golotinja

Ta golotinja pred decom nema toliko veze sa seksualnošću, pa mislim ni sa lažnim moralom, za mene je to pitanje intime - ne želim da delim svoje telo naokolo, a ne želim ni da gledam tuđe ako ne moram, nisam baš svaki put raspoložena ni muža da gledam jer uvek, ali uvek zaboravi peškir.
A nisam konzervativna osoba, godinama sam išla na nudističku plažu(bez deteta, naravno).
Za mene, jednostavno, postoje trenuci kad treba sam nešto da obaviš i kad ne treba baš niko da te gleda-jesam tako i vaspitavana, ali mnoge tabue iz mog vaspitanja sam srušila, ovo je nešto što je i izvorno moje.
 
Ta golotinja pred decom nema toliko veze sa seksualnošću, pa mislim ni sa lažnim moralom, za mene je to pitanje intime

И ја то тако доживљавам.
Нас три женске живимо саме, врата на купатилу се не закључавају, али увек куцамо ако треба да се уђе у купатило док је нека од нас тамо.
Није фрка ако затекнемо једна другу без одеће....али не шећкамо се голишаве по кући. То је некако дошло спонтано у току њиховог одрастања....
 
Nisam tatu nikad videla golog, a ni mamu. Živim sa mamom i isto naravno ne bi bila neka frka da mi doda nešto ako sam ja u peškiru posle tuširanja, ali ne vidim svrhu da se šetkamo bez odeće. Nekako mi je normalno da se pred decom bude obučen, posebno ako se radi o roditelju suprotnog pola.
 
Ја још увек прошетам пред децом у гаћама и брусу, али и они не шетају голи пред нама.
Није проблем да нас виде голе, али мислим да није пристојно да буду присиљени да нас гледају голе.

Ово кажем зато што сам одлазила код другарице чији су родитељи шетали голи пред својом децом док ови нису отишли из куће. А кад неко од нас дође, често су нас њени родитељи дочекивали у гаћама. (Мама је имала или брус или комбинезон)

Моја другарица и њен брат били су буквално присиљени да гледају голе родитеље. Иначе, имају потпуно поремећено схватање секса. (Није за ову тему, али, ето, хтедох рећи да та силна голотиња њих није ослободила, него их је баш спутала)
tacno..onda je tesko postaviti granicu izmedju izbora da se ide go, i nametanja takvog stanja u kuci...
 
I posle se cudite sto se desavaju incesti. Nikada se ne zna kada se moze u coveku probuditi ono najgore. Lukavi niti miruje niti spava. Ja sam za ono sto nalazu vrednosti moje SPC. Golotinja ni slucajno.
 
I posle se cudite sto se desavaju incesti. Nikada se ne zna kada se moze u coveku probuditi ono najgore. Lukavi niti miruje niti spava. Ja sam za ono sto nalazu vrednosti moje SPC. Golotinja ni slucajno.

Онај ко своју децу гледа као сексуални објекат, свакако ће починити инцест, било голотиње у кући или не.
Но, није тема, само је безвезна твоја констатација.
 
I posle se cudite sto se desavaju incesti. Nikada se ne zna kada se moze u coveku probuditi ono najgore. Lukavi niti miruje niti spava. Ja sam za ono sto nalazu vrednosti moje SPC. Golotinja ni slucajno.


drinjaca
Једва чека пролеће да провоза АПН 6
Ističe se

drinjaca (avatar)

Učlanjen: 11.09.2004.
Pol: muški
Lokacija: Р.Српска - Р. Србија
Poruke: 2.894
Reputaciona moć: 15

Podrazumevano Re: Sta vas je danas iznerviralo

Неки тип на послу рекао да је Србин, а потписује се латиницом.





Mislim, šta reći...:rtfm::roll:
 
Нисам стидљива, и могу пред мамом да се скинем, али не практикујем тако нешто ако не морам. Што се тиче њих да виђам голе - нисам и мени је, лично, драго због тога...
Немам ништа против оних који то могу и практикују, далеко од тога.
Али ето, можда сам ја мааалкице старомодна по том питању! :mrgreen::rumenko:
 
drinjaca
Једва чека пролеће да провоза АПН 6
Ističe se

drinjaca (avatar)

Učlanjen: 11.09.2004.
Pol: muški
Lokacija: Р.Српска - Р. Србија
Poruke: 2.894
Reputaciona moć: 15

Podrazumevano Re: Sta vas je danas iznerviralo

Неки тип на послу рекао да је Србин, а потписује се латиницом.





