstavljao se kao Dino iz Zagreba, katolik koji je otkrio svoje srpsko poreklo.
Kada sam pre koju godinu čuo za tog Mislava i pročitao neke njegove tekstove odmah mi je taj Dino pao na pamet. Bio je izuzetno rečit i načitan.
Mada opet ne mora ništa da znači.

Ne mora da znači, ali im nešto preklapanja.

Anonimnost na internetu jedan je od najvećih darova novog poretka; digitalnog doba. Dobar im je onaj citat Oskara Vajlda.

Vajld.JPG


Daj nekome lice sa imenom i prezimenom...i maska se diže. Čak i kod onih koji to ne bi priznali.

Pisao mi je Šarić nedavno; neko ga je zvao i slao mu (među brojnima) moj porftfolio dokazujući da je identitet osobe koj se krije, navodno Esad Rahić. U poruci se hvalio, predstavljajući se kao častan čovek, time što stoji javno sa imenom i prezimenom pred javnosti.

A kada sagledamo ovu celu priču oko Mislava Horvata i skidanja snimaka sa YouTube...heh. :)

Kao što rekoh, anonimnost na svetskoj mreži jedna je velika čar 21. veka. Ali kolika je i pogodnost, isto je toliko mogućnost koja se pruža pojedinima da tu slobodu koja im se jedinstveno pruža, zloupotrebljavaju, lažno se predstavljajući.
 
Poslednja izmena:
Evo, od Vesne Pešić...od njenog kataloga je preuzeo:


Unsolved Mysteries. Die Welt des Unerklärlichen

https://www.ots.at/presseaussendung...solved-mysteries-die-welt-des-unerklaerlichen

81pmGTLMyLL.jpg


Dakle pločice su iz Amerike i nema nikakvih dokaza da su odavde. To je Pešićkina spekulacija, jer ih je videla na izložbi i na osnovu sličnosti ureza povezala sa našom Vinčom.
Nije tačno da je u pitanju "Pešićkina spekulacija". Sami autori kataloga su konstatovali da to liči na Vinčansku kulturu.


Details zum Buch
Die Welt des Unerklärlichen


Detailangaben zum Buch - Die Welt des Unerklärlichen

EAN (ISBN-13): 9783950147407
ISBN (ISBN-10): 3950147403
Taschenbuch
Erscheinungsjahr: 2001
Herausgeber: Druckereo Eugen Ketterl,
Buch in der Datenbank seit 2007-06-01T15:39:17+02:00 (Berlin)
Detailseite zuletzt geändert am 2021-02-08T23:09:32+01:00 (Berlin)
ISBN/EAN: 3950147403
ISBN - alternative Schreibweisen:
3-9501474-0-3, 978-3-9501474-0-7
Dakle, kao što i piše na nemačkom, ovo:


... i ovo:

... smatraju da bi moglo da pripada Vinčanskoj kulturi.
 
Nije tačno da je u pitanju "Pešićkina spekulacija". Sami autori kataloga su konstatovali da to liči na Vinčansku kulturu.


Details zum Buch
Die Welt des Unerklärlichen


Detailangaben zum Buch - Die Welt des Unerklärlichen

EAN (ISBN-13): 9783950147407
ISBN (ISBN-10): 3950147403
Taschenbuch
Erscheinungsjahr: 2001
Herausgeber: Druckereo Eugen Ketterl,
Buch in der Datenbank seit 2007-06-01T15:39:17+02:00 (Berlin)
Detailseite zuletzt geändert am 2021-02-08T23:09:32+01:00 (Berlin)
ISBN/EAN: 3950147403
ISBN - alternative Schreibweisen:
3-9501474-0-3, 978-3-9501474-0-7
Dakle, kao što i piše na nemačkom, ovo:



... i ovo:


... smatraju da bi moglo da pripada Vinčanskoj kulturi.

Zum teil erinnern die Symbole and den sakralen Schriftgebrauch der Vinca-kultur in Alteuropa, die ihre Wurzeln bereits um 5.300 v. Chr. findet.

