golotinja

znam i ja neke porodice gde se ljudi tako ponasaju..neprijatno mi je od a slusam o tome..ja se pred mojim bratom i pred majkom pojavim u gacam i u brusu, mama mi ulazi u kupaatilokad se tudiram itd...ali to nije egzibicinisticki nastup i niko na to ne gldea tako...nego ako sa nekim zivis desi se...inace ono majka usisava gola..a tata go gleda utakmicu i ljube se svi redom usta..meni fuj bljak i degutantno...
nemam nista protiv golotinje, dete treba da bude svesno svog tela i seksualnosti i da tu nema nista ruzno...ali sigurno d apostoji neki bolji nacin da se tako vaspita nego asvi smo goli i srecnio smo...
 
Ја још увек прошетам пред децом у гаћама и брусу, али и они не шетају голи пред нама.
Није проблем да нас виде голе, али мислим да није пристојно да буду присиљени да нас гледају голе.

Ово кажем зато што сам одлазила код другарице чији су родитељи шетали голи пред својом децом док ови нису отишли из куће. А кад неко од нас дође, често су нас њени родитељи дочекивали у гаћама. (Мама је имала или брус или комбинезон)

Моја другарица и њен брат били су буквално присиљени да гледају голе родитеље. Иначе, имају потпуно поремећено схватање секса. (Није за ову тему, али, ето, хтедох рећи да та силна голотиња њих није ослободила, него их је баш спутала)
 
ok je `razgaceni`...tako ja kazem kad se covek malo olaksa pa je u gacama i majici....ali da ti landaraju na suvo one stvari pred decom...a oni to nisu trazili....meni je to žasu
 
Do koje detetove godine ste se bez blama pokazivali nagi? Smatrate li da u jednoj porodici svi bez problema, bez obzira na uzrast mogu da idu "kao od majke rodjeni", ili to ipak ima granice? Gde i kada ste udarili granicu?

kako to svi bez obzira na uzrast idu goli... što se onda uopšte oblačimo u kući... ja moji u životu nisam video ko od majke rođene ili je to bilo u godinama kada pamćenje nije baš najiskristalisanije... ili ja ne razumem pojentu...
 
Ја још увек прошетам пред децом у гаћама и брусу, али и они не шетају голи пред нама.
Није проблем да нас виде голе, али мислим да није пристојно да буду присиљени да нас гледају голе.

Ово кажем зато што сам одлазила код другарице чији су родитељи шетали голи пред својом децом док ови нису отишли из куће. А кад неко од нас дође, често су нас њени родитељи дочекивали у гаћама. (Мама је имала или брус или комбинезон)

Моја другарица и њен брат били су буквално присиљени да гледају голе родитеље. Иначе, имају потпуно поремећено схватање секса. (Није за ову тему, али, ето, хтедох рећи да та силна голотиња њих није ослободила, него их је баш спутала)

Ma ja nekad skoknem do Maxija , poste ..itd ...go. :D
 
Не сакривамо се од деце, не правимо од тога табу, али одавно нисмо прошли голи поред њих.
Значи, не би било фрке да ме виде без ичег, не бих се хаотично покривала, али не бих ни ладно шетала тако.
Нити бих волела да моји синови шетају голи пред нама.
 
Severne zemlje zapadne Evrope (Finska,Svedska, Norveska), imaju tradicionalnu sauna - kulturu, gde se cela familija susrece "kao od majke rodjena", moj prvi kontakt je za mene bio kulturni sok. Inace, nije mi poznata takva "liberalnost" osim navedene.
Misljenja sam, da izvesnu intimnost i prema svojoj deci treba imati, najkasnije od tri godine...
 
Severne zemlje zapadne Evrope (Finska,Svedska, Norveska), imaju tradicionalnu sauna - kulturu, gde se cela familija susrece "kao od majke rodjena", moj prvi kontakt je za mene bio kulturni sok. Inace, nije mi poznata takva "liberalnost" osim navedene.
Misljenja sam, da izvesnu intimnost i prema svojoj deci treba imati, najkasnije od tri godine...

Ma tamo se ebe ko sa kim stigne. :D
 
Do koje detetove godine ste se bez blama pokazivali nagi? Smatrate li da u jednoj porodici svi bez problema, bez obzira na uzrast mogu da idu "kao od majke rodjeni", ili to ipak ima granice? Gde i kada ste udarili granicu?

Nikad nisam videla tatu golog...
Doduše par puta sam, kad sam bila mala uletala hitno na wc, dok se on kupao, ali nam zastor nije provodan, tako da nije bilo neprijatnosti...
Mamu jesam, i dan danas, ako se ona kupa, ja uđem pa se ispričamo, jer žurim...

Nismo nikad praktikovali golotinju ali smo od kupatila do sobe šetali u gaćama svi ako zaboravimo odeću ili tako nešto...

Ne vidim čemu ta golotinja, nema smisla...
 
Kristina??? Tsuymish-u??? :eek::eek::eek:
Šetkate gole pred muževima??? :eek::eek::eek:
Pa, ja sam zgranuta!!! :eek::eek::eek:

:D:D:D ;););)

A što se golotinje pred decom tiče, ne vidim zašto bi se to praktikovalo. Odredjene delove mog tela može da "vidi" samo jednom u životu, i to kada se radja. ( Ne daj Bože tužne starosti, ali to je već druga priča ). A ostalo, dok dojim, a posle, zaista ne vidim svrhu toga. Čak smatram da za dete to može biti neprijatno jer se telo ćerke, dok je mala, i telo majke zaista razlikuju, pa se dete nadje zbunjeno, može se osetiti inferiorno, ili čak i uplašeno.
U nekim kulturama je to normalno, prvenstveno mislim na Afričku, jel, ali tamo grudi nisu povezane sa seksom, već sa hranjenjem deteta, pa je sve to malo drugačije.
Ne, ja sam protiv toga, a i moj suprug. Desilo se nekoliko puta da je bio go, izašao tek iz kupatila, kad je beba zaplakala. NIje hteo da udje u sobu da joj da cuclu, a pričam o sasvim maloj bebi, nije hteo go pred ćerku. Prosto, imamo neke kočnice u glavi, neke inhibitore, nešto što je jednostavno takvo kakvo je i tu nema kompromisa. Zna se ko je i šta je roditelj, a ko i šta dete, i u skladu sa tim se i vladamo. Sve i kada bismo hteli ići "u korak sa vremenom" i glumiti neke naturaliste i nudiste, ne možemo, ne može čovek protiv svoje prirode. A, nešto mi se čini da i ne treba :)
 

Back
Top