Mislim, šta reći...:rtfm::roll:

Био сам конкретан. Говорио сам и ПОТПИСУ, а не о тексту којим пишемо на форуму. ;)
Mislim, šta reći
Немој дозволити да ти следећи пут језик буде бржи од мозга. :)
 
Poslednja izmena:
mm je prestao da slobodno seta pred malom oko njene 3. ili 4.. god tj kad je ona primetila da on ima nesto drugacije i pitala sta mu je to
ja se i dalje tusiram pred njom,nekad se tusiramo zajedno ,da imam sina to bi stvarno bilo glupavo jer idem prilicno golisava po kuci (ne gola) ovako s devojcicom mi je cool
 
mm je prestao da slobodno seta pred malom oko njene 3. ili 4.. god tj kad je ona primetila da on ima nesto drugacije i pitala sta mu je to
ja se i dalje tusiram pred njom,nekad se tusiramo zajedno ,da imam sina to bi stvarno bilo glupavo jer idem prilicno golisava po kuci (ne gola) ovako s devojcicom mi je cool

:lol::lol::lol:
 
Vodim racuna o tome imajuci u vidu da imam tri muskarca u kuci a stim da je mm cetvrti :D, tako da ono u donjem vesu i prodjem , ali bas bez icega ne, jednostavno tako sam ja vaspitana mozda cak i previse stidljiva po tom pitanju pre bila, pa sada kao malo povlacim granice, ali ih one jos uvek ima i imace naravno, jer za sve se treba znati red.Ali ajd` u donjem vesu racunam kad smo na plazi ja sam u kupacem pa mu se na istom svodi, ali tu je limit.
I kada idem na kupanje prvo ih zamolim da obave sta imaju tamo:roll: , kako bi me posle ostavili na miru ne bi li mi banuli nenajavljeni.
 
Divna tema :)

bas volim Balkan,
odlican je Balkan
Nebeski Narod je najbolji
ovde svi znaju sve
bas je dobro ovde
odlicno je !!!!
ma super je !!!
...........

Tako mi i treba :dash:

U cemu je problem sa Golim Dupetom ?????????????????
U cemu je problem sa Golim Dupetom !!!!!!!!!!!!!


Mladunac preslikava model staratelja
Mladuan vidi kako tata i mam asetaju sa golim dupetom (kad im se seta, i kad im je udobno)
Mladunac shvati da svi imaju dupe, i da je sasvim normalno sto svi imaju dupe, i da nije nista ruzno da svi imaju dupe....... i da ga koriste :zcepanje:
Kad mu dodje vreme, shvati da postoje razlike u polovima
Nista vise, nista manje
Dotle je mladunac zadovoljio svoju znatizelju, i dobio poruku da je ljudsko telo lepo, i da je sasvim normalno imati dupe
Mama ima ribicu, tata ima shampiona, .... idemo dalje....



U suprotnom se naduvavaju tabui, i precenjuju najobicnije stvari !
kao na primer: DUPE

Pre neki dan mali N.N pridje komsiki i podigne joj suknju.
Njegova mama mu zavali samarcinu, i mali cetvorogodisnjak dobije salvu najzanimljivijih poruka koje ce mu odrediti zivot:
"...to nije lepo...
sram te bilo....
...........itd..... itd....itd.... "

od tog trenutka mali NN veruje da ispod suknje ima nesto uzasno vazno, nesto sto mora da se krije, nesto dragoceno, nesto za sta ce biti vezan celi zivot, ......
To ispod suknje je do te mere precenjeno, i naraslo na najveci tabu koji ce imati do kraja svog zivota na Balkanu !!!
Mali NN ce razviti stid, skrivace sve sto je vezano za seksualnost, jer nikad nije video roditelje golie i shvatio je da njegovi roditelji i nemaju pol !!!!
Tata i mama su precisti, bezgresni, a on ce vec za nekoliko godina da dobije i osecaj krivice sto se zagledjuje u sise, ......
Na kraju, zasto bi se tata i mama setali goli, kad im je dete donela roda ?!?!?
Mozda jednog dana mali NN spozna da su mama i tata ipak imali dupeta, i da su bili polna bica, i da njega nije donela roda, vec da su se ti isti visokomoralni obicni ljudi drndali, trpali, kresali, ******, cepali, yebali, tamburali, tovarili, tarabili, .... vodili ljubav nekoliko puta na dan, bas kao sto ce i on..... ili bilo ko drugi :zcepanje:
 
Poslednja izmena:
Што мислиш да је то везано само за Балкан? Зар није за целу јудео-хришћанску културу?
 