Dakle, piše da neki od simbola podsećaju na vinčansku kulturu.

S druge strane, Vesna Pešić tvrdi sledeće:

Vesna Pešić:
Ja sam pronašla dva artefakta koji pripadaju našoj Vinči. [..] Ko je prodao Ričardu Berouzu ove artefakte koji su otkriveni na tertoriji naše vinčanske civilizacije?

U tekstu se ne tvrdi da su artefakti sa područja vinčanske kulture, niti to iko tvrdi. Pešićka predstavlja ne samo kao činjenicu da su predmeti iskopani u Vinči, već i da su umesto u Narodnom muzeju Beogradu završili navodno u privatnoj kolekciji tog Amerikanca tako što ih je neko prodao 1982. godine.

Sve su to, dakle, spekulativne tvrdnje Vesne Pešić, a ne nešto što piše u katalogu te izložbe (niti igde?).
 
Poslednja izmena:
Šta, u tekstu piše da su predmeti iskopani u Vinči i da ih neko iz Srbije preprodao?
Šta, je li to tvrdila Vesna Pešić? To, niti piše u knjizi niti je tvrdila Pešićeva. Čemu ova tvoja izmišljena tvrdnja ako ne ponovnoj manipulaciji? :kafa:

Manipulišeš neprestano. Takav si čovek.

Činjenica je da su pločice sa Vinčom povezali Klaus Dona i Rajnard Habek u svojoj knjizi, a ne Vesna Pešić. I ti sad možeš da se postaviš na trepavice, ali ne možeš da budeš u pravu kada tvrdiš suprotno. :lol:
 
Meni ovo kamenje ne liči na falsifikate. Najviše mi miriše na arhološki kriminal kakvog smo se nagledali po Srbiji.

Je li to autentično i šta je uopšte, treba da kaže neko ko je stručan. Koliko vidim, a sada možda i postaje i još više jasno zašto Šarić nije precizirao odakle fotke, to je opskurna izložba pseudoarheologa Klausa Done i njegovih partnera.


To sa naukom nikakve veze nema.
 
Šta, je li to tvrdila Vesna Pešić? To, niti piše u knjizi niti je tvrdila Pešićeva. Čemu ova tvoja izmišljena tvrdnja ako ne ponovnoj manipulaciji? :kafa:

Manipulišeš neprestano. Takav si čovek.

Opet se praviš lud; ne samo to, nego si još i bezobrazan. Kao da nema ovde simka, pa i citata.

Evo, za nedokazane:


VESNA PEŠIĆ:..ja sam pronašla dva artefakta koji pripadaju našoj Vinči.


VESNA PEŠIĆ: Je l' tako, umesto muzeja u Beogradu...


VESNA PEŠIĆ: I sada gospodo drugovi, pitam ja vas ko je 1982. godine prodao Ričardu Berouzu ove artefakte koji su otkriveni na teritoriji naše vinčanske civilizacije?
 
Je li to autentično i šta je uopšte, treba da kaže neko ko je stručan. Koliko vidim, a sada možda i postaje i još više jasno zašto Šarić nije precizirao odakle fotke, to je opskurna izložba pseudoarheologa Klausa Done i njegovih partnera.


To sa naukom nikakve veze nema.
Na ovom podebljanom je trebalo da se zaustaviš. Onda bi se i ja složio sa tobom. Međutim, ti si ostrašćen u borbi protiv Šarića, Damjanovića Deretića, Jarčevića, Pešićeve, a ne zainteresovan za te artefakte, koji zaista izgledaju kao da su iz Vinča kulture i zaista ne izgledaju kao falsifikat.
 
Opet se praviš lud; ne samo to, nego si još i bezobrazan. Kao da nema ovde simka, pa i citata.

Evo, za nedokazane:


VESNA PEŠIĆ:..ja sam pronašla dva artefakta koji pripadaju našoj Vinči.


VESNA PEŠIĆ: Je l' tako, umesto muzeja u Beogradu...