#67
Al`ga pretera. To mu dodje suprotno od onog da se provocira inces...ali obadva, neumesna do bola...
U ocima pojedinaca, ovaj Balkan ispade gori od celog sveta. Nista mi nismo ni bolji ni gori, ni konzervativniji ni liberalniji, ni od nemaca, francuza, italijana...i tamo imas, to sto ti nabraja kao i kod nas u odredjenim krajevima i krugovima.
Ja se usudjujem reci da smo cak "bolji" od puno tih "razvijenih i naprednih"....
 
Што мислиш да је то везано само за Балкан? Зар није за целу јудео-хришћанску културу?

Naravno :(
U pra osnovi bele civilizacije je otprilike slicno..... tabu oko golotinje, zabrane, stid, greh..... bla, bla........
Razlika je u kolicini Slobode i Iskrenosti

Slusaj ovo:
pricao sam ti da sam ziveo u Africi. Tamo negde u Kalahariu duboko u sedamdesete, zene su isle polugole. Bas kao i muski. Vekovima se ljudi jednostavno harmonizovali sa prirodnim okruzenjem...... bas kao i Eskimi tamo negde gore.
Onda dodju misionari, da objasne slatkim i dobrim Tswanama da su sve ove bezbrojne vekove ziveli pogresno, da su gresni, da im se vide sise, da Otac Nas nece da ih voli ako se setaju sa sisama, i nametnu im one romanicne duge haljine, sa naborima oko struka :)
Lokalni primitivni, iskonski dobri, prirodno slatki ljudi, kazu: OK
Zene pocnu da nose haljine......
Onda Za Druge Brizni Misionari vide kako su neke zene isekle rupe na haljinama da im ispadnu sise. Pitaju ih zasto, pocnu da se ljute, a slatke gole sise kazu u cudjenju:
"Mi dojimo nase bebe, i lakse nam je da to radimo ovako.
Rekli ste da nosimo haljine, i mi i dalje nosmi haljine ?!?!?!? "
:zcepanje:

A malobrojni preostali SunPeople ili Bushmani, od kako znaju za sebe se setaju goli, deca im vesela, i jos ne znaju sta znaci ta rec "incest"

A ziveo sam kratko i u delovima sveta gde su zakopcani do guse, i nigde vise razvrata, i prevara nisam vido nego bas tamo !!!
 
#67
Al`ga pretera. To mu dodje suprotno od onog da se provocira inces...ali obadva, neumesna do bola...
U ocima pojedinaca, ovaj Balkan ispade gori od celog sveta. Nista mi nismo ni bolji ni gori, ni konzervativniji ni liberalniji, ni od nemaca, francuza, italijana...i tamo imas, to sto ti nabraja kao i kod nas u odredjenim krajevima i krugovima.
Ja se usudjujem reci da smo cak "bolji" od puno tih "razvijenih i naprednih"....

ma Ti znas sta je Neumesno :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:

A to da smo bolji od ostalih, to sam i ja rekao !
Tako nam i treba
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

U svemu smo bolji !!!!
Sve nam je bolje !!!
i patke su nam vece
i vise volimo svoju decu..
i znamo red
i vrline
klasicne vrednosti
ma vidim ja to svaki dan oko sebe
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Do koje detetove godine ste se bez blama pokazivali nagi? Smatrate li da u jednoj porodici svi bez problema, bez obzira na uzrast mogu da idu "kao od majke rodjeni", ili to ipak ima granice? Gde i kada ste udarili granicu?
znam kako bilo ko od blizih izgleda bez odjece
nije da hodamo goli okolo, ali se desi da neko naidje dok npr. se presvukujes, a nemamo obicaj da zakljucavamo vrata i sl, pogotovo ne od kupatila
i ne vidim tu nikakav problem, nit ja igram striptiz nit oni navijaju
svak svojim poslom
 

Back
Top