VESNA PEŠIĆ: I sada gospodo drugovi, pitam ja vas ko je 1982. godine prodao Ričardu Berouzu ove artefakte koji su otkriveni na teritoriji naše vinčanske civilizacije?
Otkucaj sve što je žena rekla i nemoj da mi vadiš iz konteksta jer to je nenaučan i naučno nepošten metod. A ti si već po tome poznat.

Opet se praviš lud; ne samo to, nego si još i bezobrazan.

Baba o uštipcima. :kafa:
 
Na ovom podebljanom je trebalo da se zaustaviš. Onda bi se i ja složio sa tobom. Međutim, ti si ostrašćen u borbi proti Šarića, Damjanovića Deretića, Jarčevića, Pešićeve, a ne zainteresovan za te artefakte, koji zaista izgledaju kao da su iz Vinča kulture i zaista ne izgledaju kao falsifikat.

Ko o čemu, ti (no mislim da smo već uveliko svi navikli) o spuštanju na lično i svom krstaškom pohodu protiv mene. :kafa:

Čovek bi pomislio da ćeš se malčice primiriti ako ljudi izbegavaju da te pominju (što je razlog zašto nisam spominjao da si ti pisao Šariću o tome da sam ja onaj Novopazarac), ali kao što se može videti, ništa od toga. :lol:
 
Ko o čemu, ti (no mislim da smo već uveliko svi navikli) o spuštanju na lično i svom krstaškom pohodu protiv mene. :kafa:

Čovek bi pomislio da ćeš se malčice primiriti ako ljudi izbegavaju da te pominju (što je razlog zašto nisam spominjao da si ti pisao Šariću o tome da sam ja onaj Novopazarac), ali kao što se može videti, ništa od toga. :lol:
I stalno glumiš žrtvu kada ti argumentacija sklizne... Obaška što se služiš neistinama. :kafa:
 
Otkucaj sve što je žena rekla i nemoj da mi vadiš iz konteksta jer to je nenaučan i naučno nepošten metod. A ti si već po tome poznat.



Baba o uštipcima. :kafa:

Nema razloga da radim nešto što bi ti trebalo. Ako sam bilo šta istrgnuo iz konteksta i pogrešno predstavio, lepo dokaži. Argumentima, a ne prozivkama. Mada i ja pričam svašta; priređuješ potpuno identičnu scenu kao onomad u slučaju tugeronske crkve, kada si nikome nije jasno šta glumio. :lol:

Ovako pokazuješ ponovo da ti je samo do spinovanja i, ali bukvalno, do svađe. :roll: Mada mislim da nikoga ne iznenađuješ...
 
Nešto je tako jerbo želiš da bude tako...a pošto je tako, je li, nepotrebno je dokazivati. :lol:

Da se ne radi vrlo očigledno o najobičnijem trolovanju, rekao bih da postoji izuzetno dobar naziv za to: wishful thinking.

Sad vidiš kako je kad se neko ponaša kao ti.

Jer, ovo je bila tvoja početna tvrdnja, propagandna i ideološki nastrojena, koju sam ovim ciklusom razmene argumenata razobličio:

Dakle pločice su iz Amerike i nema nikakvih dokaza da su odavde. To je Pešićkina spekulacija, jer ih je videla na izložbi i na osnovu sličnosti ureza povezala sa našom Vinčom.
Kao što sam u prvom odgovoru ustvrdio, nije pločice povezala Pešićka sa Vinčom, nego Klaus Dona i Rajnhard Habek donose taj stav u svojoj knjizi. A to, čije su mišljenje u vezi sa tim pločicama preuzeli Dona i Habek valja istražiti.
 
Sad vidiš kako je kad se neko ponaša kao ti.

Jer, ovo je bila tvoja početna tvrdnja, propagandna i ideološki nastrojena, koju sam ovim ciklusom razmene argumenata razobličio:


Kao što sam u prvom odgovoru ustvrdio, nije pločice povezala Pešićka sa Vinčom, nego Klaus Dona i Rajnhard Habek donose taj stav u svojoj knjizi. A to, čije su mišljenje u vezi sa tim pločicama preuzeli Dona i Habek valja istražiti.

Tu sam, vrlo očigledno zaboravio da se u tekstu spominje direktno Vinča i na osnovu toga to pomislio, pogrešno.

To ne menja ni na koji način da je ovo što se nalazi na ovoj stranici, a što si ti proglasio metalnim i ispinovao stvari u sličnom maniru kao kada je Šarić tugeronsku crkvu proglasio dokazom pretćirilometodijevske ćirilične pismenosti, navodno pogrešnim. A ro je upravo i suština moje objave; da ne postoje nikakvi dokazi da je pločica iz Vinče, te da Pešićka pogrešno predstavlja to u snimku.
 
klaus-chat-640x545.png

yellow-tablet.jpg


PS.
To ne menja ni na koji način da je ovo što se nalazi na ovoj stranici, a što si ti proglasio metalnim i ispinovao stvari u sličnom maniru kao kada je Šarić tugeronsku crkvu proglasio dokazom pretćirilometodijevske ćirilične pismenosti, navodno pogrešnim.
To ne menja ni na koji način da je ovo što se nalazi na ovoj stranici, a što si ti proglasio metalnim i ispinovao stvari u sličnom maniru kao kada je Šarić tugeronsku crkvu proglasio dokazom pretćirilometodijevske ćirilične pismenosti, navodno pogrešnim. A ro je upravo i suština moje objave; da ne postoje nikakvi dokazi da je pločica iz Vinče, te da Pešićka pogrešno predstavlja to u snimku.

Milina gledati kako dodaješ rečenicu po rečenicu... to je ta tvoja neumorna borba za cilj...

Ovo je, naravno, neistina.
 
klaus-chat-640x545.png

yellow-tablet.jpg


PS.



Milina gledati kako dodaješ rečenicu po rečenicu... to je ta tvoja neumorna borba za cilj...

Ovo je, naravno, neistina.

Svi su se uverili; na temu su postavljeni i kompletni transkripti snimka Šarića kod "Nevena Antića, pomorca". U to su se uverili i svi učesnici ove teme, a.k.a. svi koji imaju oči.

Tvoja količina potrebe da budeš konstantno u pravu i nemogućnost da se uopšte poima koncept nečeg drugačijeg puno govori o tebi.
 
Svi su se uverili; na temu su postavljeni i kompletni transkripti snimka Šarića kod "Nevena Antića, pomorca". U to su se uverili i svi učesnici ove teme, a.k.a. svi koji imaju oči.

Tvoja količina potrebe da budeš konstantno u pravu i nemogućnost da se uopšte poima koncept nečeg drugačijeg puno govori o tebi.
Nisu mogli da se uvere jer si prijavio i obrisano je makar pola onog što sam napisao. Činjenica je da si pogrešno bio citirao Šarića ali nisi želeo to da priznaš. Tvoj falsifikovani citat bio je težište moje tvdnje, ali ste i ti i moderatori skretali sa toga težište na drugu stranu.

O toj potrebi da se bude u stalno pravu za tebe mi je skrenuo pažnju Loš đak Boža, pre nego što je otišao sa foruma. Tako da, psihološki gledano, ovo je bila projekcija.
 
Nisu mogli da se uvere jer si prijavio i obrisano je makar pola onog što sam napisao. Činjenica je da si pogrešno bio citirao Šarića ali nisi želeo to da priznaš.

O toj potrebi da se bude u stalno pravu za tebe mi je skrenuo pažnju Loš đak Boža, pre nego što je otišao sa foruma. Tako da, psihološki gledano, ovo je bila projekcija.

To što pričaš je, jednostavno, obična laž. Javljali su se i drugi ljudi; niko tvoje stanovište nije razumeo. Sve što je obrisano verovatno su bile tvoje obične provokacije i uvrede na ličnoj osnovi.

Ako želiš, lepo dokaži to što tvrdiš. Otvori snimak Šarića s Nevenom Antičem, prekucaj šta je tamo rečeno i postavi svoje interpretacije.
 

Back
Top